Ženy na materskej, koľko času trávite so svokrou?

koala7
20. aug 2014

Zaujimaju ma vase skusenosti, hlavne mamiciek co su doma s 1 alebo viacerymi detmi, kolko a ako casto travite cas so svokrou. Chodieva k vam dajme tomu na dlhsiu dobu (aj ked je manzel v praci)? Kolko rokov ma svokra, pomaha vam s detmi? Ako spolu fungujete v jednej domacnosti? 🙂

gretocka
20. aug 2014

@koala7 mam dve deticky (5 a 2 roky), byvame v samostatnom byte asi 15minut pesej chodze od svokrovcov. Svokrovci su pre mna ako druhi rodicia - su to skveli ludia. Stretavame sa cca raz za tyzden - vacsinou ideme v sobotu k nim na obed, obcas navarim na oplatku ja a pozvem aj ich alebo sa stretneme vsetci u svagrovcov.. Kedykolvek potrebujem pomoct s detmi, mozem sa spolahnut...
Samozrejme na niektore veci mame rozdielne nazory, ale zatial sa nam dari respektovat sa navzajom... 🙂

jahodka8
20. aug 2014

dobrá otázka. Ak ju pozveme, tak príde, ale iba na návštevu, nie pomáhať.

bubelko
20. aug 2014

svokra chodi cca. 3-4x do roka, väcsinou na 3 tyzdne. tento rok bola s nami aj na prazdninach, v zime ide na lyze, hoci nelyzuje. ked sme my na svk, byvame u nej.
postara sa o deti, deti ju miluju. chodila kocikovat, hrala sa s nimi, vezme ich na ihrisko (aj na svk aj u nas).
ked je u nas, varim ja. ked sme u nej, vari ona - takze pravidlo - koho domacnost, toho kuchyna...

raxo
20. aug 2014

my sme so svokrou našťastie po dlhšom čase len v telefonickom kontakte a stačí aj to, telefonát raz-dva razy denne🙂

zonjushe
20. aug 2014

navsteva cca 1x za 2 tyzdne, ale po malu chodi raz do tyzdna, vezme ju k sebe na noc a cely den..pre mna je to velka pomoc..

dazdovka
20. aug 2014

Raz za mesiac k nam pride aj na noc, neohlasene 😒 som z toho rozhodena, ale prezijem, aspon mozeme s manzelom vypadnut vecer do mesta.. Inac sa tu ukaze kazdy tyzden, niekedy aj dvakrat do tyzdna... Je zlata, milucka, len ja si vzdy predstavujem, ako skacem z okna a letiiiim, nezvladam to ako sa mazne, ako šušle a škrieka ked vidi nase deti, uplne mi z toho beha mraz po chrbte, imaginarne si bacham hlavu o mur, hadzem sa o zem, tazko to znasam, u nas sa nikto takto s detmi nebavil. No ale inac je celkom fajn a velmi mi pomaha, ked raz za tyzden vezme prostrednu dceru k nim na pol dna, alebo ked od nich dostavame suroviny zo zahradky, to je uzasne, takze tak.. Bojujem sama so sebou.

anetkaadamko
20. aug 2014

so svokrou sme vtedy, keď ju ideme navštíviť...............zväčša iba keď má nejaký sviatok..............inak tam nechodíme,....býva s druhou nevestou................ale inak keď ju potrebujeme, je ochotná.......svokor tiež...........

lubina
20. aug 2014

svokra byva v inom state, doslova, takze sa vidime tak dva razy do roka, ked tam ideme, ale ak oni pridu. Inak vztahy su ok 😉 . Ked su u nas pohraju sa s detmi, ale pre nich je to dovolenka, takze im musim vymyslat program, ale zasa ten tyzden to zvladnem....no a ked sme tam my, tak si robime program aj sami bez nich, uz su predsa len starsi (obaja 74 r.) a nechce sa im chodit kade-tade, kam my chceme ist s detmi...ako sa hovori, laska k svokre rastie s poctom kilometrov, co od nej byvame 🙂

viki107
20. aug 2014

ja a moja buduca svokra ? no proste horor nenavidime sa navzajom...... takze nefungujeme vobec a ani nebudeme... odmietam....

ajsenz
20. aug 2014

2h v priebehu 5 mesiacov. Stretávame sa minimálne

jana2605
20. aug 2014

máme 2 deti, svokru vidíme raz za dva týždne, keď ideme k nej na návštevu. Bývali sme tam istý čas, ale museli sme sa odsťahovať...nezvládala som to ohováranie poza chrbát....a presne ako píše DAZDOVKA to hrozné škriekanie a premazovanie sa.....po 3 rokoch ju ako tak akceptujem...ináč je ochotná vo všetkom pomôcť...ale nevyužívam jej pomoc...

cica869
20. aug 2014

mam 1 dieta a svokra byvam asi 500km od nas ale navstevujeme sa par krat do roka, ona chodi este do prace ...ked sa stretneme tak sa postara o malu a my si mozme niekam vyrazit

25daniela
20. aug 2014

No, svokru nemam.. Sem tam by sa zisla... A svokor pride 5krat do roka pozriet deti, ako na navstevu... Nehra sa, nepomaha, necha sa pohostit a ide 😀 😀 😀

lady511
20. aug 2014

Ahoj,,ja mam svokru v inom štáte,, naša mala ma 2r a 8 m,, malu ešte nevidela,,neboli fin ancie zatial na navštevu lebo prerábame dom,,a mala velmi zle znáša cestu autom na dlhe trate,,ale niako mi to nechýba íst na totálnu dedinu,,A KED PISEM TOTATLNU TAK MYSLIM UPLNE INA CIVILIZACIA 😀 😒 ..ako svokra je vpohode tuším ma okolo 55 rokov 😀 😒 ..no ja som bola s nou len 2x ,,ako rešpektovali sme sa,,vedeli sme nadviazať kontakt,,ako slušnosť bola ale keby prišla sem malu by som jej nenechala ,,koli tomu že ju nevidela ,,nevie ako na nu,,nevedela by ju uspat,,ukludnit,,a myslím že ani ustrážiť,,,kedže mala je ako víchor ...ale zase u nás je ako svokra skor švagrina...nemáme moc dobrý vztah,,kedže je sestra mojho partnera tiež z dediny,,je uplne iná,,,ja ju rešpektujem,,to ako vizerá,,ako sa oblieka,,aký žije život,,ale ona akosi nerešpektuje mna,,nikdy sa ani nezmienila že by nam postrážila malu (tvari sa že ju ma velmi rada)..ale popravde nikomu okrem mojej maminy by som ju nenechala...ale taktiež príde na neohlásenu navštevu čo ja straaaaašne neznašam,,potrebujem to vediet aspon 2h dopredu,,,nemáme spolu totálne o čom kecat...tvári sa akoby vychovala 10detí (pritom ma jedno) a zazerá na mna s bojovnosťou xeny 😖 ..moj je nou a švagrom utesený ale ja somsa zmienila že tam nebududem chodit,,ked sa tam necítim dobre 😒

maryah
20. aug 2014

My bývame zo svokrovcami v jednom dome, my máme podkrovie a oni bývajú dole takže sa stretávame denne 🙂 aaale v pohode, sú také chvíľky kedy sa zbytočne "starajú" kam ideme, kde sme boli a pod., ale celkovo je to v pohode. Keď treba pomôcť s malým tak pomôžu, keď musím ísť niekde preč tak ochotne svokra navarí aj pre nás. Nedávno som bola v nemocnici a s radosťou varila aj pre môjho manžela-jej syna a aj pre drobca a všetku túto pomoc robí s radosťou takže ja sa nemôžem sťažovať... 🙂

haslerka1975
20. aug 2014

U nas ich nedelime na mamu a svokru .) deti nedavame starym rodicom podla vzorca k mojej mame mozu, ale k svokre nie....s kazdou urcite 1x do tyzdna, ak sme vsetci zdravi.. vratane dedkov, ti tiez casto kocikuju .)

v_alika12
20. aug 2014

nemame deti,ale so svokrovcami vychadzam super.stretavame sa pravidelne (par x tyzdenne),dobrovolne a radi 🙂

magdalenkami
21. aug 2014

mam 4 deti,rodicov nemam,svokra ma 72 rokov,zije aktivne,kultura,dovolenky,kostol....stretavame sa uz malicko-ked nema pomoct,tak pocuvat ako som pribrala zase po porode nepotrebujem,odkedy som sa ozvala,ze lepsie by mi padol plech napecenych buchiet pre deti ako pripomienky na moju postavu-a to nemam 100kg,dokonca ani 80 kg nie-,tak uz sa ohlasi max.1 krat do mesiaca na 1-2hod,my chodime uz len na jej meniny ,narodeniny a na vianoce,pri 4 detoch potrebujem hlavne klud,dobru naladu a super organizaciu-nie hadky a vyryvacky

nissank
21. aug 2014

JA by som s nou bola co najmenej.aj so svokrom. Ale teraz byvame so svokrovcami,lebo prerabame byt. Uz mi lezu strasne na nervy. Staraju sa do vychovy,buzeruju manzela. Ale najviac mi ide na nervy to mnaukanie svokry ked uvidi syna. A ked je doma mnauka stale. Ako keby ho nevidela neviem ako dlho. Inak mi pomozu,nemozem sa stazovat ,ale uz by som odtial vypadla. Chcem mat pokoj od kazdeho.

zuzka38
21. aug 2014

idem to zovseobecnit na svokrovcov, sak aj dedo by mal pomahat 😀

takto ti poviem, moj starsi syn ma cez tri roky, nikdy v zivote ho nekocikovali, nevzali nikam, neprisli.. cakaju kedy aktivitu vyvynieme my.. takze tak, ziadna pomoc z ich strany 😖

reni1512
21. aug 2014

Netravime s nou vobec nic... pretoze nie je schopna ani zavolat, nie ze sa postarat o deti. A kedze ju velmi dobre poznam, som tomu aj rada ze je to tak. Nedala by som jej malu bez toho aby som tam nebola aj ja, tak to aj ostane, kto sa nezaujima o nas, o toho sa nezaujimame ani my. Byvame do času u nasich a som uplne spokojna, moj manzel takisto. Mat skvelu svokru je v dnesnej dobe asi Boži dar mam taky pocit... 😖

lucifera
21. aug 2014

K nám nechodí svokra, my chodíme len na návštevu a niekedy tam ostane aj dcéra na párd dní, keď má volno, má 50r. a chodí do práce.deťom kúpi oblečenie, jedlo, sladkosti..aj nám občas...ale žeby k nám chodila to nie, asi by som to netolerovala..... 🙂 chcem mať svoj pokoj a k svokrovcom len na chílkovú návštevu 1-2x do mes.mi bohato stačí 😀 😀 😀

1superlienka1
21. aug 2014

My chodime kazdy den ked sa manzel vrati z roboty na chatu a tam sa vacsinou stretneme ak stiha po praci,takze kazdy den,alebo kazdy druhy.Maleho ma strasne rada,aj on ju,venuje sa mu..Ale maly ma este len 9mesiaco takze na dlhsie ho neberie lebo kojim ho,ale na 2hodinky chodi kocikovat.A na tej chate cez vikend sa mu stale venuje,takze si oddyhnem🙂

jana_eyre
21. aug 2014

svokra ma 59 rokov a chodi este do prace /a je aj dost pracovne vytazena, pretoze ma vela ludi pod sebou a este k tomu je aj workoholik/

vidavame ju tak 1x az 2x mesacne cez vikend ideme k nim na navstevu - nebyva od nas daleko.. s detmi mi moc nepomaha, ale uz 2x sa postarala o maleho ked sme potrebovali /raz ked som rodila druhu dceru a minule ked sme museli ist na krst a maly bol chory/ a potom, po druhom porode bola u nas tyzden, aby mi pomohla s detmi, kedze ja uz mamu nemam.. no mala byt u nas dva tyzdne, ale ja som to skratila na tyzden - to zrejme hovori za vsetko :D kedze starsi na nu nebol zvyknuty a dlho som nebola doma, tak cele dni len plakal pri mojej nohe, ze co od neho babka chce.. lebo ona nie ze by na neho isla pomalicky ako som sa jej to snazila vysvetlit, ona vzdy hlucne a blaznivo.. on to nema rad, ked sa boji.. inak je to celkom dobra zena, ale ma svoje muchy ako kazdy..

ale inak pomaha so synom svojej dcere - maly ma 3 roky, chodi do skolky a niekedy cez vikend chodi k babke..

sosanna88
21. aug 2014

ja mam 1dieta, svokra ma 59r., este pracuje..vidame sa min. 1x v tyzdni, ale to väcsinou ideme my tam...ona so svokrom k nam minimalne, uz az ked hubujeme, ze k nam nedojdu..🙂
svokra je v podstate fajn, obskakuje nas vsetkych,chysta dobroty-je kucharka, sem tam my posle aj domov, tak nemusim varit, ked treba pomoze s malou, vlastne s hocicim...viem, ze keby sme zavolali o polnoci, tak dofrci a pomoze, aj ked uz ma svoj vek, svoje diagnozy...v podstate by som sa nemala stazovat, ale predsa, nie je to moja krvna skupina, skratka je dost falosna a clovek nikdy nevie co od nej moze cakat...malu jej zverim max na 2-3hodky ale len ked ozaj musim...rozdiely robime, bohuzial..lebo k nasim chodi mala aj na noc, na vikend..svokru mam rada svojim sposobom, ale nedoverujem jej, viackrat zradila moju doveru (ohovaracky atd.). nemam to rada...radsej diskutovat, vyjasnit si veci ale nie vyskierat sa mi do ksichtu a potom sa dozviem kadeco..a ked sa jej opytam,este zapiera...
no, takze tak...ale inak pohoda, su aj horsie..ja asi tiez raz nebudem 100%na a hlavne vztah svokra-nevesta byva komplikovany..

andelok
21. aug 2014

My byvame v Bratislave, svokrovci v Nitre, takze sa vidime cca. kazde dva tyzdne. Bud pridu oni k nam na cely den, alebo my ideme na cely vikend do Nitry. Sme spolu velmi radi a mame super vztah, svokra mi je ako druha mamina (ja viem, neobvykle 😉 ). Dcerka ma 2,5 roka a svokrovci maju 56, zahraju sa s nou, zoberu ju von, vedia sa o nu komplet postarat a nas nutia, nech oddychujeme, takze parada...a mala ich zboznuje. Uz sme boli so svokrou aj viackrat samy, napr. ked manzel musel ist sluzobne do Nemecka a bola mi pomoct s BA s malou, to bolo tiez fajn...nemam jediny dovod na stazovanie a tesim sa tomu 🙂

petulaptt
21. aug 2014

Byvame momentalne so svokrovcami v tom istom meste. Stretavame sa raz za tyzden na cca 2 hodiny aby si uzili malu. Samu by som ju s nimi ale nenechala, odkedy som si vsimla, ze ju beru len ako nieco s cim sa mozu pochvalit bez ohladu na to ci to v danej situacii je alebo nie je dobre pre malu. Napriklad mala chce spat ale ona na nu furt vypistuje, mala sa rozreve lebo chce spat ale ona neprestane kym jej ju niekto nevezme. Nedbala aby sme isli autom ( v aute 40 stupnov ) na oslavu aby sa vsetkym na tom slnku v tom horku vonku ukazovala ostatnym clenom ich rodiny aka je ona babka. No hovadska ked mysli len na seba....

ivett1
21. aug 2014

keď som bola doma na materskej následne rodičovskej s dvoma deťmi, chodili sme my k svokre ...ona k nám len na oslavu menín alebo narodenín, keď bola oslava u nás t.j. tak dva-krát do roka... svokra mala vtedy 69 rokov, bola už dlhšie na dôchodku a jej koníčkom bola a je len záhrada ... nemá iné záľuby... aj tv si pozrie len niekedy, kontakt s ľuďmi minimálny ... žiadna pomoc s tak malými deťmi (do 2 rokov) nehrozila ...možno tak povarovať na hodinku - dve, aj to som ich najskôr musela doviezť k nim domov ... majú malý domček a bývajú 25 minút peši a 7 minút autom od nás ...

moni244
21. aug 2014

moji svokrovci bývajú od nás 5 hodín cesty vlakom, u nás boli raz, keď som bola ešte tehotná a raz na našej svadbe, my tak chodíme v lete na 2-3 týždne, vtedy o malej ani neviem, pekne sa o ňu svokra postará, ale pritom rešpektuje moje pokyny aj keď jej viac menej nechávam volnú ruku, nech si ju užije a aj malá

katusap
21. aug 2014

Svokra byva tak 5 min. od nas, je na dochodku, nasu malu vidi tak raz za 3 mesiace, niekedy ani to nie. Nikdy ju nekocikovala ani nic podobne, ani by som jej ju nedala, nakolko ju mala povazuje za cudziu osobu, kedze ju vidi tak malo.