Som fakt taká zlá?

tamvtme
8. sep 2017

S partnerom sme spolu cca 5 rokov, pred necelym rokom sme spolu kupili nas prvy bytik a odtvedy sa zacali nase nezhody. Vsetko sme si spolu zariadovali tak, ako sa nam paci, ja ten byt milujem a chcem tam mat cisto a krasne a on je strasny bordelar a tam zacinaju nase hadky. Nie, nie som taka ta posadnuta, co stale beha s handrou a chce mat vsetko tip top, len mi proste vadia jeho spinave ponozky pohadzane po obyvacke, vadi mi ked natrusi alebo vyleje nieco v kuchyni na linke a necha to tak, ked chcem aby nieco urobil v domacnosti (povysaval, odlozil riady do mycky atd) tak mu to musim velakrat pripominat, kym to urobi (inak mu kludne nevadi, ak nepovysava aj 2 tyzdne) a podobne sice blbosti, ale sa to hromadi a vytaca ma to. On mi potom vycita, ze ho stale buzerujem a komandujem ho a potom sa len hadame :( Ja nepotrebujem k zivotu sterilnu cistitu, len chcem mat byt v takom stave, ze moze hocikedy prist neocakavana navsteva a nebudem sa musiet hanbit. Som fakt taka strasna? Mam byt radsej ticho a neupozornovat ho na to? AKo to mate doma? Niekedy mamf akt pocit ze namiesto chlapa mam doma male decko....

libka1
8. sep 2017

@tamvtme nie si strasna ale nie ste rovnaka krvna skupina co sa tyka poriadku. Toto je zrovna oblast kde sa hlada tazko sulad. Z bordelara nikdy nebude medvedik cistotny a naopak. Zvazila by som nakolko je pre mna dolezity partner a nakolko poeiadok. Trochu ho dokazes ukocirovat, ale nejake velke zmeny necakaj. Ked to nema v sebe, toto v nom nevypestujes. Viem podla seba 😝

pininka
8. sep 2017

Tiez som bola z domu naucena na az prehnanu cistotu, ale u nas pratal hlavne otec, dodnes je jeho nedela doobeda na pratanie a nikto ho nema otravovat. Kym sme nemali deti v jednom kuse som pratala a hromzila,ze je bordel. Potom us som od toho upustila a raz do tyzdna popratam poriadne. A mam dvoch stasich chlapcov a normalne ich vediem k prataniu a nemaju problem,aj ked ich otec akurat povysava. Nikdy nechcel ani okna umyt,ani ked som bola tehu az teraz pri tretom dietati. Ma az krutilo ako ich umyvak,ale vychvalila som ho do neba. Jeho stryko sa potom smial,ze muz cakal ze ho zjazdim ako to robi,aby mal vyhovorku viac to nezrobit,ale ja som dala inu taktiku. Inak suhlasim,ze ked nebol naucenyn z domu,co moj nebol,lebo svokra je ako sluzka,tak ho tazko prevychovas. Nema to proste v sebe a ani netusi co od neho chces,ked nema hadzat saty na zem.

deti95060810
8. sep 2017

hrozná nie si...len manžel je neporiadnik....alebo je z domu naučený na mierny neporiadok, alebo maminka po synovi všetko pratala....toho už neprevychováš ani ako by si chcela....😉 Starého psa novým kúskom nenaučíš...

danica2711
8. sep 2017

@tamvtme môj príspevok k téme nebude veľmi objektívny, nakoľko my sme obaja bordelári, ale ponúka riešenie. My sme síce nemali nikdy špinu, to neznášame, ale porozhadzovaný bordel sústavne, pretože proste upratovanie nám pripadalo vždy ako stratený čas, ktorý je lepšie venovať hodnotnejším aktivitám. Vyriešili sme to upratovačkou. Deťom sa nám to akosi podarilo vysvetliť tak, že teraz sú takí priemerní "upratovači", žiadna úchylka na jednu ani na druhú stranu. A sme všetci spokojní. Inak nejaké to hanbenie sa pred návštevou je smiešne, ak je tá návšteva neohlásená (ohlásená je iná situácia) - keď prídem niekam neohlásená, nemám právo sa čudovať ničomu. Ľudia si žijú a bývajú ako chcú, ak im len tak vtrhnem domov, môžu sa na môj názor akurát tak vys.ať. Takže za mňa sú skutočne dôležitejšie veci v živote.

sashabb
8. sep 2017

@montemotherone tak pokiaľ bude rovnako on chváliť ju tak v tom nevidím problem. Problem je ak má žena chváliť muža za všetko (ako malé dieťa) a od nej sa to berie, že urobí všetko automaticky 🙄

evak12
8. sep 2017

👍👏konecne normalna odpoved ...

tatinka
8. sep 2017

tak toto rozculuje aj mna 🙂 ked dojje sice tanier zo stola odprace ale necha ho na kredenci,do umyvadla ho dat je uz asi daleko... dopapa chlebik ? na stole z omrviniek by sa vychovala jedna sliepka a pod stolom dalsia 🙂, veci co poperiem a rozlozim na taburet kym ich pozehlim -moj dojde domov a dopotene veci co ma na sebe pol dna plesne rovno na tie oprate, rano sa prezlieka z pyzama do klasickeho oblecenia no zeby pyzamo dal na postel to by uz bolo moc ,jemu staci ked ho svacne na zem, slipy pouzite ze by do pradloveho kosa dal to by bol luxus, ved skladovat ich na kope aj tri dni to je asi vonavejsie, som s nim cez 9 rokov, od zaciatku mu hovorim ze pouzite pradlo patri do kosa so spin.pradlom,alebo ked sa najje treba aj omrvinky spratat , na otazku ci ich na stole nevidi povie nie a sice po mojom upozorneni mierne utrie stol ale to len tak ze omrvinky viac rozbrble a je to vybavene, ked si robi caj okvackany je cely kredenc a to nehovorim ked si don ide "vycvrknut"stavu z citrona to sa "same nacvrka"po celom kredenci .....niekedy to neriesim ale niekedy ked clovek fakt cely den drhne a on dojde a zablatene topanky na stred chodby, spinave ponozky v obyvacke na zem , vak z prace slahnuty na chodbe ...ide ma slak trafit 🙂)vtedy uz skacem 🙂)...dohovaranie nepomoze mozem sa aj na hlavu postavit a odrazat usami ...
vidim to ale aj u nich doma kedze draheho bracho zije este u rodicov, ma 35 rokov a mamicka mu robi komplet servis, ocko rano o siedmej uz je v obchode lebo syncek potrebuje na ranajky sunku a je lenivy vstat o 5 minut skor ,skotit si rit z postele a ist si kupit ranajky ...
ale napriklad moj brasko vo veciach na oblecenie ma poriadok ale omrvinky po sebe neuprace, v sprche ked sa ogabe sa mozes clnkovat 🙂 a stol zapratany ze ani struhany vlas by sa tam nezmestil uz 🙂))
ale zas ja mam tiez svoje neduhy 🙂 napriklad ked sa najjem necham v taniery napriklad zrnka ryze a podobne, nevyluxujem ho uplne a to zas mojho vytaca 🙂 ze bud to mam vyjest alebo hodit do kosa a nie to dat do dresu aj s 4 zrnkami ryze a podobne 🙂
chcem tym len povedat ze ci chlap ci zena vsetci niecim tomu druhemu ideme / pojdeme na nervicky 🙂)to sa neda nic robit , dokonaly clovek nejestvuje 🙂 chlap ma svoj svet a zena ten svoj 🙂)
ak ho lubis asi ti neostane ine ako sa s tym ze je bordelar zmierit ...

juliet86
8. sep 2017

Je narocne ak manzelia nemaju podobny postoj k tymto veciam:
Poriadok
Sex
Peniaze
Humor
Travenie volneho casu

babulkomale
9. sep 2017

Aj ja snazim zmierit s podobnymi prejavmi manzela. Urcite ma viac dobrych vlastnosti, je skvely manzel aj otec a urcite sa s nim nebudem rozchadzat pre rozne vnimanie toho, co poriadok je a co nie je, ako tu v uvode ktorasi radila 😀
Ovela horsi je muz pedant - sikanista, ktory vyzaduje vojensku disciplinu a vydrhnutu dlazbu zubnou kefkou. S takym by som sa rozisla okamzite, nakolko nie som submisivna putka a masochistka.
Bohuzial ten zlaty idealny stred sa hlada velmi tazko.

macik166
9. sep 2017

@tamvtme ach jáááááj, to sú mi problémy.... a čo bordel, keď prídu deti... tam upraceš a o minútu ako v tanku

deti95060810
9. sep 2017

@juliet86 stručné a výstižné...Existuje nato príslovie : Vrana k vrane sadá,rovný rovného si hľadá....no ale všetci vieme ako to chodí, že láska je slepá....

lullita
9. sep 2017

@tamvtme ja mam doma presne to iste 😂🤷‍♀️ A to cakam dvojicky a za mesiac idem rodit a myslela som si ze aspon ked vudem tehotna tak co to porobi...ale houno houno s prepacenim... je sranda s dvoma deckami v bruchu vytierat dlazky umyvat hajzle...ked umyjem kuchynu tak v momente ako si ide spravit kavu tak je ti vsade rozsypane v obyvacke 5 hrncekov spred tyzdna...a to ani nemame umyvacku 😂😂😂 ale viete ako...pan ma nocne on nema cas... a sice urobi,uprace aj umyje...ale to len ked nalieham a pripominam mu to 10 krat za den lebo inak na to vzdy "zabudne"... ako..zvykla som si,ale aj tak ma to niekedy rozreve lebo ja rano vstanem o siestej,chystam synovi ranajky, cez cele mesto sa s nim trepem do skolky autobusom..potom kym sa dostanem s5, a potom pridem domov,umyvam riady/upratujem a samozrejme musim navarit.. a potom tase pre syna do skolky.. a pan ma vzdy ranajky do postele v ramci setrenia casu lebo jemu hodinu trva kym sa zobudi a ked este od neho nahodou hned chcem aby upratal hovno po macke co sa netrafila do zachoda tak na mna kuka jak puk ze on sa teraz zobuil ze co od neho chcem.. som z toho na prasky...totizto byval dlho s babkou ktora ho obskakovala a robila vsetko za neho. Skvely material co sa tohto tyka...a to som tiez byvala bordelar ale ked uz si ani nemam do coho naliat caj a on ma v hrnceku pri pc v izbe plesnivu kavu spred tyzdna tak to uz je aj na mna moc... a o tom ze mame doma poliretardovanu nevychovanu macku po ktorej odkedy spolu byvame nevytrel dlazky ani jeden jediny krat(nie je to moje zviera) o tom ani nejdem pisat uz..no nic...vyliala som sa tu a idem zit dalej 😄😄😄 ved niesom jedina.kazdopadne mu asi zrusim full servis co sa tyka celodenneho menu

lullita
9. sep 2017

Ale nech len nenadavam...inak ue to skvely chlap s ktorym si dokonale rozumieme mame rovnake zaujmy,humor aj postoj k zivotu..len co sa tyka upratovania tak sa nam to trosku rozchadza.. ved nechcem aby robil vsetko,chapem ze chodi do roboty a zivi nas.ale aspon to malo ako napr.si po sebe utriet tu vyssie spominanu linku alebo umyt hrncek alebo proste len spratat pradll (ktore som predtym oprala vyvesila a poskladala) do skrine... a tak ma vzdy vytoci ked to neurobi 🤔

mona258
9. sep 2017

Rozdelte si ulohy,ja napr.neznasam riady takze on ma na starosti riad a ja zas ostatne (podlaha,prach,kupelna), ked sa na to vykasle a nespravi to tak mu napisem na papier ciarku a ked tam ma tri tak ma na starosti aj riad aj podlahu aj prach utrie a umyje kupelnu, je to naozaj ako keby bol dieta ale inak sa to vklude vyriesit nedalo, takto ho nekomandujem a on vie ze ked to nespravi tak musi upratat cely dom lebo to neni len moja domacnost ale nasa..a ked si napriklad po sebe neuprace veci hodim ich do spinaveho pradla ked si nesprace riad po sebe tam ho upozornim a ked sa na to vykasle zas napisem ciarku..zas keby mam ja nespeatane po sebe tak ma moze upozornit on a keby som sa na to vykaslala tak si napisem ciarku ale to sa nestalo este a aj keby sa stalo aj tak by mi pribudli len riady takze este je na tom dobre 😀

mona258
9. sep 2017

Hlavne to neries s nervami najdi nejaky dosledok,ked si po sebe nesprace tak to bude mat nejaky dosledok, vysvetli mu to vklude ze ked uz byvate sami musite sa o domacnost starat spolocne, ak nechce upratat tak nech zaplati upratovaciu sluzbu

mona258
9. sep 2017

Nedavno to riesili v telerane a Jurasko hovoril ze neznasa upratovanie,tak je dohodnuty so zenou ze jeden tyzden komplet uprace ona a dalsi tyzden ked je na rade on tak zaplati upratovaciu sluzbu, je to tak fer teda ak nemate spolo ny rozpocet 😀

lullita
9. sep 2017

@mona258 to je fajn nápad s tými čiarkami 😄 Jak s malým deckom síce ale ak to má pomôcť...

mona258
9. sep 2017

Ale ked mu robis sluzku a upraces to tak je to tak vi onak jak s malym deckom 😀 a zas nemozes nechat spinave riady po dome len tak rozhadzane a ked ma clovek deti tak to uz vobec nie 😀 takze takto to sice po nom spraces ale on potom musi za teba spravit tvoje ulohy 😀

mona258
9. sep 2017

@lullita a tomu ver ze si to nabuduce rozmysli ci radsej sprace tanier alebo umyje podlahu 😀

julia92
9. sep 2017

Ja mam doma to iste. Nie je schopny ustlat, odlozit za sebou jedlo a tanier, ked doje, teglik od jogurtu... Zbieram po byte hrnceky, dviham v spalni oblecenie zo zeme (chvala bohu, to oblecenie je na zemi iba v spalni, nikde inde). Ked ho upozornim, tak väcsinou to dopadne tak, ze to musim povedat aj 3-4krat a to uz mi odvrkne ze hucim. Neupratuje vobec, max. umyje zachod. Ked vezmem malu prec a mu poviem, nech pozmyva. On sa ma to opyta, ze co ma pozmyvat a je ze no byt. "Cely?!!!!!" Takze tak...

Je mi jasne, ze sa to uz nezmeni, neda sa s tym nic robit. Ked ma slabu chvilku a uzna, ze hej, ze sa bude viac snazit, tak to su len reci a o par dni sme tam, kde sme boli.

Teraz je na materskej, ja chodim do roboty, ale samozrejme upratujem ja. Ked chodil on do roboty, tak som tiez upratovala ja. Takze dojdem z roboty domov a mozem pratat.

"Neprevychovam" ho nijak raz. Ja som dokonca musela pratat hned, ako som prisla domov s malou z porodnice, lebo sa po zemi valali chumace prachu (boli sme dlhsie v nemocke). Keby som nepratala ja, tak zijeme v takom chlieve ze koniec...

Co uz, co som si vzala, s tym uz musim zit... 😀

mona258
9. sep 2017

@julia92 nikdy neopakuj nic viac ako 1krat lebo on aj tak pocuje len blablabla lebo vie ze to este velakrat zopakujes...bude ta vrat vazne a pocuvat len ak to povies len 1krat a ked nic tak z toho vyvodis dosledky(ako takeee dieta)

mona258
9. sep 2017

Muzi nereaguju na reci ale na CINY musi sa nieco stat aby si vsimli ze je niekde problem

mona258
9. sep 2017

Povedz mu to jeden krat otoc sa chod prec,ked sa na to vylasle uprac to ty a povedz ze po nom upratujes a si unavena ale treba este umyt podlahu ze to bud urobi on alebo zavolas upratovacku ak povie ze mas zavolat upratovacku tak ju naozaj zavolaj ked uvidi kolko to stoji nabuduce to umyje lebo ta bude brat vazne a nebude chciet platit 🙂

lullita
9. sep 2017

@mona258 😂😂😂 no nic..cez tyzden zavediem do praxe ciarkovaci system a dam vediet ci sa uchytil alebo nie

mona258
9. sep 2017

@lullita ked ti bude hovorit ze ho komandujes povedz ze sa snazis len nastolit nejaky system v domacnosti aby si sa necitila ako sluzka a ze sa s nim nechces hadat tak to chces pre dobro vztahu vsetko s usmevom hlavne 🙂 drziiiim palec

lullita
9. sep 2017

@mona258 no taketo rozhovory sme mali milionkrat a moc nefunguje...resp. Efekt to ma akurat v ten den a na druhy zabudne o com sme sa bavili :D takze nanho treba inak

pebu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misinka0611
9. sep 2017

V tomto sa tažko radi podľa mna. Ak je raz niekto bordelar bordelarom ostane aj keby si mu dohovárala každý den, navyše ak vie, ze to zaňho po brblaní urobíš. A naopak ak niekto ma rad čistotu bude sa o nu starať ( a ani to nemusi vyzerať tip-top ).

Tam su položené zle základy uz v detstve. Asi bol tak vychovaný. Co sa týka toho, ako je to u nas. Sťažovať sa nemôžem. Bývame s priateľom pár mesiacov a ten bol vychovaný na robotu nielen tu popri dome ale aj v dome ( domáce prace ) mama jeho aj brata k tomu viedla a vidím to na ňom.

Samozrejme aj on aj ja mame veci ktore neradi robíme a mame svoje zlozvyky, ale zasmejeme sa na nich lebo su to prkotiny. Ked s teraz po prečítaní komentárov zamyslim som vďačná za toho chlapa lebo viem ze ked ma v utorok hospitalizuju v nemocnici nedojdem domov do neporiadku a bude to tu ako ked som odchádzala.

dzjanetta
9. sep 2017

@tamvtme ahoj..no povedat to narovinu porozpravat sa. Ja som si to doma zariadila..neocakavala som a ani nebudem aby vysaval..sem tam umyje podlahu..al. jeho rola je pracovat okolo domu😉..moja udrziavat poriadok..ale? Odnies tanier a dat do mycky musia..ale mna to aj tak baviiii..😀

maminuska
9. sep 2017

Ja mám veľmi dobrého manžela a je aj skvelý otec, zarobí , postará sa , vyvesí prádlo , povysáva, utrie prach ..len v tom vnútromaternicovom vývoji u neho zrejme neprebehol vývin " ruka späť " Totižto nedokáže zavrieť skrinky po sebe, a to ani na kuchynskej linke ani vo vstavaných skriniach, dvere na záchode nezatvára za sebou takže ja keď prídem domov a on už je doma , tak cestou do kuchyne zatváram ako taký robot , všetko je rozchňapené no a pohľad to je strašný. 100 hádok okolo toho , už som to vzdala, jednoducho to zatváram , nemienim sa vadiť kvôli takým hlúpostiam , keď iné by ho brali všetkými desiatimi možno . Dnes ráno mi pomáhal pri varení , on zobral z linky , ja som zavrela šuflík , on išiel pre zemiaky, ja som išla dať prádlo do sušičky a pozatvárala som celú špajzu , zašíval dievčatám dierky na teplákoch , ja som spratala ihly a smozrejme pozatvárala všetky šuflíky keď tie ihly hľadal. Za 10 rokov už som si zvykla. Už ma to ani nerozčuľuje .