Ženy ako ste to zvládli po rozchode? Stále na neho myslím

janasilnajana
17. dec 2018

Pred asi 12 dňami som dávala do tejto skupiny príspevok, ako som pripravená (ja 25)v 3 a pol ročnom vzťahu posunúť sa s priateľom ďalej keďže sme zostali stát myslela dieťa a on mi odrazu povedal ze nikdy nechce alebo až o 5 rokov. a tak ďalej a tak ďalej(kto chce nájde si ten príspevok) , toľko čakať som nechcela co keď si to potom zase rozmysli? viem ze som pripravená, nakoniec som sa s ním rozišla, potom mi to i viac z vás radila. Ale moja otázka. Je to len pár dní, ale ja to nedávám, ako ste to zvládli?rozchod? , ja mu musím furt písať, nemôžem si ho vymazať ...viem ze sa hovorí žeby sa malo niečo robiť, zamestnať sa, ale ja i keď niečo robím furt na neho myslim a začnem plakať , čas? Raz keď sme mali pauzu po 3 mesiacoch som ho prosila aby sa vrátil.. . už skoro 2 týždne len lezim a popijam víno, pozerám si foto a vypisujem mu ci si to nerozmyslel. On uplne odmerany na net dává len videa ako cestuje kade tade príde mi to ze za tie 3 a pol roka ma nemal ani rad. Ale asi sa proste posunul ďalej. Viem ze sa ponižujem ja si to uvedomujem, ale co všetko robíme pre lásku? Určite nie som jediná. Je to môj prvý vzťah, keďže vôbec som nikdy nechodila von, som hrozne nespoločenská,diskotéka? To co je? žiadne akcie nič nič nič, s týmto priateľom som sa stretla fakt úplne náhodne, takže i teraz len doma sedím, mam to celkovo ďaleko do mesta ak by som sa chcela prihlásiť do niejakeho tanca alebo niečo, mam strach ze kedy si náhodné stretnem ďalšieho ci to nebude v tej 30tke, mate niejake rady, len ma neukameňujte jaka som krava lebo ja to viem, sú i horsie veci v živote i to viem, len verím že sa nájde žena ktorá mi fakt poradí, však sme ľudia mame city, viem ze každá už prešla rozchod a tu bolesť. niektoré si hneď našli iného to ja nedám, tak vaše názory? . Ďakujem

janasilnajana
autor
17. dec 2018

@tata1401 tak ako verím že čím staršia tým iné premýšľanie a zrelejsia ale tak si dala otázku ze co by bolo ak by sme boli spolu a snažili sa o dieťa tak som napísala len svoj názor ze to by bolo úplne niečo iné

whistler
17. dec 2018

Víno nestačí, treba aj mačku

janasilnajana
autor
17. dec 2018

@pininka kľud je to len víno a zase nie celá fľaša dúfam snáď ze až tak na dne nie som aby som sa ozierala

janasilnajana
autor
17. dec 2018

@seva22 ďakujem, budem sa snažiť vziať si tieto slová do srdca, dnes si poviem zvládnem to ale ktovie ako sa vyspím zajtra ale viem ze máš pravdu je to tak s tými mužmi.

dzulli1980
17. dec 2018

Ťažko sa niektoré príspevky čítajú ... ženy - mnohé matky a ani kúska empatie, porozumenia, ľudskosti ... dievča je v sračkách a mnohé len kopú a kopú ... prečo? Každá rana musí vyhnisať ... na tele, aj na duši ... je to prirodzené ... a je len na Tebe @janasilnajana , ako s tou bolesťou naložíš ... buď sa v nej utopíš alebo Ťa posunie vpred a urobí Ťa silnejšou...

tata1401
17. dec 2018

@janasilnajana ja som ti nedala takú otázku

pininka
17. dec 2018

@janasilnajana ja to chápem, ale vieš ako sa hovorí, začne sa s jedným pohárom a.... Ja som si tiež prešla všetkými stadiami, cez neustály plač, po chystáme hnusne pomsty, s čím mi veľmi chceli pomôcť moji kamaráti, ale jasné že sme nič neurobili. Bolo to len také ventilovanie. Ale pamätám si,že som mu napísala len raz, neodpísal a ani ja už viac nie. Tak ako napísala tuším seva22, keď som zacala nový život, išla som sa vydávať a mala som ho už v riti tak mi on sám od seba napísal list,že som bola to najlepšie čo stretol a že vždy ľutoval že má nechal. Pre mňa to bolo krásne ukončenie nášho vzťahu a zadozucinenie, že som nič zle nezrobila. Dnes sú z nás kamaráti, môj muž s ním chodi na pivo, bavíme sa úplne normálne. Každý má svoj zivot, je dôležité sa posunúť ďalej.

whistler
17. dec 2018

@janasilnajana Pozri, hovorí sa že keď jedny dvere za sebou zavrieš, môžeš otvoriť ďalšie pred tebou. A je len na tebe či to naozaj urobíš alebo nie. A tiež ti nikto tu nevie povedať že či za nimi bude niečo lepšie ako za tými ktoré si práve zavrela.

Jediné čo si musíš ale v hlave dať do poriadku je, že tá túžba po dieťati ti nesmie zatieniť rozum. Pretože ak si aj nájdeš nejakého partnera, tak len na neho nevybafni po par mesiacoch že chceš dieťa. Zlakne as a újde.

A túto ranu zahojí čas, to sa nemusíš báť...

katkalubkova
17. dec 2018

@janasilnajana ty si sa rozisla s frajerom, lebo Ti to tu zeny radili? Ved Ta ani nepoznaju, ani nepoznaju tvojho partnera. Mozes si tu dat " poradit", pripadne vypocut si iny nazor, alebo pohlad na vec. Ale rozchadzat sa s partnerom, len preto, lebo mi to tu niekto poradi.....👎

petulkahu
17. dec 2018

@janasilnajana opakuj si: vsetko je presne tak ako ma byt🙂 Neponizuj sa, prestan s tym a to hned teraz. Nevislo to s tymto, lebo to presne tak malo byt, to jednoducho nebol otec tvojich deti! Uzivaj si zivot, cestuj a zabavaj sa resp. rob nieco co ta bude bavit ( cvicenie, tanec, plavanie) stretavaj sa s kamoskami. Zaklad je prinutit sa nieco robit, lebo ak budes sediet doma na zadku a pit a lutovat sa, tak ta nic lepsie nenapadne ako pisat byvalemu.
Musis to normalne rozchodit.

Neboj sa vsetko bude aj muz aj dieta a ty si budes hovorit, ze ten cas si mohla vyuzit lepsie nez fnukat na debilom co si to vobec nezasluzi ;)

saslavka73
17. dec 2018

@katkalubkova Ved tu tak funguje, buď rozchod a skúšať ďalej alebo si musíš lepšie vybrať. Aj keď v tomto prípade to bolo zrejmé dobre rozhodnutie.

janasilnajana
autor
17. dec 2018

@tata1401 žeby som tebe odpovedala na otázku niekoho iného? 😂 😂 je tu toho vela odpusť

janasilnajana
autor
17. dec 2018

@katkalubkova nie precitaj si to ešte raz napísala som rozišla som sa s priateľom a POTOM mi tu to aj ženy radili 👌

katkalubkova
17. dec 2018

@janasilnajana ok, beriem spat

lilka5566
17. dec 2018

Do práce nechodíš? Ja som manžela spoznala v robite bola som predavačka 😁 kašli naňho pozeraj okolo seba nájdeš iného, lepšieho

anve
17. dec 2018

@janasilnajana je to tazke obdobie,presla som si tym aj ja...ale snaz sa mu uz viac nepisat/vymaz si cislo,blokni si ho na fb/ a nechaj to uz tak....ked mate byt spolu,budete spolu,ked nie tak nie...zacni zit tak ako ti radia dievcata...

