Sme pozvaní na obed, nie na krst do kostola. Aký darček máme kúpiť?

20. jún 2022

Ahojte muzova sestra má krstiny a nevieme čo máme niečo kúpiť keď sme pozvaní na obed ale nie na krst priamo do kostola hm . Niečo by som predsa kúpila ale niečo nie prehnane . Poraďte prosím 🙏napadol má macko veľký plyšák ale asi prkotina?

anjelicek26
20. jún 2022

Prosim plysaky nie... rovnako ako kazdy iny clovek pozvany na krstiny - muzova sestra je velmi blizky clen rodiny - tak donesies normalny dar... ci uz peniaze, poukazku na nakup (dm,H&M napriklad), poukazku na baby plavanie, detsku masaz, detske cvicenie, fotenie (rodinne) alebo nieco tomu podobne... to v rozpäti okolo 50e sa da zohnat (ok to plavanie mozno nie, ale ten zvysok) a to by bolo aj adekvatne...

autor
20. jún 2022

@anjelicek26 ta poukážka je super nápad no neviem

slawka2208
20. jún 2022

teda neviem ako si rozumiete spolu ale toto je velmi blízka rodina na to aby som prišla s plyšákom na krst, ja by som skôr kúpila poukážku do dm drogérie, alebo hoc akej drogérie, poprípade zistiť značku plienok a kúpiť pár balíkov plienok. za toto by som bola fakt vďačná ako keby mi mal niekto doniesť haldu oblečenia, alebo serepetičky na ktoré sa budeme dívať

pribinak
20. jún 2022

Veľký plysak …to je taky lapac prachu. Si predstav že to dostaneš ty….no len prekladať z miesta na miesto

Ja by dom kúpila napr nejakú sadu obrázkových knižiek, lepolera, alebo by som kúpila nejaký jedálenský set pre deti

https://www.martinus.sk/?uItem=733979&gclid=EAI...

0silvia0
20. jún 2022

do kostola na krst sa pozýva? To som nevedela, veď na krste v kostole môže sedieť ktokoľvek, aj cudzí, kto je práve v kostole. Si si istá, že nechceš ísť aj do kostola?

sojorez
20. jún 2022

Ja som robila plienkovu tortu, do toho pichla nejake oblecko, kozmetiku pre babo, hrkalku, mojkacika. Nerobila som tajnosti, normalne som sa spytala, aku znacku pouzivaju, co z oblecka potrebuju, aby to aj vyuzili.

zuzinka888
20. jún 2022

@0silvia0 tiež rozmyšlam, že prečo pozývat do kostola. Ak je švagrina veriaca tak predpokladam ze v rovnakej viere bol vychovany aj tvoj manzel. A ako krestan - katolik vie čo je jeho " povinnost" v nedelu.( Samozrejme ak sa krsti v nedelu.) Alebo švagrina povedala ze si tam sirsiu rodinu nezela???🙈

jaskolka
20. jún 2022

Do kostola sa predsa môže ísť pozrieť hocikto. To sa ani nepozýva.
No a dar, nám robili plienkové torty,súrodenci sa spýtali na značku a veľkosť, aj oblečenie, čo potrebujem.

janetinka27
20. jún 2022

zavisi od organizacie krstu, u nas sa krsti len v sobotu mimo sv. omse

zuzinka888
20. jún 2022

A co take odrazadlo- tie motorky su aj pre chalaniv aj baby stoja od 20€ vyssie. Viem, prvy rok nevyuzije ale moje deti od 15 mesiacov do 4 rokov ( aj ked uz vedeli bicyklovat) boli nezničitelne jazdili aj po dome aj vonku. A svagrinu vzdy potesilo ked prisli na kavu a maly nz nej pirátil. Plienky okaka ocica a vyhodia sa ale toto si uzije.

evkamotka
20. jún 2022

Plysak nie. Poukazka hm, dm, peniaze v obalke. Mamine ked tak k tomu este kvety bez alergenov (kvoli bábätku) napr ciste ruze, prip flasu, dezert

