Chlap je hamižný na peniaze

sophie25
1. okt 2017

Ahojte žienky... V prvom rade chcem poprosiť o normálne odpovede, kto ma chápe, kto o tom niečo vie alebo to má podobné a tak... Kde začať?... Mám priateľa 5 rokov, z toho 1,5 roka spoločné dieťa, som ešte na materskej, mamičky ma musia chápať, že vyžiť z tej almužny je len veľmi ťažko... Snažím sa roztriediť si peniažky na každý týždeň , aby sme z toho vyžili do ďalšieho mesiaca :( Problém je v tom, že za tie peniaze sa snažím kúpiť svojmu dieťaťu všetko, čo potrebuje, od plienok, mliečka kaše, oblečenie atď.... Ale môj priateľ je veľmi hamižný na peniaze, majetnícky alebo ako to mám ešte opísať... Veď dieťa rastie ako z vody, keď je mu niečo malé treba mu dokúpiť, ide zima treba toho viac... Ďalej, o domácnosť a o nás všetkých troch sa starám iba ja, to sú potraviny a oblečenie pre dieťa, ale len kým sa neminú peniaze ... Keď už miniem, pýtam od priateľa, dá mi aj kartu, ja nakúpim čo treba hlavne maličkému, nikdy si nič nekúpim mimo toho, napr. pre seba, nikdy! A keď príde domov, hneď beží na internet banking a pozerá kde som koľko minula a začne aj skončí to hádkou, že som mu vybielila účet ... Mňa to neskutočne uráža a ubíja.. :( Ideme do obchodu, tak ku koncu mesiaca, keď ja som už žial čistá, nakúpime a on si od pokladne odíde a nechá platiť mňa... Aj keď vie že peniaze už nemám, veď chodim na nákupy vždy sama, či už pre malého alebo potraviny... A ešte má tú drzosť vyčítať mi, prečo nie je čo jesť, prečo nie je mlieko pre malého, prečo nie je opraté atď.... No keď ja to nemám z čoho kúpiť? Ďalšia vec, je naviazaný strašne na svojmu mamu, vždy len tam chce ísť a tam byť, tam jesť, veď mamka navarí operie nakúpi.... A mne je to až blbé, keď všetko za nás platí jeho mama... no nemyslíte, že je to trápne? Jeho mama to podľa mňa vidí, isto aj vie akého ma syna, ako si ho vychovala, ideme na nákup aj spolu, a ona mi sama od seba nakúpi mäso, hocičo.. ale peniaze nevezme... Inak nie, s peniazmi problém nemá aspoň on, práveže ich nie je kam dávať, ale on nedá ani vlastnému decku, ledva mu kúpi jogurt...
Netuším čo s tým robiť... Ja som chorá, mám vážnu chorobu, ktorú keď nebudem riešiť čím skôr, tak tým bude horšie... Za 2000€ mám všetko z krku, žiaľ poisťovňa to nepreplatí a normálne som ho už poprosila, lebo viem, že môže mi dať tých 2000€ zo dňa na deň, tak nie, on mi ich nemôže dať lebo z čoho bude on žiť potom... Poraďte mi prosím :(

nyusika
2. okt 2017

@mateson
presne tak.
keď na otec dieťaťa na drahé auto, môže jeho dieťa piť najdrahšie UM na trhu...

felicitab
2. okt 2017

@0silvia0 vyzerá to tak, že o chvíľku sa aj ja budem musieť pripojiť 😅

@silverrko Dobre. Ak smiem, položím otázku. Kde vo svojom príspevku 0silvia0 spochybnila toto tvrdenie? Nikde nepísala, že nie je vhodné dávať dieťaťu mlieko alebo učiť dieťa chodiť na nočník. Jediná vec, ktorú vytkla, a na ktorú som následne ja naviazala, bolo časté používanie plurálu a zdrobnenín v rámci jedného príspevku.

silverrko
2. okt 2017

@felicitab A čo je na tom že mamička použila zdrobneninu daake nové pravidlá na MK o ktor.sa nevie? Mimo tému toto celé . Téma je zadaná jasne. Krásny den

mihula
2. okt 2017

ja si myslím,že ak matka stavia rodinný dom,tak asi nebude na tom až tak financne zle.
A ruku na srdce ženy.Ktora by ste v takom prípade nedala dcere 2000e na liecbu?No nech sa pod zem prepadnem,že ja ako matka nezoženiem na liecbu vlastnej dcere:Co aj žobrat pojdem

sashabb
2. okt 2017

@silverrko to nieje o pravidlách ale o tom, že sa to zle číta 🙄

denisa098
2. okt 2017

@sophie25 ak by si isla k mame,mohli by ste sa dohodnut a ist na striedacku na brigadu,napr upratovanie rodinneho domu,ak by si to dala.Ulavilo by sa vam obom,jedna by pomohla druhej a po rodicaku by si mohla do prace aspon nachvilku aby si si mohla vziat pozicku z banky na toho lekara.Len y to bolo asi narocne pre teba,alebo ist k lekarke aby ti posudili zdravoty stav a ozno by dali nieco osobne si myslim ale ze ist k mame a muzika na sud a nech plati vyzivne,oni mu to vyrataju,odlozis si nejake eura na lekara mozno aj z toho.Ja viem lahko sa mudruje,no inak neviem.Posledna moznost,nechaj proste platit polovicu nakupov jeho,alebo mu povedz nech kupuje mlieko a plienky malemu on cely mesiac a ty si poriesis ostatne,co sa tyka stravy,prasky,a tak co ti treba domov.

sasa1310
3. okt 2017

@mihula celé vymyslené, na priame otázky nereaguje a dievča to trochu nedomyslelo. A možno aj domyslelo, jedna tu sa už chytila na lep

majaxy
3. okt 2017

K mužovi sa nebudem vyjadrovať, ja by som toto doma nechcela....Zákrok ti musia urobiť zadarmo a zúbky zatiaľ porieš protézou, myslím že tá nie je taká drahá. Ked pojdeš pracovať, ostatné doriešiš podla možností. Držím palce, aby sa ti život dostal do normálnych kolají

lenka13021
5. okt 2017

@sophie25 kludne si vytvor stránku aj ja ti prispejem

luzzia
14. okt 2017

nezda sa vam, ze toto bude ta ista osoba?

https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/pozicka-po-splateni-exekucie/

ale ako som uz napisala aj tam, pokial sa mi to len zda, obom damam sa ospravedlnujem..

solinkarka
14. okt 2017

@luzzia aj ja si myslim... nejaka podvodnicka zrejme

andyka321
10. feb 2018

@marina24 hamizny = lakomy

cecilia68
10. feb 2018

@sophie25 A to predtým taký nebol? Si nevidela, že je židák?

janapiestany
10. feb 2018

Ja som to mala podobne 🙂 nemala som limit ale ze minam vela tak teraz chodi nakupovat manzel a vidi co vsetko stoji 🙂 teraz vycitam pre zmenu ja manzelovy co vsetko kupil a nemuselo to byt 🙂 z kazdeho nakupu mi donesie nejaku malickost aj dcerke 🙂

blairgossip
21. feb 2018

ako to cele dopadlo?

solinkarka
21. feb 2018

@blairgossip sa nedozvieme...autorka je neaktivna

dantecooperativehe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
korunka1
26. sep 2018

@dantecooperativehe No to iste..a svišť ich balil do alobalu...zalez niekam

solinkarka
26. sep 2018

@dantecooperativehe si chlap ci zena? Asi google zle prelozil co??? Podnodnici ste

svetluska131
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dilino
17. nov 2019

to asi zrejme to liečba kmeňovymi bunkami kamáratka bola a platila v hotovosti 2500 eur to poisťovňa neplati lebo to robiav CR a na Ukrajine a to poisťovňa peniaze dať nechce

moony99
18. jún 2023

Taký žgrloš závislý na svojej matke sa nikdy nezmení.Nestrácaj čas ani nervy kvôli nemu.Nie je nahraditelný.Podaj žiadosť na výživné,nájdi si zatiaľ nejaké dočasné bývanie,skús v okolí nájomný byt,tie nie sú až také drahé a pri skromnosti prežiješ aj s dieťaťom,hlavne budeš mať pokoj,nenechaj sa tak psychicky týrať.

sophie25
autor
22. nov 2023

@moony99 Pekný deň prajem 🙂 dnes mám už o 6 rokov viac, rozumu viac 😀 ako vtedy. Je to 6 rokov staré 🙂
Zistila som, že vlastne moja matka ma úplne zhadzovala kvôli môjmu partnerovi, lebo oni nemali peniaze, ale moj muž bol pri peniazoch....matka s otcom zanedbali starostlivosť o mňa a teda mi nedali ani na liečbu, lebo veď už so mnou nemajú nič, mám dieťa atd. a on si kupil auto za 35k ... Nejak som nerozmýšľala ani sama vtedy a dala som na mamu, že on mi peniaze nedáva, proste ona ma o tom normálne presvedčila....

Dnes mam vlastné podnikanie, ten priateľ mi zaplatil aj operáciu vtedy, aj keď už mal auto za 35000, ale vyplatil aj operáciu, už žijem vo vlastnom dome a mám sama auto za 50 000
Toho chlapa som si zobrala za muža po 9tich rokoch, o ruku ma požiadal v roku 2020 a zmenil sa k najlepšiemu mužovi na svete, máme už druhé dieťa, spoločný účet, spoločne peniaze, nerieši sa nič ohľadne peňazí, kúpim si čo chcem, všetko funguje ako má, svokra je najlepšia žena na svete a moja druhá mama. Síce na úkor mojej vlastnej mami, ale žiaľ ona robila rozbroje medzi nami. Škoda, že som to nepochopila skôr, ale som vďačná dnes za svojho muža, nedám za nič na svete, hlavne, že sme všetci zdraví 🙂

Ďakujem za všetky odpovede! Vždy sa budem držať svojho motta, že čo je pokazené, treba skúsiť opraviť a nie zahodiť 🙂
Keď niekto chce odpoveď na tému 'svokra' ako to ona brala už vtedy, tak kľudne dajte vedieť 😉 rozmýšľa celkom ekonomicky dodnes a som u nej každý týždeň, chodíme na dovolenky spolu 😊

0silvia0
23. nov 2023

@sophie25 čiže tvoja mama ťa presvedčila, že on ti nedáva peniaze, ale ti ich skutočne dával? Veď v úvodnom príspevku si písala, že tvoj chlap ťa nechá platiť pri pokladni, že ti vykrikuje, že mu vybieluješ účet a nemáš z čoho variť, tak ako to vlastne bolo? Lebo si to trocha zamotala.

stanulienkat
23. nov 2023

@0silvia0 a vsetci zili stastne......ibazeby nie.

sense
23. nov 2023

@stanulienkat ved to nechá ju na meterskej platiť všetko a zrazu obrat

lucia245
23. nov 2023

@sophie25 ja tu budem za zlú, ale - z vyššieho rodičaku plus pridavok na dieťa musíš zvládnuť nakúpiť potraviny pre trojclennu rodinu na mesiac. A 1,5 ročne dieťa nemá prakticky žiadne vydavky - oblečenie bazar alebo kamoška (ok, mozno topanky nove), jedlo už je rovnaké ako my, umelé mlieko nepotrebuje. Plienky babylove alebo lupilu, max 2 balenia mesačne v tomto veku, to je menej ako 20e. Treba si prehodnotiť výdavky...
Druhá vec je prístup muža - keby treba peniaze, má ti ich dat bez reptania. Musi mat v teba dôveru, že neminas hajbuj za to, čo nepotrebuješ. Jeho komunikácia s tebou nie je ok.

0silvia0
23. nov 2023

@stanulienkat no kopírujem z úvodného príspevku autorky "A ešte má tú drzosť vyčítať mi, prečo nie je čo jesť, prečo nie je mlieko pre malého, prečo nie je opraté atď.... No keď ja to nemám z čoho kúpiť?"
Takže popiera vlastne skutočnosti a zrazu je to o zlej mame. No dobre, ich život, snáď je to naozaj dobré, ale pravdupovediac neviem čo si o tom človek má myslieť.

sophie25
autor
23. nov 2023

@0silvia0 to bolo vtedy, boli občasné prípady aj také, ale dupla som si aby sa začal starať. Aj on asi potreboval dozrieť.
Ohľadom mojej mami iba to, že sa somnou hadala, že ona mi na operáciu toľké peniaze nedá a prečo by aj mala, že nech sa stará chlap keď má na auto... ale tak aj bolo, muž mi zaplatil všetko ešte aj nad rámec toho.

@lucia245 mam už 2,5 ročné a kupujeme všetko nové, plienky normálne pampers, umele mlieko nepotreboval lebo bol kojený, a neviem či si zahľadela, ale rodičak je už iba slabý príjem u mňa, síce je ten vyšší, aké ten ide deťom na sporiace účty, ja som začala podnikať, takže mi netreba prehodnocovať výdavky. Výplata ide moja aj mužova na náš spoločný účet a kupujeme si všetci čo chceme, spoločne ide všetko.
Moja mama dodnes robí rozbroje ale to už je jedno, nechajme to tak, náš vzťah sme si potrebovali vybudovať a zvyknúť si na prvé bábätko v rodine si museli všetci. Nie som nejaká naivná, žeby som ostala s debilom alebo nejakým takým chlapom, čo sa dialo bolo, dnes sme úplne niekde inde a nič nám nechýba.
Ja som vám len musela odpísať lebo som sa zasmiala sama na tom, čo som písala. 😁 nebudem riešiť veci 6 rokov staré.

Majte krásny deň

sophie25
autor
23. nov 2023

@stanulienkat od vtedy, čo už je to 6 rokov, sme sa porozprávali ohľadne financií, pochopil, chodil kupoval všetko čo trebalo plus mi posielal ďalších 500€ ak niečo treba a on nieje doma. Pochopil, zmenil sa a nepamätám si na deň, kedy sme sa my dvaja hádali. Takže áno, naozaj žijeme šťastne 😊