Dostal niekto kiahne od niekoho kto mal pasovy opar?

30. nov 2022

Dostal niekto v dospelosti alebo deti dostali koiahne od niekoho v spolocnej domacnosti kto ma herpes zoster? Ja som uz raz bola v kontakte s takou osobu a kiahne som nedostala a manzel ma herpes zoster a teraz a abojim ze nakazi mna aj deti kiahnami nakolko sme ich este nemali

sojorez
30. nov 2022

Mali sme novorodenca, ked manzel mal pasovy opar. Spal samostane, vyhadzanu cast tela mal furt prekrytu, prala som na 90. Opar su infekcne pluzgiere, nechytis vzduchom, takze ak ustriehnes uteraky, postelne a oblecenie manzela, tak by to malo byt ok. Aspon takto som dostala vtedy info od pediatra, ked som tiez stresovala.

autor
30. nov 2022

@sojorez dakujemm za info , snad to aj my ustriehneme

snehulak77
30. nov 2022

Ahoj, ja som mala pásový opar, keď mal syn 10 mesiacov cca. Kožná mi dala lieky, vraj 5 dní som infekčna. Najhoršie sú pľuzgiere, mala som to na chrbte, prekryté, všetko som prala na 90ke a používala výlučne svoj uterák (hneď išiel do práčky). Kožná mi povedala, že si mám dať rúško, že sa to šíri vzduchom, ale pediatricka mi hovorila, že ak sa to aj šíri vzduchom, tak som infekčna už pred vysypom, takže rúško je už pase aj tak. Hovorila, že s 10mes deťmi s kiahnami ma skúsenosti je to v pohode, nemám sa báť, akurát že do roka ak dostane kiahne, tak nevznikajú dostatočne protilátky, takže to budem musieť možno riešiť očkovaním. Syn to nakoniec nedostal vôbec, takže v pohode. Ale odporúčam v tvojom prípade si dat odobrať krv na protilátky, a ak nemáš, tak sa zaočkovať. Inak, moja mama bola nedávno na krv, lebo ze nemala kiahne a je staršia, tak ze sa zaockuje a vyšli jej také vysoké protilátky, že vlastne prekonala a ani o tom nevie. Veľa šťastia 😊

grace55
30. nov 2022

Áno, dcéra aj jej kamarátky dostali kiahne od príbuzného s pasovym oparom - boli sme na dovolenke spolu.

autor
30. nov 2022

@snehulak77 kvoli sebe sa nebojim ale ide mi o deti dvojmesacne, bojim sa o ne, muza poslem z domu prec ale uz je mozno aj tak neskoro kedze je tam ta infekcnost dva dni pred tym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre