Je to choroba alebo tehotenstvo?

zmetulka
30. jún 2013

Ahojte mamicky...
Nieco sa somnou v poslednej dobe deje mozu to byt tak 3-4dni. Partner si pri sexe nedava pozor chcel by dieta ale nie ze by to do mna daval ale uz 2 krat mi povedal ze mu asi ubehlo. Potom dlhy prerusovany sex v bazene. Dieta jedno uz mame. Ja som sa liecila 10dni ATB a uz 5DNI ICH NEBERIEM. MAM PROBLEM OVLADAT SPANOK LAHNEM SI K MALEMU POZERAM AKO SA HRA A ZRAZU MI PADNU OCI A NEVIEM ANI ZE MANZEL SIEL DO PRACE. VYSKOCIM Z POSTELE A PRVE KAM IDEM JE LADNICKA NAJEM SA A CHCE SA MI ZASE SPAT. ANI SI NEPAMATAM KEDY SOM MALA MINULY MESIAC MENZES LEBO SA M STALE POSUVA NIEJE PRAVIDELNA. JE MI JASNE ZE Z ATB MI BUDU MESKAT ALE TAKATO UNAVA ABY NA MNA LIEZLA? Je pravda ze aj vecer idem neskoro spavat ale taktiez aj po prvom porode som nenaspala v noci a vedela som s tym bojovat lebo som musela venovat svoj cas malemu a domacbosti... kedy sa prejavuju prve priznaky v tehu...? Ja ani neviem ci sa na dalsie citim :(((

zmetulka
autor
30. jún 2013

Halooo prosim je tu niekto :(

aduskatt
30. jún 2013

ved si urob test a mas pokoj......prve priznaky sa prejavuju az sa zacne produkcia hCG, co je po uhniezdeni

vierka82
30. jún 2013

urob si test 😉

skorinkas
30. jún 2013

To môže byť aj počasím.ale skús test a budeš si istá

katren
30. jún 2013

@zmetulka pockaj, vytiahneme krystalovu gulu.......no, zial,je to tak 50/50....sprav si test a budes mudrejsia
@aduskatt

zmetulka
autor
30. jún 2013

Nechcem zatial robit test... @katren dakujem za trapnu odpoved. Ak nevies poradit do temy sa nezapajaj. Dakujem za pochopenie.
@aduskatt ono je to vselijak liecila som sa na h.p. 10dni silnymi atb a striebrom. Pocas liecby bol aj sex... lieky uz neberiem ale vsimam si vela zmien na sebe unava slabost chut do jedla robi sa m aj povlak na jazyku bieli urobili sa m aj kutiky som zmetena lebo neviem ci su to nasledky tych humusnych liekov... zatial sa netesujem pockam do 7 ....len. je mi tak rozne...

katren
30. jún 2013

@zmetulka presne taka ista odpoved ako otazka 😀
a ked nechces robit test, tak si precitaj vedlajsie ucinky antibiotik alebo chod k lekarovi 😉

aduskatt
30. jún 2013

@zmetulka ale my to fakt nemame odkial vediet, ci si alebo nie si a ked Ti meska, tak si proste urob test.........

zmetulka
autor
30. jún 2013

@aduskatt
@katren
Hladam niekoho kto mal nieco podobne nie niekoho kto ma domienky. Mozem byt aj nemusim. To mi je jasne dakujem

zmetulka
autor
30. jún 2013

@katren ako pozeram Ty rodis kazdy rok ako ceresna tak si mohla napisat nejake tvoje tehotenske priznaky 🙂

aduskatt
30. jún 2013

@zmetulka pytala si sa, kedy sa objavuju prve priznaky tehu a ja som ti uplne jasne odpovedala, ze po uniezdeni.neviem, co viac sa da k tomu este napisat, to nebola domnienka, ale uplne exaktna odpoved na Tvoju otazku🙂 unavu mozes mat po chorobe, to je samozrejme, rovnako aj pri tehu, takze jednoducho tu ti nikto nepovie, ci si..........ja sopm bola unavena, ospala, nevladna, bolo mi zle a bolo to z plucnych chlamydii...............rovnako mi vsak bolo zle a bola som unavena ked som bola tehotna.........takze proste inak ako testom sa nedozvies presne nic

janinah
30. jún 2013

@zmetulka máš výstižný nick 😉 sorry,ale aby jedna žena nepamätala,kedy má menzes? ak si tehotná tak čo nadiktuješ lekárovi aký dátum poslednej m? veď podľa toho sa počíta dátum pôrodu /aj podľa iného síce,no ale chceš sa počítať ku čiernym spoluobčiankam v tomto,?/ ako správne píšu,urob test a uvidíš

zmetulka
autor
30. jún 2013

@janinah preco by som sa mala radit j ciernym spoluobciankam? Pozri moja zlata ja nesnazilkujen aby som striehla na msao sup. Takze neviem pretoze sa mi stake posuva kedze nemam pravidelnu.! Ale nehovor to viem ze podla toho sa urcuje termin porodu asi som ciganka ked som nevedela ani pri prvom dietati presny den poslednej ms. Ak sa nemyslim mala som 27. Poslednu. A doktor mi termin porodu urcil aj velkost babatka 🙂 ale dik

nicky07
30. jún 2013

@zmetulka tak ked ti mam povedať pravdu u mna to tiež tak nejak začínalo... ja som bola chorá brala som atb a brala som HAK. nejak mi ušlo že spolu sa to nekamaráti. MS mi meškala ale brala som to že akože veď som bola chorá, mala teploty, stresy zo skúškoveho tak nič nenormalne... po dvoch týždnoch meškania som si povedala že si urobim test ale to len tak že pre pokoj v duši ved beriem HAK a teda tehotná byt nemožem. A na teste dve čiarky... neskutočny stres..... ako to že som tehotná babo sme neplanovali resp ani nechceli mala som školu super prácu, bola som po chorobe v prácu viacnásobne ožiarená rtg, dokonca sme mali agresívneho pac ktorý ma pár dní predtým kopol do brucha... s malou dušičkou som šla k dr že teda dobre nebude a tam vše úplne v poriadku a dnes má môj matej už 10 mesiacov a je to to najúžasnejšie bábo na celom svete a ja ho neskutočne milujem... naozaj najdokonalejšie veci sa jednoducho nedajú naplánovať a prídu sami. takže moja rada urob si test a uvidíš na čom si. nijak inak to nezistíš... Možno je to naozaj chorobou a terajším tvojim stresom ale u mňa to bolo tehotenstvom... 🙂

petraxy6
30. jún 2013

@zmetulka trošku prudko reaguješ na @katren a @aduskatt . myslím si, že si dala totálne nezmyselnú otázku. Neuraz sa, ale keď ti tu baby napíšu, že im sa to stalo, tak si budeš myslieť že si tehotná? Potom sem príde druhá prívalová vlna báb, ktoré ti napíšu že nie si tehotná, tak nebudeš? V každom meste je lekáreň, kde si môžeš zakúpiť tehotenský test, tak nevidím žiaden problém vybehnúť do lekárne a kúpiť si ho. Neviem ako by si obstála s takouto stupídnou otázkou u doktora 😝 Bez urážky prosím 🙂

milota164
30. jún 2013

sprav si test alebo chod k lekarovi.

katren
30. jún 2013

@zmetulka a na co by ti boli? ved som nemala ako ty a napisala si, ze sa nemam zapajat, tak co budem...

billam
30. jún 2013

Fakt nepochopim takéto témy? Každá žena má úplne iné príznaky. Niektorá hneď cíti, že je tehotná, iná to zistí až v druhom mesiaci...neexistuje neplanovane otehotnenie...ak sa nechranis, otehotnies vedome....btw.prerusovany sex v bazéne...brrr, super hygiena...hlavne ak sa potom v tej vode čvachce aj dieťa.

nativanativa
30. jún 2013

@zmetulka hm,trošku divná otázka na ženu ktorá porodila už jedno dieťa,ale nevadí. Ja som nemala vôbec príznaky, ani raz som nevracala,ale zato som mala chrípky do konca prvého trimestra
Neuvažovali ste nad antikoncepciou?

zmetulka
autor
30. jún 2013

@nativanativa ako ty si myslis ze kazde tehotenstvo je take iste??? Ze pri prvom budem mat priznaky ako pri druhom??? Moc nemudruj. A hak nech si dava ta jtora si nevazi zdravie! Hak mam nastudovany a nedam to v zivote do huby! Daj si za mna. Ja si idem dat tento mesiac mirenu je to menej skodlive ako hak

zmetulka
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nativanativa
30. jún 2013

@zmetulka ja nehovorím o tom že pri každom tehotenstve sú rovnaké príznaky a kto tu hovoril o HAK??? Ako nemám slov,škoda sa aj vyjadrovať

petraxy6
30. jún 2013

@zmetulka a ty moja skľudni hormón a nenadávaj tu babám. Sa ukľudni a zaľahni do perín. Nech sa ti páči, zajtra sa obleč a choď k lekárovi. Vytlač si túto konverzáciu, aby si sa neopakovala. A tiež si myslím, že keď si už matka, tak by si mohla vedieť čo ti je. Ja by som musela byť stále tehotná, lebo by som tiež hocikedy spala. 😀 😀 😀 😀 😀

zmetulka
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmetulka
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
billam
30. jún 2013

@zmetulka 🙂 no to je teda úroveň...v tom prípade sa ani nečudujem tvojej otázke 🙂🙂 🙂

zmetulka
autor
30. jún 2013

@nativanativa asi zabudas co pises ci nerozmyslame nad hak. Zial nie

petraxy6
30. jún 2013

@zmetulka no jedine kto sa baví a veľmi, sme my zakomplexované chudery. Si prosím ťa prečítaj po sebe čo píšeš. Ani jednu normálnu vetu si ešte nenapísala. Myslím si, že si ešte nevykysla a preto máš takýto problém, ktorý je nevyriešiteľný 😝

zmetulka
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmetulka
autor
30. jún 2013

@petraxy6 dakujem za nazor 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre