Ako funguje tripple test?

mimuska123_
14. nov 2011

doktorka mi robila tento test a vysiel mi 47, a norma je 45, bojime sa...i ekd nam povedala, ze sa nemame bat, alle musi nas poslat na genetiku......mali ste niektora taketo podobne?

ozujskova
14. nov 2011

tripple test je jedna z najzbytocnejsich veci na svete..nam pri malom vysli zle tripple testy...riziko downa sme mali 1:16 a mali sme mat vzhladom na vek 1:2300...absolvovala som amniocentezu a ta nam nevysla lebo mi odobrali malo vody tak som trpla do konca tehu a vysledok...zdravy chlapcek...

cize nerob si z toho hlavu ...kaslat na tripple testy

mimuska123_
autor
14. nov 2011

no teraz som bola u doktorky a tiez mi povedala, ze sa nemam bat, ze to byvaju take vysledky ked je to 400 krat prekrocene...a ja to mam o 2 stupne...zajtra ideme na geneticke vysetrenia...uvidime co tam...ale doktorka mi povedala, ze mam byt kludna, ze sa nemam bat, ked je to len o tolko prekrocene

janka79
14. nov 2011

@mimuska123_ nepocula som o tom, ze zena "musi" ist na geneticke vysetrenia
ten test je velmi nepresny, lebo ma velke rozpatie koli tomu, aby zachytil vsetky postihnute deti...takze nakoniec to vychadza tusim, ze zo 100 deti, ktore maju byt podla neho postihnute je naozaj postihnutych len 5
je to niekde na nete popisane
a amniocenteza je nebezpecna aj v tom, ze ak sa do plodovej vody dostane krv pri tom zakroku, dieta hoci bolo dovtedy zdrave, ziska nejake postihnutie

mimuska123_
autor
14. nov 2011

no ved to si ani nedam tu plodovu vodu, to urcite odmietnem....budeme mysliet pozitivne a tesit sa na nase babätko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre