Falošne pozitívny test

15. aug 2022

Dobrý deň, čítala som si tu už viac diskusií ohľadom tehotenských testov a chcela by som sa aj ja s vami podeliť o moju skúsenosť a zároveň povedať všetkým "hľadačkám duchov" na testoch že nie, nie každý test so slabou či dokonca silnejšou čiarkou musí hneď znamenať tehotenstvo. Pred nedávnom som si tu čítala diskusiu o tehotenských testoch a mnohé z vás vychvaľovali mama testy. Za mňa je to teda obrovské nie GS MAMATESTOM 10!!! 😔 Dva testy v balení, obidva mi vyšli pozitívne so silnejšími čiarkami (žiadni duchovia, ktorých treba hľadať ale normálne viditeľné dve čiarky.) Stalo sa mi to len pri tejto značke testov a všetky ostatné testy iných značiek boli negatívne, samozrejme gynekológ tiež potvrdil že tehotná nie som a nešlo ani o žiadne biochemické tehotenstvo a podobne.. jednoducho boli tie testy chybné. Má niekto z vás ešte podobnú skúsenosť ? Vraj to boli kedysi najspoľahlivejšie testy.

zojeva
15. aug 2022

áno 🙂 dva cykly po sebe asi 5 balení GS mamatest a na všetkých dve čiarky aj In time aj Pepino nespoľahlivé za mna jedine livsane a Dr max doteraz...🙂

tehotna40
15. aug 2022

@zojeva súhlasím, za mňa livsane top

lilope
15. aug 2022

Mamatest mi vždy ukázal správne, ale nikdy som duchov ani náznaky čiarok nelovila, tak asi preto.

zojeva
15. aug 2022

@lilope neviem mne toto ako duch alebo náznak nepríde 😃

lilope
15. aug 2022

@zojeva v poriadku, nehádam sa, len som napísala moju skúsenosť. Máš to fotené v tieni, tak nevidieť či je to sivá či ružová čiarka, ale zdá sa mi sivá. Môj test vyzeral takto a keď bol negatívny, tak bol čisto biely.

autor
15. aug 2022

No mne toto už nepríde ako "duch" , ktorého treba na teste hľadať ..

veronikaszabova
15. aug 2022

Mne ukazal mamatest spravne. Ziadny falosny duch

zojeva
15. aug 2022

@lilope keď som čakala syna v prvom tehotenstve som mala na mamateste tiež takú čiarku 😊 ja sa tiež nehádam len davam tiež skúsenosť že z 10 testov bolo 10 takých ako som pridala čo by podľa mna robiť nemali, keď tehotná nie ste 😊

kristiinze
20. aug 2022

Tiez zla skusenost 🙂

niki566
7. okt 2023

Viem ze je táto diskusia stará ale ja mam asi podobnú skúsenosť s týmito testami obidva v balení mi vyšli pozitívne a dr max negativne .nechápem ako môžu toto predávať keď toľkým ženám ukazuje falosne čiarky

aiv
7. okt 2023

@niki566 vyzera pozitívne. Ak je odčítaný správne do limitu aký je uvedený v letáku.. po uplynutí limitu je výsledok irelevantný .. bol fotené v limite ta ružová čiarka ?

ailiba
7. okt 2023

@zojeva za mna dr. Max najlepsi

niki566
7. okt 2023

@aiv áno ta ciarka sa objavila takmer hneď

niki566
7. okt 2023

@ailiba no mne dr max ukáže negativny zatiaľ ale zevraj mamatest ma viac farbivá a skôr ukáže ale keď toľké ženy majú stým zle skúsenosti tak neviem

ailiba
7. okt 2023

@niki566 mne dr. Max ukazal krasnu ciarku... Mozno este 2 dni pockaj. Tiez nie je dobre robit velmi skoro test... Moze to byt potom zavadzajuce. Drzim palce, nech to vyjde.

adelleli
14. dec 2023

@niki566 ja som si dnes robila test, dr.max
Pozitívny, urobila som druhý, taktiež..
A som po neúspesnom IVF, v júly diagnóza neplodnosť... nechápem a zároveň sa aj teším, aj bojím aj všetko dokopy

adelleli
14. dec 2023

Poobede som urobila clear blue

ailiba
14. dec 2023

@adelleli tak gratulujem❤️... Chapem ta... Ale skus si to uzit❤️.

adelleli
16. dec 2023

@ailiba nevedia nájsť plod, na 99% mimomaternicové :(

trojnasobnamama
16. dec 2023

@adelleli nie nemusi byť mimomaternicove.mne v 4tt vobec nič nevideli.A v 5tom už plod bolo vidno

ailiba
17. dec 2023

@adelleli to je mi luto😥.. Ale nie je este skoro na vysetrenie?

adelleli
17. dec 2023

@trojnasobnamama včera som bola večer na pohotovosti, keďže doktorka mi kázala tam zájsť na dodiagnostikovanie...hcG som mala v piatok 1060, včera 1819
Doktor nevidel nič...zatiaľ stále neurčené..už bolo vidieť v maternici dutinku, no aj vo vajickovode ľavom...a ak je to tam bude musieť ísť preč, jeden už nemám a tento mal byť nepriechodný...zrejme sa stal zázrak..ale so šťastným koncom to zrejme nebude

adelleli
17. dec 2023

@ailiba tak ja neviem..testy mám riadne pozitívne..teda už od štvrtku, hormóny zvýšené...zatiaľ neviem, doktorka mi moja povedala, že na základe vyšetrených hormónov mimomaternicove, že pri hcG nad tisíc už musí byť vidieť plod ..a mne nebolo nič vidieť
Ale, že nič...vo štvrtok...a včera niečo áno ale aj v aj mimo
Takže stále neurčené..no aj doktor v nemocnici povedal, že na 80% mimomaternicové

ailiba
17. dec 2023

@adelleli to je fakt škoda. Je to nanic. Ano, hcg nad 1000 uz musi byt daco vidno... Je mi to luto🖤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre