Čakanie na výsledky. Cysta alebo tehotenstvo

anawiel
27. apr 2010

Ahojte, chcela som sa Vas spýtat na názor....od minuleho tyzdna mam problem s bolestami brucha tak som isla na sonografiu...tam mi pan doktor oznamil, ze mam asi cystu na vajecniku, ze mam ist ku gynekologovi. Tak som ho teda dnes navstivila, a mily pan gynekolog mi povedal ze cysta este nieje ista - teda bud je to cysta, alebo som tehotna. Je vobec mozne si toto pomylit?
Bola som u neho tyzden dozadu koli preventivnej prehliadke a vraj tam uz vtedy videl 20 mm vajicko, ale ze to "neriesil"...teraz to ma 36mm...nemala som este dieta, cize som z toho dost vystresovana...je mozne ze plod za tyzden takto podrastie?
Menstruacia mi meska, som stale unavena, mam vytok, ale boli ma stale podbrusko. Mali ste take bolesti v zaciatkoch tehotenstva?
Nedokazem len tak cakat na vysledky testov, potrebujem pocut nazor, dakujem vam krasne....

martinka8361077791
8. máj 2010

ahoj ja mam problem meska mi menzes uz tri dni je mi spatne boli ma brucho naposledi som bola na gynde minuli utorok ta ma poslala na ultrazvuk a je mi na zvracanie bili ma hlava a som unavena mozna ze budem tehotna este to neni iste uvidim co najde na ultrazvuku ahojki odpis mata

tina78
8. máj 2010

Anawiel a tehotenský test si si nerobila?
Ja som pred pol rokom šla k dr. s pozitívnym teh. testom a on mi pri prehliadke zistil cca 5cm cystu, o tehotenstve pochyboval a tak mi robil ďalší test a bol pozitívny. Takže tehotenstvo bolo potvrdené, ale veľkým problémom bola tá cysta, ktorá žiaľ rástla a tak som v 10 týždni bábo potratila. Podľa informácii, ktoré mám od doktorov, cystu ktorá má viac ako 5 cm treba operovať, ked je menšia, väčšinou sa zvykne sama vstrebať, tak mi bolo povedané, ale ak rastie a robí problémy, ako napr. u teba tie bolesti, tak treba určite niečo robiť.
Ale tie príznaky, čo opisuješ môžu byť aj pri tehotenstve, ale aj pri cyste, lebo ak je hormonálne aktívna, môže spôsobiť napr. aj meškanie menzesu 😉

didulka85
9. máj 2010

Ked som mala na teste //, isla som ku gyekologovi a ten ma poslal na ultrazvuk. Zistili mi cystu na vajecniku a vnutromaternicove tehotenstvo. Doktorka povedala, ze je to taky 4tt a nemam sa este tesit, lebo mozem potratit. Zakazali mi sex a prudke pohyby. Este netlklo malinkej srdiecko. O dva tyzdne som isla zase a srdiecko uz bilo poriadne. Cysta mi rastla do 11tt, jej posledny rozmer bol 7cm. Potom sa vstrebala.
Podbrusko ma bolelo cely prvy trimester.

tina78
9. máj 2010

Didulka, tak ty si mala väčšie šťastie ako ja 🙂 Mne cysta rástla a potom zrejme praskla a s ňou žiaľ odišlo aj bábo. ☹

didulka85
9. máj 2010

Tina to mi je luto...
Mna doktorka hned na prvom ultrazvuku pripravila na to, ze by som mohla potratit. Som odtial isla s placom. Bohuzial aj to sa stava.

tina78
9. máj 2010

Veru, aj ja som s tým bola dopredu oboznámená, tak preto som to moje tehotenstvo tajila, vedel o tom len úzky okruh ľudí. Ale už je to za mnou, viem, že nie som prvá ani posledná, ktorej sa to stalo a našťastie doma mám nádherného zdravého syna, ktorý mi robí radosť a stále verím, že raz bude mať súrodenca 🙂
Som rada, že tebe to dopadlo dobre a že cysta zmizla! Tak držím päste, aby ste boli obe zdravé 😉

didulka85
10. máj 2010

Dakujem Tinka... Mozno sa ani nenazdas a najdes si na teste //. 🙂

teodox
11. máj 2010

Ahojte, som rada, ze som nasla tuto temu, ja som v podobnej situacii ako Didulka85. Som v 6tt a pri kontrole mi vcera okrem babatka nasli aj cystu 7x5 cm. Moj gynekolog ma poslal okamzite do Ruzinovskej nemocnice, ze tam mam ist lezat, vypisal mi vsetky papiere, no nezobrali ma {stravila som 2 hodiny behanim po troch ambulanciach}, udajne mozem lezat aj doma a ak budem mat nejake "problemy", mam sa hlasit. Som po dvoch spontannych potratoch, o to viac sa bojim o toto babo. Co bolo divne, je ze moj gynekolog videl na ultrazvuku akciu srdca a v nemocnici mi tvrdili ze nic nevidia {v ten isty den}. O to viac sa teraz bojim, ci vobec male zije....
Didulka85, ako casto si chodila s cystou na kontrolu? Mohla si chodit normalne do prace? Tie bolesti sa zvladnut daju, len by som si nerada nieco vycitala neskor, kontrolu mam az buduci tyzden v piatok. Dakujem🙂

didulka85
11. máj 2010

Teodox chodila som kazde dva tyzdne na ultrazvuk. Normalne ma nechali chodit do prace, aj ked som bola za to dost nahnevana na doktora. Velmi som sa bala kazdeho pohybu. Na tvojom mieste by som urcite zostala doma s vylozenymi nohami pred telkou. Hlavne ked si uz dve deti potratila.
Mne sa ta cysta drzala tak dlho, ze to uz pomaly vyzeralo na operaciu.
Drzim palce, nech to dobre dopadne...

teodox
11. máj 2010

Didulka 85, dakujem za super promptnu odpoved🙂) Mne je to celkovo divne, ze v jeden den mi lekar povie, ze mam ist lezat do nemocnice a druhy, ze si mam davat pozor na pohyby. Chvalabohu mam pracu, kde si mozem dovolit zostat par dni doma a robit z domu, tusim to tak od zajtra spravim. Snad sa ta cysta sama vstrebe, operacia je vzdy riziko, hlavne pre to male...
Drzim palce, nech ti dietatko rychlo a hlavne v poriadku rastie....a nech ste coskoro vacsia rodina🙂

katarina7777
12. máj 2010

ahote, skopirujem vam prispevok s mojou skusenostou s cystou na zaciatku tehotenstva... prispevok som napisala v inej teme asi 3 tyzdne po operacii... teraz som v tretom trimestri a vsetko je v poriadku.

Ahojte,

neda mi nepodelit sa s mojou skusenostou...
Na zaciatku tehotenstva mi zistili cystu na kazdom vajecniku - priblizne 3 cm kazda. Po cca 2 tyzdnoch mi z jedneho vejecnika cysta zmizla a na druhom mi narastla na 6 cm. Kedze som nemala bolesti a bola to folikularna cysta, nariadili mi kludovy rezim s tym ze sa bude sledovat situacia. V 10 tyzdni som sa zobudila na velke bolesti a hned sme utekali do nemocnice, kde si ma nechali na pozorovanie a po troch dnoch mi bolesti presli a isla som domov. Nariadili mi absolutny kludovy rezim minimalne na dva tyzdne . Bohuzial po dvoch dnoch sa mi vratili bolesti (cysta sa mi krutila okolo vajecnika) a o take ze pre mna musela prist sanitka , od bolesti som vracala a mala som triasku. Hned ako sa uvolnila operacna sala (po dvoch dlhociznych hodinach) ma operovali a musel ist von aj vajecnik. Kedze bol Silvester a nebol tam lekar co by vedel cystu vybrat laparoskopicky, ostala mi ako spomienka 10 cm rana, ktora sa uz skoro zahojila. Najdolezitejsie ale je ze malinke je v poriadku, ako keby sa nic nestalo.

Z mojej skusenosti mozem povedat len tolko ze nie vzdy sa oplati cakat na poslednu chvilu s operaciou. Pocas prveho pobytu v nemocnici mi primar povedal ze by mi tu cystu mohli vysat alebo odstranit laparoskopicky, ale kedze tam bolo riziko potratu tak som odmietla... da sa povedat ze mi cystu odstranili najhorsim sposobom- rozrezali mi brucho + som prisla o vajecnik....keby som vedela co ma caka riesila by som situaciu inac, ale keby bolo keby...

Dufam ze vam maja skusenost pomoze v rozhodovani co spravit v podobnej situacii.

tatiana77
14. júl 2011

ahojte, chcem sa opytat...som po operacii zlcnika a do 2 tt mi operovali tzv pseudocystu, ktora sa nachadzala medzi maternicou a crevami....chcem sa len opytat, ci nema niekto skusenosti s takouto operaciou? Chceme aj druhe bebo...idem k dr na kontrolu, som zvedava co povie...uz je to pomaly 2 mesiace od operacii......ale pockam si este asi na kupele....uvidime.....

timona
4. mar 2012

viete mi niekto poradit? mam za sebouIUI, IVF , snazime sa dva a polroka. Vcera t.j. na 19.nasty den cyklu som nasle pozit. tehu test, druha ciarka nabola rovnako silna ako kontrolna ale nebol to ani duch...samozrejme som sa velmi potesila, ale cim dalej nad tym premyslam tym viac neverim, ze by to mohlo byt tehu..citala som ze aj pri niektorych cystach napr. zo žltáho telieska sa može tvorit HCG...nejde mi hlavy ze by tak skoro mohol tehu test ukazat pozitivitu...

laska1234
16. júl 2014

AHOJ mala som pomer 3dni pred menštrulaciou.V3 tyždni som zistla že mavam zvlastne chutki na jedlo unava a bolest brucha zvracanie kazdy den horučky a nizky tlak.Vybrala som sa k lekarovi povedal mi žesom 3tyzdni tehotna a že mam za zastaviť o tyžden priebehu tyždna som dostala slabu menštrulaciu je mala som len2dni.Ked som sla pet klekarovi povedal mi že sa pomilil a ma zvečeni vaječnik od toho prebehli 4tyzdne a vobec sa nič nemeni je možne že možem bit tehotna.

kristinka28
16. júl 2014

@laska1234 skus testik ten ti ppovie,ako to ze sa pomylil lekar to co je za lekar

mishaelka
29. júl 2014

dievcata chcem sa opytat ..... od puberty stale mavam pravidelnu menstruaciu ktora sa mi zo silnej a bolestivej pekne upravila na slabu bezbolestnu a 4 dnovu no posledne 2-3 mesiace som mala menzes silny a prve dni bolestiv
....tak silny , ze mi behom hodiny total vsetko pretieklo 😝 je mozne , ze som mala cystu ktora mozno praskla ? vsimol by si to lekar ? bola som teraz na preventivke a vsetko OK no a teraz som mala menzes 1 den ....bez bolesti a slabucky ...tehotna by som nemala byt nakolko ziadne ine zmeny nebadam

zuzana256
6. aug 2014

ahojte vzdy ked mam mrsky tak mam silne bolesti s priatelom sa snazime o babo zial nedari sa doktor mi predpisal aj duphaston ze utlamuje tu boelst ms a je mozne aj pomocou tich tabletiek otehotniet tak nejako

zuzana256
6. aug 2014

uz to bude rok aj pol co sa nam nedari splodit babo chceme to velmi daj te mi prosim nejaku radu co by mi pomohlo

6699333
8. aug 2014

Baby co hovorite na to ze som si robila tehu test vysiel tam duch mala som vsetky tehu priznaky a dr. mi povedala ze mam cystu moze tehu test ukazat cystu namiesto tehotenstva?

julia3030
27. aug 2015

Ahojte chcela by som poradit.mam podobny problem ako anawiel.mavam bolesti v podbrusku nepravidelnu menstruaciu a bola som na vysetreni u gynekologa a ten mi tiez povedal ze ma dojem ze som tehotna a ked nebudem tehotna tak je to cista.mam tam nieco co je 5x3cm velke mozem byt teda tehotna?

moschin0
7. feb 2016

caute kocky, nechcem zakladat novu temu. snazime sa o babetko uz nejaku tu dobu, minuly mesiac asi tyzden po oplodneni zacali bolesti vajecnika a potom podbruska, zvlastna paliva bolest, aj krize boleli, bolo mi tak divne, myslela som si, ze som uz tehu, len jeden test ukazal slabeho ducha, MS prisla vcas, ale zvlastna, tak som sa zmierila ze ideme dalej a ze aspon bolesti pominu. nepomynuli, na 4 den ms mi bolo dokonca na opadnutie a zvracanie. moja gynekologicka ma odmietla vysetrit s tym, ze mam menstruaciu a nic neuvidi, poslala ma za obvodackou, ta mi tiet velmi nepomohla, budu mudrejsie po skonceni, tak cakam, co bude. podbrusko pobolieva, citim sa nafuknuta, je mi na zvracanie, obcas mam zahu. nemali ste niektora taketo podobne priznaky?

kubik12
6. mar 2016

@tina78 ahoj prosim ta bud taka dobra a napis mi ci vtedy ti zistily tu 5cm cystu na vajecniku alebo maternici? nemozem najst nikoho s takou skusenostou...mne doktor vravel ze,bud je to 3cm cysta alebo som tehotna 😠 ale na lavom vajecniku 😲 dakujem za radu 😒

kubik12
6. mar 2016

@anawiel mozes mi napisat ako si vtedy dopadla?mam presne ten isty problem 😕 dakujem 😅

tina78
6. mar 2016

@kubik12 na pravom vaječníku 😉

mirkaajanko
9. mar 2016

@moschin0 Ahojky... ako je možné, že keď test ti vyšiel pozitívny, tak si dostala menštruáciu...? Mne vyšiel test tiež tak- druhá čiarka slabo viditeľná, na sone nič nebolo vidieť, ale lekárka mi povedala, že ak bude v tomto období krvácať alebo mať bolesti, mám hneď ísť na pohotovosť... takže to krvácanie by som nebrala na ľahkú váhu

clovek123
13. máj 2016

Mne cysta zmizla ale moj problem je ze som nedostaladnimeskajuJ uz 5 dni meskaju. Je to normalne ?

anawiel
autor
16. máj 2016

@kubik12 ahoj. Uz si to velmi nemätam pravdupovediac, ale pamätam si ze mi dali nejake lieky na cystu a tiez pichli vyvolavacku a menstrucia po par dnoch nabehla. Bolo to zo stresu a zo zleho zivotneho obdobia - telo proste reaguje na vsetko co sa deje a potom robi aj takuto sarapatu. :/
Verim ze ti bude lepsie, hlavne s tym moc necakaj - ci uz si alebo niesi tehu. Ale ak si, tak to ries asi asap.

katarina1510
16. máj 2016

Ahojte.Som cca.v 5 tyzdni tehotena.Bola som aj u gynekologicky ale zial tam este nic nevidela,tak mi este nedala ani knizku a tehotenstvo nepotvrdila.Chcem sa opytat ze v kolkom tyzdni sa to da presne ujasnit.Minuly rok som bola tiez tehotna a v 6 tyzdni nebolo este nic vidno a o tri dni nato som potratila.dakujem za rady..

stakna42
22. apr 2017

ahojte dievcence.mam problem min.uz par dni mi meska menz.no tehot.test je negatyvny no prsia mam naliate a bolave v podbrustku taky slaby tlak sem tam.plne usta slin ako ked sa vam chce zvraciat sem tam mam zimnicu no chora nie som a do toho vsetkeho mi vcera na sone ze mam cistu.mozem byt aj tak tehotna?

mariap24
1. júl 2017

Ahojte 😊 chcem sa spytat. Dostala som ms na 23.den co u mna nieje zvycajne lebo mam pravidelny cyklus co je 28.den. Bola som u gynekologa a povedal ze mam cystu. No ale ked som dostala ms tak prvy den som mala slaby a druhy den som krvacala ako aj terraz. Mam bolesti v podbrusku. A dnes rano mi bolo nevolno.Odobrali mi krv aj na Hcg. Neviete mi poradit? Moze tam byt aj to ze som tehotna. ?
Dakujem za Vasu odpoved.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre