Nezodpovednosť 7 ročnej dcérky

manamani1
13. jan 2012

Akoby ste riešili, keď doteraz bolo čo sa týka zodpovednosti na jednotku, vždy všetko spravené, upratané...a zrazu...moja dcérka pozabúda veci v družine, doma, v škole! Začalo to, časopisom z ktorého sa mala naučiť básničku, potom na krúžku si zabudla mikinu aj mobilný,a dnes to bol peračník v družine. Toto za 1 týždeň. Neuveriteľné. Takže mobil vypnutý, a ďalej neviem ako riešiť....

sisaha
13. jan 2012

@manamani1 nemas privelke naroky na dieta? úprimne? ja sa považujem za veľmi zodpovednú osobu, ale tiež sa mi stane, že zabudnem, nechám, stratím... Sme ľudia...nie stroje. Hádam ju nechceš za to trestať...určite to neurobila naschvál.., možno bola roztržitá...keby mala 12 rokov a zabúda tak chápem.., ale 7 ročné dieťa? alebo som len ja taka, že v tom až taký problém nevidím?

katkazaborska
13. jan 2012

no ja osobne mam 25 rokov a tiez sa mi stane ze mi nieco uplne vypadne ale vec ktorá je uplne samozrejma tak na nu zabudnem.kazdy mam e svoj den blbec a dcera ma len 7 rokov nevidim dovod aby si ju nejak trestala.tebe sa este nestalo ze by sa ti nieco pokazilo.,zabudla si na nieco alebo podobne.nechce sa mi verit.ved nie sme stroje.tiez musime raz vypnut. 😝

sympa1
13. jan 2012

@manamani1 asi ju nieco zacala viac rozptylovat? alebo pri kamaratkach zabudne na to co ma urobit. moja 7 rocna ako nastupila do skoly tak vidim ze este stale sa musi naucit zodpovednosti, lebo furt bola zvyknuta na volny režim zo skolky, chodila tam 4 roky. no a zrazu musela mat listky na obed, musela, ist do druziny , musela ist na kruzok..nieco musela 😨 no a sa stalo ze vyucovanie jej skoncilo o pol 12 , prisla som po nu o 3 do druziny a dietata nikde!!!! to bol vtedy sok taky..nikomu neprajem...zhoda nahod, bola zastupovacia pani druzinarka tak ani nevedela ko moja dcera vyzera a ze tam ma byt 😠 no ale sa ukazalo ze cely ten cas sa hrala pri skole so spoluziackou..proste napadol prvy sneh a jednoducho sa im nechcelo ist do druziny..vlastne si ani neuvedomovali kolko je uz hodin ...musela sme riadne dohovarat do duse aby zistila ze uz je zodpovedna za nieco a ze niekam ked musi ist tak musi...uz sa to zlepsilo, ale tiez sme uz raz hladali kde mame šlabikar, dcera proste mala v hlave ine veci ako slabikar tak nevedela 😖 treba len dohovart a neustale upozornovat..asi len tak...ja kazde rano pred celou cestou do skoly preberame co budu mat ake hodiny kam potom pojde , co si vyberie na obed a co idu v druzine robit a kedy po nu pridem, nech ma rpedstavu o tom co ju caka cely den

manamani1
autor
13. jan 2012

@sisaha nie,úplne kludne som riesila situacie, ale myslim si ze ked to zacina byt na dennom poriadku, tak asi niekde bude problem...( nevravím, že u nej, možno u mňa)

manamani1
autor
13. jan 2012

@katkazaborska prispevok co som pisala sisahe si precitaj, nejednasa ze niekto nieco sem tam zabudne!!! Začína tobyť na dennom poriadku!

nela82
13. jan 2012

@manamani1 tiez si myslim presne to iste co
@sisaha deti v takom veku este nemaju taku zodpovednost...predsa len su to este deti 😉 Aj moj 8-rocny syn zabuda..raz pride bez peracnika..inokedy bez capice-teraz nie 😀 no tak v jeseni..rukavice zabudame pravidelne 😀 a uz sa stalo,ze ostal v skole aj zosit...no co narobime-su to nase deti 😉

sisaha
13. jan 2012

@manamani1 mozno by postacoval rozhovor, ci ju nieco zabavilo, ked to zabudla, ale pokial sa to prejavilo len v zabudani a nie inych oblastiach, tak by som to pripisovala iba roztrzitosti a zaujmom vzhľadom na vek. Možno robiš unahlene zavery, ide predsa o jeden tyzden, nie niekolkomesacne problemy..

dajna11
13. jan 2012

ako má 7rokov....je to ešte dieťatko.začína v škole.....no neviem,ja mám 11r. kočenu a teda zabuda stále...nielen veci ale aj čo má robiť....su to deti...hlavu maju plnu hlúpostí,lietaju niekde v oblakoch tak neviem prečo im kaziť detsvo nejakými prísnymi povinnosťami...nech si to lenošenie užiju,kým má za ne kto premýšlať je to fajn 😀 😀

manamani1
autor
13. jan 2012

@sympa1 tak- fantasticky napisane...asi si najviac pochopila, ano mozu to byt zmeny zaujmy,a chcem hladat pricinu, a nie mám vysoke naroky! 😉

montinka
13. jan 2012

@sisaha uplne s tebou suhlasim. ved mne sa kolkokrat stane ze vselico v nahlivosti alebo ked nad niecim premyslam zabudnem. a co take male dieta. a este ak je prvy rok v skole je to pre nu vsetko novu,nove povinnosti na ktore nebola zvyknuta. podla mmna je to normalne.
a ako by som to riesila? urcite by som ju netrestala ale za to na nu nekricala. proste by som jej asi zakazdym dohovorila ze si musi davat na veci pozor, skor ako odide musi si skontrolovat ci vsetko ma.

anjelicek26
13. jan 2012

@manamani1 - neviem, mne prijde jej spravanie normalne, ved ma len 7 rokov! Zo skolou prisli kruzky, povinnosti, viacej veci, na ktore nedozries ty, ale musi ona, jasne, ze zabuda... ja by som to tak neriesila, hlavne nie za tym dat vykricniky, ako keby to bola tak strasna katastrofa. Kludne sa o tom porozpravajte, ze si musi davat na veci väcsi pozor. Viac sa urobit neda, deti do toho dorastaju postupne.

manamani1
autor
13. jan 2012

@dajna11 nechcem trestať, chcem naučiť zodpovednosti!

sisaha
13. jan 2012

@manamani1 moja starsia dcera ma 13 rokov a tiez je co sa tyka ucenia zodpovedna, ale co sa tyka skolskych pomocok, tak zabuda, založí, stratí...

katkazaborska
13. jan 2012

určite to netreba nechat len tak na lahku váhu ale nejak trestat.asi dohovarat ako pise sympa1 aby si vedela zapamatat co treba,aby vedela co ju caka a podobne.urcite treba dieta viest k zodpovednosti to je jasne.s dcerou si sadni a riadne sa s nou porozpravaj,mozno nakoniec pridete k nejakemu dovodu ktorý ju rozptyluje a ona sa tak plne nevenuje sovojim veciam.drzim palce 🙂

sisaha
13. jan 2012

@manamani1 zodpovednosti sa naučí sama a to tak, že ju budeš k nej viesť, nie ju učiť...V tom je rozdiel

andrejka1974
13. jan 2012

ma len sedem rokov je este mala moje deti zabudaju este teraz kam co daju a to maju uz 18,14,11 najviac zabuda 14 rocny je jemne roztrzity maju po skole uplne inde myslienky 🙂 🙂 🙂

manamani1
autor
13. jan 2012

@montinka precitaj si základnú temu, nejde oto, nieco niekedy zabudnem, jedna sa tu urcitu zodpovednost ktora zacina byt pre ňu NEsamozrejmostou, nechcite mi vraviet, ze 7 rocne dieta nema niest za tozodpovednost, ze si zabali casopis, peracnik, a oblece mikinu!!!!

dajna11
13. jan 2012

@manamani1 mehovorím o trestoch...ale ja som tiež dcere stále dokola vravela a j vravím čo treba a ako na to a aby bola zodpovedná a pod.no hold----týždne je a potom dva týždne zasa nie....a možem jej hovoriť,dohovárať....myslím že to ešte vela krát zažijete lebo ja si myslím že som až moc zodpovedná a som stará krava 😀 😀a veru stane sa mi vela krát že niečo zabudnem.....prosto malu niekto či niečo zaujalo pri čom zabudla na veci....možno kamošky.možno hra..

sympa1
13. jan 2012

@manamani1 ano urcite to bude aj celkovou zemnou a novymi kamaratstvami a celkovo to vyucovanie prebehne dost rychlo a deti si musia menit kazdych 45 minut veci na stole..dokonca moja dochadza na anglcitinu a nabozenstvo do inych tried tak tych veci kde sa co moze zapotrosit je dost...ale furt jej opakujem aby si davala pozor na veci aby nedovolila cmarať spoluziackam po jej skol.taske!!! 😠 to som bola tiez vytocena...no proste len opakujeme stale aby si to zapamatala 😀 dufam ze uz to nebude aspon ako s tou druzinou 😉

manamani1
autor
13. jan 2012
nela82
13. jan 2012

ano-lebo este nema skolopovinne dieta 😀

manamani1
autor
13. jan 2012

@sympa1 no vidids sama pises ze si bola vytocena!

anjelicek26
13. jan 2012

@manamani1 - zabudla za tyzden tri veci, no katastrofa vysita 😕 Podla mna si velmi rozmazana tym, ze to vsetko doteraz klapalo, dcerka fungovala ako hodinky a teraz, ked sa zacne spravat ako jej rovesnici, je zle. Isteze treba viest dieta k zodpovednosti, ale aj trochu volnosti a priestoru a byt nadalej zodpovedny ako rodic - opytat sa pred skolou/druzinou/kruzkom - mas vsetko? Mikina, peracnik, vsetko v taske? Pretoze 7 rocne dieta sa vykecava pri dverach s kamaratmi, zhrabne, co vidi na stole a pozabuda bez toho, aby to robilo naschval. Velke naroky mas na nu.

montinka
13. jan 2012

@manamani1 ty si ako dieta nezabudavala veci v skole? mozno sa jej to stava z roztrzitosti zakeca sa so spoluziackami po skonceni hodiny alebo vyucovania alebo kruzky a vtedy si mozno nevsima co si hadze do tasky a co nie. a mozno chce byt rychlo zbalena aby jej kamosky neuslo a vtedy to zabudne ja neviem.

sisaha
13. jan 2012

@manamani1 ja som v prvom a druhom ročníku musela dcére kontrolovať školskú tašku, či si zabalila na vyučovanie podľa rozvrhu všetky školské potreby. Neverila by si, koľko veci bolo vynechaných... Samozrejme som ju na to upozornila, ale hoci postupovala podľa rozvrhu zabudla...Prečo potom deťom kontrolujeme domace ulohy na prvom stupni? Lebo deti sa nechajú ľahko niečím rozrušiť, vyrušiť a zabudnú...časopis mohla niekomu požičať, alebo spadol na zem.., to iste peračník.., možno jej nebola zima a mikinu nepotrebovala...Čo ak ich na krúžku nahánali, aby už rýchlo odišli?

nela82
13. jan 2012

a to keby si mala chlapca?Moj je taky rozutekany,ze az sa niekedy divim,ze este tasku nezabudol v tej skole 😀 Jednoducho je este dieta-bude starsia,bude aj zodpovednejsia...

bambibam
13. jan 2012

Neboj niesi jediná,moja neter tam už zabudla aj školskú tašku ,a nehovoriac o dcére ,tiež mala také prelomové obdobie 2-3trieda ZŠ a viac sme hladali,ako sa učili.Teraz má 13 a mám pocit niekedy ,že sa to opakuje,furt niečo hladá a poriadok jej príde ako nenájdené slovo v cudzom jazyku.U nás funguje spôsob odmeňovania.Napr: ked niečo zabudne,vyvedie - musí si dať doporiadku izbu ,a viac v domácnosti pomáhať,inak má voľno -a prístup skoro ku všetkému -teda má čas na telku ,počítač,kamarádky.....Prípadne ked niečo veľmi chce - naposledy to bolo nejaké CD - tak sa to odkladalo cca3 týždne. A sama prišla na to prečo sme ho nešli kúpiť hned.
A čo sa týka mobilu - ja sama ho niekedy doma hladám 😠 dcéra dostala mobil až v 5 triede.Aj to len preto, lebo cestuje do školy autobusom ,inak by som jej ho ani nedávala.

manamani1
autor
13. jan 2012

@anjelicek26 neviem tak... 😉

manamani1
autor
13. jan 2012

@montinka boooze, citak co pisem, tu sa jedna zodpovednosti ktoru doteraz mala,a nie pozabudanych veci!

sisaha
13. jan 2012

@manamani1 tak definuj zodpovednost u tvojej dcery, lebo sama pises o pozabudanych veciach