Graf bazálnej teploty a negatívny test

simis105
18. okt 2013

Ahojte, už dlho predlho chceme babo a stale nič.... začala som si merať BT a dnes (18.10.) som si robila test a ukazal iba jednu ciarku.
Je to 26 DC a otehotniet som mohla 16DC, myslíte že bolo na testovanie skoro alebo niesom tehotna... nechcem si totiz davat zbytocne nadeje.
Dakujem za vaz nazor, nech je hociaky!!!!

cuculik1
18. okt 2013

To ze ti po ovulacii, ak teda bola stupa teplota nic neznamena. To je prirodzene. Dolezite je, aby teplota ostala hore aj po datume ocakavanej ms. Graf k tomu nie je kompletny a nemas zaznacene teploty v prvej polke cyklu. Niekomu na 10 dpo ukaze tehu test ciarku, niekomu az po vymeskani ms. Tazko teraz sudit.

simis105
autor
18. okt 2013

@cuculik1
je to prvy graf co si robim, tak preto nieje uplny. ale dakujem za nazor!!! tak teda pockam ci to klesne alebo nie! ale ked by to teda malo klesnut nech je to radsej skor ako neskor!!!!
😀

cuculik1
18. okt 2013

@simis105 skor ako den max dva pred ocakavanou ms to neklesne, niekomu az v den ms po pripade den po ms 😉

simis105
autor
18. okt 2013

@cuculik1
,,no to sa tesim" 😖 ved preto som si robila dnes test kedze som mala rano 37,4. Mne sa to zdalo dost tak som si
myslela ze snad by mohla motyka vystrelit.... po 6 rokoch by sa patrilo ☹

tonjadabik2
19. okt 2013

a ako dopadol ten test? mne klesne vzdy dva dni alebo den pred ms.. tak drzim palce 🙂

simis105
autor
21. okt 2013

@tonjadabik2
no ten test bol negativny, aj ked mne sa na nom nieco marilo... a bazalka mi zacala teraz klesat neviem ci sa pocita aj takyto pokles : piatok 37,4 sobota 37,3 nedela 37,2 a dnes rano 37,1 je to priznak toho ze budem mat menzes????

tonjadabik2
21. okt 2013

@simis105 ahaa tak to ma mrzi.. ten test.. ale mozno mas malo toho hormonu tehotenskeho este.. zatial mas teplotku dobru.. ak klesne pod 37..vtedy by mali prist kramy..

simis105
autor
21. okt 2013

@tonjadabik2
neviem ci si mam vstepovat daku nadej, ked ma mrcha prist nech pride radsej hned a nech ma nenatahuje!!!
Este sa ta spytam, moj doktor mi povedal ze mam prist ked mi bude dva dni meskat. ale ja mam mrchu nepravidelunu.
posledne dva mesiace som mala cikulus 25dnovi a pred tym som mala 32 pred tym zasa 23 a pred tym 25....
Co ty nato kedy by som mala ist k lekarovi,podla teba lebo ja som uz z toho vsetkeho jelen 😖 😨

tonjadabik2
21. okt 2013

neviem tak mu skus zavolat tomu doktorovi a povedz ze mas nepravidelnu ms.. a ze nevies kedy dostanes.. a on ti povie ze co dalej..

simis105
autor
21. okt 2013

@tonjadabik2
ano uz som na to myslela, asi to aj tak spravim! uvidim co mi povie! Dakujem

valika1210
26. okt 2013

Ahojte, teplotka je cca 3 den 37.6 - 37.4 MS vcera nedosla....prsia trochu bolave...ranna nevolnost byva castejsie....no tehu testiky negativne....naposledy bola stredu slabucka druha ciarka...no ostatne 3 negativne aj dnes rano negativne....myslite ze to moze byt tehu....?

jajurka
31. okt 2013

@simis105 ak mas fazu vyssich teplot 17 a viac dni, si na 99 % tehotna. ak ma prist menstruacia, teplota klesne a nastava obdobie nizsich teplot az priblizne do ovulacie. vzdy, ked mi klesla teplota, som vedela, ze ju dostanem v ten den. a tiez som podla teploty zistila, ze som tehotna - prave podla toho, ze bola teplota vyssia 17 dni. na 4. den meskania bol test pozitivny

simis105
autor
31. okt 2013

@jajurka
dakujem, teplota mi na 32 DC klesla ale kedze som brala duphaloston mrchu som nedostala a mam ju dostat teraz
v nedelu!

simis105
autor
10. nov 2013

@jajurka
Ahoj, chcem sa len spytat, som 7 DC a BT mam 37,1 ...... je to normalne? mrchu som mala len dva dni a to ten prvy bol
len take spinenie. Nechapem preco mi tak rychlo stupa teplota?!

jajurka
10. nov 2013

ahoj, a ta zvysena teplota bola len v ten 7. DC alebo dlhsie? ak je to jednorazove, moze to byt stresom, prehriatim, prechladnutim, cestovanim, zmenou v spankovom rezime atd.. ak to nie je ziadnou okolnostou ovplyvnene, tak sa moze blizit ovulacia.
a pocas toho krvacania si mala aku teplotu? vyssiu, alebo predtym klesla do fazy nizsich teplot? ak klesla, bola to menstruacia, ak bola teplota vysoka stale, tak mohlo ist o nidacne spinenie.

jajurka
10. nov 2013

@simis105 ahoj, a ta zvysena teplota bola len v ten 7. DC alebo dlhsie? ak je to jednorazove, moze to byt stresom, prehriatim, prechladnutim, cestovanim, zmenou v spankovom rezime atd.. ak to nie je ziadnou okolnostou ovplyvnene, tak sa moze blizit ovulacia.
a pocas toho krvacania si mala aku teplotu? vyssiu, alebo predtym klesla do fazy nizsich teplot? ak klesla, bola to menstruacia, ak bola teplota vysoka stale, tak mohlo ist o nidacne spinenie.

simis105
autor
10. nov 2013

@jajurka
no prvy den mensturacie som mala 36.9 a ten druhy 36,6 3DC = 36,7 4DC = 36,8 5DC = 37,0
6DC = 36,9 a dnes 7DC = 37,1
dako sa mi to nezda
Bazalku som si začala merať ešte len minulí mesiac aj to od 16 DC a vtedy som mala 36,7 a potom sa začala
zvyšovať, tak neviem či je to normlane mať tak skoro taku teplotu...

simis105
autor
10. nov 2013

@jajurka
dam sem grafy, čo nato hovoríš? prvý je minulí mesiac a druhý je tento

jajurka
10. nov 2013

hmm, to je tazko povedat, treba to merat dlhsiu dobu, aby clovek rozumel svojmu cyklu.. v podstate tam vidiet, ze v 2. faze mas obdobie vyssich teplot, ale potom nejako BT poklesla a menstruacia sa dostavila az o par dni neskor, resp. hovoris, ze bola neobvykla. mne vzdy poklesla v 1. DC (podla toho som vedela, ze dostanem menstr.). cakaj a uvidis, meraj si teplotu kazdy den, za rovnakych podmienok a v rovnakom case. a normalne mavas taketo dlhe cykly, ci je to neobvykle?

simis105
autor
11. nov 2013

@jajurka
nie nemavam, ale ten mesiac som brala clostilbegyt a potom duphaloston preto sa mi cyklus predlzil.
Tento mesiac beriem tiez clostilbegyt 3x1. No asi mas pravdu budem musiet cakat, na buduci pondelok idem
na kontrolu, dokotor by mi mal prichnut pregnyl tak uvidime co tam uvidi.
Dnes rano som mala zasa vyssiu 37,2....

Dakujem ze somnou komunikujes, nemam sa s kym o tom poradit 🙂

jajurka
11. nov 2013

@simis105 🙂 nemas za co. len sa snazim, ale nie som nejaky odbornik, najlepsie by bolo, ak by si chcela, najst niekoho, kto vyucuje symptotermalnu metodu planovania rodicovstva.
ozaj, a sledujes si hlien? lebo merat si len 1 znak ovulacie nie je spolahlive; treba pridat hlien a budes vediet, kedy a ci vobec dochadza k ovulacii.
inak, na nete su vselijake clanky o tom, tak mozes pohladat

simis105
autor
11. nov 2013

@jajurka
nie hlien si nemeriam, už som o tom čítala ale to je pre mna španielska dedina. Na obrazkoch to vyzera byt jednoducho
rozoznatelne ale v skutocnosti to az take jednoduche nieje 😒

🙂

piacere
11. nov 2013

@simis105 ak si mala slabú mrchu a BT teplotu takto vysoko, tak si urob test. Môžeš byť tehotná z predchádzajúceho cyklu 🙂

simis105
autor
11. nov 2013

@piacere
no slabú mrchu... ten prvý deň som ráno dosť krvácala, počas dňa to utlmilo a na druhy deň som už mala len špinenie,
takže neviem či je to slabá ale krátka určite 😉 vždy mávam tak 5 - 6 dní

piacere
11. nov 2013

@simis105 tak jednoznačne testuj 😉 Ak si tehotná, už tam bude diaľnica aj z denného/večerného moču 😉 Držím palce.

simis105
autor
11. nov 2013

@piacere
tomu neverím, bola som u lekára dva dni pred tým ako som dostala mrchu a nič tam nevidel, vlastne
povedal mi že tam mám jeden folikul ktorý počas ovulácie nepraskol (okrem neho som mala ešte dalšie 3, tie asi praskli ale asi nič)
tak preto si nechcem robiť test, v pondelok 18.11 idem k lekarovi tak ak tam niečo bude snad mi to povie 😉 bojím sa
dalšieho negat. testu ☹

mariankamk
11. nov 2013

@simis105 mohla si mat na konci MS aj ovulaciu, kedze ten predosly cyklus si mala anovulacny... stava sa, ked folikuô zacne rast neskor, no telo uz je pripravene menstruovat, spusti sa teda menstruacia, medzitym folikul dorastie do zrelej velkosti a potom dochadza takto zavcasu k ovulacii

simis105
autor
11. nov 2013

@mariankamk
zaujimave 🙂 keby to tak bolo znamenalo by to ze som ovulovala 2 - 3 DC 😲 . Sex sice bol ale to
na teste asi vidiet este nebude kedze teraz som este len 8DC

simis105
autor
11. nov 2013

@mariankamk
a keby to tak bolo a nepodarilo sa mi otehotniet je sanca ze budem ovulovat este raz v tomto cykle???? lebo teraz beriem
clostilbegyt na tvorbu vajicok............

mariankamk
11. nov 2013

@simis105 ano, moze sa stat, ze telo este vytvori dalsie dfolikuly a niektory moze dozriet a moze dojst k ovulacii...
ale bud aj pripravena na to, ze telo zre zareaguje na vlastnu ovulaciu aj na clostil a moze ti to pokafrat cyklus... proste aby si bola uuzmierena aj s dobrou aj so zlou verziou...
len daj tomu cas a uvidis, co bude, ako organizmus zareaguje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre