Dá sa otehotnieť aj cez menzes?

bibinka283
5. jan 2013

Ahojte..brala som antikoncepciu 5rokov..nonstop,mozno z 1-2 mes. pauzami.po dobrati poslednej tabletky som behom 2dni dostala menzes.mala som ho asi 4-5 dni a teraz od stvrtka 3.1. mi byva rano zle,od zaludka..ale len rano..da sa otehotniet aj cez menzes?stale som unavena,ako keby malatna..a citim sa tak nafuknuto.. co som nafuknuta vzdy pred menzesom..

xlucia
5. jan 2013

@bibinka283 otehotniet mozes vzdy, ked mas ovulaciu. a ovulaciu mozes mat aj cez menzes. takze kludne mozes byt tehu

bibinka283
autor
5. jan 2013

@xlucia a ta ovulacia je ze je ten hlien husty a priesvitny?ako si zistim ovulacne dni??ked som mala menzes od 30.12. do 2-3.1. a teraz dva dni mi bolo rano nevolno...a citim sa nafuknuta,ale tak sa citim pred menzesom.

xlucia
5. jan 2013
nicolnik
5. jan 2013

Ahoj, já jsem téměř celý měsíc po vysazení antikoncepce, ze zdravotních důvodů jsem jí musela přestat brát , se svým přítelem máme pouze nechráněný sex, před dvouma dněma se mi dostavila divná bolest podbřišku, jako by mě zevnitř něco tlačilo, objevil se bílý výtok, mám tendenci chodit více na malou, zjišťovala jsem polohu čípku a je tak na půl zavřený, sliznice je velmi nateklá o bolesti hlavy a únavě ani nemluvě do menzesu mi zbývá ještě 5 dní, je nějaká pravděpodobnost, že by tyto příznaky mohli souviset s těhotenstvím? Já se spíše přikláním k tomu, že si tělo teprve zvyká být bez hormonů, které obsahuje HA a může být cyklus poněkud rozházený.

olifcek
5. jan 2013

@bibinka283 mne je zle tyzden pred menzesom, den pred mi ide hlava prasknut, a potom je mi strasne zle den pred skoncenim menzesu. urob test a uvidis. a ano, otehotniet mozes i cez menstruaciu, a aj napriek HAk.

bibinka283
autor
5. jan 2013

@olifcek mne ide 3dni po menzese prasknut hlava a mam taky husty vytok priesvitny..som jak nafuknuta a stale najma v noci chodim cikat ale tak ze kazdich 5min a asi 5x zasebou..ide ma z toho slak trafit..a stale spim..alebo som otapena celi den.nachladnuta urcite niesom tak neviem,co to zapricinuje.

olifcek
5. jan 2013

@bibinka283 no tak ale my za Teba test neurobime a ani k dr. nezajdeme... kup test, urob si ho a uvidis. no cez tyzden ho zopakuj, pripadne skoc k dr. mozes mat zapal, nemusis sa ani citit zle.

koniarova
5. jan 2013

@bibinka283 Neviem, či by si tak skoro mala tehotenské príznaky. Aj to otehotnenie pri pravidelnom braní HAK je skôr ojedinelé. Skôr by som hľadala príčinu niekde inde.

olifcek
5. jan 2013

@bibinka283 ...a mozno sa len bojis, ze si tehu, tak si telo robi, co chce 😉 mozno je Ti zle uz z HAK... mozno to bude treba vymenit... vytok moze i to sposobovat... fakt radsej zajdi k dr., od toho ich mame 🙂

koniarova
5. jan 2013

@olifcek Tiež si myslím, že sa len bojí. Poznám to. 😉 Raz som sa tak bála, že som tehotná, že som si ozaj všetky príznaky čo sa dali nahovorila. 😉

olifcek
5. jan 2013

@koniarova 🙂

bibinka283
autor
5. jan 2013

@olifcek
@koniarova aky zapal?ja som praveze tento mesiac vkuse zabudala na anti..neviem a dr.mozem ist az vo stvrtok 😒 neviem co si mam myslet,ale ak by som bola tehotna tak sme len radi,lebo ja som nikdy mamu nemala.a antiku som mala jednu 4a pol roka a tento pol r.som mala inu lebo ta predosla uz robila sarapatu ale tato bola uz ok.

bibinka283
autor
5. jan 2013

a teraz uz nechcem antiku kvoli tomu ze som pocula ze zena ked bere moc dlho 4-5 rokov antiku nemusi byt tehotna ci co...tak som prestala..neviem ci je to dobry alebo zly napad ci mi to nejako nenarusi cyklus ale nechcem byt neplodna

olifcek
5. jan 2013

@bibinka283 zapal zospodu... no ak by si tehu uvitala a mas vytok, tak si po 5 dnoch od mozneho pocatia urob test a zajdi paq k dr. k tej by som sla kazdopadne, az budes mat vytok stale. alebo jej aspon zavolaj... i farba u vytoku rozhoduje, pokial viem..

zizimimi
5. jan 2013

AHOJTE BABULKY...
TAKZE...BRALA SOM ANTIKONCEPCIU ASI TAK STYRI MESIACE...KVOLI SILNEMU MENSTRUACNEMU KRVACANIU...POMOHLO TO FAKT CYKLUS PRAVIDELNY...POTOM SOM SKUSILA VYNECHAT ...NEPRISLA DVA MESIACE....POTOM OPAT PRISLA...A NA POSLEDY SOM MALA 25.11.2012 do 01.12.2012...A OD VTEDY NEPRISLA....BYVA MI OD VTEDY DOST ZLE HLAVNE KED SA NAJEM ZA HODINU SOM OPAT HLADNA...AJ MI JE TAK NA ZVRACANIE...TEST SOM SI ROBILA VO STVRTOK JEDEN NEGATIVNY A DRUHY TAK TIEZ ALE TAM KDE MA BYT TA DRUHA CIARKA JE TO DOST VIDITELNE PRIESVITNE...DAKUJEEMMM

olifcek
5. jan 2013

@bibinka283 no, HAK ma strasne vela zlych vedlajsich ucinkov... ja ju preto neberiem ani omylom a chrani sa manzel... 😉 neplodnost nie je to najhorsie, co sa moze stat...

olifcek
5. jan 2013

teda.. vlastne, ked som o HAk citala, tak neviem, ci tam bola vobec moznost nebyt plodnou... skor sa tam vzdy ine veci sklonovali...

olifcek
5. jan 2013

@zizimimi no, mas to 50:50 . som pomohla, co? urob o par dni dalsi test a uvidis. po vysadeni HAK moze menstruacia meskat i cely mesiac, ci dva. neviem, kazdej zene reaguje telo inak.

bibinka283
autor
5. jan 2013

@olifcek a je nejaky test na plodnost?

olifcek
5. jan 2013

@bibinka283 istotne je, ale ja to mam len z citania tu na MK. pogoogli, alebo si daj poradit u snaziliek niekde v ich teme.

bibinka283
autor
5. jan 2013

@olifcek ok,dakujem velmi pekne 🙂

zizimimi
5. jan 2013

jeeeeeeeeeej OLIFCEK si zlata ze si vobec aj napisala...vies len ked som ju visadila tak neprisla dva mesiace...a potom prisla a teraz zasa nic...tak som stoho cela na nic...podla pravidelneho cyklu som mala dostat 22.12.2012 a od vtedy je uz dost dlho a este nic...a navyse my byva aj dost zle..
😒

olifcek
5. jan 2013

@zizimimi ako som pisala. mne je pravidelne zle tyzden pred.

pred tehu som cvicila 7 dni v tyzdni. na zaciatku tohto kazdodenneho cvicenia, kde som v nedelu cvicila dokonca dvojfazovo, mi vymeskala menstruacia. vedela som, ze niesom tehu, lebo som bola v tedy sama, este som manzela nepoznala, sex som teda nemala, gyneko mi urobila i sono a zistila, ze to prehanam s cvicenim.

takze i toto moze byr problem. tiez moze byt problemom, ak si bola chora, ci mala nejaky, pre Teba velky stres.

kazdopadne, urob o par dni test a uvidis

a zajdi aj ku gyneko.. nie je dobre taketo skakanie cyklusu

zizimimi
5. jan 2013

hmm..tak teda uvidime..skusime este ved zato nic nedam...ale baby mi hovoria ze test by mi uz davno ukazal lebo to je dost meskania...tak teda diky moc...

lili235111
5. jan 2013

@bibinka283 ahoj,ano da sa otehotniet cez menzes,dokazom je moja dcerka 😉

ecarerina
6. jan 2013

baby ja sa riadim podla vypoctov od jonasa.vypocital mi plodny den 10dni pred menstruaciou.menstruaciu som dostala o 3dni skor,trvala presne 2dni ale normalna krv.keby som tehotna uz mi test asi ukaze...je to uz nejake 3tyzdne po.mam len bolesti krizov.nic viac,ziadna bolest prsnikov.nic.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre