Svokra sa urazila, že som dala pokrstiť dieťa len kvôli nej

bobana297
15. nov 2019

Ahojte. Chcem radu, je podla Vas urazlive, ked napisem komentar ohladom krstu ze som krstila kvoli pokoju v manzelovej rodine, nakolko my sme neni veriaci a teda nerobime taketo zvyky? Moja svokra sa na to neskutocne urazila, ze som z nej spravila p**u, a pritom uz ked sme sa pri prvom synovi bavili o krste som povedala na co, ked bude starsi a bude chciet byt vedeny touto cestou neni problem a hned bolo ale to sa nepatri, dieta ma byt krstene a ako by to vyzeralo a bla bla

luccija
15. nov 2019

@bobana297 nie, povedala si pravdu.Ved slušne jej pripomeň aký vyvíjala nátlak pri prvom vnukovi

dejka77
15. nov 2019

Zial uprimnost sa neceni. Je uplne v poriadku co si napisala. To sa mas akoze pretvarovat?

klarissa25
15. nov 2019

@bobana297 nie dobre si povedala na rovinu 😉

bobana297
autor
15. nov 2019

Jako ja uz som na nervi z nej. Ona hned sa urazila atakovala manzela, ktory tieto veci tiez neriesi a hlavne na fb kedze ho nema a neznasa ho. Okomentovala som to jednej kocke, co si myslime o krste. A ona urobila bublinu z toho riadnu. 🤦‍♀️ napisala som jej, ze som to nijako zle nemyslela, ze priklonila som sa k ich tradiciam, kedze my sme neveriaci. A vobec som to zle nemyslela, a ona hned, ze to vyzera ako by nam rozkazovala a co teraz ludia budu hovorit ked si to precitaju akoze mam dost. Normalne mam tlak 100000. Hovorim keby som sa mala ja urazit za to, co mi robila 6 rokov tak by ani nevedela, ze ma prvych vnukov

cawes
15. nov 2019

@bobana297 ach no ako ono je to tak ze niektore svokry je jedno co povies vzdy bude zle. Moj priklad z ineho sudka, na vianoce chodia cela rodina k nam, tak aj minuly rok vzdy nakupim ja a navarim ja. Den nato som si vypocula co mam o rok varit. Ked som tento rok povedala ze asi budeme doma sami tak je zase zle. Proste je jedno co a ako urobim ak niekdo chce vzdy si nieco najde. A ked nieco poviem tak som tak ci tak najhorsia😂

calendula321
15. nov 2019

Svokrám sa nezavdačíš nikdy a ničím. Aj keby si im modré z neba zniesla. Česť výnimkám.

oli18
15. nov 2019

@bobana297 tvoj manžel je neveriaci? A jeho matka si zakladá na krste vnúčat? Súdiac podľa svokry, je tvoj muž určite pokrstený. A svadbu ste nemali v kostole? Ako to tvoja svokra prežila?

saluda
15. nov 2019

@bobana297 svokra by si mala ujasniť v hlave, čo vlastne chce. Ak chce krst, tak teda krst, ale prečo jej potom vadi, že sa o tom vie? Keď urobím také vážne rozhodnutie, dokonca vyvíja nátlak, tak si za tým predsa stojím a je mi jedno, čo si cudzí ľudia myslia. Či to zase až tak vážne nemyslela? 😉

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stela01
15. nov 2019

@bobana297 tak niesi veriaca , ale pokrstiť svoje dieťa si dala aby si vyhovela iným .

To je ťažko žena , keď takéto ústupky pre pokoj v rodine .

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita7777
15. nov 2019

Nemala si dat krstit a hotovo. Pre klud no klud nemas druhym nevyhovies sebe skus nabuduce..mysli viac na seba. Odurazi sa aj sama. kasli na nu.

lindusss2016
16. nov 2019

@bobana297 no ale co sa cudujes? Ved ty si jej dovolila, aby s tebou mavala, ako ona chce.... este taku nehrali, aby som ja moje dieta pokrstila kvoli kludu v rodine. Ja som neveriaca, ale krst si vazim ako nieco, co je pre skutocnych krestanov velmi dolezite. Robit si z toho taku srandu, ze halabala krstit, len aby svokra zavrela usta, to sa mi fakt nepaci. A za druhe, aby niekto druhy rozhodoval o mojom dietati, to neexistuje. Nevedela si si ju upratat hned na zaciatku, budes s nou mat uz vecne problem...

miadi
16. nov 2019

Sak vymaz svokru z fb a mas klud mozes si tam pisat co chces. Alebo si take rodinne veci piš s kamoskami v msn ked vies ze tam mas svokru co cita tvoje komenty,

montemotherone
16. nov 2019

@bobana297 Ty neveríš, muž neverí a dáte pokrstiť dieťa... to už je aké divadlo 🙈

misinka0611
16. nov 2019

Za mna hlúposť krstiť kvôli inym. Bud to chceme s muzom alebo nechceme.

dudos
16. nov 2019

@bobana297 ahoj, podľa mňa má právo sa hnevať. Veľa priateľov z tvojho fb okruhu ju a jej rodinu teraz už aj tvoju rodinu nepozná osobne.

Dievčatá stále nerozumiem prečo máte potrebu zdieľať svoj a život vašich blízkych na sociálnych sieťach ako je fb a pod. Potom to všetko takto vyzerá v dnešnej dobe.

No a ďalšia vec je tá, čo sa týka záležitostí okolo vierovyznania. To si treba tiež ujasniť. Podľa mňa je to v živote človeka veľmi dôležité. Formujete novú osobnosť, ktorá vyrastie v samostatnú bytosť.

bobana297
autor
16. nov 2019

@montemotherone manzel ma aj krst aj birmovku ale nikdy neriesil ohladom toho. Proste ako dieta bolo to u nich samozrejmost tak to musel robit

bobana297
autor
16. nov 2019

@oli18 hej muz ma aj birmovku to proste u nich v rodine muselo byt ako deti tam museli chodit a museli to absolvovat. Svadbu sme mali na urade. No musela to prezit, kedze by nas neoddali v kostole kvoli mne ze nemam nic. Bolo to tazke s nou ale tak muz jej povedal, nepaci sa ti nechod 🤦‍♀️

staronova
16. nov 2019

Za čo všetko bude ešte vinný fb? Všetko sa zverejňuje, píše, verejne......Nie je žiadna intimita rodiny...........

black_olive
16. nov 2019

@montemotherone Zdieľam tvoj názor...pokrytecký bezduchý vypočítavý ťah. A ešte napísať na FB, že pre kľud v rodine.

montemotherone
16. nov 2019

@bobana297 ale tak svadbu v kostole ste odmietli a krst nie? Fakt to bolo len o svokre? Ak takto neúprimne pristupujete k sviatosti, je to vlastne svätokrádež, to by si mala uvedomiť aj svokra. Nehovoriac o tom, že manžel k tomu možno až tak vlažne nepristupuje, ale pre pokoj s tebou ti to tak podáva. Ťažko povedať.

lentilka97
16. nov 2019

@lindusss2016 suhlasim s Vami.. Velmi pekne ste to napisali..som veriaca a pre mna ma krst velky vyznam..pri krste sa rodicia "zavazuju" viest dieta cestou viery a vychovavat ho tymto smerom...krstit len kvoli pokoju v rodine nema vyznam.. Mimochodom velmi sa mi paci ako ste sa vyjadrili ohladom krstu, a to aj napriek tomu ze ste neveriaca... Kiezby bolo viac takych slusnych a tolerantnych ludi, ktory vedia prejavit uctua neodsudzovat...Svet by bol krajsi 🙂

lindusss2016
16. nov 2019

@lentilka97 dakujem, ale presne takto to vnimam aj ja, ze je to pre tych skutocne (a nielen na oko) veriacich nieco dolezite. Ja som bola vychovavana ako katolik, aj krstena som, rozhodla som sa vsak pre inu cestu, ale pre mna nie je dolezite, kto je krestan, kto je budhista, z akej krajiny je atd. Proste kazda kultura ma svoje tradicie, ktore dodrziava a cti si ich, preto je pre mna nepochopitelne, ze niekto to moze brat takto na lahku vahu. Okolo seba mam kopec ludi, ktori krstili, lebo ved je to pekne a patri sa to, ale sami do kostola ani nepachnu. Z mojho pohladu je to smutne, lebo ti ludia sa tam zavazuju k niecomu, co vobec nemozu dodrzat... aky to ma vyznam? Obliect pekne babstko a spravit oslavu? To mozu aj na narodeniny...

sellycka13
17. nov 2019

@bobana297 pani svokra, mali ste možnosť pokrstiť Vaše deti? Odpoveď svokry :áno. A viete o tom pani svokra, že krst a všetko rozhodovanie okolo deti je záležitosť ich rodičov do veku 18 rokov kým je dieťa ešte oficiálne maloleté? Odpoveď svokry? A prečo chcete nás ako rodičov pripraviť o možnosť rozhodnutia čo sa robí s našim dieťaťom? Prečo chcete dieťa pripraviť z hľadiska ľudských práv o jeho želanie? A nutite ma tu do toho čo chcete Vy? Ak Vám bolo málo detí, nech sa páči do toho vezmite si ďalšie do pestúnskej starostlivosti.

bobana297
autor
18. nov 2019

@montemotherone ako viete, ze som odmietla svadbu v kostole? Niekto Vam to napisal? Nemohli sme mat svadbu v kostole lebo som neveriaca. A kedze z manzelovej strany je vacsia rodina my sme len 4ria tak som k tomu pristupila. Ked ho chcu bravat do kostola nech bravaju moje deti ked ich bude mat k tomu kto viezt nech sa paci ja im branit nebudem. Ale ked im ide tiez len o krt a potom mi pobedali, ked bude vacsi nech sa sam rozhodne ci chce ci nechce byt veriaci takto tiez k tomu pristupuju krestania?

kvetinka75
18. nov 2019

@bobana297 vieš čo, mala si si spraviť po svojom a nedať vôbec krstiť. Keď nie si veriaca. Mala si to prebrať s manželom ako sa vy k tomuto postavíte - svadba, krstiny, birmovka a tým sa máte riadiť. Vy ste rodičia a keď sa svokre nepáči, jej problém. Na čom sa ty s manželom dohodneš, to by malo platiť. My sme od začiatku mali s mužom premyslené čo a ako. Aj keď bol nátlak na určité veci, tak sme si stáli za svojim.

kvetinka75
18. nov 2019

@dudos tiež nechápem, prečo všetci všetko vešajú na net. To je asi ,,choroba,, dnešnej doby. Ja svoj život prežívam v reále, v kruhu rodiny a známych, fotíme sa, posielame si fotky ale zostáva to medzi nami. Komu chcem, tomu fotky pošlem, ukážem a nie aby som každý krok zverejňovala na soc. sieťach. Ak je nejaký problémy, telefonujeme, diskutujeme ale nehádžeme na net.

brita7777
18. nov 2019

Krsty su na Slovensku velka tradicia, no len malokto vie, co to obnasa a ze je to spojenie cloveka s vierou, na Slovensku prevazne s rimsko -katolickou. A ked je clovek sam mimo viery, naco dat dieta krstit. Je to zaväzok.
Ja som vyrastala v krestanskej rodiny, no moje deti nie su krstene a nedajboze, ze by ma niekto nutil 🙂
Mne stacilo to, ze som tomu ako mala vobec nerozumela o co slo, az v dospelosti pochopila. Malo by to byt na slobodnom rozhodnuti, ci chces alebo nechces byt krsteny. Nabozenstvo je tazka vec chapat pre dospeleho a nie to este pre dieta.

brita7777
18. nov 2019

Svadbu v kostole by som tiez zvazila 🙂 lebo nedajboze by si chcela rozvod z hocakeho dovodu, cirkev ma pravo ta vypocuvat a zistovat co nefunguje, pytat sa intimnosti atd...