Svokra v noci strašne smrdí

kachita
5. okt 2015

Niektore sa mozno zasmejete ale ja som uz s nervami v koncoch. S manzelom byvame so svokrou v jednom byte, staviame dom a minimalizujeme vydavky. Ide o to, ze svokra chodi vzdy okolo 19h spat, a potom rozospata chodi po dome okolo 21h a 22g, presna ako hodinky. Kym prejde na zachod, donesie so sebou strasny smrad. To sa neda vydrzat, mne sa hnusi potom cohokolvek sa dotknut, lebo mi automaticky pride vsetko spinave. Svokra berie lieky (psych.), moze to byt z nich? Ako by ste to riesili?

barbora59
5. okt 2015

A ako smrdi? Akoze uplna pazucha v elektricke?😂😂Srandujem ako by som to riesila? Je taky osviezovac ze prejdes okolo neho a on pusti vonu🙂 Airwick🙂 a daj ich aj do zastrcky🙂A vydrzat bude dom a ides prec neries .. Das vone a vydrzis. Nemozes jej povedat ze smrdi sak sa urazi do smrti

loginexistuje
5. okt 2015

Odstahuj sa do podnajmu ine riesenie neni ona je tam doma 😉

duun
5. okt 2015

Je to dočasné spoločné bývanie. Vy ste u nej, nie naopak, čiže logika hovorí - neminimalizujte výdavky, alebo zatnite zuby. Je ťažké citlivo a primerane povedať niečo také - ako by si reagovala na to, keby tebe napr. niekto v práci povedal "prepáč, ale asi si mala niečo nedobré na raňajky,strašne ti smrdí z úst" - ak by to nebola dobrá kamarátka, asi by to bol trapas na 4 zimy.
Môže to byť z liekov - ovplyvňujú možno zloženie potu. Neviem.. ak sa na strane svokry nedá - podľa toho aké sú vzťahy - tak jedine osviežovač vzduchu alebo vetranie. Ak sa dá, tak možno skúsiť deodoranty / ústnu vodu / poprosiť, aby sa prezliekla, ak je spotená, že jej pomôžeš oprať a požehliť.

tiwyna
5. okt 2015

Moja babka pred smrtou mala hnilobne pachnuci moc...takze nie je to na smiech,treba to riesit.Clovek normalne nesmrdi. Pecen? Napriklad moze byt problem.

sissy27
5. okt 2015

@kachita áno, lieky často cítiť v moči alebo v pote... a to bohužiaľ sa človek môže sprchovať koľko chce, nespraví s tým nič ☹ častejšie jej meňte posteľné, pyžamo, uteráky, dohliadnite na výmenu spodnej bielizne a neviem, nemá svokra aj problém s únikom moču? plus teda aspoň niekde do chodby tie spomínané osviežovače...

inull5
5. okt 2015

@kachita neviem aké lieky berie,ale áno,môže..veľa antidepresiv,sedativ a pod. obsahujú malinke množstvo ako by som to povedala ako omamných a psychotropných zložiek a je možné že vplývajú na pach potu keď sa vylučujú cez kožu...kedy berie lieky? Večer? Prípadne smrdí iba večer? Neviem,nepíšeš,či jej páchne.z úst, prípadne.či nemá inkontinenciu/ únik moču/.. A smrdí iba v noci? Cez deň Nie?

kachita
autor
5. okt 2015

@sissy27 ano, ma problem s unikom mocu, skoro kazde rano perie a smrdi cely byt. Ten osviezovac ma vobec nenapadol. Jej pot smrdi hrozne, to nie je len spotenie, alw to je vybuch otrasneho smradu z jej izby.

inull5
5. okt 2015

@kachita a používa nejaké tie separacne nohavičky,tie Plienkové? Viem ze moja 90 ročná babka to začala nedávno nosiť,nie kvôli úniku,ale preto lebo berie lieky na odvodnenie a keby si cvrkla..ale ide o to že tieto nohavičky pohltia cca 1,5 litra moču a aj pohltia zápach..A tie značky tena vyzerajú ako normálne nohavičky..

inull5
5. okt 2015

@kachita tie nohavičky jednoducho zbali,vyhodí,nemusí prať
.

kachita
autor
5. okt 2015

@inull5 Tie ju neprinutime nosit. Ma 61 rokov, ale denne vypije asi 2 litre kavy (pije 4-6 kav denne, ktore si robi do pivovych poharov-kriglov), takze niekedy to je viac ako 2 litre. Teraz, ked si to po sebe citam, asi najschodnejsie bude cim skor odist.

inull5
5. okt 2015

@kachita toľko kávy,jezisi, co jej šibe? To musí brať dobre oblbovaky,keď zaspí po toľkej káve a ešte to kombinuje s psycho liekmi..nosia to aj mladšie ako ona..skus jej zohnať na ich stránke vzorky nech to iba skúsi,tak v dobrom jej to daj..podľa.mňa keby to.skúsila.tak to nosí,ja som to videla,majú ešte aj telovej farby,je to jemnucke,príjemné.aspoň na noc.keby si to dala,ešte by ani prať nemusela.

jeennyv
5. okt 2015

@kachita mocom a potom sa z tela vyplavuju toxiny cize pri tych liekoch sa necudejem ze takto "smrdi" to mas ako ked zjes cecko vit. alebo cviklu, tiez sa to odrazi v moci, nieto take silne lieky...bojovat proti tomu, jedine nejakou kvalitnou a vyvazenou stravou, vela vody a fakt len tie osviezovacie....nikto nemladne a moze sa to stat kazdemu....

babydesire
6. okt 2015

@kachita Kolko ma rokov? Asi viem o com hovoris, takyto problem je s mojou starenkou (o tri tyzdne ma 90). Teraz uz zijem sama s priatelom,ale kym som zila u nasich...uff..byva snimi aj otcova maminka..okrem inych nevyhod ktore staroba pre okolie prinasa je to aj zapach - starina,stuchlina,moc...zial kedysi to u nasich vonalo,to uz neplati..ked citis zapach ked ide v noci z wc,je to len zaciatok,bude horsie,vlastna skusenost...nic stym neurobis...mame nasu starenku radi a tolerujeme jej vek ako sa da,ale nastevu by som si tam nezavolala...ved to tam citit ako na hlavnej stanici v ba...je mi luto mami,lebo je super gazdinka a o domacnost sa stara uz viac ako tridsat rokov..a nezmoze nic,je to jej svokra

babydesire
6. okt 2015

@kachita osviezovac nepomoze,,mozno nejaky drahy,ja som skusala spreje a nic z toho...aaa uz som si precitala vek 61...odstahujte sa,to je jedina moznost

tjaden
6. okt 2015

@kachita no my máme susedu mužovú starku a tá smrdí od rána do večera a hlavne jej smrdi z úst, videla som jej kúpeľňu a nezdá sa mi, že by bola bohvieako používaná...no som rada ak sa zastaví malá ju má rada, ruky si našťastie sama hneď umyje, ale ten smrad...ak sa ku mne postavi keď mám malú na rukách a nahne sa k nám fúú to až na zvracanie ma napína, radšej jej dám malú na ruky nech sa nemusim ku nej veľmi priblížiť

libka1
6. okt 2015

@kachita neviem, ak som dobre pochopila tym ze ste sa k nej nastahovali vam vlastne robi laskavost. Takze bud sa s tym zmier alebo jej podakuj za ochotu a chod niekde inde. 😅 Ja by som odisla osobne. To co robis mi pride pekne drze, ze ju este ides prepierat na fore.

sonasost
6. okt 2015

Povedzte jej to !!! Kto jej to ma povedat ked nie vlastna rodina? Samozrejme nejako s citom. Stale lepsie ako ked kazda navsteva ju potom bude ohovarat ze ako smrdi a ona chudak nebude o nicom vediet.
Osobne ja by som to povedala manzelovi nech sa s nou porozprava, od vlastneho syna jej to bude mozno menej trapne

1jahodka
6. okt 2015

a jej syn ti nesmrdí, čo keď neskôr začne aj on, vieš je to jedna krv 😒

sasa1310
6. okt 2015

@kachita Riešenie? Buď si pobalíš kufre alebo zapcháš nos.
Nechápem prečo chcú nevesty večne prevychovávať a prerábať svokry, ktoré svojím spôsobom žijú už niekoľko rokov. To je jednoducho nemožné

sonasost
6. okt 2015

Ale ved to nie je prevychova...osobne ja keby som mala takyto problem tak by som chcela aby mi to povedal niekto z rodiny a snazila by som sa to riesit. Teda za predpokladu ze je to tym, ze o tom nevie a nie jej lahostajnost

sasa1310
6. okt 2015

@sonasost tak asi nesmrdí stále a nesmrdela jej predtým, keď u nich nebývala...vďaka nej minimalizuje výdavky (aké super, že? ) tak aspoň som ticho a neriešim ju na portáli

terezka1947
6. okt 2015

ach jaj,baby=vlastne mamy,buduce svokry a dokonca...buduce tiez stare zeny....ta pani zrejma nie je zdrava a tam ani hygiena uplne neporiesi problem.
mozno o tom nevie a jemny rozhovor by mozno pomohol,ale skor od syna,pokial nema s nevestou nejaky dobry vztah
ale verte,ze ak si to ona uvedomuje,musi jej to byt aj samej trapne a neprijemne,ale co ma robit???
co ak sa snazi(ak som spravne citala,tak dennodenne perie,atd) a jednoducho ten problem pretrvava....
nie je taka stara,mat 61r.nie je strasny vek..

takze trosku ludskosti
aj my raz budeme stare a tiez nemusime vonat 😀

hm...teda,nevestam vonat asi nebudeme nikdy 😝

dkethe
6. okt 2015

Plne suhlasim ze jej to treba povedat, kto iny ak nie rodina! A toto bude urcite suvisiet s kavou aj liekmi. Taky smrad nie je zdravy toboz v takom veku. Tak hor sa do diplomatickej rozpravy...

tomiholjubavi
6. okt 2015

podla mna je to tiez z tych liekov. mali sme na intraku chalana, ktory bral daco od chronickej bolesti. nepamatam sa uz presne co mu bolo, ale kazdy den ich uzival...a smrdel ako zhnite marhule (ale doslova).pritom nebol ziadny spindir...na internate, kde su na kazdom poschodi len jedny spolocne sprchy na chodbe, sa da celkom dobre odsledovat, kto sa kolko sprchuje 😀...ten marhulovy smrad vychadzal ako keby z neho...takze asi cez pot...aj cela izba im smrdela ako nahnity zelovoc. moc sme tam na navstevy nechodili 😀 ked zmenil lieky, prestalo to. skuste sa opytat doktora, ci by nemohol predpisat svokricke nieco druhe.

sasa1310
6. okt 2015

@tomiholjubavi doktora? A nevesta má aké právo riešiť lieky s jej doktorom bez jej vedomia trebárs?

stanislavao
6. okt 2015

mnohe lieky sposobuju pachnutie organizmu. Bohuzial a neda sa tomu zabranit. ta pani mozno nemoze za to, ze je chora, ze musi brat tie lieky a ani za to, ze smrdi. mila zlata nevesticka, ked sa vam nepaci, nech sa paci, nikto vas tam nedrzi. ste v jej byte, je to docasne, tak bud to vydrzte, alebo chodte prec.
a rozobreta taketo zdravotne, osobne problemy svokry, mamy, tety, na internete je dost nemiestne.

sonasost
6. okt 2015

@terezka1947 asi to zalezi na vztahoch v kazdej rodine. Ja mam taku svokru, ktora by sa neurazila a skor by ocenila ze jej to hovorim
A mne svokra vonia 🙂

sonasost
6. okt 2015

@stanislavao no to je dalsia vec, ze podla mna taketo veci sa mmaju riesit v sukromi

babydesire
6. okt 2015

Jaaaaal ja tak "milujem" rady od ludi ktory nevedia o com to je hlavne ked utocia!!povedat?ha,to nieje take jednoduche stary clovek si NIKDY neprizna ze ma takyto problem,ona to neciti a neuveri ani vlastnemu synovi!len sa urazi a totalne sa im pokazia vztahy,,

1ivucha1
6. okt 2015

ahoj, aj ja zijem so svokrou... a viem si predstavit ako ti je... urcite treba svokre pomoct ... lebo toto moze byt len zaciatok... jej stav sa moze zhorsit natolko, ze nebude moct byvat sama a moze skoncit vo vasom dome... a to bude potom omnoho omnoho horsie... drzim palce, aby sa to nejako vyriesilo...