Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

l.u.c.i.e
17. jún 2010

Kačko, dívala jsem se do papírů a opravdu mám vystavenou stvrzenku na částku 1000kč za I. sreanning. Je nepovinný. Zjišťuje se tam Dawnův syndrom a rozštěpy. A II. sreaning neboli tripple testy mi dělali na genetice.
Užijte si to na Hracholuskách. Taky bych někam jela, ale už mám strach vyjíždět někam daleko.

l.u.c.i.e
17. jún 2010

Tohle jsem našla na netu.
U I. sreanningu se jedná o vyšetření a provádí se ve stáří plodu 11 týdnů + 3 dny až 13 týdnů + 6 dní kdy lze přesně určit stáří těhotenství změřením vzdálenosti mezi temenem a kostrčí plodu (CRL). Důležitým znakem je výška prosáknutí podkoží na šíji (šíjové projasnění - NT), která by měla být nižší než 3 milimetry. Výrazné zvětšení NT znamená riziko vrozené vady nebo hrozící potrat. Pokud je plod otočen příznivě, lze změřit i velikost nosní kosti (NB). Chybějící nebo krátká nosní kost zvyšuje riziko vrozené vady. Kromě těchto standardních známek (markerů) vrozených vad je možno vyšetřit stavbu těla plodu a určit umístění tvořící se placenty.

gabulik77
17. jún 2010

ahojky holky zdravím vás.
Já jsem byla včera v práci, jela jsem se podívat na holky a odpoledne jsem s nima zašla do hospůdky, bylo to super. Dneska už jsem doma. Musím si naplánovat nějaké výlety, abych se doma nenudila 🙂 Jdu teď do krámu a posedět ke kámoškám.
Denis byla jsi s Karolínkou u dr. jak si dopadla?
Tak Lucko pěkně se ti to krátí co? Vůbec se nedivím, že se bojíš vyjíždět někam daleko. Jinak ten I. sreanning se asi opravdu platí všude, kámošce ho dělali ve 12 týdnu a taky ho platila 1000,-Kč. Já ho neměla, nikdo mi nic nenabídnul, tou dobou jsem ještě chodila do CAR a ne ke své dr.

l.u.c.i.e
17. jún 2010

Gabulík, to je dobře, že chodíš po kamarádkách. Taky jsem to tak ze začátku dělala. Vlastně to dělám do teď 😀 Aspoň ti to bude rychleji utíkat. Věř mi, že se ani nenaděješ a budeš taky nakonci těhu...
Zařizuješ pomalu dětský pokojíček či kouteček pro malého?
Mě ho právě doktor nabídl z toho důvodu, že jsem byla po IVF a krvácela jsem do 10tt. Zároveň mě pak vyslal i na genetiku, aby jsme to měli zkontrolavané i od nich. Aspoň jsem se vyhnula plodové vodě.

sophiejane
17. jún 2010

holky já nT screeening neplatila, ale zase jsem platila 2500 za první půlku těhu v CARu, tak to asi bylo v ceně...a mě dopadl na jedničku ☹( je to hlavně na riziko downova syndromu...

denis19
17. jún 2010

Ahoj holky,
tak já se vám musím pochlubit, my mely s Kájinkou nádherný den. Holka naše spala krásne celou noc, teda mimo prestávek na jídlo a behem dne byla jako med, spinkala, mrnkala si ,když nespinkala a byly jsem dvakrát na procházce a to odpoledne s kamarádkou, která má dvouletého syna, ten na malou čučel s blaženým úsmevem. venku bylo nádherne, tak jsem daly ,my hoky velké, zmrzlinku a ješte skočily k nám domu na presko, neboť moje malá už mela hladíka 😲
ted si rochní i mne na gaučíku 🙂 holky, no proste sen.
vidím, že vy se mely také fajn a gabulik nastartovala materskou 🙂

l.u.c.i.e
18. jún 2010

Sophi, tak to jsi asi už měla v ceně. Jinak já taky platím u doktora roční poplatek 450kč a mám v tom veškeré vyšetření jako UTZ, fotečky z UTZ a různé testy navíc.

Denis, to muselo být skvělé, když malá spinkala celou noc, jen s přestávkama na papu a den jsis taky užila. Moc ti přeju, aby ty dny byly jen a jen lepší 🙂 Třeba si už malá zvykla na nové prostředí a proto je klidnější 🙂

Mě od rána bolí v kříži jako při MS. Jsem zvědavá, zda to ustane.

gabulik77
19. jún 2010

ahoj holky, kde nikdo, tu nikdo 😔 😔 😔 koukám, že všichni odpočívají, nebo nějaké výlety, že by, i když to počasí není nic moc🙂
my se jedem podívat na letecký den a pak na pivní slavnosti, tak jsem zvědavá jestli zmokneme 🙂

Lucko doufám, že jsi v pořádku, klidně by to mohl být začátek porodu ne?? Kámošky taky měly spíš křížový bolesti.

Jinak přeji všem příjemnou sobotu.

l.u.c.i.e
19. jún 2010

Kuk, jsem tu. Ještě nerodím 🙂
Dnes jsme byli s manželem na prochajde, tak to bylo super. Počasí se vydařilo a bylo akorát. 🙂

Gabulík, doufám, že jste si užili letecký den a pivní slavnosti bez deště.

Ostatní zdravím též 🙂

gabulik77
20. jún 2010

ahoj holky, zdravím při neděli.
Tak jak se máte.
Lucko letecký den nebyl nic moc a nakonec jsme na pivní slavnosti ani nejeli:( moc se nám pak už nechtělo a mě bylo v sobotu celý den nějak divně. Celý život jsem nezažila co je to pálení žáhy až teď, vždycky odpoledne a večer mi je těžko a pálí mě žáha 😠 😠
Jinak jsem koukala na tvou novou fotku, super, pěkné pupendo 🙂 . Taky budu muset nějakou zase přidat 🙂

jitakl
21. jún 2010

ahojka ve spoel tak koukám že tady vše při starém stále všichni po hromadě 🙂 to je super... Já už zítra jdu poprvé do té poradny už se nemohu dočkat 🙂

l.u.c.i.e
21. jún 2010

Ahojky děvčata, jak se máme?

Gabulík, škoda, že se vám letecký den nelíbil... Snad někdy příště a už s prckem.
Jojo, pálení žáhy je prevít. Párkrát jsem to měla taky. Už se od té doby vyhýbám jídlu, které to způsobilo.
Určitě přidej fotečku svého bříška. Musí teď růst docela rychle. Tak co, necháš se s manžou taky vyfotit na památku?
Jinak jsem už včera přichystala postýlku. Co kdyby to na mě přišlo 🙂

Jitakl, užij si první poradnu. Určitě tě hned sestřička vycucne... To bude zkumavek krve 🙂 Pan doktor udělá UTZ a uvidíš svá dvojčátka. Hned se přijď pochlubit. 🙂

sophiejane
21. jún 2010

ahoj holky, zdravím všecky, koukám, že lucka ještě neporodila 😉

gabulik77
21. jún 2010

ahoj Lucko, to je dobře že už máš postýlku připravenou. U nás ji chce manža montovat až budu v porodnici, ale možná to sfoukneme dřív. Pořád nevím, jak to uděláme. Máme patrovou řadovku, takže máme postýlky dvě, jedna bude v patře v ložnici a druhá v přízemí v obýváku. Dřevnou mám jen jednu a druhá je cestovní se závěsným lůžkem. Pořád koumáme, jestli dáme dřevěnou dolu nebo ji necháme v ložnici. Přeci jen, ze začátku toho prcek hodně naspí i přes den, tak nevím, jestli si nedáme dřevěnou zatím do obýváku a na noc bude mít prcek tu cestovní.
Jinak na focení se tak trochu teď zapomnělo, tak jsem ráda 🙂 Teď se mi tak nějak to břicho zvětšuje, tak už se mi nechce fotit vůbec 🙂 🙂 🙂 ale uvidíme.

ahojky Sophie, taky moc zdravím 🙂

sophiejane
21. jún 2010

gabul jen se nám hezky vyfot 😉

l.u.c.i.e
22. jún 2010

Ahoj holky,

Gabulík, raději jsem si postýlku připravila sama, jelikož si neumím představit manžela, jak bojuje se všemi volánkami 🙂 Teď je postýlka přikrytá prostěradlem, který pak přijde na přikrývání kočárku. Cestovní postýlku jsme zatím ani nepořizovali, jelikož nevím, zda bysme jí uplatnili. Ale pokud máte patrový domek, tak to jen chválím a udělala bych to stejně jako ty.

Sophi, jak se vede? Kdypak vyrážíte na dovču?

Denis, jak se máte s malou?

eva5
22. jún 2010

Ahoj Holky,tak v pondělí jedeme do Brna a tam na nás budou čekat naše už rozmražené miminka......jinak mám muže po artroskopii,takže je to taky lazar a nemůže nic moc dělat,takže budeme spolu doma odpočívat------doufám,že zvládne dojít o berlích aspoň pro chleba 🙂
Lucko už to máš za pár-----já jsem měla u syna první termín 12.7. a nakonec to bylo přesně o týden dopředu 5.7...můj gynekolog byl na dovolené,slíbený císařský řez se nekonal,protože přijímací lekař zhodnotil miminko jako malé a tak jsem konec pánevní rodila normálně ..a kupodivu v pohodě a lehce----jo a potom začaly ty povodně 1997 tady v Šumperku ---mě tedy z okna porodnice přišlo,že jenom prší,ale to jsem byla oblblá štěstím z miminka a nic mě nezajímalo co je kolem dokola...prostě mateřské hormony řádily 😀
Gabulik je na tom podobně--taky jsme měli postýlku v kuchyni a v ložnici a ještě pojízdný košík a potom náruče všech kolem dokola 😉
A co Denis a Karolínka???

eva5
22. jún 2010

pravda je ,že dokud nedržíme svoje narozené miminka v náručí po 9ti měsíčním čekání,tak do té doby nic není jisté

jitakl
22. jún 2010

Ahojka holky jak se dnes máte????
Já úplně suprově byla jsem poprvé v poradně a musím říct že to bylo krásné miminka se tam mrskali jako dva kapříci takže se nedali skoro ani vyfotit ale ten zážitek byl ohromující. Jinak jsme všichni tři v pořádku a jsme velcí jedno 5,3cm a druhé 5,1 takže úplně super 🙂 příští návštěva 9.7. a už ted se nemohu dočkat. Zrovna jsem i přidala fotečky mrnousů 😀

gabulik77
22. jún 2010

ahojky holky všechny moc zdravím.

Evo budu moc držet palce na pondělí, aby vše proběhlo v pohodě 🙂 Mimčo mám teď taky koncem pánevním zítra jdu k dr. tak uvidíme, zda se prcek otočil, ale dr. mi moc šancí nedávala, říkala, že dnes už prvorodičky netrápí a rovnou dělají císaře. Takhle se pěkně bojím porodu a ještě rodit normálně, když není otočený 😒 to nevím, uvidíme, co zítra.

Jitakl - super fotečka, to je dobře, že jste všichni tři v pořádku, neboj do 9.7. to uteče ani nemrkneš 🙂

l.u.c.i.e
23. jún 2010

Ahojky, jsem tu jen na skok a hned běžím do poradny...

Evo, to není možné, jak to rychle uteklo. V Pondělí si už jedete pro mimísky. To je dobře. Moc vám to přeju.
Přeju tvému manželovi brzké uzdravení.
Uvidíme, co se dneska dozvím v poradně. Zatím se ale k porodu nechystám. Teda aspoň nic tomu nenasvědčuje...

Jitakl, krásná fotečka. Je to zázrak, co? A jak pěkně rostou. Teď to bude jen a jen lepší... Užívej si těhulkování...

Gabulík, neříkej mi, že se ti prcek přetočil koncem pánevním. Vždyť víš, že jsem to měla taky a malej se přetočil zpět. Vždy ty jeho kotrmelce jsem zaregistrovala, jelikož to docela bolelo. Koukám, že máš dnes taky poradnu, tak dej info, jak jste na tom.

No a já mastím, později se ještě připojím a napíšu co a jak. papa

l.u.c.i.e
23. jún 2010

Ahojky,
jsem po poradně a zatím nic. Žádná aktivita dělohy, ani se neotevírám... Malej má odhad váhy cca 3200g. Doktor říkal, že budu rodit max s 3500g, tak na to jsem teda zvědavá 🙂 Příští týden poslední kontrola, pak budu předaná do péče v porodnici.

gabulik77
23. jún 2010

ahoj holky, tak se taky hlásím po dnešní poradně.
Lucko, tak se mi prcek taky otočil, takže super, je jak má být 🙂 🙂 dr. ani nechtěla dělat UTZ, že prý až před porodem, tak jsem jí překecala, že si myslím, že se otočil a měla jsem pravdu 🙂 jinak je vše v pořádku, předpokl. váhu nevím, ani nevím jestli to bude ještě zjišťovat. Do porodnice mě předávat vůbec nebude, do porodu budu chodit k ní do ordinace, protože ona sama pracuje jeden den v týdnu v porodnici, kam jdu rodit, takže budu chodit do ordinace dokud neporodím 🙂 a teď už poradna taky každý týden včetně monitoru.

l.u.c.i.e
24. jún 2010

Dobré ránko,

Gabulík, já taky chodím do poradny + monitor ke svému gynekologovi, ale vzhledem k tomu, že už mám jen v těhu průkazce jednu kolonku volnou a příští týden budu ve 40tt, tak mě doktor při poslední návštěvě už napíše doporučení na monitory do porodnice s tím, že už si tam se mnou vypíšou porodopis atd. I když kdo ví, můžu už rodit prakticky kdykoliv...
Jsem ráda, že se malej přetočil. 🙂

jitakl
24. jún 2010

Krásné ránko ve spolek

Koukám že Lucinka už se připravduje rodit to je dobře jen nám nezapomen dát vedět abychom se mohli radovat s tebou 🙂 Gabulik to jsem ráda že se miminko otočilo a budeš mít alespon větší klid
Holky držte se!!!!

radysek
24. jún 2010

Lucie, Gabulík držím pěstičky při porodu. Docela Vám to rychle utíká!
My jsme taky v pořádku až na malinkato zvýšenou hladinu cukru.
Jitakl gratuluju k dvojčátkům, já už si jedny užívám a můžu říct, že miminka jsou sranda, ale puberta - to je síla! Ale je to krásný a nedala bych je za nic na světě!

jitakl
24. jún 2010

@radysek : já abych pravdu řekla ještě furt tomu nevěřím že jsme měli takové štěstí 1IVF a hned se to povedlo a že to budou dvojčátka je super alespon si to odbydeme na jednou už se na ně moc těším 🙂

radysek
24. jún 2010

Věř tomu, že , když budou stejného pohlaví, tak budeš chtít ještě jedno. pro nás je holčička docela velký sen a jsme z ní i s dvojčatama hodně šťastní. Dvojčátka jsou super a když si uděláš dobrý režim, tak se to dá napohodu zvládat. Jen to bříško bývá fakt kolosální! Hlavně ať jste všichni v pořádku!!!!!

jitakl
24. jún 2010

@radysek mohu se zeptat kolik jsi přibrala? a není divné že už ve 12týdnu mám docela dost vidět bříško? ted vážím 64kg ale mám strach abych nebyla jak mašina

radysek
24. jún 2010

Já , když jsem otěhotněla jsem měla 55 kg a před porodem v 32 týdnu už jsem měla 78 kg. Kluci měli každý dvě kg. Byla jsem takový větší kamión a nabrala jsem taky už v 10 týdnu. Ale do roka jsem všechno zhubla. Za ty drobky to stojí!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre