Telefonujete si s partnerom počas dňa?

ullala
20. okt 2011

Zvyknu vam vasi partneri volat ked su v praci, resp. obaja ste v praci? Ten moj tvrdi, ze je to divne, ze ani jeho kolegovia to nerobia. Ale co mam kamosky, tak kazdej zvykne priatel/manzel len tak, dajme tomu na chvilku zavolat. Tak by ma zaujimalo, ze ako to maju ostatni, lebo uz fakt neviem ci mam "vadny kus" alebo co (urcite nie len kvoli tomuto, je v tom viacej veci).

boise
20. okt 2011

@ullala nevolame si, neskypujeme, nie sme na FB, nie je na to cas. O to viac sa tesime na spolocne chvile ked sa vrati z prace 😉 😵

ullala
autor
20. okt 2011

@claudica, ano je v tom viac, to som uz spomenula hore. Vadi mi viac veci, ale to kebyze sem vsetko napisem, tak ma poslete na nejake pubertalne forum 🙂 No ale pravda je taka, ze plno malych problemov tvori jeden velky. Cize nejde len o telefonovanie, ale tak ma zaujimalo, ze ako su na tom ostatne baby, kedze ten moj sa totalne cudoval, ked som pred par dnami nadhodila takuto temu, ze predsa jeho kolegovia to nerobievaju, ze urcite by si o nom mysleli, ze je podpapucak... a ze urcite to nie je pravda, ze inym babam furt chlapi volaju, a ze ak ano, tak urcite sa vecer spolu nevidia... 🙄 Proste mudry jak radio...
@irris inak vynim tu istu osobu ako ty... Ako nic proti nej nemam a nemam s nou ziaden iny problem, ale tak ked mu furt ona omiela, ci musime byt tolko spolu a ci to neprehaname s telefonovanim (mimo prac. doby ak si nahodou dovolime zavolat si), tak potom mozem ja cakat nejake prejavy lasky, ked toto pocuva... Proste absolutne ziadne vedenie k romantike. (ano dalsi problem, ze dost berie na nazory ostatnych, ale to je na inu temu).

bubelko
20. okt 2011

@ullala no mne nevola. len ak treba nieco surne vyriesit. inak posiela maily. ja to iste. ak je to surne - volam, ak nie a chcem len, aby si nieco poznacil a nezabudli sme na to, poslem mail.
skype, fb v praci nemoze pouzivat, takze toto odpada. telefonovat pocas pracovnej doby tiez nevyzera dobre, takze sa tomu vyhyba. a ja sa vyhybam castym telefonatom tiez - nerada by som vyzerala ako "stihacka"🙂

ullala
autor
20. okt 2011

@irris toho romantika si z neho spravila ty, ci nejak to same prislo?

bodka70
20. okt 2011

tak asi budem za divnú, ale my si s mužom nevoláme takmer vôbec, len praktické veci, že kto má kúpiť chlieb, že mám zobrať zálohu z roboty a ták 😉 . Len občas, tak možno raz za týždeň mi buď on alebo ja jemu zavolám "len tak" alebo len kvôli nejakej prkotinke. Alebo mi občas pošle nejakú vtipnú MMS-ku, keď je napr. niekde s deťmi, či s naším psíkom a podobne.
A to máme pritom celkom pohodový vzťah, bavíme sa normálne, máme sa radi atď.. Ale ja som dosť pragmatický typ, iste tak ako asi každý, ma milo prekvapí pozornosť, láskavosť či vyjadrená láska. Ale na romantické výlevy veľmi nie som, skôr mi to vadí. Neviem si predstaviť, že by mi muž zo 6x denne volal, že ma miluje. Po pár dňoch by mi to riadne liezlo na nervy 😀 😀 😀.

sofia2008
20. okt 2011

Volame si asi 6x denne, bud veci okolo domacnosti alebo len tak, co robime s malou doma atd 😵 aj ked sme nemali malu, tak sme si stale volali pocas dna, pisali sms..ale kazdy to ma vo vztahu inak 🙂

filipal
20. okt 2011

@ullala teba to trapi, tak by s tym mal nieco robit. ide o to, ci na teba cez den mysli... my si napriklad casto musime zavolat, aj z praktickych dovodov (ci netreba nieco kupit, zaplatit a pod...)
asi mas pocit, (ako si uz teraz naznacila) ze vo vasom vztahu nefunguje viac veci. argumentovat tym, ze ani jeho kolegovia netelefonuju je zvlastne, ako male dieta...a ako to on vie? ved moj muz napriklad vyjde na chodbu, takze kolegovia nevedia, ze isiel telefonovat.

claudica
20. okt 2011

@ullala Skús to ešte, nevzdávaj to... Skús mu vysvetliť, že Ty proste potrebuješ, aby Ti venoval viac pozornosti, aby kašľal na to, čo si pomyslia kolegovia /vlastne si to sama pomenovala - dáva na iných/ , aby robil veci, ktoré vyhovujú vám dvom a nie matke, nie kolegom... veď žije s Tebou. Možno potrebuje trošku "nakopnúť" - samozrejme nie doslova 😀 😀 😀 . Možno to nie je stratené. Držím palce. 😉

filipal
20. okt 2011

@bodka70 ale nie...ani u nas to nie su romanticke vylevy....ale sme prepojeni. zvlastne, ze si niekedy spomeniem na muza a uz mi zvoni telefon. zvacsa si povieme, iba par viet, ci je vsetko o.k.
podla mna je to aj zvyk a urcite stereotypy vo vztahu, ktore si par nastavi. asi ako pusa po prichode.
u nas stale finguje. aj pri luceni a pri stretnuti. u nasich nie, hoci maju dobre manzelstvo.

edie63
20. okt 2011

Ahojte, aj my si volame cez den, alebo si piseme sms. 🙂

kralicica
20. okt 2011

moj muz robi v kancli pri PC takze si obcas napiseme bud chat na gmaili alebo napise mail ked nieco ma

ullala
autor
20. okt 2011

@claudica no popravde prvy krat som s touto temou dosla za nim asi pred rokom ☹ teda nie o telefonovani, ale o tom, ze potrebujem romantiku a viac prejavov lasky, lebo potom mam pocit, ze mu na mne nezalezi. Napr take obcasne telefonovanie povazujem za prejav lasky, preto ma to aj zaujima. A odvtedy mam pocit, ze sa zo mna stal papagaj, uz len perie a zobak chyba 😀 Ja uz neviem co s tym, bud sa s tym zmierim, alebo skusim najst niekoho romantickejsieho, ale to si momentalne neviem ani predstavit samozrejme. Obcas sa k niecomu dokope, ale kedysi byval pozornejsi. Ze ma lubi o tom nemam pochyb, ale aj tak ved predsa kazda zenska chce byt obletovana a nie len sa uspokojit s tym, ze jeho prejav lasky je to, ze sa spolu stretavame, ako on povedal. ja som potom k nemu neprijemna a mame tu z toho kolotoc, ze ako mi ma prejavovat lasku, ked som k nemu hnusna a pod.
@filipal z praktickych dovodov si volavame 🙂 Skor mi chyba nieco take, ze "ahoj, volam len tak, lebo mam chvilku casu, ako sa mas?". by mi stacilo aj keby sa to stalo aspon dva krat mesacne. kazdy den netreba 😀 ale tak to uz je na nom, nejak mi to zily netrha, ale aspon mam dokaz, ze nie som ta divna, co vyzaduje od neho divne veci 🙂

kokorunecka
20. okt 2011

Môj muž pracuje v zahraničí a pri povahe práce, ktorú robí, je rád, keď cez obednú prestávku dá obed, kávu a maká ďalej 😀 Ale zasa, keď príde z práce, tak sa hneď pripája na Skype a voláme tak 🙂

filipal
20. okt 2011

@ullala ja napriklad chapem, ze ti to chyba.....ja som mala podobneho prveho manzela. neviem, vsak, ci sa s tym da nieco robit. jednoducho je asi nezavislak a asi je na teba menej naviazany ako ty na neho. chapem, ze ta to zranuje, ked je to naopak, je to pre zenu lepsie, lebo zvycajne byva zena citovejsia.

nina55
20. okt 2011

@ullala ahoj, za seba len tolko, ze ten môj mi vola ci som v praci, alebo som doma a v praci je pre zmenu on. Ked sme spolu zacinali, volali sme si cele hodiny - myslela som, ze to casom prejde = nie nepreslo. Vola mi stale, ale uz nie tak casto 😵 . ......ááá som zistila, ze ked mi nahodou nezavola on, no tak volam ja jemu. Jednoducho ho obcas potrevujem pocut a to uz sme spolu viac rokov 😀 .

bodka70
20. okt 2011

@ullala , ja by som to povedala takto. Na jednej strane je dobré povedať partnerovi, po čom túžime, čo od neho očakávame a podľa možnosti čo najviac "po lopate", lebo náznakom a telepatickým vlnám máloktorý muž rozumie 😀 . Na druhej strane, ak človiek vie a cíti, že ho ten druhý miluje, nie je dobré snažiť sa ho úplne zmeniť na svoj obraz a ani sa to nedá a urobí to viac škody ako osohu. Sú rôzne prejavy a "jazyky" lásky, nie každý vie lásku prejaviť tým spôsobom, akým by sme my chceli.
Napr. ja som skôr "verbálny" typ, ja svojmu mužovi často vyjadrujem slovami svoje city, ak som spokojná a šťastná, tak veľa "kecám" a žartujem a mám veľkú potrebu slovnej komunikácie. Naopak, keď som naštvaná, tak mám potrebu byť ticho, osamote, v hlave si premieľam svoje myšlienky. Môj muž funguje presne naopak. On keď je spokojný, tak je ticho, nehovorí, alebo len veľmi málo, občas trochu požartuje. Naopak keď je naštvaný, tak to má hneď kopu rečí - podrypuje, kritizuje....On lásku prejavuje hlavne dotykmi a činmi. Ja som od neho za tých 12 rokov len málokedy počula slová ako "milujem ťa", "prepáč, mrzí ma to", ospravedlňujem sa ti a podobne. Keď mu ja poviem, že ho ľúbim, on len mlčky ma pohladká, alebo vezme mi ruku do dlaní, pobozká na plece... Keď mu poviem, čo mi vadí na jeho správaní, tak nikdy nepovie, že mám pravdu. Ale na druhý deň vidím, že zmení správanie, urobí to, o čo som ho požiadala a podobne. Takže toto je jeho spôsob a ja som sa za tie roky naučila to chápať a rešpektovať, tak ako on chápe a rešpektuje ten môj.

bodka70
20. okt 2011

@filipal, my si tiež dávame pusy, ale u nás skôr žartovné ako romantické 😀. Máme roky "zavedený" taký žart, že ja ho ráno naháňam s našpúlenými perami, že chcem pusú, a on sa akože bráni s hraným desom v očiach a nakoniec mi podľahne a "nasilu" mi tu pusu dá 😀. Deti majú z toho každé ráno veľkú srandu 😉. Romantika-neromantika, keď miluješ, nie je čo riešiť 😎.

lenka3007
20. okt 2011

Moj vola presne o dvanastej, ked ma obed... ked nahodou 12.05 nezvoni mobil, tak uz volam ja, ci sa mu volaco nestalo a on stale robi, lebo zabudol, ze je prestavka 😀

sharlotta
20. okt 2011

@ullala 😀 😀 😀 ze romantika, to je co??? Ale zase je pravda, ze ja si zas az tak na tu romantiku nepotrpim. Na zaciatku ma stvalo, ze uplne ze totalne nic, ale po case som si zvykla. Kedze nas vztah funguje a mame sa radi, tomuto neprikladam vyznam. Volame si sice pocas dna, ale tiez skor z tych praktickych dovodov. Niekedy mi vola, ked ide z prace pocas cesty autom, aby mu rychlejsie ubehla 😀

bodka70
20. okt 2011

@sharlotta , si môj človek 😉 😀 😀

irsina83
20. okt 2011

aj moj mm mi kazdy den zavola aspon raz a ked ma cas aj 3x 😀 a ked nezavola co je uplne ojedinele lebo nema cas v praci tak uz aj mi vycita, ze preco som ja jemu nezavolala ked on nemohol 😀

fopardi
20. okt 2011

@ullala kym som chodila do roboty tak sme si len tak nevolalali len ked bolo niečo treba ale ked som na materskej tak si volame aj viackrat denne 😉

usacek79
20. okt 2011

my si netelefonujeme, lebo sme vacsinu dna na nete, takze kontakt mame takto - cez skype alebo FB 🙂 no ziadne litanie, len prakticke veci..
naozaj nemusi mat niekto z nas dvoch naladu na v principe zbytocny telefonat, ktory ma len ten zmysel, ze si akoze povieme, ako sa strasne milujeme a ako si chybame... Ved ja si na muza poriadne ani nespomeniem pri pracovnom zaneprazdneni, nieze by mi este mal pri tom chybat 😀 a detto on, ak by som nevhod zavolala a dozadovala sa nejakej pozornosti, to by ma asi nepochvalil 😅
my sa dostatocne vylubime a povyznavame vecer doma 🙂
uprimne, ked vidim niektoreho kolegu ako vola zene, alebo vola ona jemu a jedine, co si povedia je, ze "v praci nic nove, na obed knedla s masom a strasne ta milujem a chybas mi", tak mam pocit, ze to je take ako automat.. nic skutocne, len nejake splnenie povinnosti 😒
ale teda ak si na tom NAOZAj ficia obaja v pare, tak preco nie 🙂 , len aby to nebolo jednostranne, to uz nie je take pekne...

stanca22
20. okt 2011

No my s manželom každý deň telefonujeme, či má dôjsť večer domov alebo či je na týždňovke, to nevadí, voláme si.

vroni
20. okt 2011

My si volame spravidla len ked je nieco na referovanie alebo na udelenie technickych pokynov 😎 Obcas si posleme mail alebo smsku ale urcite nie pravidelne. Pravdu povediac, mne by ukrutne liezlo na nervy, ked by mi uprostred prace nutne potreboval muz zreferovat, ze ma miluje 🙄 🙄 🙄 Alebo mi volal pat, sest, desatkrato do dna. To u mna nie je romantika ale nuda (u neho v praci, nie vo vztahu) Take nech mi referuje pekne pri veceri so svieckami alebo pri podobnej vhodnej situacii a nie ked sef vystrcil nos z kanclu.... Ked je jeden z nas mimo domu, telefonujeme vela a dlho (ale aj to skor mimo pracovnej doby, jednoducho mame vacsi klud) A raz do tyzdna sa dohodneme na spolocnej obednajsej pauze (obvykle vtedy, ked mam kratky den, pracujeme dost daleko od seba)

monika_123
20. okt 2011

no my si vyvolavame stale 😀 on pracuje prevazne v aute,takze ked sa nudi vzdy vola 😀 niekedy mi to uz ide aj na nervy ked za doobedie 4x zavola a nic podstatne mi nepovie 😀

kvetinqa
20. okt 2011

My si volame tiez. Jeden den aj 6krat, inokedy ani raz, ale vacsinou minimalne raz za den spolu hovorime..

jasin
20. okt 2011

@ullala volame si- telefonaty typu - laska som v obchode potrebujes nieco?.. alebo: mam volny cas treba nieco spravit?.. mam ist po tebe do prace?..odnesiem ti jest?- prevazne len take "blbosti" inak si nemame za potrebu volat o to viac sa tesime spolocnym chvilam, a aj slovicko lubim ta je krajsie do uska ako do mobilu 😉

andrejka1974
20. okt 2011

vacsinou si volame len v surnom pripade ale teraz mi vola castejsie pyta sa ako sa obe mame ja a malinke babatko v brusko 🙂 🙂

slavka1212
20. okt 2011

moj drahy mi vola kazdy den ....ma dve prestavky a cez obidve zavola ....no to uz az na nervy 😀