Test na cukrovku v tehotenstve

11silvia11
4. mar 2023

Pekný deň prajem😊Baby ktoré ste ,alebo boli tehotné,prosím vás vraj deň pred tým nemôžem sladké a ovocie,chleba a pečivo .Čo ste jedli vy,lebo väčšinou všetko obsahuje cukor.A v ten deň ráno môžem vôbec pit vodu?Dakujem za odpovede.

hederamonstera
4. mar 2023

Normalne som jedla den predtym. Len do 19:00. Vodu mozes

beata_k
4. mar 2023

@11silvia11 Den predtym sa normalne moze vsetko.

basska_b
4. mar 2023

Mne povedala sestricka, ze cistu vodu mozem, inak mi moze zle dojst... vecer predtym ziadne sladke vecere, moze to ovplyvnit glykemiu nalačno

zuzanockamt
4. mar 2023

@11silvia11 Jedla som úplne normálne, aj sladké, žiadne obmedzenia a dve hodiny po vypití roztoku som mala glukózu 3,9, takže paráda.

klarissa25
4. mar 2023

Práveže musíš jest úplne normálne aby neboli výsledky skreslene

gabriela2952
4. mar 2023

Mňa toto nijako nenapadlo, žeby test mohol byť ovolyneny ak si dám niečo sacharidove. Nik ma na to ani neupozornil, okolo 20 večer som si dala sladkú buchtu z lidla a ovocie. Odbery(len z prsta brali) mi vyšli mierne nad normu, ale už ma poslali ku diabetologovi. Tam sa test zopakoval s tým,ze deň predtým som si sladké nedala. Brali mi krv z prstu aj zo žili a doktor vylúčil tehotensku cukrovku.
Avšak moja gynekologicka trvá na tom aby som diétu dodržiavala. Tak ja nerozumiem. Keď sa berie z krvy tak tam sa vraj ukáže niekoľko týždňový,, jedálniček,, a ten som mala v poriadku.

banalu
4. mar 2023

Normalne sa najedz den pred. Pit mozes normalne cistu vodu.

banalu
4. mar 2023

@gabriela2952 A nemas vacsie dieta podla merani a preto chce gyn aby si dodrziavala dietu?

gabriela2952
4. mar 2023

@banalu mam podľa ms som 34+2 ale podľa veľkosti malej 35+3.
Lenže ja som mala ovulaciu skôr, pretože je jediný možný termín kedy som mohla otehotnieť 😁 od 8 tt je na každom utz väčšia 😊

zuzkamati
4. mar 2023

@11silvia11 jedla som všetko, o desiatej večer ešte jogurt a jablko a ráno som pila normalne vodu a všetko bolo v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre