Zbytočná samovražda

lienocka1987
7. okt 2015

Tento list mal byť iba pre mojho muža, ale rozhodla som sa ho dať aj sem, možno niekomu dodá síl k tomu aby vydržal, poučil sa a zmenil svoj život k lepšiemu.. pridala som preto aj vysvetlivky

Chcem ti niečo povedať, očom som ti nikdy nepovedala ale nedokážem to a tak ti to píšem …

Už som ti spomínala, že kvôli Marekovi (starší brat) sme mali s Viktorom (mladší brat) ťažké detstvo. Mával veľké záchvaty zlosti a agresie, ktoré si na nás ventiloval. Bola u nás denná rutina (okrem víkendov), že nás mlátil, trepal nám hlavy o steny, kopal do nás, pľul nám do tváre a do toho nás fackoval (vedel, že do tváre nám nemá dávať päsťou, lebo by tatino uvidel modriny a museli by sme vysvetľovať odkiaľ ich máme – iné mieste ale nešetril...
Trvalo to roky. Začalo sa to keď som mala 9 rokov a trvalo až do 15tich.V roku 1999 /mala som 12 rokov/ to bolo z môjho pohľadu najhoršie. Pamätám si ako som si chcela poznačiť aspoň jeden deň, kedy by som neplakala .. mala som za tie tri mesiace poznačené 4dni (pomedzi to boli vianoce). Jasné, dostávala som aj od tatina, ale jemu som to nevyčítala, lebo som to vnímala ako spravodlivé - keď som niečo vyviedla, musel prísť trest. Jeden deň som sa rozhodla, že si urobím krásny, šťastný deň. Povedala som tatinovi, že ideme na výlet s triedou a vypýtala som si 50 korún. Ráno keď všetci odišli išla som aj ja, kúpila som si v obchode nanukovú tortu, že si ju doma zjem a urobím si krásny deň – kúpila som si aj sviečky na tortu – mala to byť oslava – oslava šťastného dňa. Lenže … v tom obchode ma zbadala mama a išla nenápadne za mnou až domov. Hneď na to vošla aj do bytu a samozrejme bola naštvaná že som išla poza školu. Povedala : „ len počkaj toto poviem tatkovi a ten ťa tak dobije, že si mesiac nesadneš“ a odišla...
Strašne mi to bolo ľúto, ZAS som len plakala a uvedomovala si aký hrozný život to žijem, čo je to za dectvo keď každý deň prosíš o to, aby si radšej nežila ako žiť takto. Zbadala som otravu a v tej minúte mi viac netrebalo. Vypila som dva poháre … asi za 2 minúty sa vrátila mama ešte raz mi chcela vynadať alebo čo a zbadala, že mám modré ústa a zuby. Priznala som sa jej čo som urobila, zobrala ma k doktorke a potom do nemocnice. V nemocnici ma celý personál odsudzoval, hovorili aká som sprostá, keď som niečo také urobila, dva dni som mala halacinácie plné hrozného strachu. Keď chodila mama na návštevu do nemocnice za celý týždeň mi nepovedala ani slovo. Celú hodinu tam len sedela a plakala. Tatino neprišiel vôbec. Keď som sa vrátila domov posadil si ma a povedal mi, že keby som umrela bolo by mu to jedno a vôbec by za mnou nesmútil, lebo za samovrahmi sa nesmúti – zakopú sa na medzi pri cintoríne ani hrob sa im nerobí.
Nič sa tým v mojom živote nezmenilo, Marek nás bil aj naďalej, mama to prehliadala (v škole sme končili o druhej ona chodila domov pred šiestou, ale ani jej príchodom sa takmer nič nemenilo) a tatinovi sme sa nemohli s ničím priznať, lebo Marek mal potom na to celý týždeň, aby sa nám za to pomstil.
….Stále som si nemala čo poznačiť do kalendára...
Rozhodla som sa teda zmeniť niečo sama. Na Mareka som nemala dosť síl, nevládala som sa ubrániť a hlavne som sa ho bála. Neraz mal v ruke varechu, remeň ale aj nôž, sekeru …). Ani poslúchať ho na slovo nemalo vplyv na to, že by som obstála bez bitky. Vždy bol dôvod - čaj bol malo sladký, v pudingu boli hrčky...alebo len tak mal chuť sa mlátiť. A tak som sa rozhodla, že vydržím a hneď ako to bude možné odídem z domu a už NIKDY nebudem žiť takto! BUDEM LEN ŠŤASTNÁ !
Rok na to odišiel Marek na internát. Nevieš si predstaviť aká úľava to bola – nikto nevie, iba ja Viki. Začalo sa moje šťastné obdobie. Zažívala som pokoj po akom som vždy tak túžila.
Vždy keď mi je dobre myslím na to, že keby som už nežila toto by som nepoznala. Odkedy ťa poznám, zopakovala som si túto frázu „ keby som už nežila, toto by som nepoznala“ snáď milionkrát a možno viac. Sme spolu už 10 rokov a som s tebou tam, keď som vždy chcela byť... máme dokonalé deti, krásny domov, auto …. Milujem tvoje vnútro, tvoje dobré srdce – to je to čo chcem, aby si si navždy zachoval. Vždy si vravievam nech aj má svoje chyby, nech je aj ufrflaný, to predsa nieje podstatné – podstatné je, že je to dobrý človek a to jediné ma zaujíma !
Nemala som dobré detstvo, ale chcem mať dobrý celý svoj zvyšok života a to najviac ako sa dá – a chcem ho mať s tebou a našimi deťmi. Chcem aby sme si odpustili, všetko zlé a začali robiť veci, tak aby sme sa nemuseli hádať... A BOLI ŠŤASTNÝ

denae
7. okt 2015

@lienocka1987 toto je najkrajšie a najdojemnejšie vyznanie lásky, s akým som sa kedy stretla. Veľa šťastia a už len lásky prajem Tebe a rodinke.

emma_932
7. okt 2015

mne to pripada skor ako taka terapia. su veci, o ktorých sa tazko hovori. 😔

lienocka1987
autor
7. okt 2015

@maminuska a vlastne všetky, ktoré to spochybňujete..
Otrava sa povalovala len tak po byte lebo to bola otrava na mravce. zarobila som si ju s vodou aby som ju dokazala pozit. (moj otec ma potom vsetkom este vysmial, ze som mohla zjest aj cele vedro a nezomrela by som - neviem, uz neriesim bolo napisane otrava) . Potom u detskej lekarky urobili vyplach s vodou vyvolavali zvracanie dokial nesla cira voda (predtým bola zelenomodra)
Jasne, že v nemocnici som bola u psychiatricky, ALE svojmu muzovi som sa priznala po 10 rokoch tak si vazne myslíš, že by som to nejakej ženskej povedala len tak od dverí Povedala som jej len ze som blicovala a bala som sa trestu. Nikomu som o tom nehovorila, tak nas doma viedli čo sa doma navarí, to sa doma zje..
ten incident so zahradkou - neviem ci to niekto videl alebo nie ale nik nezasiahol
a susedia? 0 bodov urcite to poculi, ale nikdy nikto nič a avlastne aj keby sa spýtal urcite by sme to popreli.
Mam problem sa s tým prezentovat, preto som tento príspevok uviedla pod vytvoreným nickom, lebo nechcem aby o tom vedeli moji priatelia. Len moja naj kamaratka nieco vie ale nie vsetko.
Tento príspevok som pridala s cieľom odkázať, že každé utrpenie raz končí - treba len vydržať.
Veľmi milé mi ale pripadalo keď som k mojej deckej doktorke prišla s mojou prvou dcerkou na kontrolu (Už sme tam predtým s mužom boli ) na navštevu a ona mi povedala: Mám takú radosť z teba a tvojej rodinky stale keď ťa vidím myslím na to aké si bola smutné dieťa a teraz len žiariš

erika26
7. okt 2015

@lienocka1987 no tak klobúk dolu že si to prežila, ved to sa hádam ani prežiť nedalo, želám veľa už len pekných dní. A doktorka si nič nevšimla ked si bola malá? iba to si všimla že si smutná? ani modriny nevidela ani nič? vidíš ja som asi mimo ked verím že by cudzí ľudia zasiahli, ked by počuli alebo videli nejaké utrpenie dieťaťa.

maminuska
7. okt 2015

@lienocka1987 vieš lienočka , pri všetkej úcte, neverím ti pol slova.
Otrava na mravce je prudko jedovatá , a nikdy nie je prístupná len tak a to už kvôli domácim zvieratám , vždy je to v určitej uzavretej nádobe. Taktiež nie je vo vode rozpustná , pretože sa používa na vonok alebo k dverám . Decká lekárka nikdy nerobí výplach žalúdka, to sa robí katétrom ..takéto veci sa robia už priamo v nemocnici, toto ti žiadna decká nespraví. Moja sestra sa otrávila hubami , tak viem ako to prebieha.
Decká psychiatrička len tak za tebou nemohla byť.... to sa nechodí len tak , to si normálne zaradená do dispenzáru k nej , zároveň sa robí nahlásenie na sociálku a rodina sa sleduje.
Je mi ľuto , ale mňa si nepresvedčila. Ale ak ti to je terapia na iné problémy, tak nech ti padne k užitku .

zibi
7. okt 2015

@stella33 neviem..ale take dlhobe tyranie a roky mohli ludia nahlasit aj anonymne ..neverim, ez by sa niekto nezlutoval , ale moze sa stat, ale tomu neverim..lebo stale su aj organy ako skola, dieta neprospieva zle sa uci, chodi ubolene..mi nechci povedat ze ked ju brat bil ako zito , ze nemala nasledky? modriny, pomliazdeniny, ze nekrivala, ze mohla na telesnej cvicit?
a ako s tou samovrazdou? ja som bola dieta a lezala som na detskom a ako pisem lezala pir mne kocka ktora spachala samovrazdu, pojdedla lieky a robili jej vyplach zaludka .. a riesili ju lekari aj psychiater a kazdy..lezala osm vedla nej som mala postel , tak viem, kto z a nou chodil..bolo to otrasne, lebo ona chcela dobrovolne zomriet a vedla nej zachranovali deti, aby zili a prezili..lekari sa o tom bavili takze viem , ze to nie je len tak ututlat pokus o samovrazdu ...a uz vobec nie maloleteho dietata...
mohol ju neikto bit, mohol aj brat, mohol ju aj niekto tyrat to nepopoieram, moze to byt forma terapie tento anonymny list, ved to pomaha ... ale vela faktov uvedenych tam jednoducho nesedi...a hlavne v 99, kde to bolo uz inak ako za totacov..kde kludne vo vchode mlhla byvat aj pani zo socialky atd...dnes nevies, kto koho pozna a kto komu daco povie..a aj zo zakona je danne ze ked pocujes vidis alebo vies, ze niekto zanedbava alebo tyra dieta, tak to mas nahlasit na prislusne organy , lebo je to syndrom CAN a nemali by sme byt voci tomu lahostajni ..myslim,ze v dnesnej dobe najma mlade matky su ovela ostrazitejsie voci takymto veciam a som mozno idealista, ale verim, ze by to niekto nahlasil..a aspon 70 percent mamiciek z MK by to nahlasilo ... mne by nedalo keby, ze viem, ze dcerina kamaratka je nejaka divna, ze je potlcnena a ja sa len pozeram mlcky a nic nespravim ... je to smutne

lienocka1987
autor
7. okt 2015

@maminuska 1. volala sa formitol
2. vyplach mi robila mama u nej na zachode takým sposobom ako som opisala dalsi mi v nemocnici pokial si pamatám nerobili len mi napichali nieco do ruk pripojili ma na pristroje a pamatam si len, ze mi davali pit popucene cierne uhlie bola som decko presný postup si nepamatam prepač bola som decko

3. Psychiater bol priamo v nemocnici a prisla som k nemu v župane a potom po nejakom case asi po týždni ked som bola uz doma . O postupe co sa kde nahlasovalo neviem nic
Viac ti vysvetlovať nejdem pripada mi to trapne sa tu obhajovať neviem či si dokazujes

chmurkaxy
7. okt 2015

@maminuska prepáč,že ti píšem. Tvoj príspevok sa mi zdá neopodstateny a nevhodný. zakladateľka témy si chce vyliať dušu a ty ju tu tyras detailami.
Ked som mala 8 rokov, padla som na sklo a pretala si slachu. Vďaka tomu som strávila nejaký čas v nemocniciach. Mám 29 a pamätám si to ako opar. Žiadne podrobnosti,možno len to,že mi ujo nosil pražsku šunku a rožky 🙂
Chceš od niekoho,kto mal oveľa traumatickejsi zážitok,aby všetko vedel a pamätal si správne. Čo ak sa to roky snažila vytesnit,všetky tie detaily? A čo ak by aj klamala a napísala to z dlhej chvíle? Ako to tebe ovplyvňuje život?
Nehnevaj sa,ale niekedy je prílišná aktivita naozaj neziaduca.

jana_eyre
7. okt 2015

@maminuska necitala som vsetky prispevky a nemam na to ani cas - ale musis zobrat v uvahu aj roky kedy sa toto vsetko odohravalo.. v 90tych rokoch bolo vsetko ine, dokonca aj jedy na skodcov, ale aj pristup lekarov.. neda sa to porovnavat s dnesnou dobou, ked sa vsetko kontroluje, ked su vsetky uzavery bezpecnostne..

v podobnom case moj otec dostal mozgovu porazku (bolo to v 93r) a vdaka tejto chorobe cela nasa rodina trpela najma psychicky.. teraz ked niekomu rozpravam co sa u nas vsetko dialo a ako mojmu otcovi a najma mame /starala sa o neho/ nikto nechcel pomoct, tak tiez neveria.. mozno aj keby som ja napisala na mk ake som mala detstvo, tak to spochybnis, pretoze tam najdes trhlinu, ktora nezapada do 21storocia..

lucka1987
7. okt 2015

@natalym
@maminuska kocky ja om este vcera guglila niektore slovne spojenia, lebo mala som pri citani strasny pocit, ze vela slovnych spojeni som uz niekde citala, take zname vety ..
+ vela inych nejasnosti a nova registracia.. ani som nemala chut pisat, ze silna zena a neviem ake dristy.. zivot je tazky, vela z nas tu na mk si prezilo hodne skaredeho a pre inych mozno casto aj neuveritelneho ( keby porozpravam svoje zazitky, tiez by mi malokto mozno veril ) no celkovo styl pisania a vsetko okolo toho.. podla mna, jasny fake

lienocka1987
autor
7. okt 2015

este posledna vec
Fakt, že to tu tolké spochybnujete mi len dokazuje, že by bola chyba o tom hovoriť s inými veď načo ? aby mi dokazovali, že to nieje možné? Je, teda našťastie pre mňa bolo!
Vsetko má aj svoje kladné stránky - viem akého muža a otca pre moje deti nechcem a nikdy mat nebudem! Určite som silnejšia tu frazu každe utrpenie sa raz skončí si opakujem často aj ked uz ide len o banality
A o tom že ľudia sú slepí nepochybujte! Veľa je hrdinov od stola ale v praxi ? maximalne sa obzrie zamrmle "bože to je idiot" a tým to končí.

jana_eyre
7. okt 2015

@lucka1987 a vies si predstavit ako sa musi clovek citit, co si vyleje srdce a potom mu sem pisu zeny, ze to je "jasny fake"?

ako som uz napisala, mozno ani mne by nikto neveril, co moj otec doma robil, ako natieral vykaly po stenach, ako vrieskal z balkona ze ho doma zabijame, ako stal do kochlikov, ako udrel mamu zdravou rukou, ako milion krat za den dokazal povedat ze o siedmej pride na ranajky, o jednej na obed a o pol osmej na veceru.. a ze este moju mamu kazdy odsudzoval, ze tyra vlastneho manzela, lebo neustale vrieskal len tak..

v zivote sa stavaju hrozne veci a clovek ma obcas potrebu dat ich von.. a potom ked mu na to niekto napise, ze to je vymysel, musi to boliet.. totiz clovek vie co prezival..

lienocka1987
autor
7. okt 2015

@jana_eyre DAKUJEM

jeannna
7. okt 2015

@chmurkaxy @chmurkaxy pravdepodobne sa ani ja nevyhnem kritike, ale na mna tento pribeh takisto posobi velmi nerealne. Lienocka pise, ze odchodom Mareka na internat jej zacalo stastne obdobie. Nechce sa mi verit, ze len tato skutocnost zvratila jej psychicky stav natolko, ze bola stastna. Podla mna, ak sa taketo nieco mohlo diat v tejto rodine, teda otlkanie mladsich surodencov a rodicia si nic nevsimli, ze ich dcera kazdy den place, a ked jej vlastny otec povedal, ze za samovrahmi sa nesmuti, tak ja si to jednoducho neviem predstavit, ze zrazu bola v tejto rodine stastna. A druha vec, co ma zaraza je, ze ma teraz dokonaly zivot, je to velmi zriedkave pri detoch, ktore prezili velmi traumaticke detstvo, maju problem s nadvazovanim vztahov, tendenciu najst si nevhodneho partnera a pod. Take nieco sa deje len v rozpravkach, ze sibnutim prutika sa tazky zivot zmeni na stastny. List je venovany manzelovi, ktoreho meno ani neuviedla, ale mena bratov ano. Neviem ...

zibi
7. okt 2015

@jana_eyre ako toto ti verim, lebo po mozgovej prihode take veci ludia robia..deto aj alzhaimer
my narazame skor na to, ze rodicia, ucitelia nic neurobili.. ze preco dovolili starsiemu synovi, aby toto robil ich druhemu dietatu ..a to asi viac babam nesedi..ja som mala na zakladke super spoluziacky a neviem si predstavit, zeby si partia 5 bab, co sme v kuse klabosili, prezliekali sa pred sebou a este pomaly spolu aj cikali 😀 zeby si nic na mne nevsimli ...a to sme boli kamosky ako na zivot a na smrt na zakladke..niekomu by sa zdoverila... co ja viem ...
ako nespochybnujem ju, len som aj ja aj ine baby rozviedli svoje uvahy presne ako ona ....
to je na tych anonymnych forach take, ze nidky nevies,kto klame a kto hovori pravdu..a vela krat sa stalo, ez baby sa priam pohadali kvoli nejakej teme a nakoniec to bol vymysel ... cize asi preto tie pochybnosti...nie je to v zlom urcite

sunnyfunny
7. okt 2015

@lienocka1987 ja Ti verim. A tesi ma,ze si stastna a spokojna. Tie,co Ta upodozrievaju a este maju aj cas si googlit vyrazy a spajat Ta s tym dokopy, si jednoducho nevsimaj. Zaujimalo by ma,aky vztah mas teraz s rodicmi..ak mas chut pisat..

irusa
7. okt 2015

je mi to ľúto, že si mala také detstvo ☹

sunnyfunny
7. okt 2015

@jeannna
@zibi Ani neviete,kolko clenov rodin,deti zije v podmienkach, o kt. nikto nevie napriek prepracovanej socialnej intervencii a skolstvu, susedom...Rozoberate hovadiny,typu, ze koho meno uviedla, koho nie a ze malokto je stastny, kto prezil traumu v detstve. Kde je presny vzorec na stastie cloveka?! Predtym,ako sudite a upodozrievate, "obujte si jej topanky, prejdite si jej cestou a minulostou!!

zibi
7. okt 2015

@sunnyfunny klud dievca naco tolko agresie ..ja nikoho nesudim...precitaj si este raz co som napisala..a tie slova co si pisala to som ani nespomenula v svojom uvahovom okienku 😝 a argumentovat a spochybnovat mozem ved je to diskusne forum .ja na nu ani neutocim ani neurazam ..len rozvijam svoju uvahu .. chce to klud 😉

sunnyfunny
7. okt 2015

@zibi :D :D sa smejem,ze agresie...trosku ti unikla pointa. a pre teba nie som dievca, tot vsetko odo mna

vvrka
7. okt 2015

@lienocka1987 zlatko, to je hroza. Mala si to naozaj tazke a myslim, ze ta to velmi poznacilo. Prave citam knihu Toxic parents - to by bolo nieco pre teba. Ak vies po anglicky, mozem ti dat link na pdf. Alebo v cestine sa da kupit pod nazvom Kdyz nam rodice nici zivot.
Chyba bola totiz v prvom rade v tvojich rodicoch. Oni tam boli na to, aby ta chranili, aby si vsimli, ze nie si stastna, ale oni to nechceli vidiet - mama nechcela, zrejme sa tiez bala otca a tak privierala oci, a otec bol len obycajny agresivny nasilnik. Hned mi zablikala kontrolka, ked si napisala, ze on ta sice tiez mlatil, ale to bolo v poriadku, lebo na to mal pravo - ale nemal!!! Presne o tomto sa docitas v tej knizke: deti maju rodicov ako bohov, a ked im rodic fyzicky ci psychicky ublizuje, nevedia to racionalne vyhodnotit, ze rodic je posahany a ma problem sam so sebou, ale identifikuju sa s tym a citia to presne ako ty - "otec ma bil, lebo som si zasluzila".
Sprav to pre seba aj pre svoju rodinu, zaobstaraj si tu knihu, pokial nechces ist rovno k terapeutovi (odporucam, nie je to hanba). Vsetky tie traumy mas totiz este stale v sebe, nespracovane, a skodia ti na nevedomej urovni. Drzim ti moc palce.

8adka8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sunnyfunny
7. okt 2015

@vvrka ahojky,posli link,diky 😉

zibi
7. okt 2015

@sunnyfunny kludne ..mozes sa smiat..
ved ja som nic zle nenapisala..hadat sa nemienim a vacsinou sa ani do MK hadok nezapajam. takze tak
prepac, tak nie dievca, mlada pani, pani alebo sunnyfunny 😉
nic nic mi neuniklo .. neviem ci si vobec citala co som pisala

vvrka
7. okt 2015

@sunnyfunny

@lienocka1987

Tu je seria clankov o tej knihe s prvymi kapitolami v cestine: http://www.carovnezrcadlo.cz/jedovati-rodice. V prvej casti je link na stiahnutie knihy Toxic Parents v anglictine.

Este pre autorku - neobhajuj sa, ved tu nikomu nemusis nic dokazovat, su to len cudzi ludia na internete.

zanalab
7. okt 2015

To mi pripomenulo spoluziaka zo ZS na 1-4 volal sa Marek Mikulas a mlatil nas pastami a pichal kruzidlom, samozrejme bezdovodne...je mi zle, ked si spomeniem na jeho zlomeny predny zub a hnusne ruky. Nedokazem si predstavit to utrpenie, ktorym si si presla...kiezby to uz nikto nikdy nezazil..

zibi
7. okt 2015

@8adka8 ale ved mozem povedat,ze tomu nemusim verit, ? nechapem co vam na tom vadi..ved nemae vsetci rovnake nazory ..? z druhej strany sa zamyslam nad rodicmi a nad systemom.. kto zlyhal ..mam pravo na svoj nazor..nechapem ako moze byt tolko slepoty a hluchoty v okoli a to nechapem ...
a dalsii fakt ze fake tema? ano nei som jedina co si to tu mysli? a co ? nei je natomm nic zle si to mysliet? kto dokaze pravdu ..nikto
je mi luto takych ludi co zaziju , a aj ju lutujem a prajem jej len to dobre....nemysilm si ze som malo empaticka a citliva, ale som uz dlho na MK a uz som kadejake temy videla ,tak preto som vo vyjadreniach opatrna.. a strasne nerada sa pustam do hadok tu a o dokazovani nejakeho nazoru...vy mate svoj, ja svoj nic na tom nie je

jana_eyre
7. okt 2015

@zibi no vidis, ja som zas na zakladke take super kamaratky nemala.. aj ked som mala par dobrych kamaratok, vzivote by som im o tom, co sa deje doma nepovedala.. hanbila som sa strasne, nikdy som o tom nerozpravala a ked boli na navsteve trpla som, aby nesli u nas na zachod, pretoze zachod bolo otcove kralovstvo a ked tam niekto sedel dlhsie ako 5minut, prisiel buchat na dvere..
ziadny ucitel nikdy neriesil, preco som utiahnuta, ospala /kedze otec rad zacal buntosit rano/ - kazda ucitelka mi len sucitne lutovala ocka ake to ma tazke.. ale to, ake sme to mali tazke my ostatni, to uz nikoho netrapilo.. prvy a posledny krat bola u nas socialka kvoli mojej neteri a to len preto, lebo sestra bola slobodna matka a u nas bol krik /otehotnela v roku, ked sa to otcovi stalo/ a jedine co riesili bolo, ze mame doma bordel a zas sa zniesla vlna kritiky iba na moju mamu, ktora sa snazila ako najviac vedela, otec bol ten chudacik, ktory trpel chorobou a lekari urobili len to, ze mu predpisali rudotel..

to, ze tu uz bolo kopu pribehov ktore neboli pravda je jedno - nebudem predsa niekoho spochybnovat len preto, lebo na nete sa nachadza tolko vymysleneho.. /a nepisem, ze si ju spochybnovala konkretne ty, tvoje prispevky som este necitala, reagovala som na konkretne na druhej strane/

zibi
7. okt 2015

@jana_eyre mne je len smutno ze preco nikto nezakrocil, preco rodicia , susedia, skola, ucitelia, lekari nitko nic? to je fakt strasne smutneee.... ☹
verim, ze v dnesnej dobe by sa veci uz nahlasili .. pevne dufam a verim tomu ..je aj skryte nasilie to je pravda..ale ta pani - autorka temy pisala, ez bola bita ako zito..preto nechapem ze si nikto nic nevsimoool.. 😕 ☹ to je vsetko co k tomu uz poviem

jana_eyre
7. okt 2015

@zanalab my sme mali presne takeho isteho spoluziaka, nastastie bol iba jeden rocnik s nami.. volal sa michal /druhe meno neuvediem, pretoze viem, ze sa z neho stal slusny clovek/ bil vsetkych, pichal kruzidlom, dokonca aj cez hodinu sa niekedy priplazil a pichol do nohy.. nepamatam si, co sa s nim stalo.. len teraz si uvedomujem, ze to zrejme aj on musel mat doma tazke, ked dopadol tak..

aj v tomto pribehu si myslim, ze chybu nerobila len mama v tom, ze brata prehliadala, ale otec mi prisiel neobvikle agresivny - takze marek z pribehu mohol mat traumu aj z otca, svoju frustraciu si zrejme vybijal na mladsich surodencoch.. /mozno matka prehliadla prave preto aby najstarsieho syna ochranila pred otcom?/