Susedia a súkromie

daniela237
25. dec 2014

ahojte chcela by som sa poradit, pripadne aby ste mi poradili navrhy a napady. mame rodinny dom a z jednej strany mame susedov, ktori nam v kuse pozeraju do dvora, mame nevyhodu v tom ze bazen aj dom su vysie, a tym staci ked sused pristupi k plotu a rovno do bazenu nam cumi. s kazdej strany nam vidia do dvora. on si pred dvomi rokmi dal vystrihat stroomy lebo mu to tienilo a tak nam fakt vidia vsade. najradsej by som tam dala betonovy mur min.na 10metrov a do vysky min. 2.5m ale to by nam urcite nepovolil, maju tam sice zelenu plachtu, ktora je podla mna o nicom, nakolko presvita a je v takej vyske ze to nema pre nas ziaden efekt. co by ste mi poradili? a navyse uz sme mali niekolko krat s nimi konflikt, cize vysvetlit si to nedaju. este z druhej strany domu smerom k brane mame to iste.nieje miesto na dvore ani v zahrade, kde by sme mali sukromie, este ked sa postavi k plotu a my napr. ranajkujeme v lete na terase, tak sa spyta ma drzo co ranajkujeme.nasadlila by som tam najradsej kriky ale to kym vyrastie bude 10 rokov trvat.navyse ako mame bazen tak mame len meter od plota, cize tam by som ani tuje ani nic podobne nemohla nasadit.maju tam pravidelne vnucata, ktore sa nam zavesia doslavne zavesia na plot a tlacia sa k nam a vykrikuju, ja mam rada deti, mam aj vlastne, ale kazdy chce mat svoje sukromie na dvore a klud,fakt sa obavam zase ked pride jar, leto, to je najhorsie, clovek sa nema ani kam schovat. ak by ste mali nejake navrhy a napady, urcite kazdy pomoze. dakujem velmi

maria1989
26. dec 2014

@daniela237 plne ťa chápem... známa má tiež suseda, ktorý z poschodia vidí priamo do záhrady. a tiež vyslovene sadne do okna a čumí, čo robia. známa zvýšila plot, posadila stromy... inak by som skúsila nad časťou bazéna urobiť nejakú napr. pergolu, a nechať obrásť ťahavými kvetmi. no zas to bude tieniť bazén. 😒

kam72
9. jún 2020

@daniela237 Ahoj Daniela, citala som Tvoj prispevok, podobnu situaciu mam aj ja. Mne dokonca vzali 3r dieta k nim bez mojho vedomia. Ako sa to nakoniec vyriesilo?

kisupmap
27. jún 2020

Tieniace plachty

basska_b
27. jún 2020

My máme také černice, rastie to ako besne 😁 myslím si, že človek ma právo na súkromie. Pohľady mi nevadia, ale napríklad venujem sa mojim detom a ich deti sa chcú so mnou stále rozprávať, oni sú milé aj všetko, ale nevenujem sa svojim potom... nemôžem robiť cudzím detom program. Dokonca sa pozývajú ku nám na návštevu, už milionkrát som povedala, že nie, že sa nám to nehodí.

dalena30
16. aug 2020

Ahojte, ja mam tiež problém so susedom, ktorý stavia dom a rovno pod okno mi postaviť altánok, takže z okna nevidím nič, len pozerám na strechu, je to okno z obývacej izby a navyše je to čierna stavba

maciatkolulu
16. aug 2020

@dalena30 to vieš odkiaľ aká je to stavba?

sidon
4. aug 2023

@daniela237 ahoj, ako sa ti poriešila tá situácia so susedom?