Netradičné mená pre detičky

karabashka
3. okt 2013

Ahojte, len tak by ma zaujímalo aké netradičné, neobvyklé alebo menej freventované mená ste vybrali pre detičky..alebo maáte v rodine, okolí...🙂 ďakujem za každý príspevok..

hallie
4. okt 2013

@buffinko Gregor sa velmi paci aj mne. Ak sa mozem opytat, ako ho zdrobnujete? Nasi znami hovorili synovi Greško, take mile mi to pripadalo 🙂

barbs24
4. okt 2013

@anavila Je to Kunigunda - meno pochadzajuce z polska u nas zname ako Kinga - moja sestra sa takto vola

janinah
4. okt 2013

sesternica má Ronalda alebo Rolanda,nikdy neviem ako to je.....páčia sa mi klasické slovenské,slovanské mená a totálne sa mi nepáčia cudzie mená,ktoré nesadnú k priezvisku a deti s nimi majú problém/ako sa to píše,ako vyslovuje,akú zdrobnelinku/

buffinko
4. okt 2013

@hallie, my Gregorko, Greguško, najčastejčie je ale Gregor, nám sa páči bez zdrobnenia. Greško je poľská zdrobnenina, tam je Gregor pomerne časté meno 🙂

kajkovajanka
4. okt 2013

jeej 🙂 , super temu ste zacali zienky 🙂 . my mame doma Rebeku (pomaly uz klasicke slovenske meno 😀 ). a cakame dalsie, ale k menu sme sa este nedostali. co sa tyka chlapceka, nam by sa aj pacili slovenske mena, ale ked oni maju potom take nepekne zdrobneniny (Kubo, Gabo, Julo, .. 😕 a pritom Jakub, Gabriel alebo Julian su krasne mena) .. ale mam kamosku, a jej babka sa volala Paraskieva 😀 😀 . spoluziacka bola Hedviga a tiez mala problem s takym menom, a neznasala zdrobneninu, stale bola len Hedviga. a poznam aj Lesanu 🙂 . ale mna najviac dostalo chlapcenske meno v kalendari na wikipedii: Budimir (tak sa vola jedna dedina blizko pri nas) 😀 😀 😀 😀

bobi3
4. okt 2013

Tak naša dcérka sa volá Heidi 🙂 niekomu príde normálne, iní sa zas čudujú, no nám sa s manželom páčilo hneď od začiatku, vzácne sme sa na tom mene zhodli 😅 Keď som dcérku čakala a pýtali sa nás, či už máme meno, mnohí sa čudovali otázkami typu: To myslíte vážne? 😨 Teraz si už všetci zvykli, je to naša Heiduľka 😉

ifkael
4. okt 2013

@bobi3 heidulka? Fuu... No ked das ine meno ake je zauzivane u nas- nicit zdrobneninou by si ho nemusela trha to usi

jinxixi23
4. okt 2013

@anavila ja mam starku Matildu a podla mna je to krasne meno... prastarka bola Ursula... inak mne sa strasne pacia tie zabudnute slovenske mena... kolka skoda, ze dnes pridu vela ludom smiesne a radsej daju detom nejake zahranicne, ktore je neskutocne in ☹

danielaherakova
4. okt 2013

Moji synovia sa volaju Jamie Julian a Nathanael

prasiatko30
4. okt 2013

@jinxixi23 tiez som rozmyslala nad ursulou pre jednu z dcer 🙂

tanaalexdenis
4. okt 2013

Tak ja mam mena,ktore su v kalendari,ale myslim si,ze niesu az tak casto frekventovane:Alexander(no tych trosku pribuda 🙂 ),Denis a Hugo.Keby sa nam este podarilo stvrte tak by to bol urcite Sylvester 🙂 🙂 🙂 .
Tiez sa mi pacia Frederik,Henrich.Dievcenske:Nina,Hana,Izabela a jeden cas sa mi strasne pacilo Debora.
Doraz budu moderne slovenske prachom zabudnute mena.
Jedna znama ma Jonasa Michaela.

m_ij_ka
4. okt 2013

moja staršia dcéra sa volá Zoe, mladšia Mia. Páčia sa mi ešte Aurora, Noémi,Lara, Zara,Helga, Alex ,Max, Zac, 🙂

dankaradko
4. okt 2013

Mne sa páčia mená: Julia, Lara, Lucia...Gregor,Matias, Lukas

jinxixi23
4. okt 2013

@prasiatko30 mne ju manzel zrusil ☹ no ak raz budeme mat dievcatko velmi by som chcela Ameliu 🙂 to mi uz preslo 😀 a chalan by sa mi pacil Leonard 🙂

anny1984
4. okt 2013

ja mám švagriné Ester a Noémi 🙂

prasiatko30
4. okt 2013

@jinxixi23 u mna tiez nepresla uzsim vyberom 🙂 a amelia je tiez pekne meno

Inaksie babka mm bola ovidia 😀 a jeden muzov bratranec ma dceru ana ovidia - volaju ju anaovi

jinxixi23
4. okt 2013

@prasiatko30 Ovidia nie je zle 🙂 len ta skratka, neviem to mi pridu uz take krute dost ... inak svokru mam Zoju, tiez pekne meno, len ja som veeeeeelmi proti menam po rodicoch a tak... jedno take meno v rodine staci 😀

mackoxxx
4. okt 2013

@karabashka niekedy práve tradičné meno býva často už netradičné. Ja som dala meno Ondrej a to bolo divu na pôrodnici. Toto meno už dávno nemali. Bol tam Sebastián, Tadeáš (boli naraz traja), Max, Teo, Leo tieto sa opakovali stále dookola (bola som tam dosť dlho tak som z nudy sledovala). Ono to vidieť aj na ihrisku, stále sa opakujúce mená 😒 😒 😒 😒 . Minule som počula učiteľky ako sa bavili, jedna mala v triede 3 dievčatá s menom Noemi. Myslím, že treba vyberať meno tak, aby to dieťa nemalo v živote z neho traumu. Dcérku mám Stanislavu a čuduj sa svete DR. nemá okrem nej žiadnu inú!!!

hellenkap
4. okt 2013

Kamarátka zas dala svojej dcérke Perpertína ... :( dieťa má na celý život traumu podľa mňa ... :(

nina88
4. okt 2013

My plánujeme dať meno Goran. Keď to muža napadlo pred 4 rokmi,keď som čakala Riška, myslela som,že sa zbláznil. Lenže teraz,keď sa zbláznil celý svet a ja som otehotnela úplne nečakane a neplánovane, tak prečo nie? 😀

bobi3
4. okt 2013

Kamarátka má Tristana a všetci si už zvykli 😉

sonek
4. okt 2013

@nina88 no tak, ja som zo Srbska a Goranov poznam aspon 10 😀 takze v pohode..
my na druhej strane mame v brusku (zatial a dufam, ze zostane) Egona a ide mi na nervy ked mi povedia: jaaaj ako Egon z Panelaku alebo Aegon poistovna.. len dve osoby (medzi ktorym je, chvalabohu, moja naj kamoska) mali asociaciu, ze Egon Schiele (co som aj ja mala ked mi meno napadlo)

linda20111
4. okt 2013

V praci som sa stretla s babickou ktora sa volala Bernardina a s jednou cigankou menom Perla 🙂 Inac u nas v okoli su dost caste madarske mena, niektore ani neviem vyslovit, pretoze sa tak zlozito pisu 🙂)) Gergely, Emőke,Enikő, Lorant, Noémi, Kinga, Levente, Emese, Szabolcs, Boglárka, Bence, . Z nich sa mi najviac paci Bence - to je meno pre chlapceka 🙂 ale nas maly ma slovenske meno 🙂

mummy01
4. okt 2013

Ja som Dagmar-je to skandinavske meno,v detstve som svoje meno neznasala,zdalo sa mi dlhe a take..nevhodne pre dieta a v kombinacii s dlhym priezviskom to bola katastrofa,nikdy som svoje meno a priezvisko nevtesnala do koloniek.Dodnes niesom zo svojho mena nadsena a nikto ma ani tak nevola.Dceresom preto vzdy chcela dat kratke,jednoduche a zaujimave meno a tak dostala meno Lara.

mariabilla
4. okt 2013

Moja je Lenka a v skolke ani v skole take meno nie je:(
Poznam Felecitas a Gudrun ........

svano
4. okt 2013

@buffinko aj môj dedo bol Fedor. A babka Paraskieva 😀😀😀.

ichbinich
4. okt 2013

Kamoska mi vravela, ze ma jednu znamu, co ma dceru Angelinu. No dobre, ale priezvisko je Schlotter.
A uplne nejblaznivejsie meno je Rainer Unsinn, v preklade cisty nezmysel. Neviem, ci si jeho rodicia boli toho vedomi...

Na sidlisku mame minimalne 3 dievcata, co sa volaju Lea(h). Dve sestry sa volaju Avonlea a Soleil... Do jasli, kde chodil syn, chodil chlapec Jasper, velmi nemecke meno, ale jeho mama je nemka. Ostatne deti s nezvycajnymi menami su Shalom, Nevio, Artan. Do skolky chodi Ramazan, ale on je povodom z blizkeho vychodu. Takze to nezvycajne znie iba nam...

Dalsi dvaja chlapci z pieskovisa sa volaju Elia a Jona, teda verzie bez S na konci mena.

Moje deti maju latinske mena, teda rovnake na celom svete 😉

evinaz
4. okt 2013

My mame sice normalne, ale minimalne pouzivane mena Adrian a Alica. Mnoho ludi ma doteraz pyta, kde sme vyhrabali take mena, ze ALICA...ADRIAN... Vsak co je na tom divne, mam istotu, ked zavolam v parku, ze sa urcite otocia len moje deti 🙂 Mne tie mena vobec nepripadaju divne ci inym sposobom zvlastne, akurat ze su nepouzivane. A mam krsnata, chlapcov:Elias, Tadeas a Sebastian. Takze taka divna rodinka sme podla niektorych 😀 a ja som na to hrda!

prasiatko30
4. okt 2013

@evinaz ja poznam niekolko alic - jedna babena ma deti alicia a eduardo 🙂

lalinko2010
4. okt 2013

Ja mám syna ĽUDOVÍTA, ale keby bol výber na mne tak je ADAM - MICHAL alebo TIMOTEJ, ale dlhú dobu sa mi páčilo meno MILOVAN / MILO ale teraz keby som mala druhého syna tak je BENEDEK, dievčatko som chcela HANKU, ale teraz skôr OLÍVIU.
Sestra moje starkej sa volá EVLÁLIA!