7lenka11
20. jún 2022

ja by som im kúpila fotoalbum a poukážku na detské veci.. existujú aj špecializované obchody pre deti a mamičky, na jednom mieste sa dá kúpiť všetko od plienok, cez oblečenie až po kočík.. tam si mamička rozhodne vyberie

h2
20. jún 2022

Tiež rozmýšľam, že prečo nie do kostola. Pochybujem, že by vás v kostole nechceli. Si si istá, že si to správne pochopila? Ak vás pozvali na obed po krste, tak myslím, že automaticky predpokladajú, že sa zúčastníte aj obradu krstu v kostole.

ajka0207
20. jún 2022

Si si istá že do kostola vás nechcú? Lebo my ako katolíci sme brali ako samozrejmosť že kazdy kto je pozvaní na obed príde do kostola.

Ako darček sme dostali detskú bibliu + peniaze a bolo to super.

oila
20. jún 2022

@zuzinka888 to ma hned napadlo, tie odrazadla, alebo take tie stojany na chodenie su podla mna super. Je kopec hraciek co sa daju kupit a ked tak by som pribalila aj nejake koruny, nech potom rodicia kupia, co budu potrebovat

rachel36a
20. jún 2022

Do kostola sa nepozyva...ked vas volaju na hostinu, tak je samozrejme ze pridete aj na krst...a urcite nie s plysakom...

milenke
20. jún 2022

Podľa mňa aj ten maco je skvelý nápad ( ak je to ich prvé dieťa a nemajú toho doma kopec)👍 ale určite ešte aspoň balík plienok k tomu 🙂 mňa veľmi potešili aj takéto veci ( prkotinky.. hračky..) 🙂 ale mi sme nemali problém z peniazmi žeby som potrebovala vyslovene peniaze v obálke dostať... Takže už ti musíš vedieť 🙂

lucia147852
20. jún 2022

Kostol je predsa otvorený pre všetkých, tam sa nepozýva. Buď sú špeciálne termíny na krst, alebo sa krstí pred sv omšou alebo vramci nej. Nič ti nebráni tam ísť. Plysak je lapac prachu. Buď peniaze, alebo niečo praktické

matus7030
20. jún 2022

Ja som ešte ani nepočula, že by sa pozývalo do kostola. Kostol je predsa pre všetkých sprístupnený a kto chce ide, kto nechce nejde. Ako darček by som kúpila nejaké fotorámiky, album, plienkovú tortu, nejaké oblečko. Samozrejme závisí aj od sumy, ktorú môžte za darček minúť.

loliku
20. jún 2022

Peniaze, plienkovu tortu (ja som dávala takú veľkú za cca 70-80e) ale su aj lacnejšie. Niečo čo využije, plyšák je somarina 🙃

vijavi
20. jún 2022

Ja som robila malý darčekový kôš. Niečo pre veľkých a niečo dať pre bábätko a pekne zabaliť do celofánu.

autor
25. jún 2022

Viete čo ?svokra nás stopla že nič netreba..lenže nech nevyzerame ako telce čo prídu s prázdnymi rukami .alebo o to ide aby som si tak pripadala..a nech keď nechcú nechcú

evkamotka
26. jún 2022

Myslim, ze svokra je len mila, ze nic netreba. Suhlasim, ze by ste boli ako telce. Na oslavu s prazdnymi rukami? Aj ked nic netreba, kvety mamicke a obalka otcovi. Ved sa tam hlupo povedane idete najest a je to rodina

loginexistuje
26. jún 2022

to akoze fakt by si prisla na krstiny bez darceka lebo svokra povedala ??? ved by ma hanba fackovala daj 100 eur do obalky a napiste prianie a nie plysaka

miskamicha
2. júl 2022

@0silvia0 presne tak 🙂 este som nezazila aby niekto pozyval niekoho do kostola ba krst