Diginálny Clearblue zaseknutý na 2-3

pinaofina
22. mar 2022

Ahojte, chcem sem napísať moju skúsenosť, pretože prečítať si tu niečo podobné by mi včera a predvčerom veľmi pomohlo.
Som po IVF, v piatok som bola na prvej kontrole, bolo v maternici niečo vidno a HCG 2800+. Po vyšetrní som špinila - čo je normálne, brala som to, že ok, trafili nejakú cievku a beriem injekcie na riedenie krvi. No v sobotu ráno som mala v záchode čerstvú krv a zrazeniny a nebolo toho málo. Utekali sme na pohotovosť, kde ma pozreli zas odspodu, dali injekciu, ale nezobrali mi HCG. Bola som však pokojná, všetko je kde má byť. V nedeľu som si spravila Clearblue, lebo som sa chcela uistiť. Malo mi ukázať 3+ (HCG by som mala mať 5600+). Ukázalo 2-3. Chytil ma trošku stres, pretože som si to celé spojila s krvácaním, potom som si šla prečítať skúsenosti iných a písali tu, ako sú dosť presné digitálne testy. V pondelok som si ho spravila zas a zas ukázal 2-3. Takže som šla na gyndu na krv, že či náhodou sa fakt niečo nepokašlalo tým krvácaním. K výsledkom som sa dostala až dnes, ale mala som včera HCG 9500+.
Takže Clearblue na určenie ČI ste tehotná je veľmi presný, na určenie týždňov už klesá presnosť (pri 3+ sme našli, že je presnosť len 84%). Pri vyššom HCG v moči to môže dokonca zblbnúť tak, ako mne 🙂 Nechcem robiť nikomu falošné nádeje, ale zároveň chcem ušetriť zbytočný stres. Pekný deň 🙂

x_mery_x
22. mar 2022

Mne ukazal po 2,5 tyzdni od styku 3+ :D

pinaofina
autor
22. mar 2022

@x_mery_x rástlo ti asi raketovo nie? 😊

lienka_9
23. mar 2022

@pinaofina mne ukázalo presne na deň najskôr 2-3 a potom o týždeň 3+

pinaofina
autor
23. mar 2022

@lienka_9 ja viem, že väčšinou funguje. Ale keď som ja bola pred pár dňami zúfalá, tak by mi veľmi pomohlo prečítať si, že sa môže stať aj toto 🙂

veronika3110
23. mar 2022

ja som si robila test až v 6. tt a ukázalo mi 3+

gertys
26. mar 2022

Je to stale len digitalny test. Zasekli sa ti to na 2-3 lebo mas nizle hodnoty hcg. Test je nastaveny ze 3+ ulazuje až pri určitej koncentracii hcg v moči ktoru si asi nedosiahla. 84% je to preto lebo nie vždy stupa ženam hladina rovnako a potom už nesedia tyždne. Ja som mala 3 dni po meškani ms 3700 a o tyzdeň už 29 000. Každej rastie hcg inak. To neznamena že je niečo zle len ho tvoje telo neprofukuje tak tychlo a veľa a ko to moje 🙂

pinaofina
autor
26. mar 2022

@gertys prepac, ale ak si pozorne citala, co pisem, tak nie, hcg som nemala nizke. Mala som hcg nad 9800 v rovnake rano ako mi test, ktory ma ukazovat 3+ od hcg 2700 ukazoval stale 2-3. Takze nie, nie je to moje nizke hcg, ale Clearblue zblbnuty vyssimi hodnotami.
Jedine, kde som sa o tomto “fenomene” docitala boli zahranicne fora, preto som to napisala sem, aby ked sa to stane dalsej zene, tak sa zbytocne nevystresuje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre