Švagriná využíva manžela

2. aug 2022

Ahojte. Neviem, či si ma pamätáte, ale pred časom som tu písala o tom, ako si u nás deti urobili kúpalisko. Syn švagrinej a jeho cudzí kamaráti. Tam som aj v diskusii spomínala, že švagriná je slobodná mama, ktorá žije aj so synom u rodičov a nikdy nepohne ani prstom. Jej jediná starosť je kozmetika, nechty a kaderníčka. O syna sa stará babka a ona je od malička vychovávaná ako princeznička, ktorá nemusí robiť nič. Jediná dcéra. Najmladšia zo 4 súrodencov. Švagriná a svokra teda pravidelne volajú môjho manžela a jeho bratov, ak treba niečo robiť. Odviezť synovca k zubárovi(podotýkam, švagriná auto má, akurát nemá na dieťa čas), k lekárovi, zobrať zo školy,na tréning. Teraz sa rozhodla prerábať poschodie, kde bývajú. Prvé tri dni jej tam robil veci kamarát, kedže môj manžel je v práci od 6:00-18:00, no on odcestoval do Holandska a práca stojí. Nadišiel čas bombardovať môjho muža. Už jej bol skladať nábytok a teraz ho od soboty volá, aby jej prišiel urobiť podlahy a vymaľovať steny. Chyba je v tom, že môj manžel chce pomôcť vždy, jeho bratia nie. Mňa to už však dosť štve. Celé dni som v podstate sama doma so synčekom,tehotná a večer už aj kvalitne unavenä a on miesto toho, aby

hipuska
2. aug 2022

@laila22 no to nie, lebo deti stráži babka, ktorá nepracuje, takže mužská časť práce robí svoje. Veď keď sa inak nedalo s mužom?

pannama1
2. aug 2022

tolerovala by som to, ale odtial potial, predsa len ma muz svoju rodinu, teba a tej by sa mal venovat, asi by som svagrinej povedala, ze by mohla menej otravovat, ze by si mala na to niekoho najst, toto by som proste uz asi vybuchla.

dusankomoj
2. aug 2022

@laila22 naozaj to podľa tvojích príspevkov pôsobí,akoby si patrila k tým ženám ,ktoré považujú za samozrejmosť,že im všetci pomáhajú. Autorka je tehotná a je logické,že ju hnevá,keď jej muž ide pomáhať sestre,ktorá je zatiaľ na manikúre,Wtf? Však keď sa toľko venuje svojmu vzhľadu,nech to zúročí a nájde si niekoho,kto ju bude obskakovať.

laila22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asocial
2. aug 2022

@laila22 ty si to zobrala nejako precitlivelo..akoby sa ta to dotykalo. Asi mas problem citat s porozumenim - tu nejde o slobodne matky. Ale o pijavice, ktore si vedia urobit dieta, ale nevedia sa on postarat a zneuzivaju vsetkych okolo. Je fajn, ze ty si taka sikovna, ze mas bazen, auto, dvor, co ta obdivujem, ze si si na to ako matka samozivitelka sama nasetrila;) a ze vsetko super zvladas. Len toto nie je o pomoci ale o vyuzivani.

Autorka, ako ti niekto napisal, chyba nie je v svagrine, ale v tvojom muzovi, ze sa necha zneuzivat...

cacianka
2. aug 2022

@laila22 no trochu si nepochopila jadro problému.
Autorka sa netrápi že muž pomoze, ale v tom, že je to už prehnané, lebo sa viac namaká v robote a potom za vrtochy švagrinej. Keď ma E na salóny, chlastačky, nech si odloží aj na robotníkov aby občas niečo urobili, nie len že sa brat zoderie na jej vymysloch. A ešte aj psycho vydieranie mami a sestry.
Chlap má svoju rodinu, o ňu sa má postarať v 1. aj 10.rade, a potom pomôcť iným ľuďom. Bodka.

laila22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacianka
2. aug 2022

Ak nepomôže dohovor mužovi, otvorenie očí, tak by som ja rázne zakročila u švagrinej aj svokry. Najprv slušne, a potom aj tvrdo, a bolo by mi u pr.dele či pôjdu do vyvrtky .... Pomôcť áno, aj sama pošlem, pomôžem ale zneužívať tak to prrrrr.

laila22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kitycat
2. aug 2022

Zabal seba a syna a chod tam na "vypomoc" rozloz deku, pozeraj ako maluje, pokritizuj toto, hento tamto a ked ta sprdnu tak povedz ze travis cas s muzom 🤭

Tvoj muz musi sam uznat co je pomoc a co uz vyuzivanie

laila22
2. aug 2022

No, ale končím túto debatu, idem niečo robiť, lebo za mňa naozaj nikto nič neurobí... 🙂 Pekný deň dámy.

sono2
2. aug 2022

A prečo do pekla tvoj muž nepovie nie?
Jemu to nevadí, tebe to vadí. Závidím jej, že ju obskakuju, chápem. Ale tvoj muž musí podať nie.

queen_mary
2. aug 2022

Neriesila by som to nejako extremne. Je prirodzene, ze rodina si pomaha (ale asi nie pre kazdeho ako citam).

Celkom sa mi pozdaval ten napad, ze poslat aj dieta s muzom, aby si si ty oddychla. Alebo vsetci ze by ste prisli na navstevu. Pripadne nech si surodenci zorganizuju brigadu. A planovat ten cas spolu s muzom, kedy ist, kedy neist.

martul
2. aug 2022

@laila22 ohlás si na pomoc brata 😅

laila22
2. aug 2022

@martul ma dosť svojho.. 🙂.

nwnw
2. aug 2022

Kamaratka podobnu situaciu riesila tak, ze sa odstahovala k mame a dala mu ultimatum. Pomohlo mozno na pol roka, tak sa odstahovala k mame na niekolko mesiacov a nejak mu to doslo,ze ma svoju rodinu a prestal skakat ako opica, ked mu niekto zavolal ze potrebuje daco. Vela stastia prajem.

luccija
2. aug 2022

@queen_mary rodina si pomaha to ano, ale nie vyuziva niekoho dobrotu a slabost, ze nevie povedat nie.Niektore typy ludi sa snad narodili s tym, ze im musia rodicia a surodenci vo vsetkom pomahat.

luccija
2. aug 2022

@laila22 viem kolko to stoji, ale to musela vediet aj svagrina, ked isla rekonstruovat.Kamarat zduchol do zahranicia co to porobil a zbytok zostane na brata.Su 4 bratia kde su ostatni?Moj muz cestoval pre sestru 1000 km, lebo mala vrtoch, ze ide pracovat do zahranicia vydrzala tyzden, tam isla vlakom.Svokra spravila cirkus, ze tam nebude ani minutu navyse a brat ma ist pre nu.To sme spolu len chodili este som nevedela ake su vztahy v rodine este sa mi pacilo aky je obetavy velky brat.Dnes by to dopadlo inak.

laila22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubmar
2. aug 2022

A co prosim ta vtedy robi svagrina, ked tvoj muz u nej maluje?? Nech ju posle na oplatku zatial ku vam, pomahat tebe.. umyt okna, vypliet zahradu, cinnosti, co lahko zvladne. Teraz ste pomaly v situacii, ked ty zijes zivot slobodnej matky, muz cely den v praci, vikendy zabija u svagrinej.. Mnohe baby ti tu pisu, ze je to normalne, ze si treba pomahat.. ale toto je uz cez ciaru. Svagrina je vlastnou vinou sama, ani by som ju nelutovala, takze je to jej problem, ako si zariadi muzske prace.. nech si zavola trebars kamaratov, kolegov, ak bude niekto ochotny. Ono sa vzdy v domacnosti vyskytne nejaka praca, na ktoru treba chlapa, nieco tazke prestahovat, preniest a pod. To nepoviem raz za pol roka. Ale toto je uz akoby sta spravovali dve domacnosti. Porozpravajte sa o tom s muzom doma, spravila by som tak, ze nech sa vystriedaju pekne vsetci 4 bratia, az potom tam zasa ist.

panelacikova
2. aug 2022

@lubmar výborný nápad s tým zamenením povinností. brat nech urobí sestre mužské práce na dome a sestra nech zatiaľ poumýva okná bratovej žene doma. veď je tehotná, pred pôrodom, nemôže sa načahovať. toto je zatiaľ najlepší nápad, ktorý som tu prečítala 🙂 v tom prípade nemôžeme povedať, že autorka muža nepustila pomôcť, ale aj švagriná pochopí, že nie je všetko zadara.... 👍

@laila22 mala si čítať s porozumením. môj muž urobí 2-3x za rok typickú mužskú prácu (opraví hajzel, vymení kľučku na dverách, pomôže presunúť nábytok, vyčistí odpad....) Je to môj manžel, tak hádam to nenechá robiť mňa, pokiaľ to nie je havarijný stav... Veľa, veľa vecí si tu riešim sama (čo sa týka domácnosti a práce na byte). Ak ide o havarijný stav čohokoľvek, volám odborníka a platím eurá, nečakám na muža. Alebo ak by šlo o vec, s ktorou si muž nevie rady (to sa ale ešte zatiaľ nestalo klop-klop).

To, že ty si sama, nie je môj problém, to je problém tvoj 🙂
a čo sa týka pomoci, keby si poriadne čítala, pochopila by si, že ani ja pomoc medzi súrodencami neodsudzujem, ale odtiaľ potiaľ. a ak má pani na nechty, kozmetiku a neviem čo, tak nech od toho upustí a tú stovku mesačne použije aspoň z časti pre "manžela na hodinu". podlahu do izby uloží šikovný chlap za 2-3 hodiny. keby si pani aspoň časť z toho zaplatila a časť požiadala bratov...
skús pochopiť, že niečo na tom bude, že dvaja ostatní bratia k nech nechodia pomáhať. asi už dávno pochopili, že je to špongia, ktorá ich žmýka. len autorkin chlap je taký hlúpy, že to nevidí.

autor
2. aug 2022

Akurát sme sa s mužom dovadili... Prišiel domov o hodinu skôr, lebo maminka mu volala, že čo s tou podlahou. Tak som sa naštvala a naložila malého do auta, že idem kúpiť dosky na ten rozrobený drevený domček, ktorý na záhrade stojí už od apríla a nie je nikto, kto by ho dokončil. Malý má kúpenú hojdačku, aj s celou tou drevenou konštrukciou. To takisto počká, lebo ... Tak som aj vďaka vám použila argumenty z tejto témy. Máte pravdu. Fakt je chyba v ňom. A jeho bratia? Jeden si momentálne robí podlahy u seba doma a druhý išiel na nejaké cyklistické preteky.Pením.

0silvia0
2. aug 2022

Hej a mozes si od svokry vypytat stovku na hodinoveho manzela, ktory ti zavesi hojdacku a zlozi dreveny domcek a konstrukciu. Lebo tvoj manzel nema cas🤷‍♀️

panelacikova
2. aug 2022

autorka: to mi je ľúto :( obávam sa, že tým, že pôjdeš kúpiť dosky, nevyriešiš nič. naopak, muž si pomyslí, že super, ty si to vyriešila, môže pomáhať sestre aj nabudúce, veď ty si sebestačná žena!
nie. už tu padli rady. niečo za niečo. alebo nabaľ dieťa mužovi, nech zatiaľ robí švagriná opatrovateľku, kým on jej podlahu, lebo aj ty si potrebuješ porobiť doma a pri dieťati plus s veľkým bruchom toho veľa neurobíš... vieš, ja ti rozumiem, ja som žila s podobným čudom a reagovala som rovnako. urobila som to ja. ALE... nebola som tehotná, neboli sme svoji a hlavne šlo o veci v byte, ktoré som si fakt vedela urobiť aj ja, ako žena. hoci teraz ich robiť nemusím, lebo manželovi by ani nenapadlo, aby mi vôbec tie veci, ktoré som predtým bežne robila ja, robila teraz, čo som vo vzťahu s ním...
bude to znieť idiotsky, ale to, že s ním čakáš druhé dieťa, ti teda vôbec nepridáva na ružovej budúcnosti :(

pesmaxipes
2. aug 2022

@laila22 ja som rozvedená s dvoma deťmi, pracujem v zdravotníctve, zvládam nás z jedného platu živiť aj sa o deti postarám, stihnem kozmetiku, kaderníctvo a pedikúru, deti na krúžky. Na veľké upratovanie mám pani, s opravami typu boiler, kúrenie, elektrina mi pomáha rodina (nie prerábky, na to zavolám majstrov), ale omaľovať, doviezť a poskladať nábytok zvládnem v pohode. Brata mám v Austrálii. Keby bol doma, mal tehotnú manželku a malé dieťa, neotravovala by som ho ani náhodou, a už vôbec nie s blbosťami typu maľovanie alebo nábytok.

luccija
2. aug 2022

Ano, kvoli mame a sestre, aby im vyhovel a splnil co sa ocakava vie prist aj o hodinu skor🙂poznam...a ty si sikovna ty sa zariad....

laila22
2. aug 2022

@panelacikova hlavne, že ty máš porozumenia na rozdávanie... Aj ty čítaj s porozumením. Ty si ma tu označila za neschopnú a švagrinu autorky. 🙂Nevieš o mne nič. Že Tebe Tvoj muž urobí údržbu je Tvoja vec. Ja manžela nemám a tak, poprosím brata. Ak si čítala s porozumením, písala som tiež, že ho nevyuzivam. A nemyslím si, že zato že môj brat šiel 1x so mou do nemocnice som neschopna. Nevieš aké boli okolností a čo tomu predchadzalo. Ale názor na vec máš jasny. To je celé. Ale na MK je 90%pouzivateliek dokonalých hrdiniek, bezchyby, vždy vedia čo ako vyriešiť, a hlavne poradiť!!!! 🙂

panelacikova
2. aug 2022

@laila22 keď som žila s ex, maľovala som, skladala som nábytky, menila žiarovky, ba aj lampy, tapetovala som steny.... to, že mám teraz šikovného muža, je moje plus. keby ho nebolo, tak robím podobne ako aj
@pesmaxipes úplne bežné veci sama, zložitejšie si zaplatím a zavolám firmu. ak ty nevyužívaš brata, v poriadku, hoci cestu do nemocnice s bábätkom som ja sama absolvovala v minulosti x-krát a tiež absolútne sama, lebo môj ex mal dôležitejšie veci (napríklad šiel matku rozvážať na dušičky po hroboch)... preto áno, je mi to divné, že tvoje dieťa viezol tvoj brat do nemocnice. pretože.....ak som mala malú v stave, že potrebovala infúzie a z nejakého dôvodu som ja nemohla (nebola schopná) ju tam zaviesť, tak som volala záchranku, ktorá nás vzala a dehydrované dieťa bolo prevezené sanitkou. toľko k využívaniu rodinných príslušníkov.
čo sa týka autorky, ide o jednoznačné využívanie jej manžela jeho sestrou. "dohovorila som".

autor
2. aug 2022

Tak pokračovanie. Jasné, že bol. Podlahy hotové, ja nasratá a ešte svokra do telefónu povie, že čo sa hnevám, veď to mal za 2 hodinky hotové.
@luccija presne to ma štve...domov sa skôr prísť nedá...nikdy...
@panelacikova úplne mnou lomcujú hormóny, ale viem, že máš úplnú pravdu...
@0silvia0 no asi opýtam, lebo ešte nie je vymaľované a teraz chystá prerábku kúpeľne svokra ... Už zisťovala kedy môj muž môže...

laila22
2. aug 2022

@panelacikova Tebe to divné môže byt. Kto nezažil nepochopí. Neboj viem zavolať aj záchranku pre dieťa, aj ho naložiť a isť sama s dietatom v noci na pohotovosť, objednať vyšetrenia a pobehat ich sama, zaplatiť si nadštandard. Chýbať z práce, doháňať prácu a riešiť úplne bežné veci. Chodiť na kontroly. Nie nehanbím sa ani dnes za to, že musel ísť vtedy so mnou brat. Bolo to pre mna veľmi ťažké a bolestive obdobie. Mne je jedno čo si o tom myslíš ty a dámy čo Ti to olajkovali.