Agresívne správanie dieťaťa v škole

27. sep 2022

Dobrý večer. Dnes u môjho dieťaťa v triede sa stal taký incident že spolužiačka škrtila svojho spolužiaka učiteľka v tom čase bola mimo triedy vďaka ducha prítomnosti jedného chlapca ktorý to nahlásil sa nič nestalo keby nezasiahla učiteľka zabila by spolužiaka jeho rodička s nim okamžite išli k lekárovi ma odtlačky od škrtenia dlhe hodiny po tom ešte značku zobrali ku riaditeľovi má psychické problémy bije aj ostatným spolužiakov je otázka času kedy sa niečo stane mam stres dať svoje dieťa do školy nakoľko vraj vylúčiť ju nemôžu lebo musí chodiť do školy podotýkam je to druhačka tak čo bude keď bude staršia ako to riešiť aby ju vylúčili

anjelicek26
27. sep 2022

Treba zapis o incidente, ci by ho zabila/nezabila skutocne nevies, je to 7 rocne dieta..., dolezite je, ze niekto zasiahol. U nas pred par rokmi v skole tiez "speci" chlapec vyvesil na sal v satni prvaka, ked ho nasli bol uz modry, jeho otec ho skoro zabil toho chalana, normalne si ho pockal na dvore, viem, ze boli dotahovacky s policiou, lebo ho sfackal tak, ze mal chalan hlavu celu cervenu, snad prvy a posledny krat v zivote, co ten chalan pocitil nasledky svojho konania, tu mamu som poznala, ljej syn vzdy neviniatko krivo obvinene... Obrovska drama s toho bola a to dieta "zmizlo" zo skoly, teda agresor sa tam uz nikdy neobjavil, ci ho vylucili alebo sa dohodli s rodicmi, alebo ho rodicia vzali...neviem povedat... pre tieto dovody maju specialne deti v skole asistenta, ktory im pomaha spracovavat emocie a konfliktne situacie, ked to dieta este nema, treba aby skola take nieco zacala vybavovat spolu s rodicom. Nas syn mal tiez asistentku dva roky, sice kvoli absolutnej nepozornosti a autizmu, ale mal...len je to cela hora papierovaciek s tym..

doriiis
27. sep 2022

Pozrela by som sa na to ako ju nemozu vylucit...co by nemohli

autor
27. sep 2022

@doriiis veď to neviem prečo ju tam držia keď aj ostatných spolužiakov bije až tak že majú modriny

pribinak
27. sep 2022

@doriiis nemôžu, dieťa si musí plniť povinnú školskú dochádzku

Dieťa treba vyšetriť na pedopsychiatrii a podľa výsledkov treba dieťa potom ďalej riešiť, napr terapia, diagnostak či LVS

doriiis
27. sep 2022

@pribinak ...a budu cakat kym niekoho prizabije?

autor
27. sep 2022

Ona je vraj taká zvláštna že ma dní keď je normálna kľudná a sy dní keď má keď je agresívna deťom ukazuje že ich podreže a podobne

autor
27. sep 2022

@doriiis presne veď sa vyhráža deťom že ich zabije

anjelicek26
27. sep 2022

By som sa velmi pozrela do tej rodiny, ze co su to za rodicia, take male dieta to nema odnikadial...podrezat niekoho nema normalne 7 rocne dieta ani v slovniku... kazdopadne prva pomoc je dozor - ucitelka alebo iny dozor proste musi byt v triede, kym sa situacia nevyriesi... toto treba dorazne ziadat od riaditelky skoly, neexist, aby bila v triede deti tak, ze maju modriny, ved to je cisty teror... to dieta potrebuje hlavne pomoc - cim skor...zvladat svoje emocie... a mozno je doma aj alkoholizmus, agresivita, bitky, to si uz ona preberie zo socialnou pracovnickou a psychologom, oni tam nie su blbi, dobre a rychlo vedia, odkial vietor fuka...

panelacikova
27. sep 2022

autorka: a ty si teda kde bola doteraz? keď v danej triede je aj tvoje dieťa? čo rodičovské združenia? prečo ste sa neozvali viacerí rodičia, nespísali petíciu, ktorou by ste žiadali okamžité riešenia, o ktorých píše napríklad aj
@anjelicek26
mne tak pripadáš (autorka), že ti to dievča leží pre niečo v žalúdku a niečo sa tam odohralo a ty si tu prišla pre pokyvkávanie hlavou. moju dcéru spolužiačka pohrýzla (ešte v škôlke, deti mali 3-4 roky), okamžite po 2. uhryznutí som to šla riešiť s učiteľkami a riaditeľkou, lebo dcéra mi povedala, že nie je jediná, ktorú to dievča hryzie. povedala som aj učiteľkám, aj riaditeľke, že nech to ustrážia, potom to už bolo OK. či ju lepšie strážili alebo čo, neviem, u mojej sa to už neopakovalo.... napokon, bolo to ešte malé dieťa, malo to svoje hrýzacie "obdobie". tobôž keby sa niečo vyskytlo u 7-ročnej, tak riešim a nejdem sa sťažovať na MK.

viestta
27. sep 2022

@anjelicek26 prideliť dieťaťu asistenta je zložitý proces, na Slovensku totial komplikovany, a keď rodičia nesuhlasia s diagnostikou, tak škola nemôže spraviť nič. Potom je zodpovednosť len na učiteľoch aby zabránili incidentom a ti nemajú oči na zadku.

anjelicek26
27. sep 2022

@viestta u nas je to tiez velmi konplikovany proces...riesili sme to od 4roch rokov, aby ho potom v tej prvej triede mal... ale on teda nemal ziadne znamky agresivity... mozno v takychto vynimocnych situaciach pojdu na to rychlejsie...

pribinak
27. sep 2022

@doriiis to ja neviem, ale viem, že vylúčiť zo školy ju jednoducho nemôžu. Je školopovinna

viestta
27. sep 2022

@anjelicek26 a asistent je len na hodiny, nie na prestávky. Ale jasne, ze škola to ma riešiť, len ma ruky zviazané legislatívou.

panelacikova
27. sep 2022

@anjelicek26 robím asistentku viac než 7 rokov. deti agresívne fakt doslova agresívne, kde nie je ani spolupráca rodičov, končia jednoznačne v diagnostických ústavoch. čo sa týka serióznych diagnóz (autista, asperger, rôzne poruchy čítania, písania, atď...) aj tam je problém, aby škola dostala dostatok prostriedkov na to, aby nabrala dostatok asistentov. bohužiaľ, tvrdá realita.

@viestta ja som bola po dohode aj cez prestávky prítomná, dávala som si to ako nadčasy na vedľajšie prázdniny. takto to navrhlo vedenie a mne to vyhovovalo, dohodnúť sa vždy dá 🙂 ak je vedenie rozumné, tak si to vie zariadiť.

@pribinak môže skončiť na 3 alebo 6 mesiacov v diagnostickom ústave, stačí pri konflikte zavolať políciu, spísať záznam a po niekoľkých opakovaniach (to teraz presne neviem, či 3??) môže podať škola návrh na umiestnenie. je to proces zdĺhavý, ale dá sa to.... ale to je už jedna z posledných možností, samozrejme.

anjelicek26
27. sep 2022

@panelacikova ano zavolat policiu je good point, mat oficialny zapis pomoze vsetkym stranam. Len ja mam stale v hlave, ze sa jedna o 7 rocne dieta, co sa tak mohlo pokaslat, ze je az taka? Aj s agresivnymi detmi, ked sa od malicka pracuje, tak sa to zvladat postupne naucia... kazdopadne pomoc potrebuju vsetci, aj ona a aj deti v tej triede...nasa asistentka inak bola pri detoch aj cez prestavku, v triede su dvaja, na ktorych dozera, syn a este jeden chlapec... ale oni maju len 4-5 vyucovacich hodin a do druziny nechodi ani moj syn ani ten druhy chlapec, pretoze to nemaju vykryte...

autor
27. sep 2022

@panelacikova mne vôbec neleží to fieta v žalúdku dnes sme to práve riešili na RZ všetci rodička sme sa zhodli že tam nemá čo hľadať vraj sa čaká na výsledky vyšetrení a potom podla toho sa bude postupovať nechcem to tu rozpisovať aby ma náhodou nespoznal niekto môjmu dieťaťu zatiaľ neublížila len sa veľmi bojím keď vidím čoho je schopna

pribinak
27. sep 2022

@panelacikova ak si prečítaš môj úvodný príspevok tak tam píšem o DC či LVS

marca12
27. sep 2022

Stvalo by ma,ze ma moje dieta taku spoluziacku. No na druhej strane chuda dievcatko,co sa jej musi v zivote diat,ked ma taketo spravanie.

andrejka1974
27. sep 2022

Ja by som to zatiaľ riešila tak že rodičia pôjdete za riaditeľom a nech mu dajú individuálny plán a bude sa učiť z domu môjho syna tiež takto napadol žiak a musela som si ísť pre syna ktorého museli zavrieť do kabinetu aby mu neublížili chalana ihneď na druhý deň vylúčili zo školy a už tam nebol jeho matka mu vysadila lieky čo musel užívať a preto bol agresívny

syslik81
27. sep 2022

tak napis ostatnym rodicom spiste peticiu ze sa bojite nechavat deti osamote s tym dievcatom a ak sa to nebude rosit tak to date do novin etc-toho sa boji kazda skola ... vzdy sa da vsetko poriesit len treba zatlacit na skolu

marianarem
27. sep 2022

No je velmi pravdepodobne, ze sa u nej doma deje nieco, co ju hrozne stve a proti comu nevie zasiahnut. Treba to riesit, ochranit ostatne deti, len dufam, ze sa niekto s nou aspon skusi porozpravat, nielen ze ju vyhodia/preradia.

zalka
27. sep 2022

Autorka, nie je to dievča týrané rodičmi? Lebo kde by nabrala škrtenie a vyhrážky zabitím?
Ak ju rodičia škrtia, týrajú a vyhrážajú sa jej, tak ona to správanie preberá. Nemôže byť príčina v rodine?

autor
27. sep 2022

@zalka neviem rodinu osobne nepoznám len z vedenia keď idem do školy pre dieťa na výzor vyzerajú v pohode zdanie niekdy klame ale viem že dievča má psychické problémy čo he príčinou to neviem vraj sa čaká na nejaké výsledky

ankare
27. sep 2022

Preboha... Okrem iného vyžadujte dozor aj cez prestávky.

autor
27. sep 2022

@ankare ved na to apelujeme s rodičmi vraj už na ňu dohliadnu no aj ja a ostatný rodičia máme aj tak strach

zalka
27. sep 2022

autorka hej, tyrani sa vedia skvelo pretvarovať a byť ťuťu muťu na druhých a na ulici a doma peklo ...

mikadooo
27. sep 2022

Ahoj u nás v triede bol jeden žiak agresívny, ťahalo sa to asi rok dva, napokon sa spojili rodičia z našej triedy dokopy a hromadne sme žiadali (každý za seba), aby naše dieťa bolo preložené do inej triedy z dôvodu agresívneho správania tohto žiaka. Resp., každý si napísal riaditeľke podľa svojho uváženia. Ja konkrétne som žiadala o presun dcéry do inej triedy, viem ale, že niektorí rodičia zvažovali aj prestup do inej školy a niektorí zas žiadali priamo vylúčenie toho žiaka. Bolo to všetko veľmi spontánne a zrazu sa to rozbehlo, keď jednému chlapcovi rozbil hlavu o lavicu, to bol jednoducho už moment, kedy už sme si všetci povedali, že stačilo. Nie že by sa predtým nič neriešilo, ale jeho rodičia na rodičko jednoducho nechodili, informácie, čo im učiteľ posielal na edupage jednoducho len potvrdili, že prečítali, prípadne dostal chlapec nejaké to pokarhanie, či 2 si správania a tým to celé vždy zhaslo 🤷. Jednoducho ani učiteľ nemal páky a riaditeľka tiež nemôže len tak vyhodiť na základe nejakej ponosy nejakej mamičky, lebo jej dieťa niečo povedalo doma... Je to len slovo proti slovu...
Čiže, ak je to naozaj tak, ako píšeš, treba to dať nejakou formou na papier. U nás teda to šlo cez edupage, každý do žiadosti dal svoje dôvody, prečo chce svoje dieťa prehlásiť do inej triedy. Chalanov fyzicky napádal, na baby pľul, všetkým ničil veci a všetkým veľmi škaredo nadával, typu tvoja mama je ku*va po*ebaná a podobne. Dotrhal aj nejaké tričká deckám a tak. Neviem, či mal nejakú diagnózu, možno mal. Ale bohužiaľ, ak to rodičia neriešia a tvária sa, že jemu nič nie je, tak predsa nebude kvôli jednému trpieť ďalších 20 detí v triede, zato, že on nevie riešiť konfliktné situácie alebo čo.
Výsledkom bolo, že na konci júna prišiel oznam, že rodičia tohto žiaka sa rozhodli ho prehlásiť na inú školu. Čiže oficiálne ho nevylúčili, hľadali s rodičmi nejakú cestu, toto len predpokladám. Predpokladám aj, že rodičia dostali k nahliadnutiu všetky tie maily a následne buď sa sami rozhodli, alebo im niekto poradil toto riešenie, to už neviem.

panelacikova
27. sep 2022

nech sa v tej rodine deje, čo sa deje, bohužiaľ, veci fungujú tak, že pokiaľ rodičia nesúhlasia a sami dieťa netýrajú (a teda má správanie len odpozorované alebo ho vychováva ulica a preto je agresívne), tak sa veľa nezmôže. až kým sa naozaj niečo zlé nestane. je to podobné ako týranie v rodinách. kým nedôjde k ublíženiu, tak dokonca aj polícia je bezradná :( a všetko si zliznú pedagógovia a iné deti, no bohužiaľ...

píšem z vlastnej skúsenosti, kde polícia urobila záznam až potom, čo žiak napadol kolegyňu. dlhodobo, fakt dlhodobo problémový a agresívny žiak, v tej dobe už ôsmak, jednoducho vyletel na učiteľku a chcel jej vyťať... nestalo sa tak, ale plná trieda svedkov. zavolala sa polícia a riešilo sa. napriek tomu trvalo ďalšie cca 3 mesiace, než sa škole (nie matke, ale škole) podarilo ho umiestniť do DC.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babydesire
27. sep 2022

Nevylucia ? Treba to predhodit mediam..vtedy sa zacnu hybat nielen urady ale aj politici na cele s prezidentkou. Tak ako v Miloslavove,, az pokym sa to nedostalo do medii si ty sopliaci robili co chceli a vraj stale pokracuju, ale aspon to uz niekto riesil. Ja by som svoje dieta do triedy psychopata nedala. A verte ci nie, historia pozna aj malicke deti - ktore vrazdili ( psych.poruchy mozu sa takto prejavit aj v rannom detstve)...videla som raz dokument, kde opisali taketo pripady