Druhé tehotenstvo úplne iné ako prvé

shia
12. dec 2015

Milé dámy, máte skúsenosti, že by bolo druhé tehotenstvo úplne iné ako prvé? Myslím hlavne príznaky otehotnenia, príklad - pri prvom klasické príznaky (vynechaná menzes, bolesti prsníkov, ranná nevoľnosť...) a pri druhom úplne iné - aj s menzesom zo začiatku napr?

siska53
12. dec 2015

@shia ano. Aj mama,an ja sme mali uplne ine tehotenstva. Je to uplne normalne.

bocianka123
12. dec 2015

áno ja mám skúsenosť, ale si myslím, že je to úplne normálny a bežný jav. 😉

asocial
12. dec 2015

@shia samozrejme.u mna vsak boli obe totozne s rozdielom - v druhom som sa horsie citila, najma ku koncu..aj oba porody dlhe..je to individualne

simculllka
12. dec 2015

Ahoj, ano, aj u mna je urcite ine tehotentsvo, sice zo zaciatku bolo ako to prve, nebyvalo mi zle, ani nic podobne, ale toto tehotenstvo som castejsie chora, brala som uz styri antibiotika, mam omnoho vacsie brucho, citim sa unavenejsia, proste uz by som to rada mala za sebou, ale zas je pravda, ze mam 15 mesacnu dcerku a ta je teraz v takom veku, ze furt cosi hadze na zem, takze sa asi tisickrat denne zohnem pre nieco, dojcim stale malu, takze mozno aj preto som byvala castejsie chora a takto.

jana_eyre
12. dec 2015

Ano aj u mna boli obe tehotenstva ine.. Prve vunechana ms, ranne nevolnosti, spanok kdekolvek, (lavicka, trava v parku, fakt som zaspala za sekundu)
smrdelo mi takmer hocico, jedla som najma mandarinky..

Druhe tehotenstvo, slaba menstruacia, vela energie, trocha tazko, zle sa mi dychalo, chutila mi salama vysocina, ja inak neznasam udeniny :D ale obe mali spolocne to, ze ma neskutocne prvy trimester bolela hlava a potom mi bolo uplne fajn..

luci5
12. dec 2015

Aj ja som mala obidva úplne iné... prvé hrozné, stále som iba spala, nechutilo mi nič iba sladké, zo všetkého som zvracala a bola unavená... a pri druhom aktívna, vkuse som vyjedala všetko možné, zle mi nebolo vobec... ešte som doktorku presviedčala že iné tehotenstvo=iné pohlavie... obidve mám baby 😀 😀

shia
autor
12. dec 2015

ďakujem, mala som skôr na mysli zistenie tehotenstva, či ste niektorá pri druhom tehu mali napr aj menzes a aj tak ste boli tehotná...

anjelik2509
12. dec 2015

aj ja som mala obe tehotenstvá iné.... ako sme každá žena iná, aj dieťatko je iné, aj každé teho a aj pôrod je iný.... česť výnimkám, niektoré ženy to môžu mať rovnaké ako cez kopirák 😉

zuz02
12. dec 2015

Vynechanie menzesu som mala u vsetkych troch rovnako. Rozdiel bol az v tretom tehotenstve, vtedy som zistila, co su to nevolnosti a to celodenne. Zle mi bolo od nejakeho 5-6.tyzdna az do asi 13. Nonstop. Este aj v noci som sa budila, ze mi je zle. A v tom tretom som uz v druhej polovici tehot.nemohla v noci spavat. Hlavne ku koncu. Bezne som si v noci citala. A v kazdom tehot.som mala vzdy nieco ine, co mi chutilo najviac.

rojko
12. dec 2015

Ja čakám druhé bábo-chlapčeka..po 12-stich rokoch...moje druhe tehotenstvo je komplikovane..nielen preto,lebo v 6.mesiaci som sa zacala otvarat,dvakrat som lezala v nemocnici a hrozi mi predcastny porod..pri prvom synovi ma nic nebolelo,neboli ziadne komplikacie,ziadne chute,behala som doslova "ako srnka"...teraz lezim doma,dostavam kazdy vecer injekcie proti zrazanlivosti krvi a kazdy vecer pred spanim si davam dve cipky zo spodu..nemozem vecer spavat,maly ma tak hrozne kope,ze mam pocit,ze ma doslova roztrhne...som podrazdena,unavena a nevyspata..uz sa neviem dockat,kedy konecne porodim,vsetko pre mna trva tak neskutocne dlho...

janamexico
6. feb 2018

Toto bolo moje tretie tehu prve dve skoro identicke a tretie cakala som slecnu od 2 mesiaca kpravidelna nasteva wc misi az do 5 mesiaca od piateho mesaca som bola pn strasne som pribrala a strasna chut na sladle priznaky som mala uz od zatiatku teda vedela som ze som tehu a pred tym som v tehu bola ako srnka az do konca 😂 hned som vedela ze to bude bava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre