Svokra v noci strašne smrdí

kachita
5. okt 2015

Niektore sa mozno zasmejete ale ja som uz s nervami v koncoch. S manzelom byvame so svokrou v jednom byte, staviame dom a minimalizujeme vydavky. Ide o to, ze svokra chodi vzdy okolo 19h spat, a potom rozospata chodi po dome okolo 21h a 22g, presna ako hodinky. Kym prejde na zachod, donesie so sebou strasny smrad. To sa neda vydrzat, mne sa hnusi potom cohokolvek sa dotknut, lebo mi automaticky pride vsetko spinave. Svokra berie lieky (psych.), moze to byt z nich? Ako by ste to riesili?

cacianka
6. okt 2015

ženy preberte sa - prečo ju @kachita -hneď odsudzujete a že svoju svokru prepiera na MK ?! obe a aj celá rodina sú v anonymite, nikoho nevystavuje v novom čase ani ju nekameňuje, len a len sa chce slušne poradiť s problémom, ktorý majú. a niektoré tu hneď ako harpie. to ste všetky hneď po škole zarábali veľké peniaze, mali svoj byt a dom, to vám rodičia z jednej strany a z druhej strany vôbec nič nepomohli ?!
keby nemala so svokrou normálny vzťah , tak buď odíde, alebo jej vynadá a rieši ju veľmi zhurta, takto sa príde poradiť, ako riešiť a nerobiť scény.
áno - je to problém, ktorý treba riešiť, nielen preto že sú tam mladá rodinka, ale staršia žena ani nemusí vedieť, že smrdí, je s tým pomaly a postupne zžitá a zvyknutá. asi by nebolo správne ju len tak bez snahy pomôcť nechať v tom, aby ju po čase ohovárali všetky susedy, kamošky, rodina, u lekára a ona by ani nevedela čo sa deje.
v prvom rade by to mal riešiť jej syn, predsa je to jej krv, nevesta je cudzí element a mohla by to brať ako ťažkú kritiku, či urážku. my ju nepoznáme, to viete len vy doma, či a ako by to zobrala od teba, možno veľmi opatrne a taktne to skôr prijme od teba ako ženy, od muža aj ked syna by jej to bolo oveľa trápnejšie. ale riešte to, nenechajte ju v tom samu, bude sa to len zhoršovať.
pije veľmi veľa kávy, káva je močopudná, v kombinácii s liekmi je to asi zlé, môžu sa zle ovplyvňovať a nevhodne riešiť výsledný efekt. pri užívaní liekov sa ich chemické zložky vylučujú všetkými telesnými tekutinami, aj prírodné látky po prejdení tráviacim traktom nevoňajú, ani keby ste zjedli kilo konvaliniek, h..no nimi voňať nebude, tak to treba riešiť zvýšenou hygienou, antiperspiranty, oblečenie bavlnené, posteľné prádlo tiež, často meniť, dá sa vyprať na vyššej teplote, zvýšené vetranie, umývanie predmetov v izbe, jednorazové nohavičky ako radili hore, koše na odpad uzatvárateľné a každý deň vynášať, a bez obáv používať dobré osviežovače vzduchu.
ved kto jej pomôže ak nie vy ? a podľa toho ako bude reagovať, sa zariadite - zostanete v čistom ovzduší, alebo odídete a nech sa v tom jej ješitnosť dusí...

libka1
6. okt 2015

@cacianka no tak ja si normalny vztah predstavujem inak. Ona neriesi svokrin problem, ale svoj. No ja si fakt neviem predstavit, ze by som v takejto situacii pisala na forum namiesto toho aby som to riesila s nou a jej lekarom. A keby o to nestala, kedze je to dospela zena vo vlastnom byte, isla by som byvat inde. Toto mi raz pride divne.. .

zanet63
6. okt 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

@cacianka musim ti dat za pravdu!

gaby21
6. okt 2015

Ja zase nechápem príspevky typu, nech si robí čo chce, nebude predsa kvoli tebe meniť dlhoročné zlozvyky, staraj sa o seba atd. KAZDA z vás ktorá niečo také napíše si neuvedomuje, že konkrétne táto pani svokra má zdravotné problémy, ktoré treba RIESIT. vypiť dva litre kávy, NIE JE ZDRAVE, koleduje si o vážne zdravotné problémy, TO By MA ZUJIMALO kto sa akože o nu bude starať, ked si privodí srdcový infarkt a zostane priputana ku posteli, to by ste zase vypisovali, ved si jej mala pomocť teraz sa o nu pekne staraj, ked si si ju vtedy nevšímala, MILE DAMY , práveže sa treba starať, ved kto iný ako vlastná rodina može pomocť

tomiholjubavi
6. okt 2015

@sasa1310 myslela som to tak, nech sa svokra opyta doktora... resp. ze tento "problem" by vedel vyriesit mozno doktor zmenou liekou a ze to nemusi byt otazka nehygieny. netreba chytat za slovicka 🙂

cacianka
6. okt 2015

@zanet63 nemusíš, ty už vidíš !
@libka1 - počuj- pochop, že kým začne riešiť svokrin problém, chce sa poradiť, aby nešliapla vedľa, aby nepokazila rodinné vzťahy, aby postupovala rozumne. nie každý si vie v každej situácii poradiť sám od seba, a je len správne, že si chce pozisťovať čo najviac, aby mohla ísť čo najsprávnejšie.
keby riešila iba svoj problém, tak dávno odíde a nechá svokru v tom smrade samu ! všetci máme od problémov hned utekať ?! to robia iba slaboši.
@gaby21 - veľmi dobre, takže posledná veta na N°1
MILE DAMY , práveže sa treba starať ked je na to čas, neskor už može byť neskoro

libka1
6. okt 2015

@cacianka ja si myslim, ze na to aby neodisla ma uplne iny motiv ako pomoc svokre . A uz som ticho. Co si myslim som uz napisala.

tomiholjubavi
6. okt 2015

*liekov 🙂 omg, čo to pišem...

sasa1310
6. okt 2015

@gaby21 ak smrdí len od 21 hodiny do 22 hodiny cestou na wc, tak ver, že toto zdravotný problém nie je. Možno tak nežiadúci účinok liekov.
Aké ste tu zrazu všetky ohľaduplné a starostlivé. Keby s ňou nebývala, tak si ani nevšimne, že smrdí počas pokročilej hodiny.
Viac písať nebudem, nemám chuť rozoberať zdravotný stav nejakej cudzej osoby. Je to nechutné

gaby21
6. okt 2015

@cacianka Možno by bolo treba, aby sa aj o teba niekto postaral, sa mi zdá, že nevieš dobre čítať. 😀

janickacrazy
6. okt 2015

@kachita Tvoja svokra pije strašne veľa kávy, treba jej to vysvetliť, že jej to škodí, prípadne nech jej aj lekár dohovorí. Naša babka tiež bola taká, že len kávu v kuse pila, trvalo nám dosť dlho, kým sme jej to vysvetlili a naučili ju piť viac vody. Smrad z potu može byť aj pri neliečenej cukrovke, takže by som jej dala v prvom rade skontrolovať hladinu cukru v krvi. Na ten únik moču nech používa aspon vložky, ked už odmieta tie nohavičky, naša babka tiež odmietala, ale časom sme ju presvedčili, neustálym opakovaním a vysvetľovaním a to má už 96 rokov.

janinah
6. okt 2015

Smrad spoteného alebo počúraného človeka zrejmne rozoznáš,ak je to iný smrad,tak môže byť z liekov alebo z choroby,napr. acetonový zápach u diabetikov alebo pečeňový zápach u ľudí s och. pečene....dá sa to riešiť,pýtaj sa jej lekárov

maria123
6. okt 2015

to ti verim,kedze pod nami v byte byvala tiez jedna schizofr.,a jej muz sa staral o nu a este postihnut.syna,z ich bytu pri otvor.okno,aj cez stupacky isiel nekonecny smrad,viem,ze on jej daval lieky,a vecne na nu ziapal,ze je spinava-to je aj on-ze sa o seba nestara,vlasy pol roka neumyva..to bolo pocut cez stenu...takze ti verim,ze to tak moze byt...neviem,ako to je s tymito ludmi,ci maju nejaky znizeny prah cistotnosti,ci to je nezaujem o seba z letargie,z liekov apod.skuste si na to sadnut s muzom a prebrat to ,kedze viem,ze to musi byt pre teba utrpenie

cacianka
6. okt 2015

@gaby21 to si ako myslela ?

prego81
6. okt 2015

@kachita
ja som sa pobavila 😀

ak sa obavas o jej zdravie tak by som sadla s manzelom a riesila by som to s nim

No a k tomu ze ti to vadi, tak nehnevaj sa, zijes zadarmo (predpokladam) u nej a este sa stazujes? 😒

peneloppe
6. okt 2015

@kachita

V prvom rade je to jej byt a vy mozete byt vdacni ze mate moznost lacneho alebo zadarmo byvania. Nakup vonne sviecky, vetraj a bude pokoj.

cacianka
7. okt 2015

@prego81 @peneloppe - veď vie že lacno býva a šetrí náklady, nemyslíte že sa chce svokre slušne revanšovať a pomôcť jej s problémom ? keby chcela riešiť iba svoj problém, tak kúpi voňačky alebo odíde radšej do podnájmu, no kedže sa tu radí, tak asi chce komplexné riešenie a pomoc pre svokru.

prego81
7. okt 2015

@cacianka
nebud naivna...citujem: "To sa neda vydrzat, mne sa hnusi potom cohokolvek sa dotknut..."

sasa1310
7. okt 2015

@cacianka si trošku mimo.

cacianka
8. okt 2015

vám by sa to nehnusilo ?! ste trápne , len útočíte a klovete.

bianca
8. okt 2015

no ja ked tu toto citam ...nielen problem ale tie rady,pre kristove rany zeny co vam prasti?Dohliadat nato aby si svokra menila castejsie gatky?pyzamo?U nej doma?Akoze ma napochodovat ku nej a ,,mamicka,vymenila ste si dnes spodky?Ukazte...... To nemyslite vazne.

a ty draha nevesticka,bud sa odstahuj alebo neries,Ked smrdi len v noci tak si pogratuluj a tes sa ze ta to obtazuje len jednu-dve hodiny v noci v jej vlastnom byte !

cacianka
8. okt 2015

áno praští, z niektorých žien, ktoré nečítajú s pochopením, len mudrujú mimo témy a pichajú a útočia. nikto jej nekáže aby svokru buzerovala s gaťkami či pyžamou, ale slušne, opatrne a decentne viedla k inej hygiene, samozrejme podľa okolností priamo v ich domácnosti. niektorí starší ľudia naozaj potrebujú viesť k tomu, choroba a psychika urobia svoje, sami to nemusia zvládať a preto je na mieste, aby pomohli, poradili a usmerňovali a taktne riešili.
naša suseda má svoje nepríjemné zdravotné problémy, a predstavte si, že jej deti a manžel ju musia tlačiť k zvýšenej hygiene, dohliadať na prezliekanie bielizne 2-3x denne, posteľné prádlo aj 3x týždenne, sprchovanie aj 2x denne, strava a pitie riadne odsledovať aby sa nebili s liekmi, atď. má len 62 a nechce si pripustiť že má problém, holt "stará škola" ... keby to neriešili, za pár dní by sa im hnusilo niečoho sa dotknúť, za mesiac by ani nevkročili do bytu...
a neútočte že je to starena z dediny, je to vzdelaná pani z mesta. z dediny poznám staré ženy i niektorých mužov, ktorý majú čistotu zmáknutú lepšie ako mešťania... asi ste nerobili ako opatrovateľky, sestričky z agentúry, tak ste nezažili, ako sa niekedy ľudia zmenia, strácajú hygienickú súdnosť.

mmooly
8. okt 2015

tiež si myslím že sa to nedá vyriešiť, iste v sebe nenájdeš dosť odvahy jej niečo naznačiť, a to myslím slušne.. však tu niektoré tie osy to hneď zveličili ako keby si chcela svokru neviem čo.. radšej to už nejako vydrž. aj keby to bol zrovna tvoj byt a mali ste svokru u seba, takéto situácie sa ťažko riešia aj so svojim rodičom. to je hneď urazené a nestojí za to pridať k smradu ešte aj odutú svokru..

bianca
8. okt 2015

@cacianka teraz som sa z chuti zamiala,V zdravotnictve robim len 12 rokov a z toho 3 na internom oddeleni a velmi dobre viem ,vidim a citim no prednejsie ako hodina smradu by mi bol dobry vztah so svokrou obzvlast ak ma zdravotne problemy a kedze neveste svokra,,smrdi len medzi 21-22 hodinou vecernou tak za to evidentne sama nemoze.Ked sama nechce tak s nou nikto nepohne iba to pokazi rodinne prostredie.Niekedy nezaskodi sklopit usi a vazit si toho ze u nej moze neaky ten cas byvat.

modryponik
8. okt 2015

Ahoj. Človek zvykne mať "smradľavý" pôt, keď berie silné lieky, čo si myslím, že tie jej sú. Skúste nejaký čaj na očistu tela - veľmi dobrý je lapacho a tiež žihľava - ale s tou opatrne, nemôže sa užívať dlhodobo, lebo potom veľmi riedi krv a tá ma slabú zrážanlivosť. No a samozrejme tá káva - len to neviem ako jej to vyhovoríte. skúste kupiť čakankovú kávu - ja viem, nechutí to každému, ale za pokus nič nedáte. a ešte mi napadlo, keď sa človek lieči antidepresívami, myslím že to nejako ovplyvňuje spotrebu B vitamínu, že sa dopuručuje užívať B komplex. A ako viem vitamíny Bkomplexu majú taký divný puch, možno práve aj o tieto vitamíny telo prichádza, ked sa potí - ale to je len taký dohad. ale určite bkomplex neuškodí.

natalym
8. okt 2015

@bianca O 21 vej zaľahnúť pod perinu a nastriekať miestnosť osviežovačom. 😀

kamitomi
5. nov 2015

Takto.... prečo hovoríte že ju prepiera na fóre? Položila otázku. Keď sa tu riešia intímne otázky, nevery, rodinné trable..... to je všetko ok? Veď je to problém ako ktorýkoľvek iný. Na to sú tieto fóra, no podaktoré takto komentujú hociktoré témy. Pýta sa preto že si nevie rady, a preto že dúfa že tu má niekto podobný problém alebo skúsenosť a že je poradí ako to dočasne nejako vydržať. Nikde nepíše že si neváži pomoc vo forme bývania pod jej strechou, ani nič podobné tak prečo ju niektoré hneď napádate? Ak býva u svokry tak s tým asi súhlasila, a asi tam nebývajú úplne zadarmo. Nemám podobnú skúsenosť, no viem pochopiť že to vie otráviť život. A ak sa opýta, či požiada o pomoc - radu, nevidím v tom žiadne prepieranie.

cacianka
5. nov 2015

@kamitomi - presne, ked si tu niektorá založila tému že chlap nemôže do nej vniknúť alebo podobné úplné intímnosti ktoré skôr patria na iné fórum , tak dobre že niektoré baby k nej nevlezú a názorne neukážu ako na sex, obkecávajú tu také intímnosti že až, to je OK, ale smrdiaca svokra je príliš ??!!
niektoré baby si sem dajú aj fotku aj fotky detí a úplne otvorene popisujú svoje problémy, aj to je OK ?!
otázka - odpoveď, keby nepotrebovala riešiť, tak to sem nedáva, alebo tresne dverami a odíde, nebude sa predsa starať, ale ona chce riešiť, pomôcť, poradiť, a že som naivná - áno som, tak ako poniektoré ktoré tu odpovedajú na chobotiny a bez bázne a hany.

rastikovaadka
30. nov 2015

@kachita :D prepáč, ja len skrolujem názvy tém, a keď som zbadala tú tvoju až som oprskala monitor :D, ako si to vyriešila....inak medzi rečou?

kachita
autor
1. dec 2015

@rastikovaadka Nuz nijako presne, rozpravali sme sa o tom, hladame cestu, vieme, ze je to zdravotneho charakteru. Zatial to riesime lepsim pitnym rezimom a prisposobenim casoveho harmonogramu. A je to ovela lepsie. Skor ma mrzi, ze ten pach nevesti nic dobreho co sa tyka zdravia, ale neda si velmi povedat.
Ale ten prvotny stav, kedy som myslela, ze je to neunosne, ma presiel. Vdaka bohu 🙂