Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

medenecek
autor
30. okt 2009

Sophi já měla 1IVF a druhý KET. Bohužel jsem nemohla hned po odběru jít na normální ET, protože se mi rozjelo OHS. Tak jsem pak 3 měsíce čekala na první KET a ten se nepovedl a musím říct, že jsem se moc nešetřila a proto to taky asi tak dopadlo. Při vší smůle jsem měla 10 zamražených embrýí a tak mi ještě na mrazáčku 4 zůstaly a já doufám, že je už nebudu potřebovat.

kacka81
30. okt 2009

sophiejane nám po druhém neúspěšném IVF udělali nějaké testy a zjistily že já jsem si vytvořila obrané látky proti jeho spermijím. Sice je nemá ale tekutina která z něj jde ve které by měli žít spermije tak na ní jsem si vytvořila tu obranu. Tak jsem embrijka v sobě vyhnala. Takže další naše léčba spočívala že jsem brala nějaké prášky myslím že to byl prendison ty jsem brala asi půl roku. Pak na kontrolu výsledky byli asi až za měsíc . A celou tu dobu jsme museli mít chráněný pohlavní styk aby byla léčba účiná.

sophiejane
30. okt 2009

kaci to je drsny...to jsou ty podrobné imuno testy, ty mi taky ještě nemáme. ráda bych je měla už před 2.ivf ale jim se do toho moc nechce

kacka81
30. okt 2009

To kdyžtak skus zatlačit na pilu protože jestli budete mít ten samý problém tak podle mího je 2 IVF úplně zbytečný. Mi to taky nepochopily když ví že takový problémy existují tak proč to člověku neudělají rovnou takhle si člověk akorát vyplácá pokusy na který mu alespon z části přispívaj to je běs.

medenecek
autor
30. okt 2009

Sophi posílám ti překlad té německé věty: tak co? Neřádi jedni zatracení, já vás naučím! a to slovíčko co jsi se ptala jsou neřádi 🙂

denis19
31. okt 2009

Dobré ránko holky!!!!

medi, pekne relaxuj,aby bublinka se mohla dobre zavrtat!!!!! 😀

Dočetla jsesm včerejší konverzaci a
sophiejane kacka má pravdu, pokud vám nenašli žádný viditelný problém, skutečnost , že žena si vytvorí jed 😀 na mužovi spermie je dosti častá a je škoda na to promrhat další cyklusIVF,predpokládám, že i vám prispívají jenom trikrát a dost A TO je n do 39 narozenin!
Kacka pred tvým mužem smekám, je to hrdina!!!!! Ale aspoň mu tam neco najdou, mému švagrovi nenašli nic a tak mají darované spermoníky 🙂

minka051
31. okt 2009

Ahojte prajem pekné ránečko 😀 😀 😀 😀

denis ty si tiež ranostaj.. ja som už zčala aj variť....Na dnes som si toho pripravila dosť 😀 😀

denis19
31. okt 2009

A jaké pochutiny varíš?????
Vstávám brzo,ale chodím i brzo spát, spánek predpulnoci mi delá moc dobre!

minka051
31. okt 2009

No tak včera som zalomila aj ja hned po paneláku.. A ranostaj to já teda som...

Chlapi ešte spia 😲 😲

kacka81
31. okt 2009

Ahoj holky taky vás zdravím. Ze švagrem je mi to líto i o tom nás informovali že se to může stát. Tauvidíme jestli ted neco najdou doufáme že jo když se jim to podařilo předtím.

denis19
31. okt 2009

a kdy se do toho kacka pustíte?????
ale už mají krásnou holčičku a jsou spokojeni!!!

kacka81
31. okt 2009

To je hezký tak jim dělá radost. No mi by jsme na další pokus chtěli jít někdy v březnu to se nám povedla malá třeba je to nějaký magický měsíc. Ale zálež na doktorovi co bude dělat tu operaci. U něj jsou dlouhé čekací doby na objednání kvůli vyšetření.

lucia.kl
31. okt 2009

ahoj.
chcem sa spýtať, či niektorá z vás mala na začiatku tehotenstva bolesti v podbrušku a špinenie. sa začínam trochu báť, aby s toho nebolo krvácanie ☹

kacka81
31. okt 2009

Ahoj lucia.kl já jsem měla to samé 1 a 2 měsíc těhotenství jsem špinila. Snaž se polehávat a mít nohy ve vyvýšené poloze tak mi to tenkrát řekla doktorka. A taky říkala že v dny ve kterých bych měla dostat menstruaci tak že mám víc odpočívat

sophiejane
1. nov 2009

ahoj, tak já to pořád nedostala ale uýž jsem netestovala, drží to určitě utrog. zato jsem chytla pěkný nachlazení od mýho chlapa, tak jsem ráda. že neschopenka není ještě ukončena, hlava mi třeští, smrkám jak šílenec. Tak jsem si jen vyzvedla včera lístek, jak jste radily, a pár dní ještě budu doma, až tohle přejde, doufám, že to během té doby i dostanu, protože to bude taky asi zážitek...Zítra, 16.den zkusím naposledy test a asi utrogestan vysadím, aby to přišlo.

larati
1. nov 2009

ahojte kocky,

rada by som sa spytala, ci je mozne po ET, po 2 dnovom krvacani, byt aj napriek tomu tehotna....na teste mam taku slabulinku ciarku, som 11 DPET. dakujem vopred za nazory a skusenosti....myslim aj tak ze to nevyslo, ale nevzdavam to 🙂

petyna
1. nov 2009

Ahoj holky, můžu se přidat, abych na to nebyla sama? 🙂 Včera jsem dostala Pregnyl a ve středu dopo jdem na to 😉 .

larati
1. nov 2009

petyna ahoj, pridaj sa 🙂
drzim palce, uvidis v stredu bude pohodicka 😉

petyna
1. nov 2009

Lari, díky. Teda doufám, že bude, protože v uterý si mám volat, jestli jsou dětičky po rozmražení v kondici 😀 . Co se týká tvého problému, myslím, že těhotná být určitě můžeš. Zvlášť, jestli ti zaváděli dvě. Krvácení může znamenat, že jsi přišla o jeden plod. Každopádně ti držím palce. 😉

larati
1. nov 2009

davali mi jedno, ale doki povedal ze by som zvladla aj dve urcite.no uvidime, ja idem v stredu na kontrolu 🙂

petyna
1. nov 2009

Buď v klidu, krvácení ještě nemusí nutně znamenat neúspěch. 🙂 A ta slaboulinká čárečka ti taky dává naději. 🙂 Divím se, že ti dali jedno. U nás dávají automaticky dvě, že se tím prý zvyšuje šance. Jedno jen v případě, že si to výslovně přeješ nebo je nějaký jiný důvod. Udělej si test ve středu než půjdeš na kontrolu. Já to posledně taky tak udělala. Říkala jsem si ať vím co a jak. Dřví jsem si ho nedělala, měla jsem strach, že budu zklamaná dřív než to bude nutné.

larati
1. nov 2009

myslis ze je lepsie ked sa vkladaju 2? ja som sa bala aby sme nemali dvojicky, a nakoniec nebudem mat ani jedno.....tak nabuduce to poistim🙂 a dam na radu skusenych 😀

kacka81
1. nov 2009

Ahojky, sophiejane budu ti na zítřek držet moc moc palečky aby jsi viděla 2 čárečky.

larati nezoufej já měla úplně to samé už jsem to tu psala, taky jsem krvácela a měla jsem na testu //. Ted odpočívej a dej si nohy do vyvýšené polohy. 😉

larati
1. nov 2009

kacka, ja som krvacala silno len 2 dni, taraz ani kvapka a citim sa ok. neviem, ale bol by zazrak keby to vyslo 😀
no neva, necham sa prekvapit...

petyna
1. nov 2009

no fakt jo. Zrovna v pátek na utz jsem o tom mluvila s dr a i v laboratoři mi říkali, že je to storpocentně lepší kvůli úspěšnosti. Jednoho už doma mám, ale jestli budou po rozmražení ok, nechám si dát určitě dvě. Kdyby to vyšlo, byl by to asi pěknej mazec 😀 , ale lepší než to celé absolvovat znova. Další v zásobě už nemáme. ☹
A ty se nerouhej, ještě není středa 😉 .

kacka81
1. nov 2009

Nám se povedla malá sice až na 4IVF a taky s krvácením zázraky se dějí 😉 U nás taky vždy vkládali dvě taky nám říkali že je to lepší kvůli úspěšnosti. Ale asi každej Car to má jiný.

medenecek
autor
1. nov 2009

Ahojky holky,

tak jsem se konečně dostala k počítači. Během soboty vůbec nebylo kdy. Manžel odfrčel do Moskvy, vrací se mi ve středu. Tak budu mít klid. 😉

Sophi zítra udělej testík. Možná budeš překvapená. A na nachlazení teplý čaj z lipového květu s medem a citronem, vitamím CTB+zinek a do nosu mořskou sůl sterimare. Úplně nejlepší je šalvějový čaj. Ten mám vyzkoušený, ale bohužel se v těhotenství nesmí. 😉

denis19
1. nov 2009

Ahoj holky, tak jsem se dnes dostala i k psaní.

medenecek
jak se cítíš???? 😀

larati,
nezoufej je to nadejné, a krvácení se fakt stává!!!

petany
klidne se dle mne pridej, čím víc hlav tím rozumu a zábavy

medenecek
autor
1. nov 2009

Denisko cítím se takto: mám citlivá prsa, nafouknutý břicho a zácpu. Jo a trnu,aby to bylo všechno v pohodě. Každé jití na malou kontroluju, jestli není krev. Už si prapadám jako cvok. 😉
Ale mám klid, protože muž je pryč a tedy odpadlo velké vyvařování. 😉
Včera mi zase hnul žlučí, tak budu ráda, že si od něj odpočinu.

denis19
1. nov 2009

medenecek
tak to máš perfektní príznaky, stejne jako já 😀 až na zácpu a to se divím, tak pravidelné vyprazdňování jak mám ted, jsem nenmela v žiovte!!!!díky bohu!!!!!
i dobre , že jsi ted sama budeš relaxovat,mne to také tak vyšlo, že mnžodjel na týden do terénu a je to taková jiná pohoda! piješ dostatek tekutin a tehotenský čaj??? protože si myslím, že má prefektní skladbu ovoce a bylin a ten mi v té stolici dosti pomáhá,tak to když tak zkus.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre