Spoločné bývanie s 18-ročným synom môjho muža

11. júl 2020

Ahojte . Zaujimal by ma váš pohľad na tuto situáciu . Muž ma dve deti z predchádzajúceho manželstva . Jeden z jeho synov v septembri nastupuje na vysokú školu ktorá je v meste v ktorom s mužom bývame s tým že , jeho syn by býval u nás . Mame dobrý vzťah , jeho deti mám rada ale odtiaľ potiaľ . Úprimne spoločne bývanie si predstaviť neviem . Máme doma mesacne babatko , akonahle by jeho syn u nás byva prišli by sme
O všetko súkromie , mala by som ďalšie “ dieťa na krku “ . Chcem si užiť malú a rodinkovanie s mojim mužom a nie sa starať o ďalšieho člena . Možno že moj postoj je sebecky ale naozaj si to neviem predstaviť . Navyše jeho syn je mierne problémový ( ma 18rokov ) nehovorím že je zlý , mám ho rada ale zas nie som k nemu tak citovo naviazaná žeby som s nim v pohode dokázala bývať . Keby že sme sami a ja chodím do roboty budis , ale nie keď mám doma babo ktoré si chcem naplno užiť . Moj návrh bol nájsť mu bud prenájom alebo nejaký internát , môže k nám chodiť aj denne , dvere bude mat otvorene ale spoločne bývanie fakt nie😫 možno som hnusná a z lásky k mužovi by mi to vadit nemalo ale nemôžem si pomôcť . Ako by ste takúto situáciu vnímali vy ?

henka123123
11. júl 2020

pre tvojho muza je to rovnake dieta ako to ktore ma s tebou..cize u nho je doma bohuzial ci sa ti to paci alebo nie..ty si isla do vztahu s chlalom ktory uz deti ma a ma k nim aj urcite zavezky bohuzial..

777januska777
11. júl 2020

@zooeynka
@panelacikova ja nechápem čo tu hustite, veď keď si vyberala partnera, tak vedela, že má deti. Tak mala rozmýšľať a počítať s každou situáciou. Nám sa to nemôže stať, lebo si nevyberáme partnera so záväzkami. Veď predsa ak si robím dieťa s niekým, tak si najskôr porozmýšľam a rozhodnem sa či bude dobrý partner a treba si zvážiť každú možnosť. A ak žena o takomto niečom nerozmýšľa, tak sa nečudujem, že si o ženách chlapi myslia, že sú sliepky.

jaass
11. júl 2020

@panelacikova ale je pokiaľ má trošilinku zdravého ruzumu 🙂

danielinaa
11. júl 2020

Ja suhladim s vacsinou a dokonca si dovolim tvrdit ze mnoho je na MK zien co su rozvedene a maju partnerov novych alebo so zavazkami a ich deti plnohodnotne respektuju a beru ako vlastne. Takze urcite hovoria aj zo skusenosti, ze si sebecka, mila autorka a @panelacikova. A vzdy sa zenam hovori nech si davaju pozor ci maju novi chlapi radi ich deti a beru ich ako vlastne. A nech sa s nimi rozidu ak to tak nie je. To akoze zeny nemusia? No urcite! Len aby ti to manzelstvo vydrzalo mila autorka a nestalo sa ti to iste co jeho zene, ze vase spolocne dieta tvoj chlap uvidi raz za rok, dva a nebude ho zaujimat. Potom si spomenies a sama si povies ze si bola sebec.

jaass
11. júl 2020

@panelacikova mala s tým rátať predsa :D bože ty si taká hlúpa alebo naivná? kde žiješ? veď toto je život a nie ako si ty nalinajkuješ :D život sa tebe nikdy nebude prisposobovať :D 😀

danielinaa
11. júl 2020

@sasa1310 a tiez bude dedit z majetku ktory ma autorka s partnerom spolocny, lebo je to partnerov syn. Na to autorka pravdepodobne zabudla. 🙂 :D

sasa1310
11. júl 2020

@danielinaa samozrejme, preto som jej napísala, že mladý je tam doma a kľudne si tam môže robiť to isté, čo jeho mladá nová manželka. Ani vydediť ho nemôže, manželku áno 😀 Ale to je už na inú tému

danielinaa
11. júl 2020

A este podotknem ze jedna moja dpoluzuacka na VS mala v tom meste tetu a cely cas u nich byvala, aj s ujom a sesternicami a bratrancami, ved rodina si ma pomahat. O co viac je jeho vlastny otec.

danielinaa
11. júl 2020

@zooeynka nemas pravdu. Aj u otca je doma a po jeho smrti dedi rovnako ako jeho nova manzelka a nevlastny surodenec. 🙂

panelacikova
11. júl 2020

@danielinaa ja ti teraz fakt celkom dobre nerozumiem. píšeš: "A nech sa s nimi rozidu ak to tak nie je"..... a prečo? je na to nejaký zákon? a ak sa to dá aj inak, prečo sa hneď rozchádzať? pre dieťa, ktoré bude mať raz vlastný život? a toto sa týka aj autorky. niektoré ženy tu už riešia dedičstvo (preboha živého!!!) a pritom sa autorka iba pýta na názory. ja akceptujem názory vás ostatných, hoci si stále myslím, že ak by ste boli presne v tejto situácii, ako ona, tiež by vám to nebolo po vôli, ani ona zrejme nečakala, že sa situácia vyvinie tak, že bývalá žena si zmyslí, že syna nasáčkuje po rokoch rokúcich k otcovi... toľko k tomu. a dokončím. ja akceptujem názory všetkých, ale vidím, že množstvo zakomplexovaných žien nedokáže akceptovať názory iné. a čo sa týka mňa... ja som si svoj život zariadila po dohode s manželom tak, že sme obaja spokojní a nenarúšame svojim manželstvom moju výchovu dcéry. a áno, uvažujeme aj o spoločnom bývaní, ale trošku neskôr, kým dcéra trošku nepodrastie a nebude viac chápať.. ak sa tak nestane, tak ostaneme tak, pretože on mi v žiadnom prípade nechce narúšať vzťah s dcérou. na druhú stranu nie je jej otcom a NIE JE POVINNÝ sa o ňu starať (keďže dcéra má aj otca a ten si ju aj bráva, aj peniaze pošle, tam nie je problém). a s týmto som do vzťahu šla, jednali sme otvorene už na počiatku vzťahu a počítala som s tým, že ružové to nebude predovšetkým kvôli tomu, že dcéra je fakt poriadne paličatá povaha. a čo sa týka autorky, tak rovnako, ako rozumiem môjmu mužovi, rozumiem aj autorke. a pravdepodobne v minulosti ani len nepadol návrh o tom, žeby sa syn vo veku 18 rokov zrazu presťahoval k otcovi a k jeho novej rodine. takže autorka si žila v pohode s tým, že OK, syn s otcom sa vídajú vtedy, keď sa dá, syn vyrastá s matkou, otec zrejme platí výživné, atď... myslím, že vôbec nepredpokladala, že situácia sa takto vyvinie a stále si stojím za svojim, že nie je povinná ho mať v domácnosti. a keď už, tak by som trvala na tom, čo píše pár rozumných žien (je ich tu asi toľko, čo prstov na jednej ruke), aby syn prispieval k chodu domácnosti. aby upratoval, umýval riady, aby si našiel brigádu a finacoval si aspoň svoje koníčky a záľuby. ona si s mužom nebrala dieťa, pretože dieťa bolo v tom čase s matkou a zrejme jej bolo aj zverené. takže pre ňu je to nová situácia a ona sama asi nevie, ako sa k tomu postaviť.

panelacikova
11. júl 2020

@sasa1310 to fakt? manželku môžeš vydediť? zo spoločného majetku? to snáď nemyslíš vážne 🙂

sasa1310
11. júl 2020

@panelacikova som niekde napísala zo spoločného? Čo myslíš, prečo je dieťa neopomenuteľný dedič a manželka nie. Lebo v záveti ju nemusí ani opomenúť. Nie všetok majetok nadobudnutý počas manželstva je spoločný. A o majetku nadobudnutom pred manželstvom sa snáď ani baviť nemusíme. Hlavne, keď on má veľké deti 🙂 A áno aj zo svojej časti ju môže vydediť. Z hocičoho. Dieťa nemôže.

sasa1310
11. júl 2020

@panelacikova ale asi dievča nevieš, čo píšeš 🙂 A myslím to vážne. Aj zo spoločného môže zo svojej časti.

puklica13
11. júl 2020

@panelacikova mlady je predsa brat jej dietata..

mondolina
11. júl 2020

@panelacikova
Že exmanželka nasáčkuje jeho vlastné dieťa k nemu?
Že bol 18 rokov nasáčkovaný u nej to nevadilo....
A s vlastným manželom nežiť vo spoločnej domácnosti je tiež divné, ale Vaša vec.
Už sa ani nečudujem Tvojim názorom.

zooeynka
11. júl 2020

Ach zeny, zeny...budete sa tu vadit a medzitym, na 95% autorka uz rozhodla o intraku pre mladeho a muza postavi pred hotovu vec. A nie, nie je povinna sa starat o muzove dieta, to ma svojich rodicov. A ak muz chce mat klud vo svojej novej rodine kde ma miminko tak novej zene vyjde v ustrety a syna odkaze na internat. A zduta bude akurat exka, ze ako otec stoji za hovno ked syna nenecha u seba doma. Vybavene. Takto to zvykne byt vo vacsine pripadov-ak chce muz klud tak urobi co chce jeho aktualna partnerka.

sissy27
11. júl 2020

@zooeynka mať ďalšiu dospelú osobu v domácnosti samozrejme znamená aj zvýšené náklady na stravu či energie. ALE !!! zabúdaš na dva dôležité detaily: otec má voči synovi ešte stále vyživovaciu povinnosť, pretože syn bude študovať formou denného štúdia a druhá možnosť intrák / podnájom plus strava ich vyjde oveľa drahšie ako tie zvýšené náklady na domácnosť.

zooeynka
11. júl 2020

@sissy27 platit mu bude stale. Kludne aj ten intrak nech mu plati otec, a ten to urobi pre klud v novej rodine.

jaass
11. júl 2020

@zooeynka ty aj rozmýšĺaš pri tom, čo píšeš? :D si napísala - A nie, nie je povinna sa starat o muzove dieta, to ma svojich rodicov. - veď celý čas sa tu rieši mladý s tým, že jeho otec by sa praveže mal o neho starať a mal by bývať pri ňom. Halooooooo, prv rozmýšľaj až potom konaj :D

mondolina
11. júl 2020

@zooeynka
Niečo mi ušlo?
Veď otec je manžel? Či má ešte iného otca?

jaass
11. júl 2020

@mondolina ona sama nevie čo tu rieši :D len zlo robi

zooeynka
11. júl 2020

@jaass plati co som napisala. Ak chce muz klud so zenou ktoru miluje(plus novorodene dieta) tak vyhovie jej! Nebude tam nasilu tlacit syna ktoreho ma s byvalou aby sa pozeral na ofucanu, nervoznu partnerku s ktorou si uz ani nevrzne lebo sukromie 0 bodov. Ver ze uprednostni novu rodinu pred dospelym synom ktory kludne moze byt na intraku.

ukulela
11. júl 2020

@panelacikova naozaj si matka zmyslela, že pošle dieťa na vysokú ku otcovi naschvál? Školu si snáď vyberá dieťa. Okrem toho zjavne je s tým otec ok. A prečo nevyužiť možnosť, keď ma otca .. Možno chce synovi vynahradiť to, na čo roky dlabal. A možno bude mladý vďačný a raz tak pomôže sestre ...

jaass
11. júl 2020

@zooeynka si úplne mimo :D ale že mega úplne :D zobuď sa. preber sa.

zooeynka
11. júl 2020

@jaass to co som popisala je realita. Ty asi zijes v nejakej bubline

mondolina
11. júl 2020

@zooeynka
My máme doma tiež dieťa a vrzneme si, vy nie?

autor
11. júl 2020

No dobre ste mi tu naložili ale však o to išlo pýtala som sa na názor a prijmam každý jeden . Ja som nepovedala že mužovi poviem nie , dala som návrh ale ak bude trvať na tom že bude u nás budem to musieť rešpektovať . No verím Tomu ze 80% z vás , ktoré ste mi tu napísali že som sebecka , ani Vám by to nebolo po srsti mat zrazu doma dospelé decko , ktoré Vám je viac menej cudzie . Verím ze väčšina z vás by tiež nebola nadšená ak už je človek zvyknutý na určite súkromie . No nezazijes nepochopíš . A presne ako niekto tu napísal , vedela som že ma dospelé deti , ktoré žijú z jeho mamou a nerátala som s tým žeby sa raz ku nám zrazu nasťahovali a tým dupľom nie vtedy keď si chcem užívať vlastne dieťa . Takze toľko k tomu

maris5
11. júl 2020

A jeho sa niekto opytal, ci chce s vami byvat? Najlepsie by mu bolo na internate. Ma tam svojich rovesnikov , ako si necha tak najde...

sasa1310
11. júl 2020

@zooeynka jasné, že uprednostní novú rodinu. Tak ako to už raz urobil. Ale netreba zabudnúť, že kľudne môže mať ešte novšiu rodinu. A pani manželka neskôr zistí, že aj vlastným pričinením prišlo jej dieťa o otca.

zooeynka
11. júl 2020

@mondolina moja frekvencia sexu je v tejto teme uplne nepodstatna a nijak autorke nepomoze