Z manželom sa hádame a bije ma. Mám zotrvať vo vzťahu?

kucerkaaa
5. mar 2011

S partnerom mame spolu rocneho chlapca, od porodu to ale medzi nami dost skripe a aj ked sme uz konecne za dobre, dlho nam to nevydrzi a nie raz ma pri hadke aj udrel a to aj do hlavy, stehna atd. je pravda ze som ho ku tomu aj dost vyprovokovala a potom som sa branila a vraciala som mu to ako len islo..je mi to ale strasne luto kvoli nasmu synovy, nechcem aby videl taketo veci a som s toho dost nestastna, len neviem ci sa mam este vo vztahu snazit, alebo utekat kym nieje neskoro.

bronia13
5. mar 2011

preco sa vinis? ty si ho vyprovokovala? ale on nema aj tak pravo ta udriet to je jedno ako si ho vyprovokovala, ked sa ta raz dotkne bute to len horsie a ste dost kratko spolu na to aby to tako "skripalo" - neviem ja by som brala nohy na plecia a sla od neho prec ak mas samozrejme kde ist?

kucerkaaa
autor
5. mar 2011

@bronia13 Dakujem za odpoved a tvoj nazor..Ale to neviem ci dokazem, aj ked by som niekedy naozaj rada, kam pojdem to naozaj neviem ,ale keby sme nemali dieta ta uz to urobim davno...nechcem nicit rodinu.... a pravda je ze sa to stalo mozno len 5 krat, ale je aj pravda ze sa to este zhorsilo a mam pekne modriny 😅 este nikomu som to nepovedala..rodina o nicom ani len netusi, ale teraz som sa stym, uz musela s niekym podelit...

nenullienka
5. mar 2011

Prečo sa obviňuješ? Nemá právo ťa otĺkať, aj keď sa hádate. Ja na tvojom mieste by som zobrala syna a išla od neho prečo. Bude sa to len stupňovať. Radšej teraz ako keď už bude neskoro. ☹ Ja by som nedovolila aby môj syn vyrastal v takom prostredí. 😅 😖

daniella_vivien
5. mar 2011

presne pre dieta to nieje dobre

mirip
5. mar 2011

@kucerkaaa či spolu máte alebo nemáte dieťa ste rovnocenný partneri a nikto nemá právo ťa biť

bronia13
5. mar 2011

@kucerkaaa aj raz je vela a nie to 5 krat!!!! ako pise nenulienka ja by som tiez nechcela aby moj syn vyrastal v takom prostredi, nemas kam ist? ked ta teraz mlati co bude dalej???? prave ze mate syna by si nanho mala brat ohlad ci chces aby videl ako ta partner otlka? ked teba tak potom neskor bude aj maleho mlatit??????

kucerkaaa
autor
5. mar 2011

@nenullienka
@mirip
@bronia13 viem ze ma nema pravo bit, ale nieje to az take lahke 😢 citim sa dost zle teraz . asi sa s nim najprv porozpravam a ked sa to nenapravi budem vazne uvazovat ako dalej

sue
5. mar 2011

@kucerkaaa o zotrvani v takomto vzťahu by som rozmýšľala len ak by okamžite navštívil psychológa a povedal mu o svojich násilníckych sklonoch.

Škrípanie vo vzťahu po narodení dieťaťa je podľa mňa úplne normálne, ale riešenie tohto problému vo vašom vzťahu normálne nie je, ak sa priateľ nebude chcieť liečiť, tak sa podľa mňa treba rozísť. Neviem koho je byt v ktorom bývate, od toho by sa odvíjalo všetko, ale nemusí vždy byť, že žena musí odísť 😉

A nezabúdaj, že to ako sa teraz správate voči sebe vy dvaja bude aplikovať váš syn vo svojom vzťahu a myslím, že nechceš mať syna násilníka...

kamajka
5. mar 2011

@kucerkaaa už keď to raz nefunguje, nebude to fungovať ani zajtra,ani o týždeň, ani o mesiac, ani o rok. Bude to len horšie a keď sa napokon po dlhom čase a po nekonečnom odpúšťaní rozhodneš, že s týmto vzťahom nadobro končíš, budeš si búchať hlavu o stenu s tým, že si to mala urobiť už dávno a s tým, že nechápeš samu seba, ako si si vedľa neho mohla tak dlho večer líhať do postele. SEBA NEOBVIŇUJ !!!!!! To nikdy nesmieš. Aj ja som tak trpela dva roky, rozchádzali sme sa a schádzali, hádali a ľúbili, a stále dookola, obviňovala som sa, že to ja som tá netolerantná, tá ktorej sa nikdy nič nepáči, atď...... Nakoniec som bola z toho taká vynervovaná, že moje sebavedomie kleslo pod nulu. Ja mám tri deti, a hoci je to neskutočne ťažké aj finančne aj psychicky, som konečne šťastná a aj keď o úplnej vyrovnanosti sa hovoriť ešte nedá, verím, že je to takto správne aj pre mňa aj pre moje deti.

Držím palce a želám správne rozhodnutia 🙂

gabka24
5. mar 2011

@kucerkaaa
ahoj, môj exmanžel ma bil ešte pred svadbou, myslela som si že to prestane, vydržala som to tri roky a čím ďalej to bolo horšie, nemali sme spolu deti takže odchod bol v mojom prípade o niečo ľahší, viem ako sa cítiš, a verím Ti aj to že je to ťažké, ale len dohováranie nepomôže. nech už sa rozhodneš akokoľvek mysli na malého a dopraj mu pekné detstvo. veľa šťastia. 🙂

zucha
5. mar 2011

treba sa realne pozriet na to, ci si mu naozaj dala dovod na to, aby ta udrel. Co take si urobila? Chces byt naozaj tyranou zenou? Co sa stane, ak sa mu nebude pacit, ze vase dieta place. To aj svojho syna zacne bit a budes ho ospravedlnovat, ze ho maly vyprovokoval?
Viem si predstavit, ze niektore ciny a reakcie mozu niekoho velmi, ale velmi nahnevat, ale aby som niekoho udrela, to by uz musela byt naozaj silna kava. A ako spominas, u vas sa to stalo uz opakovane.
Musis si zvazit, ci chces riskovat, aby sa taketo jeho spravanie podpisalo aj na dietati. Si predstav, syn bude zachvilu v obdobi vzdoru, co znamena fakticky zaberak na nervy tvoje a aj okolia. To uvidis, co sa bude diat s tym malym zlatym dietatom. A ak by to obdobie partner riesil bitkou dietata, tak naozaj poznaci zivot jedneho maleho cloveka a ty si budes vycitat, ze si nezasiahla skor.

liana111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
didiana333
5. mar 2011

Muž,ktorý udrie ženu si nezasluži,aby nejaku mal....to nieje chlap,je to chudák...a vlastne každý,kto chce silou zvíťaziť nad slabším...Určite rozhodovanie nebude lahké,ale ver tomu,že ked to urobil raz,druhý krát...tak na tom sa už nič nezmení...je to chrapun a chrapunom zostane. Odíd,kým sa dá...lebo neskor sa ho budeš báť stále viac a viac...a tvoje dieťa by malo vyrastať pri vyrovnanej matke...a nie pri žene,ktorá sa bude báť,čo ju čaká zajtra....držím palce...

digysa
5. mar 2011

@kucerkaaa Trochu upresni par veci:
Partner ako manzel? Alebo partner ako partner? 😒
On ta "bije" a ty si sa branila a vracala naspat bitku..... vy sa bijete pred dietatom? Vy ste este na strednej skole, alebo ako ste stari? 😅
Napis nam nejaky konkretny pripad za co ta bije....uved nam situaciu v tvojom dome. Lebo ja si teraz hlavu lamem a rozmyslam, tuho rozmyslam a nepoznam jeden jediny, najmensi, najvacsi, alebo akykovek dovod, preco by mal chlap ZBIT zenu. Vlastne poznam: tvoj Partner musi byt zruda ( ako kazdy muz, co si rad udrie do zeny), alebo je nevzdelanec, alebo je psychicky naruseny, alebo je to HOVADO ( sory admin....horsi nazov som nenasla)

Ja som sa za mojich 10 rokov par krat s manzelom tiez pohadala, ze to u nas "vrelo".....( kriza musi byt 😵) ale aby ma mal za nieco bit...hmmmmm....

Povedz partnerovi, ked ma "agresivno-fyzicky dlh" nech si udrie do steny, ale ja by som sa bit nedala.

Na druhej strane sa mi zda, ze to mas trochu popletene aj ty....tak bije ta viac, alebo ta zbil iba 5 krat????

To co si napisala nejako nechapem:
"pravda je ze sa to stalo mozno len 5 krat, ale je aj pravda ze sa to este zhorsilo a mam pekne modriny"

felixa
6. mar 2011

@digysa
Sice sa to pytas zakladatelky temy:
To co si napisala nejako nechapem:
"pravda je ze sa to stalo mozno len 5 krat, ale je aj pravda ze sa to este zhorsilo a mam pekne modriny" ,

ale aj tak odpoviem - predpokladam, ze zakazdym ta bitka bola horsia a silnejsia.

kucerkaaa, od tvojho partnera odit cim skor. Sama vidis, ze jeho agresia ma tendenciu stupat. To, co s nim prezivas, nie je vztah, ale zly sen, z ktoreho by si sa mala co najskor zobudit. Teraz zatial utoci len na teba, ale je otazka casu, ze kedy zacne bit aj vasho synceka.

Ak si momentalne na materskej, tak je normalne, ze mas pocit, ze sa nedokazes pretlct so synom sama. Ale existuju rozne socialne prispevky ak zena sama vychovava svoje dieta. Existuju rozne centra pre tyrane zeny, kde by si sa mohla so svojim syncekom uchylit - poskytuju zadarmo ubytovanie. Pomahaju aj financne, pomozu vybavit prispevky, na ktore ma zena narok, zadarmo je psycholog, ktory vie tyranej zene pozdvihnut sebavedomie, pomahaju s pravnymi otazkami (maju pravnika), popr. pomozu najst zamestnanie... Vkladam link na tieto centra. Su tam rozne adresy, ja myslim, ze ktorukolvek, ked si vyberies, tak ta nasmeruju, ze co mas robit alebo ti pomozu zhodnotit tvoju situaciu.

http://www.nanicmama.sk/poradne-pre-tyrane-zeny...

Ak je zena svojim partnerom tyrana, obycajne si pripisuje vinu sebe. Stale rozmysla, co robila zle a cim svojho partnera vyprovokovala, lebo aj partner ju neustale utvrdzuje v tom, ze na vine si je ona sama. Postupne sa takato zena stane na nom uplne zavisla, a nevie si uz vobec pomoct. Preto chod od neho prec, pokym mas sily. Takeho muza nezmenis, ale znicis zivot aj sebe aj svojmu malemu.

felixa
6. mar 2011

@kucerkaaa
zabudla som ti dat pripomienku, pozri si moj predchadzajuci prispevok. 🙂

kucerkaaa
autor
6. mar 2011

😒 no sme sa porozpravali zacal ma obimat a hovorit ze ho to strasne mrzi a ze sa to uz nestane 😕 no uvidme... ale povedala som mu ze este raz sa take nieco stane odidem a to naozaj..
@felixa dik za info 🙂

@digysa pred malym sa nastastie nebijeme... a ano je to tak ako pisala felixa.. stalo sa to 5x a zacalo to len nevinou fackou a teraz bol uder silnejsi
dakujem vsetkym za vas nazor, viem ze si poradim aj bez neho, aj ked to bude tazke zladnem to

vodnarky
6. mar 2011

@kucerkaaa -taketo ospravedlnovacky dookola poznam...tiez som si prezila nieco podobne,no nastastie som s tym clovekom nemala deti...ale to bolo vsetko dokola...facky,kopance..atd...hned po tom ospravedlnovacky a este sa aj rozplakal...trvalo to asi 2 roky,ked to nakoniec ukoncili jeho vlastna mama z jeho bratom v den,ked ho boli udat na policii,ze ako sa ku mne chova...doteraz neviem,ci by som to sama dokazala... 😔 ...no teraz mam skvelu rodinku a snimi aj uplne iny zivot...ten krajsi... 🙂

lucinka02
7. mar 2011

@bronia13 suhlasim, aj keby si ho akokolvek vyprovokovala, nema pravo ta udriet. To je pre mna najvacsi chrapun. Raz by na mna chlap takto zdvihol ruku. Pobalila by som sa a bez slova odisla. Tu ani sluby nepomahaju. Moj nazor, urobil to raz, urobi to viackrat... A ver, ze vasmu malemu bude asi lepsie, ked budete od seba a nebude sucastou takehoto rodinneho prostredia.

bronia13
8. mar 2011

@lucinka02 ved ona sa musi sama rozhodnut no nie? chcela radu tak sme jej dali ale vyzera to ze chce s nim ostat, ale ako sa povie "kdo chce kam - pomozme mu tam" .....

wilagrande
26. apr 2012

hmm a ked ma syn 12 rokov chape co sa deje a nechce odist z domu a ani mladsi syn nechce odist s domu tak ako sa to da este riesit?a navyse ked nemam ziadnu rodinu nemame kam ist??bud odidem bez deti a budem mat pokoj alebo ostanem s detmi a blaznom ...akoze blba situacia...najlepsie je keby vypadol on z bytu ale drzi sa nas ako kliest!!!

kveta
26. apr 2012

@kucerkaaa Utekaj.. taketo odprosovacky su u tyranych zien obvykle.. budes sa snazit verit, ze to bolo naposledy.. a zase to pride.. uz po prvej facke si to mala ukoncit.. a je jedno za co ta facka bola..

ivia123
26. apr 2012

Ahoj.Skus sa s nim otvorene porozpravať,navrhni mu spoločne stretnutie u psychologa,viem,že je to ťažké,ale skuste to.Veľa sa rozpravajte,najdite si chviľku len pre seba,možno ste sa len odcudzili.,nemaš čas ,si unavena,nervozna babo stale plače -nespi.On mal zly ďen v robote,niečo mu nevišlo atď...a zrazu sa to všetko nakopilo,a explodovalo to do bitky.Tak to riešte čim skor.Držim Vam palce.

rora
26. apr 2012

nikdo nema pravo pouzit svoju silu voci druhemu cloveku.... ani pri provokacii.viem ze sa tazko odchadza, sama odchadzam uz dlho a je to komplikovane, ale jedno uz mam ujasnene a to su city. tie u mna vyprchali vo chvili ked si na mna dotycny dovolil... a toto si ujasni aj ty. lebo niekto kto sa takto zachova si lasku ani nic podobne od toho druheho nezasluzi... mne sa taky clovek uplne protivi, je to ubohe spravanie!!! a na nasledne prosikanie a podlizovanie sa ze uz sa to nebude opakovat, ze uz vsetko bude inak..... prosim ta,je tu xxx pocet zien, ktore sa nad tym to uz ani nepousmeju, lebo taketo chlapske žvasty su uz skor na zaplakanie.... osobne ti mozem povedat ze to bud bude zas rovnake, alebo este horsie 😔 takze daj svojmu zivotu a aj zivotu tvojho dietatka sancu na lepsi zivot bez takeho cloveka... (len moja osobna rada) 😔

lujza123
26. apr 2012

@kucerkaaa nie ...samozrejme ze nie...

doty1
26. apr 2012

@ivia123 to ako naozaj?? On mal zlý deň, niečo mu nevyšlo tak ju zmláti, preboha čo sme vlci? Aj tie sa bijú asi len o korisť.
Mne to vychádza tak, že kucerkaa je na celkom dobrej ceste ako sa stať každou piatou ženou, ospravedlňovanie partnera pred samým sebou - veď ma zbil len asi 5 krát (koľko krát treba niekoho zbiť, aby to hlave a srdcu docvaklo?), porozprávali sme sa, objímal ma, plakal, prosil....ženy, ktoré tým prešli vedia, že to je čítankový scenár.
Odišla by som aj keď je ťažké odísť od niekoho, koho má človek rád. Ale je len otázka času, kedy ťa udrie aj pred malým a nedajbože sa ujde aj jemu. Držím ti palce

gemini2
27. apr 2012

@kucerkaaa ahoj, stale ked citam o domacom nasili, spomeniem si nA casy, kedy som i ja bola otlkana vlastnym muzom. tiez som ho stale obhajovala a hadzala vinu na seba....... ☹
ale to pochopis, az ked pride k najhorsiemu. ja som si to uvedomila, az ked som letela oproti muru plnou silou.....uz som svoju hlavu videla rozprsknutu po celej stene...... 😖
az vtedy mi doslo, ze uz STACI!!!!
tiez som nevedela, ako z toho von, on totiz byval u mna a prec nechcel ani za svet. pomohol mi priatel.
ale bola to tazka cesta. viem, ze je velmi tazke odist. ale raz ten den pride a az potom si povies, ze si mala odist uz skor...........len dufam, ze to pochopis vcas a nestane sa nieco zle........

nercia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trish31
4. aug 2012

@kucerkaaa ziaden pravy MUZ neudrie zenu keby mu aj do kktov nadavala.Pane boze zenske!Neda sa odist?VZDY sa da odist.Zvlast ked ma muz mlati.Vsak by som sa mu smiala do papule ze vie zbit slabsiu osobu.A zostat koli detom???A tie deti su nevidome?Si myslite,ze nevnimaju problem???

miskakyska
4. aug 2012

@trish31 nič v zlom,fakt nič v zlom..ale na to,že si tu pár dní dozadu vyplakávala s podomnymi problemami máš husté reči :o) druhému sa ľahko rady dávajú