Chcem opustiť manžela

19. júl 2020

Ahojte..Idem sa sem prvý krát vyrozprávať.Pisem anonymne, nakoľko tu mám účet už dlhšie a nechcem,aby niekto vedel, akú mám situáciu.Jednoducho takto inkognito je to fajn...S mojím manželom som sa dala dokopy,keď som bola veľmi mladučká.Mala som iba 16rokov,on 27..Teraz mám 27,on 38..Máme spolu 2krasne, najkrajšie detičky, ktoré veľmi ľúbim..Ľúbi ich aj on samozrejme..Ale...Jeho spôsob života je pre mňa neakceptovateľný.Vedela som,čo je zač,vedela som,s kým sa stretáva,vedela som,čo robí...Je to vagabund.Presne taký, ktorý sú zatvorený v base pri najlepšom na 25rokov..On mal však väčšie šťastie a nikdy v base nesedel(čo mu teda ako otcovi našich detí samozrejme ani neprajem)..Vrátim sa k tomu spôsobu života..Keď som bola mladá, sprostá, naivná,myslela som si,že autá,peniaze,zlato sú všetko a všetky moje kamošky mi budú takého frajera závidieť.. Kokaín,kurv...y,automaty,to je jeho...Bol to môj prvý muž v posteli,prvý chlap,do ktorého som sa úplne najviac zamilovala a preplakala kvôli nemu polku puberty,ale ono to tak v poberte býva a má byť..Tam to,ale malo aj skončiť..No neskončilo..Otehotnela som,nasťahovala sa k nemu do domu a trpela.. Vnútri...On je proste "biznisman",ty sed doma,alebo niekde na káve a drž hubu..Nieje agresor,ale je to proste dominantný chlap,ktorý nosí domov pekne prachy a ja som žena,ktorá sa má starať o deti..Áno,zo začiatku sa mi to strašne páčilo a myslela som si,že žijem sen snáď každej ženy(pubertacky)...On môže všetko,ja nič...On sa vracia o druhej ráno,ja do druhej ráno tisim naše druhé dieťa,keď plače ..Keď sa konečne vyhadam a idem sa zabaviť s kamoškami aj ja..Vždy som kur...va,vždy sa podľa neho niekde asi prinajlepšom vyciciavam s nejakým debilom na disko,pritom sedím s kamoškami pri víne a nikdy nič zle nerobím... Nemá problém mi len tak povedať,že som špinavá kurva,potom sa smeje,že čo všetko beriem vážne a ide sa ľutovať,že ako keby si ma nepoznala,však srandujem..Mne to ale smiešne nepríde..Som vnutorne strašne vyčerpaná, neľúbim ho, vidím,že čím je dcéra staršia,tým viac ho začína nemať rada..Nechce mu dať pusu,nechce s ním nikam ísť,neobijme ho,iba,ak jej poviem,nech to urobí,že je to jej otec .Tak s prevratenymi očami mu dá pusu(má 7rokov)..Pritom somnou sa mojka od rána do večera, nemá s tým problém...Už má nebaví počúvať dennodenne o jeho kamarátoch,kto koho oklamal,kto komu dlží peniaze,kto má aké auto,kto nemá auto..Robota? legálna?Max tak na dva mesiace,on nebude robiť zo seba kkta za 1500€ mesačne a jemu nikto nemôže byť šéfom,lebo šak on je šéf..To si o sebe myslí možno tak on...výlety rodinné?Spoločná prechádzka s deťmi??hahhahaha nehrozí,možno tak na hodinu a keď mu volajú kamoši,on musí ísť riešiť lebo mu utečú peniaze.... Vyčerpáva má ako vzťah,tak aj on,ako osoba.. Neznášam keď je s nami doma,milujem,keď je celé dni preč a nevidím ho...Po tomto chce vecer odomna sex,no priznám sa,nemám náladu,už som pica nezáživná.......
Ale.....Už minimálne 5rokov takto uvažujem a ja sa nedokážem od neho odpútať...Už som raz aj odišla,ale toľko prosil,až som mu uverila,alebo skôr mi ho bolo ľúto a zas som tam,kde som bola...Je to výborný manipulátor,on presne vie,čo robí a presne vie,ako to má robiť,aby som sa ja vždy cítila tá zlá...Neviem si predstaviť život bez neho,,,pritom tak veľmi chcem.
. možno aj preto,že som pred ním ani nikoho iného nemala a ja vlastne neviem,ako má skutočný vzťah vyzerať a fungovať...Viem,že takto nie,ale stále niekde v mojej hlave je to,čo ak si už nenájdem niekoho,kto bude milovať moje deti....A mňa samozrejme..Už sú tam tie deti a stále sa neviem dokopat k tomu,aby som ho poslala do čerta....Peniaze na právnikov má,ja nie...Bojím sa, že mi bude robiť napriek,že mi bude robiť zle,keď odídem(čo už aj robil,keď som odišla)...Sledoval má pri dcerinej škôlke,stopoval pred robotou,kde mi pred kolegami nadával do spin a plul na mňa... Momentálne som na materskej,čo je ďalší problém...Na druhej strane musím povedať aj to,že som není žiadna tichá sivá myš...Dokážem naňho navrieskat,už som mu aj strelila,ako sa somnou baví,nesedim ticho v kúte,no väčšinou si kusnem do jazyka kvôli deťom...K mame nejdem,nemáme dobrý vzťah,otec žije v zahraničí..Asi som sa len potrebovala vyrozprávať a počuť triezvy názor od nestrannych osôb,aj keď počítam s tým, že nebudú pozitívne...

bluka2
19. júl 2020

Na tvojom mieste by som sa poradila s odborníkmi, ako najbezpečnejšie odísť - žiadne unáhlené kroky!

sickynickyobsadene
19. júl 2020

Ja som tvoj príspevok ani nedocitala,ale písala si že takto to v puberte chodí,ďalej som prestala čítať ale buď si istá,že takto to v puberte nechodí! A radšej sa ďalej nevyjadrujem.

bluka2
19. júl 2020

A pre tvoje bezpečie a pre deti bude možno fakt naj, keby v tej base sedel...zatiaľ najlepšie začať život niekde v zahraničí. Držím palce

evelyn246246
19. júl 2020

odkladaj si peniaze bokom .. zabezpec si pravnika .. pripravuj sa a nic neprezrad a ked uz to vsetko bude pripravene a dobre premyslene .. peniaze odlozene ..tak odid... ak nie koli sebe tak koli svojim detom ...

bluka2
19. júl 2020

A daj si pozor, aby túto diskusiu nenašiel v mobile, PC alebo odkial sa prihlasujes

nada1326
19. júl 2020

Odkladaj si tajne peniaze,ked budeš mat dosť,potom konaj.

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladyblcha
19. júl 2020

Odkladaj co max vies a potom sup otcovi do zahranicia, aj s detmi, urcite ti vie zabezpecit na par tyzdnov nejake utocisko, mozno ak zivot tam. Treba sa ho popytat, ci vie pomoct.

moniika268
19. júl 2020

@ladyblcha môže sa s deťmi len tak odísť do zahraničia? Nemohol by to potom označiť za únos?

autor
19. júl 2020

@moniika268 samozrejme,že nemôžem...To by ma zožrali na sude...On si vie spočítať dve a dve a toto by mi neprešlo ani omylom.Preto píšem,že otec nepripadá do úvahy

deti95060810
19. júl 2020

už teraz sa bojím aby aj tie moje dcéry takto nenaleteli nejakému trúbovi.... Na tvojom mieste by som to zatiaľ nechala tak, však hádam časom alebo dostane tvoj mm rozum, alebo ozaj tá basa vyjde...😉
To je daň za život v zlatej klietke....

pepa1995
19. júl 2020

Tiež poznám zo svojho okolia kamarátku. Ktorá to má presne ako ty. Doslova len navyše stým rozdielom, že jej muž ju nemá problém aj utrieskať. Radila by som...to čo som povedala aj jej. Šetri si bokom €. Aby si sa potom dokázala sama postaviť na nohy. A utekaj od neho čo najďalej! Chová sa k tebe jak ku handre. Život v "zlatej klietke" zato nestojí.

hipuska
19. júl 2020

Áno, premysli si to. Nedajú sa ti dajak uliat peniaze? Nepíšeš, či ste manželia. Tak si zaloz tajné účet, posielaj si tam prachy, alebo účet na nejakú kamošku ktorej doverujes. A máš kam vôbec ísť? Dá sa vyžiť s materskej. Výživné nečakaj , prijem poprie. A dajake dôkazy, aby ho zabasli? Myslím,že odísť od takého chlapa bude ťažké

luccija
19. júl 2020

@ladyblcha to je únos deti tak isto je otec a má práva a povinnosti😊
Odísť od grazla, ktorý sa neštíti ničoho bude veľmi tazke.Bude taký celý život.neviem poradiť mala by si navštíviť psychologicku a rozobrať všetky možnosti aké máš.Si psychicky a finančne týraná zmanipulovana zena.Jedine plus, že si to uvedomujes.Pride čas kedy to zvladnes

leuchtturm
19. júl 2020

hlavne nerob ziadne unahlene rozhodnutia...podla toho, co pises, tvoj chlap nema ziadnu moralku. Zialbohu, ked taky muz straca kontrolu nad zenou, pravdepodobnost, ze sa zena stane obetou kriminalneho cinu je dost vysoka.

autor
19. júl 2020

@hipuska
@luccija mám našetrené peniaze... Nejakých pár tisíc € tam je,mne skôr ide o to,že mi bude robiť zle..Nás slovenský systém nijako nekarha takýchto mužov a pokiaľ fyzicky nezaútočí,môžem si pískať..Stalking mu ide na jednotku a staršia toto nemôže v žiadnom prípade zažívať...Myslím,že si už v jej veku uvedomuje,aký jej otec je,a nemôžem si dovoliť ju vystaviť takýmto psychickým nátlakom z jeho strany..Lebo si viem presne predstaviť,čo bude robiť,keď uteciem...Tak to roky radšej znasam ja,akoby som do toho mala zapliest aj ju..Viem,že deti trpia,keď trpí mama,ale peklo by bolo až po Tom,čo by som odišla..Utiekla..lebo jemu nemôžem ako normálnemu chlapovi povedať,že idem,lebo to nefunguje...On je narušený jedinec,z kokaínu mu šibe,píšem na rovinu...Neviem aké mám možnosti,neviem s kým sa mám o tomto baviť..On má dom,peniaze,deti tu majú izby, zabezpečenie..Ja nemám nič,okrem pár € na účte..Vezmú mi deti...A to by bolo to posledné... Začarovaný kruh

katty2012
19. júl 2020

zeny si beru za manzelov chrapunov, potom su prekvapene, ked sa k nim tito muzi ako chrapuni spravaju. myslim, ze vyhovarat sa na pubertu neda, pretoze uz si davno po puberte a este stale si s nim. sprava sa k tebe ako k poddanej, nesvojpravnej handre. je to desive, ale stale takemuto zaobchadzaniu davas tichy suhlas a nic z toho, co robi, ti na odchod nestaci. neviem, co sa bude musiet este stat, aby si dokazala povedat dost. mozno by si mala zacat pracovat na svojej sebaucte, ktora je zjavne velmi nizka, kedze nechas do seba takto kopat. fakt to chce asi spolupracu s nejakym psychoterapeutom

asia83
19. júl 2020
andri7
19. júl 2020

Neostáva Ti iné, než našetriť toľko, aby ste si mohli dovoliť nový začiatok. Píšeš, že niečo máš... Bolo by na nové bývanie?
Viem, že existujú organizácie pre týrané ženy, kde dokážu naplánovať odchod tak, aby chlap ani nezbadal, že Ty balíš kufre. Kontaktuj ich a popíš svoj problém a strach z následkov.
Ak nemáš putá s rodinou, odíď niekam na opačný koniec Slovenska.
Neviem odkiaľ si, ale daj si do google - poradňa, alebo centrum pre týrané ženy - a nájdeš ich skoro po celom Slovensku.
K tej sebaúcte, čo tu vyššie spomína @katty2012 mnoho z toho pramení práve zo vzťahu s rodičmi. Ako si popísala mamu a otca, asi si nemala ružové detstvo. Sebaúcta je potom značne narušená a človek žije v domnení, že si lepšie nezaslúži. Keďže u rodičov nezažil model - láskavá matka a otec opora rodiny.
Áno, je čas vyskočiť z bludného kruhu, pretože teraz ide aj o Tvoje deti. Dcéra to už vníma a zažíva, ako si spomínala. Teoreticky sa u nej práve formujú predstavy o budúcom partnerovi a vzťahu. A prekvapivo môže skončiť u rovnakého "týpka" ako je jej otec, hoci sa jej dnes jeho chovanie nepáči.
Držím Ti palce.

leuchtturm
19. júl 2020

co keby si ho prisolila nejakej, ktora ma o neho zaujem?

petra9517
19. júl 2020

A čo tak skúsit jeho cestu do basy? Veď ten kokaín, autá a veľké peniaze bez poriadneho príjmu sa musia dať dokázať aj po anonymnom udani? Či? Keď pár krát dostane polícia podnet, musia sa tým začať zaoberať. A raz určite niečo nájdu. Len veeelmi opatrne a premyslené kroky, aby nikdy nezistil že si to bola ty. Máš ťažkú situáciu, držím tebe aj deťom prsty.

jany149
19. júl 2020

suhlasím s
@andri7 ,tiež ma ako prvé napadli tie organizácie, krízové centrá....že by ťa vedeli ochrániť pred ním....skús si zistiť v okolí či tam niečo máte.....a prebrať s nimi možnosti..
aspoň na začiatok a potom krok za krokom aj možno podnájom,vlastné bývanie...inak poradiť neviem....iné ma nič nenapadá......

bluka2
19. júl 2020

@moniika268 "len tak" odist do zahranicia nemoze, ale urcite su legalne cesty, ako sa to da

mpg
19. júl 2020

Treba sa od neho osamostatniť, lepšie by bolo odísť ďalej, aby nebol ten kontakt častý, ale riešiť to cez políciu, to by som nerobila.

autor
19. júl 2020

@mpg nemôžem sa obrátiť na políciu u nás, pozná tam ľudí,preto ho ani nezavreli,preto naňho nemôžem ani nič nasit,lebo sa to proste nedá..Keby to bolo také jednoduché,už som preč...s čistým štítom a kľudom na srdci aj na duši

nikuska744
19. júl 2020

no tak toto chcem vedieť ako sa skončí...

tulipanicek
19. júl 2020

Smer dobrý rozvodovy právnik o mesto ďalej. Ozaj dobry v tomto smere. Musíš zistiť. Ten ti pomôže najviac.

autor
19. júl 2020

@tulipanicek vieš,len ono....On potreboval právnika cca 8rokov dozadu,keď v Ba pochytali nejaké ryby a on sa potreboval vykrutit z nejakých sraciek...Dal do toho celý majland peňazí..A odvtedy su s tým právnikom výborný kamaráti 🤦 čo som čítala,je to najlepší právnik v Ba,a taký právnik má zasa kamošov právnikov a iných kamošov v prokuratúre,na súdoch atď...Ja neviem,čo mám robiť...Môžem si nájsť aj lepšieho právnika,ako má on,ale stále je to iba právnik a nevybaví všetko to,čo jemu právnik kamarát...🙄

majoranka24
19. júl 2020

Je tvoj vztah s mamou az taky zly, ze k nej nemozes na nejaky cas odist? Ked mas nasetrenych par tisic EUR, mozno by si si mohla zaplatit prenajom. Myslim, ze deti ti nevezme. Nemal by cas sa o ne starat. A zrejme by ho to ani nebavilo. Poznala som taky typ muza. Chvalabohu sme sa rozisli a som stastna, ze ho vobec nevidim.

nikyball
19. júl 2020

Šťastný život si vymenila za život s peniazmi, ktoré ťa vlastne stále pri ňom aj držia.
Bude to ťažké, ale určite je spôsob ako sa ho zbaviť, čo ho vlastne pri tebe drží?