Sklamanie z manžela - žiadne ocenenie po pôrode
Ahojte, asi sa potrebujem iba postazovat pod navalom hormonov... pred mesiacom som porodila zdrave dievcatko. Manzel bol pocas porodu so mnou. Teda 6 hodin kontrakcii a nasledne akutny cisarsky. Po navrate domov sa manzel straral, varil, nakupy, vesal pradlo.. atd. Co bola pre mna obrovska pomoc, za co som ho viac razy pochvalila. Lenze mne tiez velmi chyba jeho ocenenie, pochvala alebo ako to nazvat za porod, za to ako som zvladla bolesti, ako som zvladla tehotenstvo, proste nieco ... alebo aspon obycajny kvietok, cokolada., malicky darcek alebo blbe DAKUJEM ZA DIETA. mali aj vy take pocity?
V tvojom okolí? Si bola u nich keď sa to dialo, bývaš tam, vidíš, či im muž pomáha. Ja iu fakt niekedy nerozumiem. Bol pri tebe, je a tebou, snaží sa a pomáha a nestačí a ešte a ešte, ved kebyže ta nemiluje, tak sa nesnaží
@zuzanapjat jasne, su chlapi, ktorym to normalne nepride, ale teda porovnavat umyvanie riadu a pomoc so spolocnou domacnostou s porodom sa uplne neda. Ale suhlasim, ze obe veci su prirodzene, to vsak neznamena, ze zena si za ten porod nezasluzi aspon tu kyticu alebo par slov uznania a takisto muz od zeny vyjadrenie, ze si jeho pracu v domacnosti ceni.
@lucilaines ono sa s tym staci muzovi zdoverit... ale s kludom... ale urcite slova by potesili kazdu viac, ako kytica.
@zuzanapjat mne mama vysvetlovala, ze kedysi sa vraj daval takyto dar za porod ako zaroven zabezpeka pre zenu. Vzdy to bolo nieco cenne (napr drahy sperk), co v pripade, ze by ju chlap opustil, mohla zena predat a financne si polepsit. Mne sa tato myslienka pacila 🙂
@sandri zaujímavé to je. Viem že zlato sa podarovávalo tiež ako niečo čo nestratí na hodnote a poslúži v ťažkých časoch. Ale myšlienka aby to zlato bolo od muža - aby mala žena zábezpeku, keď ju opustí, to už nie je moc v poriadku. Možno to dávala matka dcére, alebo svokra neveste ako taký ženský odkaz. :D Ak už dar k pôrodu, skôr mi to príde ako niečo čo má potom zdediť tá dcéra, alebo syn, keď oni budú mať dieťa pre ich dieťa...
Skus sa na to pozriet takto..
On o tomto co ty prezivas nrma ani len tusenie....
Po dalsie...tisickrat byt bez darceku ale s pomocou... Ako zlaty prsten kytica a tym to zhaslo.... Takze si vas co mas a nevyhlavaj sprostosti hned na zaciatku....
@sandri bolo by to pekné, keby išlo o odkaz, ktorý sa dedí a teda by žena, dostala po pôrode prvého dieťaťa trebars zlatý prsteň od svojej matky a to ten, ktorý matka dostala po pôrode tej dcéry.... takto by sa to logicky tradovalo. Keby matka mala syna, obdarovala by nevestu po narodení prvého vnuka/vnučky atd.
@laila22 môj exmanžel po prvom synovi ma odviezol domov do bordelu po oslave a s mamou som musela skladať malému postieľku aby som ho mala kde uložiť. Keby nie mama tak neviem. Ako mladá prvorodička asi by som si to hodila bez nej. Terajší manžel proste iný level. A také že kytica, dar to ma ani nenapadlo. Dar bolo zdravé dieťa a milujúci starostlivý muž.
@sara07 Je to strašne starý zvyk. Myslím, že k nám prišiel (do určitých vrstiev) z Nemecka, možno cez Čechy. Zmienky sú už v 10. st. (narýchlo som našla https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Edita_Anglická). Dokonca aj jeden z prípadov majora Zemana sa točí okolo ukradnutého šperku - ranného daru starej mamy. Aj napr. vo Švédsku sa s tým vraj môžeme stretnúť : https://luciagosta.wordpress.com/svedske-svadob...
Ja som po pôrode dostala darček - manželom uprataný byt 😂 do nemocnice mi priniesol kvety, adventný kalendár (dcéra sa narodila deň po Mikulášovi) a šperk. Mnohé sa tu oháňate tým, že rodiť je samozrejnosť, nie je to veda a bla bla. Ja si neskutočne vážim, akého pozorného manžela mám, že myslel popri práci aj na takéto pozornosti. Manžel totiž vedel, že už samotné tehotenstvo bolo pre mňa peklo, detto pôrod. V tomto sa môžem poďakovať jedine svokre za výchovu a kamarátov, ktorí sú našťastie vychovaní podobne a nie je pre nich novinka, že žena si zaslúži okrem. “teplých” slov aj niečo iné 😉
Tvoj manžel ťa ľúbi a dáva ti to najavo skutkom služby, ty vyžaduješ príjímanie darov alebo slová uistenia. Prečítajte si obaja knihu 5 jazykov lásky, nech to medzi vami klape aj nadalej.
Ženy neurazte sa, ale to, že Vaši muži doma nič nerobia, je Vaša chyba. Prečo by sa iné ženy mali uspokojiť s tým, že muži doma “až” vynesú smeti, príp. niektorí sa len dostavia domov a tak končí ich práca doma?! Nie je to normálne. A nie, autorke nemá stačiť pomoc a záujem len preto, lebo na Vás doma muž z vysoka serie a robí si čo chce 🙈🙈
😆😆😆 Tak toto som ešte nečítala, počula som, že darček som nedostala, ale toto? Ja neviem, ja mam deti, za to, že som ich chcela, nie za ocenenie, či odmenu 😉, takže ukludni hormony a teš sa z dietata
@danielahamar tiež to tu nepreháňaj, nikto nerodi deti, preto ze chce dostať zlaté náušnice, alebo retiazku..
@laila22 mne sa potvrdilo, že veľa robí výchova z domu, ale detto aj to, koľko mužovi dovolíš doma, čo musí robiť, či sa podieľa na chode domácnosti. Včera som sa vrátila z týždňovej hospitalizácie s dcérou, čakala ma plná chladnička, uprataný byt, kvety pre mňa a balóny pre dcéru.
@danielahamar ja myslím, že ani pre autorku to nie je priorita.. Len by ju to potešilo 🙂
@danielahamar nikto nečaká Nobelovu cenu, ale aspoň kvety by potešili 99,9% žien.
@malasandrika s tým súhlasím 🙂. My sme spolu nežili pred svadbou, tak som veľmi nemala odkiaľ zistiť ako funguje s domácimi prácami.
3 deti som porodila môjmu mužovi, bol pri všetkých pôrodoch a teda ani raz mi nepovedal “ďakujem za dieťa” ani nič podobné. Po pôrode mi pomáhal so všetkým pri všetkých deťoch, je to super otec, stará sa o nás. A teda ... po pôrode druhej dcéry, kukal ako puk a povedal doktorke “ona to dala na jednu kontrakciu” a doktorka že “ja viem” 😂😂😂😂 Tak to bolo najväčšia jeho slovná pochvala, pokiaľ ide o pôrod.
Iba toľko k tomu ešte poviem, muži nevedia co si ženy myslia a cítia, ak im to nepoviete/me sú/mame len oči pre plac. Bohužiaľ to je chlap,kt.nema 6zmysel a to si treba uvedomiť a nemôže nikoho potom prekvapiť, že nič nedostane, či hmotné, alebo nehmotné.
Mam rovmaky pribeh - 16hodin kontrakcii a potom akutny cisarsky. Nedostala som ziadny darcek, ale manzel sa staral, nakupoval, pomahal, upratoval.
Never roznym Facebook fotkam, kde zeny dostavaju velke kytice za porod. Nevies ako to u noch v skutocnosti je... Bud rada, ze ti muz pomaha, je to na nezaplatenie.
Mne by sa tiež páčilo keby niečo dostanem, nejaký kvietok, doma nápis “vitajte doma” ako majú všetci v okolí a obrovské privítanie... no nekonalo sa to. Nemáme ani fotky keď sme syna priniesli. Môj muž proste na to nie je 🤷🏻♀️ zamrzelo a ideme ďalej.
Tiez som nic nedostala a tiez je taky, ze meni plienky, operie, porichtuje co treba. Je s malym a pomaha. Dal mi dieta, viac nez vsetky drahe sutre tohto sveta. Ja jemu tiez.

@lucilaines mala by to byť samozrejmosť, ale nie je to samozrejmosť... xy chlapov chodí ďalej do práce a vypomáha matka rodičky. V prvom rade vôbec ten chlap zrejme netuší, že vôbec niečo také ako dar mal riešiť. Veď sme tu mnohé, ktoré to čítame prvý krát, že to je vôbec taká tradícia. Inak aj to, že ženy rodia je samozrejmosť. Stále vlastne nechápem prečo by za to mali byť ocenené materiálne.