Situácia so švagrinou

8. nov 2021

Ahojte potrebujem sa vyrozprávať lebo ma porazí.som mamička na materskej dcérka mala teraz v septembri dva roky a mám švagrinú mužovi sestru ktorá má rovnako starého syna..v sobotu sme sa stretli u svokry a švagriná začala rozprávať že je teraz v jednej firme neďaleko nás možnosť privyrobiť si dve hodiny týždenne a 4 hodiny cez víkend že sa tam prihlásila aby prispela do rozpočtu na brigádu a že prihlásila aj mňa že od polovice mesiaca začíname. Hovorím že prosím??!! Že však hádam nechcem celú materskú sedieť len doma že aj nám treba peniaze a je to normálne že mamičky na materskej si privyrábajú všelijako aby celá ťarcha financií nebola len na mužovi..pýtam sa že ako to ze má niekde nahlásila bez môjho súhlasu a vedomia že či som ja nesvojpravna a že keby som chcela pracovať tak si viem nájsť brigádu aj sama..tak teraz žienky je na mňa urazená lebo ona sa za mňa prihovorila s dobrým úmyslom že si pomôžeme.pritom nám. To vôbec netreba a ja s ak tomu staviam takto.. tak už som po rodine za nevďačnu a lenivu..🙈

tehulka2011
8. nov 2021

nemusela to vobec mysliet zle, ved normalne povedz ze nemas zaujem a trocha vyfuc

weronika171717
8. nov 2021

By som s nou dala "krásny" rozhovor. A určite by som nenastúpila. Keď vám to nechýba ako píšeš užívaj si dcérku. Nič nie je viac ako byť s dieťatkom celé prvé 3 roky doma. ♥️

autor
8. nov 2021

@tehulka2011 povedala som jej že nie ďakujem a vtedy na mňa spustila či nám netreba peniaze však rodicak je nič že treba mužovi trochu pomôcť že dnes nieje v móde na materskej sedieť len doma pri dieťati a podobne..proste prednáška jak v škole

loginexistuje
8. nov 2021

svagrina je asi prostoducha odmietla by som to a dorazne jej aj celej rodine povedala ze ty si rozhodujes o talychto veciach sama a je nonsens aby ta iny prihlasoval bez tvojho vedomia do prace

loginexistuje
8. nov 2021

a po tej prednaske by som jej povedala ze moj (s dorazom) muz sa o svoju rodinu vie postarat

autor
8. nov 2021

@loginexistuje ona rada rozhoduje za druhých

miadi
8. nov 2021

Ked Ta tam prihlasila tak nech tam ide namiesto teba 🤣namiesto 4h moze odrobit 8 a tie $ ti potom da ked riesi vase financie 🤣co sa jej vobec netyka.

elizabet173
8. nov 2021

švagrinej by som povedala, že som dospelá a svojprávna a dokážem sa rozhodovať sama, že mi mala najprv o tom povedať, až potom ma prihlasovať a že tam určite nenastúpim. Viac sa k tomu nevracaj, nie si povinná nikomu vysvetľovať, prečo si chceš dieťa na MD užiť a prečo nechceš ani takúto brigádu. Je to vyslovene vec tvoja a tvojho manžela. Nemám nič proti mamičkám, ktoré idú pracovať na plný úväzok od ročného dieťaťa, nemám nič proti mamičkám, ktoré pracujú pár hodín týždenne počas MD a nemám nič proti mamičkám, ktoré sa rozhodnú MD a RD venovať len a len dieťaťu. Nikto nemá právo jej do toho mudrovať, hádam sama najlepšie vie, čo má robiť. Ponúknuť ti to mohla, ale tvoje rozhodnutie nemá čo komentovať a už vôbec nie ťa prihlásiť bez toho, aby ti vôbec o tom povedala.

7lenka11
8. nov 2021

Slušne by som jej povedala, že nemám záujem, lebo situáciu ohľadom financií sme mali vopred vyjasnenú a prioritou pre mňa je zostať ešte ten rok doma s dieťaťom.. bodka. Nie je čo viac vysvetľovať. Predpokladám, že nemáte so švagrinou spoločné účty, aby ona rozhodovala, koľko peňazí potrebujete alebo či máte dosť...

autor
8. nov 2021

Proste už mu dotiekli nervy neustále sa musí do všetkého miešať im peniaze treba keďže jej muž zarobí asi štvrtinu z toho čo môj ale ja si chcem materskú vychutnať keď mám možnosť..už sa ten čas nevráti a ja ho nechcem stráviť v robote veď sa narobím ešte za život dosť ale moje dieťa bude malé.len raz

lienka.7
8. nov 2021

A co to je vlastne za praca???
A tie 2 hod.denne kedy? Kto vtedy bude s malym? Ci mas ist na nocnu? A vikend?

miriam11
8. nov 2021

A prečo to tu rozprávaš? Však si jej povedala svoje.

autor
8. nov 2021

@lienka.7 je to upratovanie kancelárií a cez víkend v tej istej firme balenie nejakých veci.

autor
8. nov 2021

@lienka.7 nie švagriná vybavila svokru že sa vtedy postará o obe deti 🙈🙈

lienka.7
8. nov 2021

Myslela som presne na obe veci 🤣🤣🤣
Povedala by som jej ze dakujem, ale ze ty uz upratujes doma, taktiez vikendy chces travit s manzelom a vasim malym spolocne a hlavne nie vesat dieta na krk svokre, ktora ma mat tiez svoj pokoj 👌👌👌😁😁😁

cacianka
8. nov 2021

@miriam11 veď aby pokecala.
Normálna, ako hociktorá iná čo tu vypisuje.

kitycat
8. nov 2021

Ona zo avojim sposobom myslela dobre ale asi nevie, ze sa sikovny brat vie za peniazmi obraciat. Nabuduce nech sa ta prv opyta ci by si zaujem mala. Situacia sa moze zmenit zo dna na den. Nie je dobre palit mosty snad to rozdycha a pochopi

zabka1124
8. nov 2021

Ja by som bola rada, trošku byť finančne nezávislá a podporiť financne rozpočet.A hlavne,nech aj muž získa návyk postarať sa o dieťa.Potom tu ženy vypisujú,že chlap nechce s dieťaťom zostať ani chvíľu sám.Ja som robila od 10m dieťaťa regulérne v práci a bolo to super.Muz nemá problém zostať s deťmi sám a viem,že čokoľvek by sa mi stalo,že sa o ne top postará.Ale to som ja...

h2
8. nov 2021

@zabka1124 Ale tu nejde o to, či chce, alebo nechce ísť pracovať a byť finančne nezávislá. Problém je v tom, že ju tam švagriná rovno nahlásila, bez jej vedomia, bez opýtania. A keď to autorka odmietla, ešte ju poohovárala, ako lenivú a nevďačnú. A v čase práce mala byť s deťmi svokra, nie muž.

elizabet173
8. nov 2021

@zabka1124 podľa čoho súdiš, že jej manžel nebýva s dieťaťom sám a má problém sa o dieťa postarať, veď o tom nič nepísala. Je finančne dobre zabezpečená, nemusí ísť pracovať preto, aby prispela do rodinného rozpočtu. Ak nemá potrebu ísť pracovať kvôli kariére, preto, že potrebuje zmenu prostredia, nevidím dôvod, prečo by mala ísť pracovať tam, kde nechce a dávala dieťa svokre. Veď manžel s ním môže byť počas toho, keď ona pôjde napr. do fitka, s kamarátkou na kávu, na nákup a pod.

hederamonstera
8. nov 2021

Tak ona sa do teba pustila lebo ju stve jej vlastna situacia a ze do tej roboty musi - preto tie utoky na teba, ze si leniva a nechat muza “otrocit”. Neries, jej problemy, do niekoho si kopnut potrebuje, ty to mozes pokojne ignorovat 😊

petamich
8. nov 2021

@zabka1124 ty ale tak trochu projektujes a "podla seba sudim teba", myslim, ze to uz je na autorke ako si zariadi zivot a domacnost a prijem 🙂 ja by som svagrinu tiez poslala do kelu a vobec nie slusne - na matersku sme sa pripravili, financie mame a mam aj vlastne peniaze, ktore som si odlozila prave na toto obdobie a aby som si mohla dovolit standard, na ktory som zvyknuta, takze co ma kto rozhodovat o tom ci prispejem do rozpoctu a kedy pojdem pracovat, ved to je snad na mne a mojom manzelovi a nikto iny do toho nema co hovorit a ako napr. vies, ze jej manzel sa nestara? moj sa stara a nechodim do prace, mam vtedy vylozene nohy, idem na kavu, do fitka, kadernicke alebo sa postaram o domacnost

autor
8. nov 2021

Ja rešpektujem ženy ktoré chcu pracovať počas rodicaku viem že sú také ženy čo dokonca musia kôli financiám a podobne ale ja niesom v tej situácii..užívam si materskú muž mi s malou pomáha a máme teraz veľmi pokojné a šťastné obdobie..ja som s malou rada mám rada aj svoju prácu ale nehrniem sa tam..naša dcérka je vytúžená keďže nám trvalo dlhých 5 rokov kým sa podarila a ja som vynosila a porodila zdravé dieťa a chcem si vychutnať každý okamih s malou keďže ďalšie dieťa mať nemôžeme

autor
8. nov 2021

Lenže švagriná toto nechápe ona má tretie dieťa a ani s jedným nemohla byť doma celé tri roky keďže kôli peniazom sa musela ponáhľať do práce pri druhom išla keď mal malý 9 mesiacov a nechápe ako ja môžem sedieť tri roky doma keď si môžem privyrobiť akoto že som podľa nej taká sebecka a že peniaze navyše sa dnes zídu každému že ci neviem že všetko sa zdražuje a podobne..

petamich
8. nov 2021

autorka: proste ignoruj, je to rozhodnutie teba a manzela, nikoho ineho a nech si hovori co chce 🤷‍♀️

hederamonstera
8. nov 2021

Uplne ta chapem autorka, tiez sme roky cakali na babo a ja si ho planujem vychutnat co najdlhsie, nasetrila som si, aby som mohla zostat aj dlhsie ako tri roky ked budem chciet ;) a nikomu to nemam v plane obhajovat a vysvetlovat. Len si to pekne uzivaj
A to ze ona nechape a robi si deti, ked na to nemaju, su s prepacenim jej sracky ;) nenechaj sa nou vytocit, iba o to jej ide - tym sa jej troska ulavi, ze nie si taka happy cely cas ;)

tanickalab
8. nov 2021

Možno to myslela fajn, ale teda tiež by som s tým nesúhlasila, je na tebe ako sa k tomu postavíš, keď tam nechceš ísť tak nechceš a koniec. Nech si každý hovorí čo chce. Deti si treba užiť. Rastú veľmi rýchlo!

taga
8. nov 2021

A tie drobne co zarobis das na opatrovatelku na tie 2 hodiny k malej??? Svagrina je uplne mimo, ja by som jej pekne povedala, ze o svojom zivote rozhodujem ja a ju k tlmu nepotrebujem

elizabet173
8. nov 2021

ty nie si povinná jej ani nikomu inému zdôvodňovať svoje rozhodnutia. Ak chce ísť na brigádu, nech ide a najmä nech sa stará sama o seba, nie o iných

annamalaga
8. nov 2021

Švagriná Vám závidí , že máte šťastný život, že si užívaš bábätko , tak ti dohodila spoločnú brigadu. A ja by som jej pekne na tvojom mieste povedala, že ty sa o 1 alebo tri roky do práce svojej vrátiš , že si si na materskú našetrila, že sa nemusíš naháňať a zháňať peniaze ako ona. To je jej problém , že si robila 3 deti, keď majú malo peňazí. Nech si zoženie na brigadu niekoho iného. Ale keď jej chlap zarobí štvrtinu toho čo tvoj, viem , že sa jej asi zle pozerá , že SŠ Vám darí.