Sklamanie z manžela - žiadne ocenenie po pôrode
Ahojte, asi sa potrebujem iba postazovat pod navalom hormonov... pred mesiacom som porodila zdrave dievcatko. Manzel bol pocas porodu so mnou. Teda 6 hodin kontrakcii a nasledne akutny cisarsky. Po navrate domov sa manzel straral, varil, nakupy, vesal pradlo.. atd. Co bola pre mna obrovska pomoc, za co som ho viac razy pochvalila. Lenze mne tiez velmi chyba jeho ocenenie, pochvala alebo ako to nazvat za porod, za to ako som zvladla bolesti, ako som zvladla tehotenstvo, proste nieco ... alebo aspon obycajny kvietok, cokolada., malicky darcek alebo blbe DAKUJEM ZA DIETA. mali aj vy take pocity?
@veronika65 dostala som drahe nausnice a manzel sa nam venuje kazdy jeden den. A ani ma nenapadlo dat fotku na socialne siete co som od neho dostala.
Najvacsim darcekom pre teba je zdrava dcerka, ktoru si porodila. To maj stale na pamati. Tvoj muz si to asi uvedomuje viac ako ty, kedze ti s malou a s domacnostou pomaha. Je to normalny chlap, ktory vie kde su priority. Ak sa tvoje okolie vystatuje darcekmi pri prilezitosti narodenia dietatka, vobec by som sa tym neinspirovala, su to len malickosti oproti tomu, co si dostala ty, ak si to uvedomis.
Ja som môjmu mužovi porodila tri deti a teda "ďakujem" mi nepovedal ani za jedno 😂😂😂 .
Ale teda môj muž na také veci proste neni, zabudol aj na moju 30-tku. A to som bola vtedy tehotná, hormóny.... mesiac som sa s ním nebavila... a kamoška dostala od priateľa 30 ruží. Aj ma to škrelo, kým nevyšlo najavo, že ten "jej" už v tom čase spával s inou, aj sa rozišli. Takže kašľať na dary, záleží na činoch 🙂
@lenuliatko84 potom máš šťastie. Ja som skôr narážala na ľudí čo musia dať na soc. siete doslova každý prd a pritom je to na míle vzdialené od reality. Hlavne aby všetko vyzeralo dobre pred cudzími a pravda je často úplne inde 😀
Tiež som mala takúto myšlienku po 1.porode a vieš na čo som prišla?Ako sa ty oceňujes za 1.porod,aký si ty a ním vysporiadana,možno spokojná a ja som prišla na to,že mam vycitky, že pôrod nevyzeral podľa mojich predstáv,že sa ku mne správali ako k telu bez duše a vlastných myšlienok.Trvalo mi dlho,kým som to spracovala a za 2 pôrod som sa odmenila sama.Vazis si sama seba za to,ako si to zvládla?Prečo to potrebuješ počuť od niekoho iného?Len na zamyslenie...
Mozno si len mala ocakavanie, o ktorom manzel ani nevedel. Ja som do teraz ani nepočula, ze by sa zenam davalo nieco po porode. Len nedavno som to prvykrat citala na konovi. Tak on mozno tiez ani netuší, ze nieco take existuje 😀
No vies, kolko ocakavani maju zeny na muzov, na co vsetko by mali mysliet. 🙂 Sperky, kvety su casto iba prazdne docasne gesta.
Ta co dostala sperk, mozno "zabudla" povedat, ze ten jej mal pred par mesiacmi frajerku, pregembloval polku majetku, o nic sa nestara, je alkoholik, mafian, mlati ju,... ci neplati na deti.
Neda sa vyskladat clovek na zaklade niekolkych spomenutych iba pozitivnych vlastnosti x partnerov od kamaratok. Malokto perie spinave pradlo na verejnosti, radsej sa pochvali, ako postazuje. S pozitivami cloveka beries aj jeho negativa ...
Akym sperkom, peniazmi ... odmenis a ocenis muza, ktory je oporou, zabezpecil a zabezpeci, ze si/budes moct byt par rokov doma s dietatom, bude sa starat o deti, pomahat po praci doma, ... ? 🙂
Chlapi to tak nevnimaju, moj mi dal po porode iba pusu a z jeho pohladu je to dostatocne, povedal, ze ma pre mna odlozenych 200 eur ( ako bolestne) a mam si vybrat co chcem, mne to pripada strasne neosobne, ze si mam vybrat ja, neaku vec co sa pouzivanim znehodnoti, šperky mam ale nosim iba vynimočne. Napr. moj otec ked som sa narodila napisal mojej mane list.. ako ju ma rad, aky je stastny a ako jej dakuje, ze ma má atd.. po rokoch mi ten list dala precitat a velmi sa mi to pacilo ale nie kazdy chlap je taky..
Práve preto si máš dieťa porodiť sama pre seba,aby si nemala zbytočne očakávania 🙂 to,čo ti tu niektoré píšu,že sa staral a neviem čo,je úplne normálna a bežná vec,nič výnimočné...to isté by som urobila ja pre mamu,súrodenca,či exmanžela....bežná starostlivosť,spolupatricnost.....od partnera by som čakala predsa len viac...toto si bežné veci,ktoré sú síce fajn,ale partnera by som na ne nepotrebovala....
Tak to budeš ešte veľa krát sklamaná počas rodicovstva, keď čakáš ocenenie za pôrod a výchovu dietata😆nedostala som nič iba kyticu a zaplatil nadštandard, lekára a všetky poplatky v nemocnici.Moj muž nie je na také veci škoda tiež by som niečo čakala, ale kúpila som si sama po 2 m hodinky😊
No,ja som nedostala nic hmotne.ale ked drzal krpca prvyraz na rukach a podakoval mi, ani mi nic davat nemusel. Bol to jeden z najsilnejsich okamihov a ja si ho nosim v hlave uz asi navzdy.
Fuuu podľa mňa hrozne prehanas, máš milujúceho muža ktorý ti s láskou so všetkým pomáha a ty sa sťažujes na takú malichernost. Možno zabudol, možno nevedel ze sa take gesto patri, možno pre teba už niečo chystá. Ved mu len tak medzi rečou naznac že by si niečo chcela.
Ja keď teraz čítam, že niektoré ženy dostali za to darček, alebo si ho opýtali, tak ja teraz po 3 deťoch prvý krát som sa dozvedela, že za pôrod sa darčeky dávajú :D fakt som si myslela, že ono to skôr dieťa dostáva také tie veci ako balóny do pôrodnice a výbavičku.... (aj to len z filmov viem a aj spoluležiacej miminku doniesla rodina balóny) fakt som nevedela, že to aj mamičky dostávajú darčeky za pôrod :D Po prvom exmanželovi som pri druhom manželovi považovala za top, že bol pri pôrode, že ma držal za ruku a pomáhal dýchať a povzbudzoval a že sa potom staral najlepšie ako vedel.
Povedz mu to na rovinu, že by si rada počula ďakujem, videla kyticu Že to ostatne ženy nedostali neznamená, že ani ty na to nemáš právo.Ako si to povedala tu- povedz jemu.Coho sa bojiš? Že sa urazí? Urobí cirkus? Vyhodi ťa z domu? Alebo len povie, prepač zabudol som a dojde domov s kyticou.Je to na 2 minuty rozhovor, natolko ho poznáš, že vieš ako zareaguje
Mne mama kupila na maturitu prsteň vobec netuším prečo, ale potešilo, že na mňa myslí a tak vysoko si to cení
Ja som sa tiez nicoho nedockala ale aspon chodil za mnou kazdy den, nosil jedlo, staral sa, ako clovek by chcel vidiet taku ze radost muza, ale zas nie kazdy to sam od seba vie prejavit.
nerozumiem takemuto uvazovaniu, dieta je vase spolocne, ci si ho vynosila a porodila len pre manzela? svojim spravanim a pomocou ti dokazuje kazdy den, ze si ta vazi a ze mu na vas zalezi, darceky a velke slova su klise, ver tomu, ze nie je vela muzov, ktori su pritomni pri porode a pomahaju zenam s detmi, vaz si co mas a nehladaj konflikt kde nie je, ciny su viac ako slova....
Nechápem prečo ženy očakávajú po pôrode nejaké dary?? ja som nedostala nič,ani som si nič nežiadala,ani ma to nikdy nenapadlo takáto hovadina, niečo žiadať za pôrod... to už kde sme? keď si žena neváži že má doma muža na ktorého sa môže na100% spoľahnúť vo všetkom a vďaku hľadá v materiálnych veciach???
@karolinakr a nie je to už o ničom keď jej donesie kyticu na požiadanie? Ten moment prekvapenia určite chcela... lenže jej manžel mal teraz iné starosti ako premýšľať čo jej doniesť (a určite tiež nevie o tom, že niektoré ženy za pôrod niečo dostanú). Pozornosť sa väčšinou sústredí na dieťa a v prípade žien na odľahčenie a výpomoc po pôrode.
Chapem ta, ja som bola tiez smutna, ze od muza som nedostala ani len kvietok, a kamoska dostala od muza nejaké šperky alebo co a kyticu uz do porodnice... Ale mali sme v tom case ine starosti s kupou a prerabkou bytu a kym som bola vv porodni i, tak on robil, maloval a pod. A potom na Vianoce som dostala retiazku s rozpoltenym srdieckom pre mna a dcérku a plakala spm ako mala... 😀Le ja som mu povedala aj po porode, ze som cakala nejaky darcek alebo kyticu a povedali sme si to... Jemu to nepripadlao dolezite, dvat mi darcek, sjor to bolo o cinoch... Ale pre mna bolo dolezitejsie, to ako sa spraval po porode, pomahal a pod. a v konecnom dosledku na darcekoch nezalezi, ale na skutkoch.... Takze ciny hovoria viac ako darčeky a toho by som sa drxala.. Alebo si kup sama nieco pre radost... Aj tak sa to da vyriešiť
Akákolvek aj malá príležitosť na kyticu či darček je dobrá a pôrod takou príležitosťou je a dosť veľkou,každú ženu kytica poteší.Jasné,nemusí byť,ale dobre padne,ak muž myslí aj na toto. Pri prvej dcére som dostala kyticu,pri druhej "len" ďakujem,tak som sa nasrrdila a kúpila som si zlaté náušnice,že si veru zaslúžim.Pri treťom za syna by mi bol dal aj modré z neba,ale akosi som nemala na nič náladu,tá sekcia ma zmordovala nadlho.Záver- áno,darček sa hodí,ale prežijeme aj bez neho,ak je to inak chlap ako má byť.
No, nie je to nový trend. Skôr tradícia, na ktorú sa pod vplyvom nových zabudlo. Tak, ako sa kedysi v určitých spoločenských vrstvách napríklad dával "ranný dar" (náramok, prsteň) neveste po svadobnej noci. V mojej generácii (pokiaľ si pamätám aj okolie) bolo bežné, že mladá mamička dostala darček. Nemyslím si, že sa treba za každú cenu vyjadrovať hanlivo o niečom, na čo mám iný názor.
@pupavka89 tento ,,trend,, je tu uz roky rokúce. Aj moja mama dostala za kazde dieta zlaty sperk. A nepoznam nikoho kto by nedostal ,jednuducho sa to robi uz desatrocia
No neviem, mne nepride blbe, ze by muz doniesol nejaky kvietok alebo doma nachystal pre zenu nejake prekvapenie v podobe kvetin a privitania jej a drobca...vacsinou pisu, ze je to blbost tie, co nic nedostali :D
Predsa porod je pekny zahul pre zenu (pri com moze aj umriet) a da dieta jej drahemu, tak chapem, ze chce od muza pocut viac ako NIC ;)
Proste len mu to treba naznacit, ale no neviem, ci zasa to potesi, ked si to clovek "vypyta"...ale ja by som tiez bola smutna, keby som nepocula aspon dakujem alebo nejaku pochvalu za ten vykon alebo nejaku kvetinku...
Este napisem ze ked som prisla z pôrodnice cakala nas doma tabulka vitajte a papierove lamiony v tvare vlacika,srdiecok.ked som otvorila dvere velmi ma to dojalo a rozplakala som sa a potom mi dal manzel tie nausnice
@lenuliatko84
@aniele môžem sa opýtať, možno nebudete vedieť, ale zaujímalo by ma, či sa to viaže to obdarovanie na nejakú tradíciu medzi katolíkmi, evanjelikmi, alebo či sa to viaže na oblasť typu - Liptov, Orava.... mesto, dedina... fakt som ostala prekvapená, že sa také niečo robí. Ja si neviem predstavit žeby napr. moja babka pri mnohých deťoch a xy starostiach dostala stále dar, keď podstatné bolo aby bolo čo jesť a aby sa zveľaďoval majetok v podobe gazdovstva. Celkovo v našej rodine sa moc zlato nepovažovalo za vhodný dar, skôr ako zbytočnosť.

Aj mňa to zo začiatku mrzelo nakoľko nemohol byť s nami ani po pôrode a malú videl keď mala 3 mesiace (práca). Ale stále keď môže je s nami, hrajú sa, majú krásny vzťah. Iné sa chválili kvetmi, šperkami, kadečím čo dostali za pôrod a veľa z nich už ani nieje spolu alebo muž s ničím okolo domu a dieťaťa nepomôže, len naoko aby bola fotka na Facebook a Instagram aká sú oni šťastná rodinka.