Je možné otehotnieť počas menštruácie?

kikaajakub
3. dec 2014

Ahojte..chcem sa spytať je možne aby som otehotnela počas menštruacie ? Ak ano kedy si mam spraviť tehotenský test ?

katarinamarkova
3. dec 2014

@kikaajakub ano je to mozne.
test? po par tyzdnoch. mozes samozrejme aj skor ale to budes stale na pochybach ci je negativny pretoze nie si tehotna, alebo preto, ze si ho robila moc skoro.

kikaajakub
autor
3. dec 2014

Dakujem🙂
Takze ked som si test robila 14 dni po pohlavnom styku je mozne ze som v tom ?

katarinamarkova
3. dec 2014

@kikaajakub a jeho vysledok bol aky? 🙂)) to je dost podstatne na to aby ti niekto odpovedal ci ano ci nie.
ak bol pozitivny tak ano si tehotna.
ak bol negativny tak na 99% nie si....

petronela1985
3. dec 2014

Mne lekár povedal, že ovulácia môže byť aj počas menzesu. Je to zriedkavé, ale nevylučuje sa to.

petronela1985
3. dec 2014

Ja som mala negatívny test a to som bola v treťom týždni tehotenstva už. Následne po dvoch týždňoch som mala pozitívny test. Je to individuálne.

janelle5
3. dec 2014

Ano je to mozne , aj mne sa to stalo . Test som si robila az ked mi meskala dalsia menstruacia.

kikaajakub
autor
3. dec 2014

Zabudla som tam napisat 🙂 bol negativny test.. Po tyzdny aj po dvoch tyzdnoch nechraneneho styku..:(
Lebo som citala ze test ukaze az po meskani menstruacie.len mne este dva tyzdne chybaju do dalsej menstruacie...

kikaajakub
autor
3. dec 2014

Tyzden po styku ma boleli prsia.. A bolest prs som nemala nikdy..vzdycky iba pred menstruaciou.. Po menstruacii nikdy. A tento dryhý tyzden mam strasne bolesti v podbrusku,krče... 😔

loliki
3. dec 2014

@kikaajakub Vraj je to možné. A bolest pŕs už veľa naznačí. Dúfam, že Ťa tehotenstvo poteší.

ivca88
3. dec 2014

Otehotnrnie je možne výlucne pocas ovulacie ! Avsak spermie možu byt v tele zeny sj niekolko dní - cc 2 az 5 ...

Mnoho žien má ovuláciu v strede cyklu ( ked sa bavíme o 28 dnovom cykle). Ovuláciu vyvolava hormon LH, ktororého následné zvysenie pôsobí na vaječnik - aby praskol a aby sa uvolnil folik - ktorý pojde do vajickovodu ako žlté teliesko - ktore nasledne musí oplodnit spermia do 12-24 hod.

po tom ako sa dostane žlte teloesko do vajickovodu zacne produkovat hormon progesteron - ten sosbuje zvacsenie sliznice maternice . V prípade že vajíčko nebolo oplodnené, progesteron sa zníži , a zas je prevaha hormonu LH ( preto majú ženy pozitívne ovulačné testy pred menzesom ) ... môže sa stat, ze nrjaký stimul ( sex, orgazmus, fyzicka aktivita, čokolvek) može sposobit ze nastane druhá ovulacia ( ak bol vo vajecniku dalsi dominantný folik)....

To vysvetluje príbehy o "otehotnela som cez krámi" ... v skutocnosti otehotnela pred menzesom, no uhniezdenie v sliznici maternice trvá aj 6-12 dní... takze tak

Ak bol sex pocas menzesu - pochybujem ze by to spermie "uplávali" a dostali sa az k vajicku....

A po 2-ch týzdnoch by ti uz ukazal test gaviditu ... resp 14 dní od oplodnenia žlteho telieska spermiou 🙂 ak tak skus o 3-4 dni... ten uz bude finálny 🙂

ivca88
3. dec 2014

písem cez mobil ... tak prepáčte za chyby 🙂

eevveelliinn
3. dec 2014

@kikaajakub mne sa pozitivny test obidvakrat ukazal az 3 dni pred menstruaciou

kikaajakub
autor
4. dec 2014

eevveelliinn a ty si otehotnela počas menštruácie ?

eevveelliinn
7. dec 2014

nie, az po menstruacii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre