Čo na desiatu okrem chleba?

el6
3. dec 2015

Ahojte, dcerka je tento rok prvacka....vacsinou ma nenapadlo nic lepsie ako pecivo alebo chlieb...ale v poslednej dobe to nosi cele naspat, ze zase chleba....skusala som jej davat aj orechy so susenym ovocim...to tiez moc nezabralo....jedine co zje, ked jej dam nieco sladke...ale tomu sa snazim vyhybat. co davate vy?

kvietok173
4. dec 2015

@danaholanova myslím ze nikto nepovedal ze nedáva deťom sladké 🙂 ze zdravé a bio môže byt aj sladké 😉. Napr doma upečené mafin ci iný koláčik ci mliečna ryža a podobne a vtedy nemusia ani dospelý chudnúť 😉. V živote som nemusela a nedržala diétu a sladké mam rada a jedávam aj čokoládu 🙂 . Debata bola o desiatej 😉 a nie ci sladké or nie 🙂

vilaamala
4. dec 2015

@el6, u nás tiež pečivo nie je obľúbené. Ja dávam aspoň 2 ks ovocia a na zasýtenie niečo mliečne - kľudne aj sladké, ale hlavne domáce (biely smotanový jogurt s domácim lekvárom, tvaroh mixnutý s čučoriedkovým kompótom, domáci pribináčik, kyslá smotana + Caro + agáve sirup,... ). Mliečne dávam v takej umývateľnej cuckacej kapsičke, lebo keby to jedol lyžičkou, bol by ako prasiatko 😉 Prihodím zopár orieškov, alebo cereálnych krekrov, pre prípad, že bude hlad.

el6
autor
4. dec 2015

jeeej, super, baby ste zlate...som jej citala niektore vase navrhy, tak vypada to, ze nieco z toho je ochotna vyskusat....lebo je s nou tazko...odmalicka je dost prieberciva....ovocie a zeleninu mi vzdy prinesie naspat, jogurty alebo mliecne veci ani pocut, nanajvys neudenu parenicu...raw kolaciky jej tiez nechutia....kase, placky ani pocut....neska som jej skusila dat salkovy kolac - taku zdravsiu verziu zo spaldovej muky a kokos. oleja robievam, ale nesmiem do toho nic dat, lebo to vzdy vybera...tak som urobila taky suchy, len ako pecivo (inak aj pecivo ma rada suche, samu ryzu, same cestoviny...pre mna nepochopitelne)...trochu zjedla, ale ostatne vraj rozdala....ale potesit ma malo, ze spoluziakom chutil 😒 potesili ju navrhy ako palacinky, mafiny, cerealie....na jednej strane si hovorim, ze radsej teda sladke ako nic...na druhej strane, viem, co to s nou spravi, aka je potom niekedy divoka...tak sa bojim, ze sa nebude vediet sustredit alebo mestit do koze:(

jasminet
5. dec 2015

mne este napadlo - teraz som jej robila klasicke mrkvove kolace plnene slivkovym lekvarom - teda ako maskrtu po rohliku, k ovociu, minule mafiny - do toho som jej nastruhala mrkvu, jablko.... teraz som mamu zaukolovala aby jej upiekla babovku, to dcera lubi. pripadne jogurtovy kolac planujem... ked nema sladky obed, tak kludne aj toto som ochotna dat. ale zas aby od rana do vecera iba sladke jedla, to sa mi nepaci 😅

ichbinich
9. dec 2015

@el6
Mozes skusit tie muffiny, ale daj malo cukru (pricom original americky recept, co mam ja, ma relativne malo cukru, az mi je to divne 😉). A ked tam nenasypes cokoladu a nepolejes sladkou polevou, tak v pohode. Ja som raz robila muffiny s nastruhanym jablkom a ovsenymi vlockami, ako tuk tam bol iba husty grecky jogurt a trstinovy cukor. Tie boli vyborne. Ale zase pises, ze dcera je vyberava... Alebo bananove muffiny, tie su sladke od bananov, a tie su tam rozmixovane... Je to uplne hladke cesto...
A cerealie: sprav domace muesli, nech si vyberie, co v tom chce mat, dajte zapiect do rury a mate domace chrumkave muesli...
Inak, to suche obdobie mal aj syn. Medzi 1 a asi 2 rokom. Chleba suchy, cestoviny suche, ryzu suchu, ziaden jogurt, z ovocia iba banan a jablko... O nervy, viem.
Tak hadam nieco dobre vymyslite!

marusik
9. dec 2015

my sme dnes dali palacinky🙂 niekedy lievance... k tomu stále nejaké ovocie/zeleninu - napr. nakrájaný kaleráb

natalym
9. dec 2015

@marusik palacinky + kaleráb?

ichbinich
9. dec 2015

@natalym
No manzel si da zasadne jednu palacinku plnenu syrom, najlepsie nejakym pesnivym 😉 😀 A az potom si da nutelovu 😀
Takze palacinka plus kalerab ma vobec nesokuje 😉

natalym
9. dec 2015

@ichbinich Aha. 😉

lydia302
9. dec 2015
Používateľ lydia302 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lydia302.

ja na desiatu si davam len ovocie a zeleninu

marusik
9. dec 2015

@natalym jasné, že nie spolu🙂

el6
autor
10. dec 2015

@ichbinich nemas pls linky na niektore zo spominanych receptikov? zneju dost dobre...a to musli - to zapekas co? ovsene vlocky, ci ako?

ichbinich
11. dec 2015

@el6 :

Tie jablkove muffiny su tu:
http://www.runningwithspoons.com/2015/01/21/app...

Uz neviem, ci som to robila na 100% podla receptu 😉

Muffiny obycajne robim podla jeden americkej knihy, Better Homes and Gardens Cook Book, neviem ho naspamat. Odtial tiez robim tie bananove muffiny, takze ti teraz neviem napisat nic presne.

Na domace pecene muesli je receptov tiez habadej, po anglicky hladaj pod nazvom home-made granola. Toto som nasla, ale este nerobila:
Domáce coko-musli
Domáce coko-musli
Náš velmi oblúbený recept. U nás doma nesmie chýbat 🙂
Suroviny:

1 balícek ovsené vlocky
2 PL cukor
3 PL med
1 balícek vanilkový cukor
2 PL maslo
100 g lieskové oriešky
100 g horká cokoláda
2 PL Nutella
70 g strúhaný kokos
Cas prípravy: 30 min.

Postup receptu:

Na plech vysypeme ovsené vlocky, pridáme cukor, vanilkový cukor, med a maslo. Všetko spolu premiešame a pecieme 20 minút pri teplote 160°C. Pridáme kokos, orechy (môžeme ich troška nakrájat) a pecieme dalších 10 minút. Vyberieme z teplovzdušnej rúry a necháme chladnút. Ešte do letného vmiešame Nutellu a na kúsky nakrájanú cokoládu (tú vmiešame úplne na záver, aby nám zostali aj kúsky cokolády aj sa nám nieco roztopí a vytvoria sa nám také cokohrudky).

kvetka589
11. dec 2015
Používateľ kvetka589 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kvetka589.

mnam muffiny, musim uz niekedy aj ja spravit

lucik194
11. dec 2015

prva prestavka ma rozkrajane jablcko, hrusku, proste ovocie, druhu prestavku ma rohlik / chlebik (vzdy s niecim inym) ... obe prestavky ucitelka kontroluje ci deti jedia , maju si nosot do skoly aj ovocie aj chlebik (tak nam bolo nakazane), vela deti nosi aj jogurt , potom ma obed a na olovrant mava vyzivu, ovocie, bebe dobre rano, jogurt, babovku, vianocku.... co doma najdem este jedno jedlo z toho prilozim.... je prvacka, teraz som piekla pagace tak mala na olovrant pagaciky....

zdenocka
10. feb 2016

Ja davam syncekovi do jednej misticky bud syr, uhorku a paradajku, alebo na druhy den, jablcko a mrkvu, a do druhej, lebo nosi dve mu davam nieco sladsie, ovocnu tycinku, alasku, brumik... Davam malicko, aby mi potom zjedol obed 🙂 .

zabkazelena007
10. feb 2016
Používateľ zabkazelena007 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabkazelena007.

@zdenoska dobre to mas premyslene 🙂

zdenocka
10. feb 2016

@zabkazelena007, dakujem 🙂 .