eva8
17. dec 2018

nechcela by si ísť sama niekde na dovolenku? Niekde, kde ťa nikto nepozná. Ale s polopenziou. Pri stole sa ľahšie nadviaže rozhovor hoci len s nejakou mamičkou. Alebo nejaký autobusový poznávací zájazd. Nabrala by si sebavedomie. Ako? Jednoducho by si nič neriskovala pri spoznávaní nielen nových miest, ale aj ľudí. Teraz bnemyslím konkrétne chlapov. Len jednoducho, aby si prišla na iné myšlienky. Nevadí, že by si šla sama. Neveríš, koľkí cestujú osamote. A keby sa stal nejaký trapas, nič sa nedeje, viac sa neuvidíte.

janasilnajana
autor
17. dec 2018

@lilka5566 odišla som z prace som cca 14 dní bez prace ..... lebo najprv som odišla za priateľom kde som mala prácu. áno chcem Ísť ďalej možno do Nemecka ale asi až po Vianociach q novom roku

janasilnajana
autor
17. dec 2018

@eva8 vieš o niečom? Ja osobne nie som spoločenská takže nikdy som nikam nešla takže ani neviem o niečom takom

majcika
18. dec 2018

@janasilnajana ked uz mu pises aspon to dobre prezen, uplne sa daj na dno, podliezaj, knuc, pros. On ta blokne, v horsom pripade posle do kapusty a vtedy sa vyplac, riadne nastvi na seba, postav pred zrkadlo a zacni sa skladat dokopy. Chces dieta? Hm k tomu sa casom dopracujes ale najprv sa trochu vzchop, najdi novu pracu, zapis sa na cvicenir ci keramicky kruzok, chod do kiba a to skus urobit sama. Prestan hladat akukolvek vyhovorku, iba riesenia ako sa napr. Dostat do tanecnej ked nemas auto atd. Zacni byt konstruktivna, to sa ti raz pri dietati zide. Trenuj. Chod na korcule, lyze ale naj zamestnanie, prijem. A uvedom si, ze tvoj ex denne oslavuje ako super, ze ss ta zbavil, kedze ty si sa ako decko rozisla, lebo on nechce deti, ...este...alebo s tebou. Je to jedno, on zije ty co robis konkretne?

osky
18. dec 2018

Cloveka aj omrzi chodit na kona lebo stale tie iste 2-3 osoby ceria v kazdej teme vodu....
Do kelu...vsak bud poradim alebo drzim hubu!!!!
Navzajom sa tu osobne nepozname,tak preco mate potrebu si vzdy do niekoho kopnut?????

@janasilnajana
Nepisat,nevolat a nepremyslat tolko nad tym co bolo a mohlo byt...
Ked sa nedokope ani k tomu aby ti odpisal,alebo sa ani nezamysla nad tym,preco si ho opustila,nebola to laska.
Mozno so bola dobra podlozka a rohozka...ktovie.
Urobila si ten najgolezitejsi krok!!!
Na to treba vela sily.si velmi silna ked si sa na to odhodlala!takze hlavu hore!!!
Nepi-to ti fakt nepomoze.
Naco si nicis svoje zdravie koli takemu hlupakovi prosim ta....?
Kup si nove handry,ohakni sa a chod von!!!
A zi.
Su vianoce-chod na trhy,do divadla,do kina...vezmi kamosky/ak vobec dake mas ale aj ked memas,chod sama.../
Chapem ze pred vianocami to mozno prezivas dvojnasobne tazko....
Ale preboli.chce to cas.neboj.
Vyplac sa,vykric.....len sa k nemu nevracaj!!!!!
Viem o com hovorim.

zonjushe
18. dec 2018

Aj ked bol pre mna rozchod v minulosti akokolvek tazky,malo to aj svoje pozitiva..konecne som mala viac casu na seba,kamosky,byt slobodna nie je na zahodenie,ty to tak nevnimas?Ako jasne boli aj tazke chvile,ale cez den som stale s niekym bola,tak to bolo lepsie..tych par tyzdnov po rozchode bolo strasnych,ale ja som sa mu neozvala,ani keby co bolo..dufala som,ze sa ozve on,ale nestalo sa tak..ze som zmysel jeho zivota si uvedomil po par mesiacoch,ale ja som uz nemala zaujem 🤣🤣..

alenkabaj
18. dec 2018

S ex som bola 4 roky, po škole som plánovala aspoň, že ma požiada o ruku. On sa vyjadril, že svadba možno nikdy a dieťa uvidíme, ale určite nie skoro. A keď sa mi vyskytla príležitosť ísť do Anglicka, on mi povedal, že nikam nejde. Odišla som bez neho, v tom čase som bola s ním stále. Mesiac som sa mu neozvala, nemala som peniaze ani na kredit (práca nevyšla) on mi ani nezavolal. Každý deň som plakala a po dvoch mesiacoch sama bez neho som prišla na to, že mi ani nechýba, konečne som mohla riešiť len sama seba, nikoho som nehľadala, prvýkrát som nebola na nikom závislá. Keď som sa rozišla odrazu už chcel aj svadbu aj dieťa, ale ja som ostala tu, zoznámila sa s terajším priatelom, mame syna, aj keď ani to nie je ideálne ale teraz žijem hlavne pre syna

eva8
18. dec 2018

@janasilnajana aj to Nemecko ti pomôže, choď tam kľudne po sviatkoch, je to asi aj lepšie riešenie ako dovolenka. Budeš opäť samostaná, nútená starať sa len o seba, poprípade o ostatných - neviem akú prácu tam budeš robiť. Ale sústreď sa hlavne na to, fotky si ulož na usb a vymaž z mobilu, neber ich zo sebou. Nemysli na to, čo by mohlo byť. Stane sa čo sa má stať. Aj ja som po rozchode (po 4r.) mala čierne myšlienky, že ostanem sama, myslela som si, že som nespoločenská. Správy pre neho som si písala do jedného zošita. Aj svoje smutné a nešťastné myšlienky. Vydala som to zo seba, ale nie expriateľovi. Chýbal mi aj po fyzickej stránke... Aj keď bol mojou najväčšou láskou, neľutujem, že sme sa rozišli. S ním by som nemala život, ktorý by ma napĺňal. Ale "preplakala" som skoro dva roky 🙂 Ty tak dlho nesmúť, otvor sa okoliu.

Ak by Nemecko nevyšlo, víkendový pobyt alebo dovolenku si ľahko nájdeš na portáloch napr.
"Za menej", "Zľava dňa" a rôzne podobné. Teraz cez sviatky radšej nie, to bude depresívne, ale neskôr by to za pokus možno stálo. Cez sviatky sa pokús spraviť šťastných rodičov, rodinu. Aj keď je ti ťažko na srdci. Ja som sa rozplakala v izbe aj cez Vianoce pri pesničke Last Cristmass.... Radi sme totiž počúvali hudbu a mnoho skladieb mi pripomínalo okamihy, ktoré sme spolu prežili, obrazotvornosť pracovala naplno.... Tak som zrušila rádio na istú dobu 🙂 A ostalo mi len pero a papier.... Zvládneš to aj ty a v "starobe" budeš na tie okamihy s láskou spomínať ❤ Všetko je tak ako má byť

alaguema
18. dec 2018

@janasilnajana v momente, keď si uvedomíš, že emocionálna závislosť na mužovi, nie je láska, sa ti začne ľahšie dýchať. Milovať ho môžeš aj bez toho, aby bol pri tebe, aj bez toho, aby ste mali vzťah a dokonca aj vtedy, keď on bude s inou ženou. Ale už len ako niekoho, s kým si zdieľala nejaké obdobie v živote a pri kom si sa niečo naučila. Toto, čo momentálne tak intenzívne prežívaš, je sebaľútosť. A on si cestuje a je mu to šuma fuk. No, tak si z neho vezmi príklad. Niektoré ženy proste milujú melodrámy a plačú a plačú ako keby sa šiel svet zrútiť. Chlap má v paži, tak sa vzchop aj ty a pozri sa dopredu. Si mladá, máš milión zaujímavých možností, prestaň sa ľutovať a mysli na to, ako pekne ti bude o pár týždňov - budeš stále mladá, slobodná a možno to najlepšie je za dverami. A prestaň piť to víno. Iba ťa to psychicky oslabuje. Nepoviem jeden večer sa s kamoškou opiť, ale chlastať dva týždne je blbosť. Za to nestojí žiadny chalan, ktorý je asi aj celkom rád, že je na slobode.

simapett
18. dec 2018

Ja viem, ze to znie ako fraza, ale naozaj daj tomu cas....hlavne mu nevypisuj, on si tym akurat tak masti ego a vyziva sa v tom, ze keby luskne prstami tak ta ma naspat. Asi kazda si tym presla. Kazda z nas mala vztah aj s tym ,,nespravnym,, jasne, ze to boli, ale bude to lepsie. Bud s rodinou a mysli na to co ta caka. Odporucam ti precitat si Slabikar stastia od Pavla Baricaka. Mne ta kniha velmi pomohla v tom obdobi. Bude dobre uvidis, hlavne nepi, lebo to tie zle emocie len znasobi. Keby daco napis aj sukromne. Drz sa.

eva8
18. dec 2018

@alaguema ten chalan cestuje po rozchode, teda on sa tiež asi vyrovnáva s tým rozchodom po svojom
@janasilnajana nech ťa to poteší, že aj jemu ten rozchod nebol celkom ľahostajný. Ale on ho vzal ako chlap, pragmaticky: "Keď koniec, tak koniec.... Idem ďalej." To nech ti dá silu pohnúť sa tiež ďalej. Keby chcel, ozve sa. Podľa mňa netrucuje, ale musí aj on spracovať tie roky, čo ste prežili, aj on ťa ľúbil. Pomohla si mu tým, že si mu napísala. Ale už dosť. Teraz potrebuješ pomoc ty. A dostala si ju. Tak, že sa ti neozval.

alaguema
18. dec 2018

@eva8 neviem síce z čoho usudzuješ, že mu rozchod nie je ľahostajný, ale je v podstate úplne jedno, či cestuje, lebo oslavuje, alebo cestuje, lebo sa vyrovnáva s novou situáciou. Ak sa nesnažil rozchodu zabrániť a teraz jej správy ignoruje, alebo na ne reaguje odmerane, tak asi mu na tom vzťahu nezáleží a žije si svoj život ďalej - to by mal byť pre dievča jasný signál. Nestojí to za to - toľko trápenia a sĺz. Navyše, mám silný dojem, že tu viac ako o lásku ide o jej strach z toho, že bude sama, že nenájde partnera, z neschopnosti byť sama so sebou a z toho, že nevie fungovať v spoločnosti, z nedostatku sebaúcty a sebadôvery, z nezdravých väzieb na partnera - a to sa potom ťažko nachádza vhodný muž.

dai
18. dec 2018

@saslavka73 mimo temu - som si pozrela že od januára 2018 máš na MK 1400 a niečo príspevkov - dskj... Ich ma od roku 2016 1600... Trosku úsmevné čítať od teba ze ona tu vysedáva... Ty tu potom správaš ci ako?

dai
18. dec 2018

@eva8 asi cestuje lebo je konečne slobodny🙂