Čakanie na výsledky. Cysta alebo tehotenstvo

anawiel
27. apr 2010

Ahojte, chcela som sa Vas spýtat na názor....od minuleho tyzdna mam problem s bolestami brucha tak som isla na sonografiu...tam mi pan doktor oznamil, ze mam asi cystu na vajecniku, ze mam ist ku gynekologovi. Tak som ho teda dnes navstivila, a mily pan gynekolog mi povedal ze cysta este nieje ista - teda bud je to cysta, alebo som tehotna. Je vobec mozne si toto pomylit?
Bola som u neho tyzden dozadu koli preventivnej prehliadke a vraj tam uz vtedy videl 20 mm vajicko, ale ze to "neriesil"...teraz to ma 36mm...nemala som este dieta, cize som z toho dost vystresovana...je mozne ze plod za tyzden takto podrastie?
Menstruacia mi meska, som stale unavena, mam vytok, ale boli ma stale podbrusko. Mali ste take bolesti v zaciatkoch tehotenstva?
Nedokazem len tak cakat na vysledky testov, potrebujem pocut nazor, dakujem vam krasne....

lubka3232
4. júl 2017

myslím, že 6. týždeň sa už dá pozorovať srdiečko bábätka, takže asi od tohto týždňa to lekári vedia potvrdiť. a po pravde, niekedy sú tie príznaky tehotenstva veľmi mätúce, a ľahko sa zamenia s príznakmi menz. v každom prípade netreba vešať hlavu 🙂 držím palce!

janie7
5. nov 2017

Ahojte dievcence, snad budete vediet poradit aj mne. Pravdepodobne si so mnou moje telo robi co chce.😠Najskor mi tyzden po tyzdni ukazali ovulacne testy dva krat pozitivnu ciarku a 5 dni po pohlavnom styku som zacala malinko spinit na svetloruzovo cca 2 dni, ale iba par kvapiek a vyse tyzdna ma picha v podbrusku striedavo raz vlavo, raz vpravo poslednu dobu viac vpravo a ms mi meska 2 dni. Co je vsak zaujimave, prsia ma pobolievaju len troska. Moze to byt cysta alebo sa mozem tesit na babo. Testy som si zatial nerobila, kedze mavam dlhsie cykly. Cystu som mala len raz a ta sa krasne vstrebala. Vopred vdaka.

mariap24
6. nov 2017

@janie7 skus pockat. Mna pred ms a to som uz bola tehu tiez pichalo uplne tak ako keby som mla dostat. A ms neprisla ale aj tak som mala mensie bolesti. To je kvoli tomu ze sa roztahuje maternica to pichanie. Vyzera to na babatko 🙂 pockaj a uvidis. A to mas pravidelnu mas ci?

mariap24
6. nov 2017

@janie7 ja som mala stale pravidelnu ms tak ked mi meskalo den som si robila test a hned mi ukazalo 2 ciarky 🙂 uz som to citila ze tam je babo 🙂 no a pri cyste som dostala ms na 23 den to bolo u mna vlmi skoro lebo mam 28 dnovy cyklus a som trosku krvacala. Som myslela ci nahodou babo tak som sla na gyn. a tam mi potvrdil cystu. A pri prichode domov som mala uz silnejsie krvacanie. Tak to mi sposobila cysta. Myslim ze bude dobre 🙂 budem na Teba mysliet. 🙂 myslim ze je to babo 😊

janie7
7. nov 2017

@mariap24 Ahoj, dakujem krasne za povzbudenie, dnes som si robila tehu test a bol negativny.Ale je aj nejako divne od zaludka, tak radsej skocim ku gynekologovi. Co sa tyka mojho cyklu tak mam vacsinou pravidelnu ms, len par mesiacov dozadu mi to zachaosilo, kedze som bola na sluzobke a potom na antibiotikach a niekedy mavam anovulacne cykly, Mam aj predpisany Clostil, ale zatial to do seba nechcem pchat, najma nie teraz, ked sa uz blizia Vianoce. Zelam pekny dnik a krasne tehulkovanie.

mariap24
7. nov 2017

@janie7 test nemusi ukazat a mozes byt a tak je to aj opacne. budem na Teba mysliet 😊

mariap24
7. nov 2017

A dakujem 😊 aj Tebe pekny dnik 😊

janie7
10. nov 2017

@mariap24 Ahojky, tak som sa vcera u doktora dobre nasmiala, pretoze som tam stravila skoro hodinu, prelustroval ma od hlavy po paty, spravil mi dve sona a zistil, ze nic nezistil🙂 Ale chvala panu Bohu cystu vylucil, ale maternica sa mu zdala mala na tehotenstvo. Tak mam cakat do pondelka a ked ms nepride, pichne mi vyvolavacku a spravi hormonalny profil. Zelam krasny vikend.

mariap24
10. nov 2017

@janie7 no uvidis ako. A to kvoli comu ta vyvolavacka?

bibi14031996
29. apr 2018

Ahojte ženy prepačte že sem pišem ale nechce sa mi zakladat new diskusia

Moj gynekolog mi v piatok 27.4.zistil 6.cm cystu no mne sa to nezda boli ma podbruško a mrcha mi meška už od 21.4.
Test som si ešte nerobyla ale myslite že sa mohol pomylit že by som bola tehu namiesto cysty

zuzkka3
26. júl 2019

Ahojte. Som 27 DC, včera som mala špinenie dva krát počas dňa, veľmi slabé (skôr hnedý výtok) a dnes opäť iba biely klasický výtok. MS by som mala dostať za cca 3 dni. Testy mám negatívne, bolesť podbruška (tlaky, pichanie), nafuknúté a bolestivé prsia, bolesť krížov. Nechránime sa, preto by mohlo ísť o tehotenstvo (som cca 12dpo), no mätú ma tie negatívne testy. Myslíte, že by mohlo ísť aj o cystu?

bibi14031996
26. júl 2019

Co ti na to povedal gynekológ

petraberkyova
9. apr 2023

ahojte som tu takmer nova .. chcela by som sa spýtať na jendu vec, švagrina sa snaži už velmi dlho o dieťatko ale nejak to neudrži a test ktori si spravi jej ukaže že je tehotna ,bola u gyn. svojho ten jej povedal že ako vypada tak neotehotnie ,že test klame žiadne vyšetrenie jej nespravil len ju dosť nie pekne pourážal a povedal jej že ak neschudne neotehotnie ., Ja si myslim že s tým ako vypada nemá nič spoločné aby sa nestala mamou ... Nato jej povedal že ma cistu ktorá jej rastla a potom praskla že krvacala a mala dosť velke bolesti . Ja sa len chcem na toto spýtať či je možne aby žena ktorá sa snaži otehotniet a aby jej branilo v tom že cista ktorá už raz praskla a ukazovala by sa znova a znova že by neotehotnela len kvoli tomu ??? prosim vas viete mi v tomo poradiť dakujem velmi pekne za každu vasu odpoved ....

janie7
9. apr 2023

@petraberkyova Ahoj, cysty vedia narobiť veľkú šarapatu, ja som bola takto 2 krát “tehotná” ale test som v tomto prípade nemala pozitívny a dôvodov môže byť veľa. Pri polycystických vaječníkoch je veľká pravdepodobnosť, že má nekvalitné vajíčka a to môže spôsobovať biochemické tehu.
Ak má možnosť nech zmení gynekológa alebo skúsi CAR, keď sa už dlho snaží. A mne na cysty pomohol Gynex. Držím palce😘

petraberkyova
12. apr 2023

@janie7 dobre ďakujem veľmi pekne skúsim jej to navrhnúť ten CAR gyn zmenila síce šla k tomu čo chodím ja a ten jej povedal že keď je to malé nieje problém otehotnieť a môže byť aj to ako ste mi písala že neudrží to v sebe .... Ja s tým síce problém nemám čakáme s priateľom už druhé ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre