Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

denis19
17. nov 2009

😀 ale to já se ráda zaregistruji, provlasy cokoliv

afrika
17. nov 2009

ešte jedna hlúpučká otázka. obe injekcie si si pichala na tú istú stranu? viem, že sa to strieda, len či si si pichala obe na tú istú, alebo jednu napravo a druhú naľavo 😕 .

denis19
17. nov 2009

afriko, to záleželo od toho jak jsem byla citlivá,nekdy na stejnou a nekdy jsem musela menit, hned pri kontakti jehly s brichem jsem cítila, jesli to tam jde ci ne,ale pokud mohu radit v okolí pupíku je to nejméne citlivé

kacka81
17. nov 2009

Já osobně jsem pýchala každou na jinou stranu

medenecek
autor
17. nov 2009

Ahoj holky,

tak máme dnes 20 led od sametové. Když bych mohla, šla bych se projít trasu studentů, jako tenkrát před lety. To jsem byla ještě student gymnázia. Bože ten čas letí.

sophi: přehled o lécích, doplňcích mám proto, že jsem chtěla studovat pharmacii a vždycky mě to bavilo. Moje babička sbírá bylinky a od dětství mě k tomu táhla a mě to chytlo. Ségra říká, že mám znalosti o lécích lepší, než kdejakej doktor. 😉

afriko: injekce jsem píchala vždy ve stejnou dobu a to v 9:00 ráno a každou na jinou stranu. Bylo mi to i doporučeno. Nejméně bolestivé je to v okolí pupíku a u mě na levé straně. Je dobré si chytit kůži a udělat takovou řasu, do které to pak píchneš. Já si vždycky jehlu dala úplně na kůži a pomaloučku zatlačila. Nikdy jsem nepíchala silou a z dálky.

Moje sestra mě obdivovala, že jsem to zvládla, protože já a injekce to je horor. Když mi mají brát krev, tak jsem nervózní týden předem. A sestra už mě nejednou honila s injekcí po ordinaci a když mi pak brala krev, tak ani žádná netekla. Úplně dle hesla: krve by se v ní strachy nedořezal. No a pak jsem musela sama sebe píchnout a zvládla jsem to. Ono ani nic jiného nezbývalo. Zvládneš to taky, když i já strašpytel to zvládla. 😉

kačko: s těma dětma je to opravdu záhul. Znám to od synovce a neteře. Ty se utahají taky jen venku. Naštěstí všichni bydlíme blízko lesa. Tak jsou procházky na zdravém vzduchu. Někdy si říkám, že jsou ti malí lotři snad na baterky. Všichni padáme na hubu a oni furt srší energií. A večer je dostat do postele je taky nadlidskej výkon a ráno už zase otravují od šesti, sedmi. Tak na tohle se fakt netěším. Já jsem ráno vždycky mrtvá. Začínám fungovat nejdřív v 9, ale zase vydržím do jedné do rána. Jsem jasná sova. A můj muž slavík. Ten zase může ráno fungovat od 5 hodiny, ale pokud mu práce dovolí, jde večer v 21 spát.

Zrovna psal, že jede z práce domů. Musím udělat oběd a pak vypadneme ven. Začíná vylézat sluníčko. Tak se projdem naším úžasným lesem s jezírky. Už se těším, že vylezu od počítače a nebudu muset chvilku makat. 🙂

denis19
17. nov 2009

Tak vidím holky , že slavíte, na MK ani prstík 😀

kacka81
18. nov 2009

Dobré ráno holky

denis19
18. nov 2009

dobrééé, tak kacka dnes první do upršeného rána!!!!

sophiejane
18. nov 2009

aho j holky, jdu vás pozdravit 😉

denis19
18. nov 2009

no sophi,ale jak vidíš, nemáš ani koho co????? dnes to tu nejak vázne!
jak se ti vede? už jsi chytla chripáka????

sophiejane
18. nov 2009

nééé, nestrašte pořád s tou chřipkou 🙂

slaava
18. nov 2009

ahoj,
taky koukám, že dnes není co číst :( Jste některá doma - co stále děláte? já jsem teď týden a už mne to nebaví.

denis19
18. nov 2009

slaava
neboj, tento sta v se prehoupne pres lehký stav zoufalství a potom si už na to zvykneš 😀 jsem doma už tretí mesíc a chtela do práce,ale dr nechce a to mi vlastne nic není mimo tehotenství 😀 prý mám do 12tt vydržet, tak držím, dokupuji knihy a čtu a chodím na dlouhé procházky, neboť i treking mám zakázaný!!!

sophiejane
to se jen ujišťujeme, že jsi odolná 😀

medenecek
autor
18. nov 2009

Ahoj holky,

tak já dnes byla na prohlídce ultrzvuku. Vše máme ok. Mimčo roste máme 1,74 cm což odpovídá 8+1 týdne.
Vůbec se jim v tom nevyznám. Embryo transfer jsem měla 13.10. což by odpovídalo na 13.11. na jeden měsích a pět dní a dle jejich počtů je to 2 měsíce. Tak jsem z toho blázen. Prý se to počítá od menzes, ale tu ani nevím, kdy jsem měla. 😉
Mám novou fotečku, zítra jí dám do alba. 😉
Manžel byl se mnou na ultrazvuku a koukal jako pulec před bouřkou. Vůbec neviděl, to co měl, ale to jsme dva. 😉
Zatím je to takový červík, co kmitá a tuká mu srdíčko. Vůbec se to nepodobá mimču, zatím.
3.12. jdu na odběry a 9.12. mi dají průkazku.
denisko kolik ti brali zkumavek krve a brali ti i z prstu?

slaava
18. nov 2009

denis: no to mne neděs - já počítám, že jdu za týden do práce, ať to dopadne jakkoli. chybí mi hlavně lidi, protože v městě kde žiju, znám jen ty z práce a jinak sem z druhého konce republiky a můž pracuje v Dánsku a v pátek odjede - takže bude hůř 😖

denis19
19. nov 2009

Ahoj holky!!!
slaava
dobre techápu, jsem na tom podobne, cizí ve meste,ale co nadeláš,práve jsem dotukala skočkou co začala stimulovat, také nechtela na PN ,ale užje ,vaječníky ji ukecaly 😀 a potom jak zjistíš, že jsi tehul....tak budeš poserka jako my a radeji poslechneš, že do 12tt doma...ale uvidíš sama...proto chodím na koníka,aby se ze mne nesatal asociál 😀

medenecek
no ono se to počítá v podstate den OPU plus 14 dní, den OPu je stárí embrijka a den OPU plus14 dní se počítá délka tehotenství, tak si oprav profil, holka.......a máte ukázkovou velikost,možná nejaký ten mm navíc,asi jste vysocí......jinak muj manž z teho byl také paf! brali mi tuším 3 zkumavky a z prstu nic.....tak dostaneš prukazku stejne jako já na první poradne,paráda.
byla jsem čuchat toho armaniho a už ho mám objednaného.....super tip

kacka81
19. nov 2009

Ahojky holky já byla doma na PN celou tu dobu, ze začátku to leze na nervy, myslela jsem že snad začnu plést nebo vyšívat 😀 😀 😀 ale pak si člověk zvykne. Ale myslím si že když to máme touto cestou tak je lepší PN využít, než pak nedej bože si to vyčítat. A ze své zkušenosti odpočívejte pak už na to nebudete mít čas 😀 Občas bych si lehla a nevylezla z postele celej den ale ten náš cvrček mi to nedovolí 😉

A jak až to bude možné necháte si říct co to bude?

medenecek
autor
20. nov 2009

Ahoj holky,
tak koukám, že tu nikdo není. Venku je nádherně, tak se asi všechny procházíte. Já půjdu taky. Do alba jsem dala snímek z posledního ultrazvuku.

denisko opravila jsem profil porodu, ale asi to nebude odpovídat. Je to počítáno dle poslední menzes, ale vůbec se mi to neshoduje s tím datem, co mi řekla primářka. Musím se jí zeptat, až tam půjdu 9.12. pro TP.

Mám dotaz: taky vás bolejí nohy? Já je mám jako z olova. Asi budu mít křečáky. Máme je v rodině. To bude parádička. Budu plešatá a ještě s křečákama. Děs, bes 😉

l.u.c.i.e
20. nov 2009

Ahojky holky, jdu vás pozdravit a zjistit co je nového...
Medenečku, mám z tebe velkou radost. Je super, že miminko tak rychle roste... Jste nějací napřed! Ale to je dobře. Fotečka miminka je hezká...To máš jedno, já výpočtům porodu taky nerozumím... Podle ms mám termín na 28. 6., ale podle ET na 4.7. Takže nevím... Mě brala 2 zkumavky krve. V prosinci mám přinést moč, udělají mi cytologii a asi mě už rovnou odešlou na genetiku... Průkajdu už mám. Nohy mě nebolí... Naštěstí už mě není ani špatně od žaludku...
Jinak o PN mi ani nemluvte... Jsem ráda, že už můžu chodit aspoň na procházky. Předtím to bylo děsné, když jsem musela jen ležet. Ale co by pro to maličké člověk neudělal 🙂

medenecek
autor
20. nov 2009

ahojky lucko, tak to je fajn, že můžeš už ven. Venku je tenhle týden opravdu ukázkové počasí. Sluníčko a teploučko. Je to otrava být doma. Já taky hrozně těžko přivykám tomu režimu nic nedělat, nikam nechodit. Pracuju z domova, tak nejdu mezi lidi a někam do obchodních domů nebo do města taky ne, protože se bojím té prasečí chřipky a s léky na potlačení imunity všechno drapneš hned. Stačí že mám rýmu. Né nějakou hroznou, ale mám.
Já táhnu 3.12. na krev, 9.12. na ultrazvuk a dostanu průkazku a 15.12. na screening.
To máš dobrý, že tě nebolejí nohy. Jsem zvědavá, jaký to bude až budu mít břicho. To mě budou bolet záda, nohy. Už to vidím. 😉

l.u.c.i.e
20. nov 2009

Ten screening ti bude dělat tvůj gynekolog? Mě ho chce udělat sám a poslat to na genetiku s tím, že kdyby tam bylo něco špatně, že by mi zavolali zpět, ale nevím... Myslím si, že by bylo lepší si zajít rovnou sama na genetiku. Tam by mi řekli hned co a jak, ne?

medenecek
autor
20. nov 2009

lucko: ne, mám doporučenu přímo kliniku, která patří pod CAR a je přímo specializovaná na tato vyšetření. Výsledky jsou do týdne až 14 dní.

l.u.c.i.e
20. nov 2009

Aha, no, každá klinika to má po svém... Tak to jo. Díky.
Copak budete dělat o víkendu?

denis19
21. nov 2009

Ahoj holky tehulky i netehulky, vidím, že jste trochu líné 😀 človek tu není den a nemá ani co číst????? 😝
Jsem ráda, že se vám darí dobre, mne také, mela jsem tu na návšteve sestrenku, tak jsme splkly a bylo nám hej.
Dnes už u nás mrzne a je vlezle,asi se fakt blíží zima.....

kacka81
21. nov 2009

Ahoj holky tak mám konečně trochu času sem kouknout, ale asi jste na tom časově stejně jako já takže bez času UF UF.

Medi hezky ti to roste 🙂

Luci je fajn že už je to dobrý

A jinak k těm výpočtům u mě to bylo tak že první termín jsem měla 13.11 druhý 24.11 ale podle ultrazvuku říkal doktor že je malinká a bude to až tak začátkem prosince. A malá se narodila 4.11, ale u mě to bylo tak že mi doktor 1.11 na ultrazvuku zjistil že mám slabou placentu a že už jí nevyživuje tak jak má, a usoudil že venku jí bude líp. Tak mi to vyvolali a měli jsme to za sebou. Asi to bylo tím že mi v tom 28tt našli tu těhotenskou cukrovku. Já jsem taky musela mít všechno 😀

sophiejane
21. nov 2009

ahoj holky, zdravím...

denis19
21. nov 2009

ahoj sophiejane
jak se máš??????
kacka já se o termín ani nezajímám, když to príjde tak to príjde a hotovo, nijak to neovplyvním 😕

gabulik77
21. nov 2009

ahojky, všechny moc zdravím, celé odpoledne si zde čtu, a všem přeji pevné nervy v čekání a všem těhu hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka. Mám za sebou také už neuspěchy 2x IUI, 1xIVF a nyní jsem podstoupila 13.11. KET, takže čekám🙂, nervy to teda opravdu jsou 😒

denis19
21. nov 2009

tak gabulik jen vydržet a verit,jako my všechny 😀

gabulik77
21. nov 2009

no to ja snad vydržím, ale moc nevěřím po minulém neúspěchu, ale nic jiného mi nezbývá 😖 test mam až na 30.11 a to je dost dlouhá doba, ale MS se zatím nedostavila, tak doufám, že ani nedostaví. Při minulém pokusu už 6 den po ET přišla 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre