Injekcia na vyolanie menzesu

zdenus35
26. okt 2017

Dobrý den maminy,chcem sa spytať ake máte skusenosti s vyvolávaciou injekciou na menzes ak mi mešká tyžden,dakujem

pininka
26. okt 2017

Tiez som tak bola, ale hned mi nezabrala, menzes prisiel asi az po dvoch tyzdnoch, ja mam ale cysty, takze mne stale meska.

simkamatko
26. okt 2017

@pininka ja mam stale nepravidelnu tiez chodim sa davat pichat ane zaberie do 7 dnoch.potom o mesiac pride o 2 tyzdne skor ja by mala a tentp mesiac stale cakam :(

zdenus35
autor
26. okt 2017

@pininka mne praveže vubec nemeškava ani po porode,može zabrat aj keby som bola nahodou teh.ale asi nie

pininka
26. okt 2017

@zdenus35 ak mozes byt tehu, radsej si ju nedavaj, je to svinstvo, ja som si to dala len raz v zivote.

pininka
26. okt 2017

@simkamatko no mne v kuse tiez meska, teraz som dostala 5 mesiacov po porode 17, to bolo minuly mesiac a tento mesiac som dostala az dnes. Cize 9 dni meskania. Som po sterilizacii, takze sa nebojim tehu, ale je to neprijemne, neviem ako budem dovolenku planovat.

zdenus35
autor
26. okt 2017

@pininka lenže ja dalšie dieta nechcem teraz

mirka136
26. okt 2017

Ja som po injekcii hned mesiac na to otehotnela... 🙂 a asi mi to mnozstvo hormonov neurobilo dobre, lebo som par minut na to odpadla co mi prislo nevolno. Ale zabrala okamzite..do 2 dni tusim.

zdenus35
autor
26. okt 2017

@mirka136 aha no lebo som asi zase tehu tyzden mi to meška test som si zatial nerobila,chcela som len vediet len to ak bude test pozitivny či by i ta injekcia zabrala aby so potratila

romea
26. okt 2017

@zdenus35 ak si tehu tak ti len prospeje ta injekcia je to totiž progesteron, ktorý ked ti chýba sa ti nedostaví MS preto učinkuje po 7-14 dnoch od podania, ked klesne hormon progesteron a pride MS, ak si tehu tak progesteron neklesa, základ uspešného tehu je to tak by ti to len pomohlo

zdenus35
autor
26. okt 2017

@romea no pekne počula som už o tom tak len doma si to nejak vyvolat alebo potom až interupcia už len

romea
26. okt 2017

@zdenus35 je to pravda hovoril mi to dr.ked som sa trapila s otehotnením, neblázni vychovavate jedno zvladnete aj druhé, ked si to dáš preč tak ti to bude neskôr ľuto hlavne ked uvídíš prvé ako rastie že aké by bolo to druhé o súrodeneckú lásku prídeš a časom môžu vznikať z toho aj psychické problémy

zdenus35
autor
26. okt 2017

@romea nie kdeze dalšie nechcem ,možno tak neskor ale nie hned samko je moc maličky ma len 9m a ledva ho zvladam aky je loptoš,a aj s mojim to už nemame take idealne ako kedysi aj podmienky doma,aj financie aj sme stary,neskor mu to nejak vysvetlim prečo je jedinačik ako aj ja som bola

mirka136
26. okt 2017

@zdenus35 Z injekcie nepotratite aj ked uz tehotna ste. Skor zvysuje pravdepodobnost otehotnenia v dalsich tyzdnoch , ak nie ste tehu... Len hormony Vam to rozhadze.

zuzi0911
26. okt 2017

@zdenus35 injekcia urcite nesposobi potrat,,ak si tehu tak si ms nevyvolas nicim,,,urob test a uvidis,,,

sunnyhoney03
26. okt 2017

injekcia ti bud ms vyvola a ak si tehotna tak len tehu podpori

zdenus35
autor
26. okt 2017

ano počula dom o tom ,len som si nebola ista,dakujem pekne 🙂

pininka
26. okt 2017

@mirka136 mne sa stalo presne to iste. Odpadla som,hoci nikdy predtym ani potom som nemala problem s injekciou.

pininka
26. okt 2017

@zdenus35 tak ako baby hovoria, injekcia urcite potrat nevyvola. Troska som prekvapena v dnesnej dobe kedy sa da ozaj chranit rozne, ze ak si nechcela babo ze ste si nedali bacha. Tiez som mala takeho syna, preto sme mali druheho az o styri roky a to bol ideal. No drzim ti palce nech to dopadne ako ma.

deti95060810
26. okt 2017

mne ju lekárka dala.... ešte som bola študentka....Hm, nepomohla, a ja som si myslela vtedy, že to vždy zaberie.... 😀

dobromila1111
26. okt 2017

Aj ja mam taku skusenost,ze tehu podpori. Je to hormon progesteron,ktory posobi na narastanie sliznice maternice,a teda podpori uhniezdenie baba ci ms..drzte sa,nech je to uz akokolvek🙂

zdenus35
autor
26. okt 2017

@pininka nuž stalo sa čo už sa zblaznim,doteraz sa nedarilo aj samko sa nam ledva zadaril až za vyše 2 roky a po porode sa mi tiež nejak nedarilo tak som čakala s antikou a stalo sa to čo som nečakala

sandrahi
26. okt 2017

tyzden je podla mna nic. injekciu by som v takom to pripade nevolila, preco aj? potrebujes ho dostat teraz alebo?

zdenus35
autor
27. okt 2017

@sandrahi čo potrebujem dostat nechapem?

zdenus35
autor
27. okt 2017

@sandrahi
ahaa menzes teraz mi to zaplo 🙂 ano potrebujem ho dostat lebo mne nikdy nemeskal ani jeden deň 🙂 takže som v tom 🙂

zuzi0911
27. okt 2017

@zdenus35 moze to byt len hormonalny vykyv,,nemuai to vzdy znamenat tehu,,,,urob test a uvidis...

zdenus35
autor
27. okt 2017

@zuzi0911 určite som mam taky pocit,dnes si urobim test

lulu369
27. okt 2017

@zdenus35 moze to byt tehu, ale aj nemusi...to, ze si mavala menzes (28 dni) pravidelny neznamena, ze to bude tak aj po porode...
Ja som mala pravidelny cyklus, ked som brala HAK, po vysadeni som rok chodila k doktorovi, co som mala tak rozhadzany cyklus. Ale ked sa to ustalilo, tak som mala cyklus cca 30 - 31 dnovi, po dcere som mavala 35 dnovi. Ked sa narodil syn, tak len co som ho prestala kojit som hned otehotnela (prvy menzes po porode prisiel ked som uz bola tehotna, pocas kojenia som menzes nemala vobec)...

zdenus35
autor
27. okt 2017

@lulu369 chapem lenže ja som nikdy nekojila a ani som nemala nikdy žiadnu antikoncepciu a menzes od začiatku pravidelny aj po porode takže to je určite ine 🙂

zuzi0911
27. okt 2017

@zdenus35 ja som tiez nekojila,antiku nebrala,ms pravidelna a obcas sa stane,ze meska 😉

zdenus35
autor
27. okt 2017

@zuzi0911 bodaj by mi len meškal ale určite nie poznam sa,to už bude tehu šak už som napuchnuta ako🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre