Som sklamaná z (ne)svadby

viky173
18. mar 2021

Ahojte

vzdy som tuzila mat muza, ktory ma bude milovat a bude si ma chciet zobrat za zenu. Predstavovala som si, ze v 30tke uz budem davno vydata a budem mat dieta. A co dnes? Mam za sebou 29 narodeniny a nie som ani len zasnubena.
Viem a chapem, ze mnohym to pride smiene a nepochopia to, co mna na tom tak velmi trapi. Som jednoducho zo seba sklamana, pride mi, ze som uz stara, o necely rok 30 rocna zena, ktora nema nic a nie je chlapovi dost dobra na to, aby ju chcel za svoju zenu... Nechapem, co ine urobili lepsie, ze si ich ich chlapi vzali. Tuzila som o krasnych zasnubach a svadbe. Nie velkej svadbe, len my, svedkovia a rodicia. Ja to povazujem za velmi vyznamne dni, ktore su len o neveste a zenichovi, o tom, ze to spolu myslia naozaj vazne a ze sa stanu rodinou a specatia svoju lasku.
Velmi ma to mrzi, a o to viac, ze som uz na zaciatku vztahu povedala svojmu priatelovi po com tuzim a ako je to pre mna dolezite. Pozname sa 4 roky. Spoznali sme sa v praci, mali sme stoly vedla seba a zaucal ma, takze sme hned od prveho dna travili spolu velmi vela casu, mame aj rovnake zaluby (sport), takze sme spolu chodievali behat / na korcule aj po praci a ked sme sa k sebe nastahovali, tak sme spolu 24h/denne a nelezieme si na nervy. Precestovali sme spolu kus sveta (ked sa este dalo). Ale vobec to neprislo. Tolkokrat som cakala, ze ma poziada a on stale nic. Urcite v tom nie su peniaze a ani vek. Ja mam uz 29, on 35 a ma aj vlastny byt odkedy sa pozname, takze ani byvanie problem nebude.
Rozplakala som sa, ked sme oslavovali moje narodky. Ked som si uvedomila, ze kolko uz mam rokov a nemam stale nic z toho, po com som tak velmi tuzila. Fakt si pripadam stara a v podstate stale som tam ako ked som mala 25... Povedala som mu to, co ma trapi, rozplakal sa aj on, ze mi pokazil tym zivot a ze to urobit mal davnejsie, ale na otazku, preco to neurobil, ked aj vedel ako mi na tom zalezi len povedal, lebo je k*t a ze ved to este mozme stihnut... Je mi z toho celeho zle, naozaj som brala nas vztah velmi perspektivne, on bol vzdy mily, pomahal mi v domacnosti a urobil by pre mna hocico, len toto jedno nespravil. Ja som ho do toho nechcela tlacit, nehovorila som mu o tom, mozno raz za pol roka som treskla nejaku poznamku a aj on sa zvykol vyjadrovat a hovoril o nasej svadbe (napr. pocul nejaku pesnicku a ci taku by som chcela na nasej svadbe atd)... Takze nikdy som nemala dovod si mysliet, ze sa tej svadby nedockam. Neviem co s tym teraz, ked som sa pred nim tak po tych rokoch rozplakala kvoli tomu, on asi nevedel, ze az tak moc ma to zoziera. Ale naozaj som po tom velmi tuzila a cakala som na to pri kazdej moznej prilezitosti uz (pre mna velmi dlho) a mam pocit, ze aj keby to teraz urobi, ze uz z toho nemam ani radost, pride mi to cele take velmi bolestive a ani to nechcem uz tlacit teraz rychlo rychlo do 30, ked je aj situacia ako je.
Ak tieto moje tliachanice nikto docital az sem, tak klobuk dole. Asi som sa len chcela vykecat, velmi som z toho sklamana.
Zaroven sa ospravedlnujem ostatnym, viem, ze pre niekoho je normalne mat aj svadbu po 30tke a ani si nemyslim, ze zeny po 30tke su stare len ja sa tak proste vidim a citim...

mima1
18. mar 2021

@viky173 vacsinou take dlhe prispevky necitam lebo kolko krat ani neviem co tym autor chcel povedat ale tento krat som precitala. No k veci. Podla mna su iste veci co sa vydaria tak ako planujes a su veci co vobec nejdu podla planu. Ja som sa tak celkom naucila ze nemam planovat lebo vsetko planovane u mna skonci zle 😂
Mozno by si to mala cele len prehodnotit... 29 ani 30 neni este vela vselico sa moze zmenit. Netreba nato cakat a pride vsetko.
Iste obdobie som napr ja strasne chcela deti. Uplne mi kvapalo na hlavu vtedy🤣 lenze nemali sme napr kde byvat a byvat doma s rodicmi alebo u svokrovcov asi nic moc. Som rada ze som to ustala a prestali vtedy tie hodiny tikat 🤣😂
No a nakoniec mam vsetko co som chcela...
Sice asi neskor ale mam
Snad sa dockas len netlac ak ho naozaj chces a chces s nim byt

deti95060810
18. mar 2021

mne pripadá že si viac sklamaná zo svojho veku ako z toho, že ešte nebola svadba.... aj keď mladý pán sa už mohol rozhýbať keď ste spolu 4 roky... 😉

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
18. mar 2021

@viky173 sklamali Ta tvoje očakávania😊chce sa chlap oženiť?hovorí o deťoch?on má more času ty nie.Dolezite je, že máš partnera kde bývať vieš koľko žien v tvojom veku nevie nájsť ani toho partnera?

janedoe
18. mar 2021

V 30tke sa zivot nekonci 😊 A najhorsie je nalinajkovat si cely zivot, lebo ak to nejde podla planu, tak si len zbytocne frustrovana. A niektore veci sa nedaju jednoducho naplanovat. A to ja som veru poriadny planovac, takze viem o com hovorim 😁

Moj povodny plan bol tiez taky, ze do 30 tky som vydata a uz mam odrodene. Ale tak nevyslo...nevadi 😊 Vydavala som sa 2 mesiace pred 30, dieta mesiac pred 33 (v mojom plane tiez nebolo 3 rocne snazenie 🤷‍♀️) a teraz cakam tretie. Mam vsetko po com som tuzila, sice neskor, ale mam 😊 Teda jedine, co mi nevyslo je praca, ktorej som obetovala 10 rokov a teraz po materskej mozem zacinat znovu.

Takze netlac na pilu. Ak si pred nim plakala, tak vie po com tuzis, daj mu sancu na to "gesto", ved by si sa nechcela vydavat a vedela, ze je to len preto, lebo si ho pritlacila k muru. A ked ani o rok nic, tak to prehodnot, porozravaj sa s nim, kde vidi vas vztah o 5 rokov. Mozno pre neho "ten papier" neznamnena to, co pre teba. Pre mojho muza to tiez nebola dolezita sucast nasho zivota. V jeho okoli sme sa hadam prvi brali pred detmi a dost mi vycital, ze ci deti vez manzelstva su pre mna menejcenne. On chcel deti pred svadbou a ja nie. Tak som mu povedala OK, svadba nemusi byt, ale kedze chcem mat rovnake meno, ako moje deti, tak budu mat moje priezvisko 😊 (ani neviem, ci je to mozne pri priznani otcovstva). Heheh... hned som bola poziadana o ruku 😂

Takze mozno aj pre partnera ta svadba nie je nieco dolezite. Ale pisala si, ze ma 35. Tak nema uz dake manzelstvo za sebou?

liljana
18. mar 2021

Manzelstvo je zvlastna vec. Kto je von, chce dnu. Kto je dnu, chce von. 🙂

jana_eyre_2
18. mar 2021

Sú veci, čo treba jednoducho mužovi vravieť priamo a polopatisticky.. keď si niečo želáš, treba to povedať dotycnemu.. nie že "túžim po svadbe" ale, "počuj, kedy sa už vezmeme?".. prepáč ale je to tak a vždy to tak bude..

kitycat
18. mar 2021

V podstate ti povedal, ze ta miluje a nechape, ze ho este nenapadlo poziadat ta o ruku. Nepovedal ti, ze sa na to neciti ani ti n3pivedal, ze este je vela casu ale ty si aj tak nestastna lebovteraz ak by ta poziadal, tak to je len preto, ze si mu to povedala a nie preto, ze by s tym prisiel prvy... No mas to tazke... Mozno pomoze rozchod, najst si inu spriaznenu dusu a pockat dalsie roky..hladat niekoho kto cita myslienky, nie? 😆 Ved bud stastna, ze ho mas, ze je skvely... Nenapadnr mu povefz velkost prstena a cakaj... Kolke su stale same a nevedia tu lasku najst

julie19
18. mar 2021

No asi by fakt najviac pomohlo povedať si to narovinu a polopate ... vedia ti myšlienky nečíta a ty nečítaš jeho ... možno on čakal napr na tvoje 30 narodeniny že ta požiada pri takejto krásnej okrúhlej oslave... možno chcel ešte počkať lebo mu 4 roky chodenia neprídu dosť (poznám pary čo sú spolu aj oveľa dlhšie hovoria o svadbe ale este zasnúbení nie sú) ... možno preňho svadba nie je dôležitá ... možno si chcel ešte pred zásnubami vyskúšať spoločne bývanie a život ... ale to nevieš lebo si mu to nepovedala na priamo 🤷‍♀️ Mužom často náznaky a sem tam nejaká zmienka nestačia 🙄

lintu
18. mar 2021

Píšeš, ako keby jeden z vás umieral.... Ok, plány nevyšli, ale život vždy nejde podľa naprogramovania. Namiesto občasných poznámok mu skús o svojich snoch hovoriť otvorenejšie. Je to chlap. Asi jeden z tých, pre ktorého samotná svadba neznamená až tak veľa. Veď za tie štyri roky mu pri tebe pravdepodobne bolo príjemne aj bez toho papiera. Zničil ti život? Uff, tak toto sú príliš silné slová. Váš problém sa dá poľahky vyriešiť. Nevysielaj mu svoje myšlienkové pochody. Naučte sa o nich hovoriť.

katkami123
18. mar 2021

Dobre, že si to zo seba dala von. A aj pred ním. Nech si uvedomí aj on, že držať sa 4 roky iba za ručičky sa nedá a vzťah sa má vždy posunúť ďalej. I keď ste sa o tomto mohli porozprávať už dávnejšie, sadnúť za jeden stôl a opýtať sa ho ako to vidí do budúcna, lebo ty chceš viac ako byt naveky iba priateľka. Tiež sa čudujem aj chlapovi, ma 35 rokov, určite všetci okolo neho sú už v tomto veku ženatí, alebo majú založené rodiny, na čo tak dlho čaká. Podľa mna si tajne dúfala, že ťa požiada o ruku na tvoje narodeniny a nestalo sa tak. Daj tomu všetkému čas, ale ak sa chlap nerozhýbe ani po tomto ako si sa rozplakala a dala mu jasne najavo, že takto to medzi vami dákej nejde, tak by som do roka zbalila kufre a poslala ho k vode. Moja švagriná takto čakala 8 rokov a nakoniec sa rozišli, ona bude mat za chvíľu 40 a zabite najlepšie roky života čakaním a on si zatiaľ stihol už druhu nájsť. Dala by som mu ešte čas, možno rok, ale ak potom stále nič, tak to nemá význam.

danieli
18. mar 2021

Bude dobre, utri slzicky, objim partnera a po lopate mu vysvetli, ze to na teba cele dolahlo, vazis si, ako vam je spolu dobre, ale prosila by si si rodinu a detsky smiech, idealne s jeho priezviskom, toto musi pochopit😊

tomyhardy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciapp
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mabenn
18. mar 2021

úplne akurát to máš všetko....veď ste si potrebovali aj niečo v tom vzťahu odžiť, 4 roky sú super, to je také podľa mňa minimum, vek máte fajn, debaty za sebou, vykašľať sa na nenaplnené romantické predstavy a normálne ako dospelí ľudia sa pohnúť dopredu vo vzťahu...chlap reagoval podľa mňa tiež dobre, tak neviem čo sa trápiš, veď ste sa zhodli vlastne

katkami123
18. mar 2021

Ešte mi napadla taka vec, či to možno aj nechcel urobiť, ale odkladá to teraz kvôli korone. V podstate reštaurácie a obchody a klenotníctva sú zatvorené, ak chce aj ten prsteň vidieť a nie objednať z netu. Romantický v reštaurácií alebo niekde na welnesse ťa tiež nemôže požiadať, lebo je všetko pozatvarane. Svadby sa stále odkladajú alebo presúvajú kvôli opatreniam. Kostoly sú zatvorené, ani by ste nemali kde absolvovať predmanželskú výchovu. Takze naozaj, možno mu ani netrklo, že v takejto situácii by sa hodil prstienok.

ankare
18. mar 2021

Neboj,nie si ešte vôbec stará, ešte máš stále veľa času postihat to, čo si si vysnívala. Držím palce!

ukulela
18. mar 2021

@viky173 prepac, tvoja reakcia je neprimerana. lubis ho, on teba, je vam dobre ... ak ti na tom tak zalezalo, mala si mu to povedat priamo. naznaky chlapi nechapu. vsak aj on ti ich opatoval (pesnicka na svadbe atd ...) teraz si v depke - z toho ze ta nepoziadal, z toho, ze mas 29 a si "stara", z toho, ze teraz ked ta poziada sa uz nebudes tesit .... no, mas to kus prekombinovane. zivot nie je telenovela. z celeho napisaneho mi ako prve napadlo, ze by sa ti zisla terapia - to nemusi byt zly napad, zamysli sa bez predsudkov. si v depke zo zivota, psycholog/terapeut ti moze nastavit zrkadlo, ktore ty nevidis.

andy1789
18. mar 2021

@viky173 Tak požiadaj ty jeho 🤭 To je už dnes podľa mňa úplne normálne 🙈

jakoma
19. mar 2021

@viky173 ahoj, nie vsetko v zivote ide podla planov.. k veci: na vztah ste dvaja a obaja by ste mali rozhodovat o tom, kedy bude taka formalita ako svadba.. dnes sa do toho chlapi nehrnu, zvlast ak uz byvate spolu, ste rodina bez papiera.. inak tiez budem mat za par dni 29 :D s manzelom sme spolu od 17 a po 4-5 rokovh som sa chcela vydavat a naznacovala som to.. zistila som, ze sa mily planoval zenit po tridsiatke 😅 (ktoru este stale nema), no zmenil kvoli mne plany.. ak si ta tvoj priatel chce vziat, nie je nic zle na tom “zacat sa bavit” o svadbe ako prva a necakat.. ja by som cakala (necakala!) 13 rokov .. s napadom som prisla ja, vtedy mi bolo smutno, ze je to tak a dnes je mi to uplne jedno

miadi
19. mar 2021

Co depkujes? Ved jeho reakcia bola dobra . Uz len si snim urob tie plany . Mozete mat svadbu v lete. Je covid Takze bude presne podla tvojich snou len rodicia vy a stihas to pred 30kou. Ja som stretla mm v 29r brali sme sa ked som mala 30 presnejsie 2dni pred 31 😅😂stihla som to 🤣v 32som otehotnela. ..vsetko stihas podla “planu” len musis vediet otvorene hovorit s chlapom o tom co chces . Este nez si dohodnete datum svadbu si snim ujasni kolko deti by ste chceli . A ze kedy asi . Aby si tu o par rokov neplakala ze mas narodky 35 a manzel nic sa necitit este na deti.

maciatkolulu
19. mar 2021

@viky173 ja neviem, vieš koľko žien by ti mohla závidieť, že máš 30,milujuceho partnera, prácu, trávite spolu s partnerom všetok čas, cestujete... Ostatne príde. Podľa mňa mat papier a status vydatá nie je alfa omega. Máš ešte tak 10,25 rokov na rodenie. A pokiaľ muž sám od seba nechce svadbu, tak ho nutir, no ja neviem. A ze fnukate na tvoje narodeniny obaja, no neviem, že ti pokazil zivot😂😂😂😂akože trochu detinské správanie, apropo, ak ti po takomto jemne hysterickom prejave povedal namiesto, miláčik zober si ma, že tu pokazil život, tak by som začala rozmýšľať, či je to to práve orechové. Ja mat pri sebe chlapa, čo sa rozfnuka za takéto niečo....

moonlight1210
19. mar 2021

@viky173 doválčila som ten text az na koniec, idem si dat za odmenu fidorku. 🙂

najhorsie vzdy dopadnu najvytuzenejsie zelania, ked sa splnia. Lebo je do nich investovane tolko ocakavani a predstav, co a ako bude (aj podvedome, nevedomky). Ze nie je hadam sanca to potom vsetko naplnit a uspokojit.
(Vidis, k comu ta dohnalo uz teraz. Ake mas pocity. Ze ked sa teraz spyta, uz to nebude ono, atd.)

Vyhod si z hlavy tie idealne cakania, lebo ti skazia, co mas.

Ma ta rad? Ma. Mate pekny vztah? Mate. Pomaha ti? Pomaha. Chce si ta vziat? Vyzera, ze chce.
Akurat ti nevie citat myslienky (nemas na cele displej s titulkami, zialbohu 🙂 ).

Tak nevymyslaj so specialnymi prilezitostami a dnami a chvilami. Su pekne, ked sa udeju. To su. Ale trafit spravny okamih, atmosferu a aj naladu zucastnych je skor dielo nahody a to robi tie okamihy nezabudnutelne. Ani najstarostlivejsie naplanovanie nemusi pomoct.
Ostatne okamihy proste len su.

Rob to v zivote naopak. Ber, co ti dava a ty sa uc hladat v tych malickostiach to krasne. Ani netusis, aky budes mat po case pocit, ze zijes vlastne krasny zivot.

A vacsina normalnych pokojnych manzelstiev, co okolo seba vidim, vznikla skor obycajnou otazkou polozenou len tak bez specialnej prilezitosti pri nejakej beznej cinnosti. V obycajnej chvili.
Az nasledne boli oficialne zasnuby a opytanie sa rodicov a prsten a vsetko okolo toho.
Lebo v tej obycajnej chvili si jeden, ci obaja uvedomili, ze si s tym druhym dokazu predstavit uplne vsetko. Aj tie najtrapnejsie, aj tie najlepsie chvile svojho zivota. Aj tie uplne vsedne.
Lebo to je koniec-koncov to, co bude tvorit 99% vasho spolocneho zivota.

lenkakravcova
19. mar 2021

@viky173 Pýtaš sa co si urobila zle, že mu to tak dlho trvá.
Odpoveď je: dala si mu všetko na tacke.
Bývaš s ním, dáš mu kedy chce. Vpodstate si už jeho manželka - bez papiera, bez manželských práv. Ak by si toto neurobila, možno by ta už dávno požiadal. 🙂 teraz už ani nemá prečo. Ma všetko čo muž chce.

konikkon
19. mar 2021

@viky173 spomínam si na seba, keď som toto riešila ja a všade čítala, že všetko bude ok a všetko príde, kedy ma prísť. A veru bola to pravda, aj keď som neverila a to isté môžem povedať aj tebe. Nerob si zbytočne starosti, ži a všetko príde. Tvoj príbeh je skoro ako cez kopirak ako môj.

Ja som si tiež vždy myslela, že sa stihnem vydávať a rodiť do 30. Avšak po VŠ som natrafila na nesprávneho partnera, s ktorým som zabila roky. Potom som bola dlho sama. A prišla 30. A ja nič. Ani len frajer. Napadnikov bolo dosť, ale pre mňa to bolo všetko bezduché, plytké stretnutia a nevedela som si predstaviť vzťah s niektorým z nich. Navyše som introvert, samotár a povedzme si úprimne, v 30 už nie je toľko príležitosti niekoho spoznať. Často sme na výlety chodili s kamarátom, ktorého poznám roky od detstva. Stále okolo mňa behal, ja som si to nevšimala nikdy 🙄 vlastne až teraz priznal, že ma ľúbi od 11 rokov. Ja som to moje šťastie mala celý život pred nosom a nevidela som. V skratke, december 2019 sme sa dali dokopy, v júni 2020 ma požiadal o ruku a V septembri 2020 bola svadba. A bol to najlepší krok v mojom živote, mame najkrajší vzťah, Poznám svojho manžela ako staré topánky. On mi tvrdí, že od jeho 11 rokov vedel, že to takto skončí, len ja som musela ďalších 20 rokov robiť drahoty 😅😅😅 mám 33 rokov a život sa mi zmenil od základov behom pár mesiacov. Jedine co lutujem je každá sekunda, ktorú som venovala trapeniu sa z budúcnosti.
Nerob to ani ty.

V 30 rokoch máš čas sa aj vydať aj rodiť, dokonca aj sa rozísť a nájsť si nového partnera. Ty môžeš ešte všetko.

katpox
19. mar 2021

Ako uz tu niekto spomenul, poziadaj ho o ruku ty, aj moja sesterka poziadala muza o ruku, mali svadbu a maju synceka... No ak je typ, ze sa mu do toho nechce, tak s nim nestracaj cas
... Najdes si niekoho ineho, mna poziadal ani nie po roku moj,o svadbe som nikdy nic nespominala, prave mne sa do toho moc nechcelo, sme spolu 8 rokov......moj ujo bol iny expert, ten po dvoch tyzdnoch poziadal tetu o ruku, teta povedala ano, su spolu 25 rokov a maju tri deti,a inak mesiac pred svadbou oznamili rodicom, ze sa budu brat🎉 v zivote sa selico zomelie....

jaskolka
19. mar 2021

Neviem, vo je teda väčší problém.. To, že si ""nesplnila si" predstavy, že do 30 svadba a par deti, alebo že priateľ ta po 4 rokoch stále nepožiadal o ruku a miesto toho, keď zistil, že ti na tom veľmi záleží, sa rozreval, že ti pokazil život. Pre mňa by toto bolo skôr divne ze po 4 rokoch sa nerozhybal a hoci už vie, k ničomu sa nemá. Ok, užívate si, cestujete, teda pred koronou, rozumiete si, ste spolu spokojní. Ale skutočne mate spoločne názory, že svadba, rodina a deti? Lebo ak v tom ste odlišní (po plači, že zničil som ti život) miesto požiadaná o ruku mi to príde, že trosku ste inde obaja. Toto si ujasnite, lebo aby nebolo, že čakáš a čakáš a sú stále zufalejsia. Je síce pravda, že nie si ešte "starenka" ale ani čakať s plodenim do 40,lebo veď teraz je taky trend, nepovažujem za rozumné. Ja som síce sa vydala, ako 37 ročná a hneď som otehotnela, ale zásnuby boli po 5 mesiacoch vzťahu a pol roka nato svadba.

luci_ba
19. mar 2021

@viky173 Ahoj, ja si to presne viem predstavit ako sa cítiš. My sme tak boli s chlapom už 6 rokov, tiež som čakala že už by to mohlo prísť,lebo sme mali už aj spoločný byt kúpený, chodili sme spolu na dovolenky, a tak. V tom moja naj kamoska mi pošle fotku prsteňa po tom, čo bola s chlapcom ani nie rok!!!!Tresla som telefón na posteľ, že: ehm, Nika máprsteň... o pol roka úplne nečakane som ho mala už aj ja na prste, teraz už sme niekoľko rokov zobrati...😉 To je život, proste chlapci sa musia niekedy viacej rozhybavat, oni maju furt kopec času

number19
19. mar 2021

Tak ved si mu to teraz celko jasne povedala, predpokladam, ze ak je normalny do roka mas svadbu. To ze to nebolo presne do roka a do dna ako si si to vysnivala je uz teraz jedno. Treba byt flexibilny.

beatinka
19. mar 2021

Ja som sa vydávala na 37. narodeniny. S rodičmi, svedkami a súrodencami. Od 15 rokov som plánovala veľkú svadbu, veľa detí a milión rôznych plánov. V 30., 35. čistá depka, som stará, nič mi nevyšlo ako som chcela, už som mala mať hento a tamto... teraz som 8 mesiacov po maličkej svadbe, v 6. mesiaci tehotenstva, a šťastná ako som ani neverila, že sa dá. Všetko má svoj čas. A možno aj u teba to bude presne tak, že to bude neplánované, neočakávané a o to krajšie a dojemnejšie. Nečakaj na výročia, narodeniny, sviatky, že čo ak to náhodou príde. Užívaj si to, že máš muža, s ktorým vám to klape, môžeš sa na neho spoľahnúť, máte rovnaké záľuby, žiadne vážne problémy. Koľko vydatých žien by sa vzdalo papiera len preto, aby mali toľké šťastie na chlapa ako ty... Uvidíš, keď ťa jedného dňa požiada, rozklepú sa ti kolená možno ešte viac, ako keď si sa pred ním rozplakala. Hlavne si ho neodožeň svojimi pochybnosťami. Chlapi sú iné nátury ako my, im to trvá dlhšie! 😉 Držím palce a hlavu hore! Si mladá, všetko príde vtedy, keď to bude mať prísť! 🍀❤️