Je žena plodná koncom menštruácie?

patkaamirko
13. okt 2016

Ahojte,
Po spontannom potrate budem za pár dní 3.mesiac. Nemala som kyretáž!
Prvú MS som mala mesiac po potrate ( 1.septembra) trvala 10 dni. S manželom chceme začať znovu snazenim sa o bábätko ale tak o mesiac dva. Keď sa podarí skôr, budeme veľmi radi 🙂 len chceme najskôr obaja brat vitamíny preto až O mesiac dva ;) Moja druhá ms bola tento mesiac 2.októbra . Trvala 6 dní ale posledne dva boli len také spinenie. No a tie posledné dva dni sme išli na plno. Moja otázka znie :
aká je možnosť otehotnenia? ? Môžem byť tehotná ? Pýtam sa ,lebo neviem ako to je takto po potrate a mám bolesti pod bruškom už asi 3 dní aj tak do panvy mi to ide ... Veľmi pekne ďakujem vopred za vaše názory a skúsenosti 🙂 Prepáčte za taky dlhokansky príspevok.Ďakujem :*

patkaamirko
autor
13. okt 2016

Ešte som chcela napísať že predtým keď sme mali s manželom nechraneny sex počas ms nikdy som neotehotnela ale keďže telo sa mení a hlavne po pôrode a potrate tak by som bola rada keby ste sa podelili somnou o skúsenosti ak ste niektorá takto otehotnela 🙂

karmela
14. okt 2016

@patkaamirko ahoj musíš vedieť kedy si mala ovulaciu teda plodne dni..Ak ti vyšli po ms tak áno môžeš otehotnieť..treba si sledovať plodne dni iba vtedy je šanca na otehotnenie držím palce 😊

anetka1978
14. okt 2016

Idete naplno a predsa planujete dieta az o mesiac, dva..? Tak ako? 🙂 Ja som mala tiez spontanny potrat , bez kyretaze. No ja som necakala ani mesiac, ani dva, par dni len a skusali sme znova a podarilo sa hned, dnes ma moj maly 15 mesiacov 🙂 Nevidela som dovod cakat, nemala som bolesti, nic..a ani dovod brat vitaminy som nevidela...Kamaratky s podobnymi skusenostami ako ja a ty.... cakali po SP mesiace a cakaju doteraz ☹ Zelam ti, nech sa ti dari a zadari 🙂

iway
14. okt 2016

@patkaamirko my sme počali tretie dieťa počas ms, po našom naplno ešťe dva dni ms bola . Počas toho obdobia sme dlho sex nemali,mali sme krízu, viem to naisto ,že bolo počaté počas ms, telo mi ide ako hodiny ,bolo dlho po ovule, a tá bývala vtedy dosť bolestivá. Logické vysvetlenie nemám, kedže je to logicky nemožné. nad testom som sa nestiíhala čudovať , som myslela že chybné balenie .

patkaamirko
autor
14. okt 2016

@karmela Ahoj, pravéže prvú MS po potrate som vôbec nemala ovuláciu..A malého sme počali práve vtedy keď som ovulku nemala.. viem to lebo som s ním otehotnela pred voda rokmi na Vianoce a ovulka vychádzala na iný deň ..neviem ako je to možné .. 🙂

patkaamirko
autor
14. okt 2016

@anetka1978 Ahoj 🙂išli sme na plno s tým že sme mali skúsenosť že počas ms neotehotniem 🙂 lenže mne až potom doplo že aha :D veď ja už len spinim a po potrate neviem ako moje telo zareaguje. Ale nebranim sa tomu 🙂 ..vitamíny preto lebo mam slabú imunitu a stále som chorá a chýba mi železo.Male sa zle vývyjalo tak twraz beriem vitsmíny aj na dobrý vývoj ..žijem v uk a používam overenú značku 🙂 ja som tiež chcela hneď po prvej ms znova otehotniet ale strach mi to nedovolil a aj to že som mala mykozu a bolelo má všetko :( Ďakujem snáď sa už zadarí či už teraz alebo radšej až keď bue na 100% vedieť ze som zdravotne gynekologicky v poriadku 🙂

sibalka21
14. okt 2016

Podla mna nie neotehotnies, aj napriek tomu ze ste isli naplno, ako vidim mas pravidelny cyklus... Je viac ako neprevdebodobne ze by si mala ovulaciu na konci MS.... A pokial viem teraz by si mala byt niekde v strede cyklu, cize pobolievanie v podbrusku je ovulacne, nie tehotenske

anetka1978
14. okt 2016

Rozumiem, je mi to luto, ale neboj, coskoro budes v poriadku! Skusaj aj ked si myslis, ze nemas ovulku, alebo hlien...aj cez MS, nikdy nevies, mozes aj vtedy, aj ked sa doteraz nezadarilo cez tieto dni. Mysli stale pozitivne - aj psychika Vela narobi a budes mat coskoro // ciarky na tt 🙂 Dopraj si Vela brokolice, susene marhule, cícer, Čerstvé či sušené, ovocie je všeobecne bohaté na železo. Nájdes ho v marhuliach, slivkách, hrozienkach, v čerešniach, jahodách, malinách, čučoriedkach, čiernych ríbezliach, v hruškách, avokáde, ďatliach, figách a tiež v grepe.Cvikla, zeler, pór, spenat - vsetko obsahuje veela zeleza, skus ich prijat aj takymto sposobom na imunitu. Aj cez MS chyba dost zeleza. Drzim ti palce 🙂

patkaamirko
autor
14. okt 2016

@sibalka21 noo mňa vždy boli vaječník po ms . Vždy to boli a az tak stipe

patkaamirko
autor
14. okt 2016

@anetka1978 ja som si nikdy nesledovala takto ovulku :D iba som vedela že kedy je lebo ma to dosť boli vtedy .. inak keď sme chceli bábo sme išli každý druhý deň niekedy aj dakedy deň naplno bez sledovania ;) áno papam všetko aj zeleninu aj ovocie aj sušené všetko jem no ajtak ..Pred týždňom mi brali krv a vraj mám málo železa ..Toto ja mam vždy celý život :(

mimi_3
14. okt 2016

Ahojte baby, a je možné, že by som mala ovulku 20-21 DC keď mám pravidelný 28 cyklus?? strašne zle mi bolo počas tých dní, presne ako pred MS, ale žiadny hlien som nespozorovala, iba také hnedé špinenie.

sardinka336
14. okt 2016

@patkaamirko to ze tebe ovulacia vychadzala na iny den - neviem podla akych vypočtov alebo dedukcii si ty na to prišla - ani pichanie nemusi znamenat nutne ovulaciu, neznamena ze ovulaciu si nemala. Troška si naštuduj menštruačny cyklus - nestači len vediet ze ,,kocur patri do rury,, ako nič v zlom. Ak si v dany mesiac nemala ovuláciu tak si asi nemohla počat nie? Bez ovulácie niet otehotnenia. Cize ovulaciu si mala. Aj to ze ovulacia je v strede cyklu je len orientačny udaj, väčšina zien realne ovuluje v iny den.
Nemyslím si ze n akonci MS si otehotnela, je to nepravdepodobne. Daj si do poriadku ten krvy obaz - zelezo a hlavne klud, pride to.

mawka
14. okt 2016

ano, da sa tak otehotniet. otehotnela som po sexe, ktory bol den po skonceni menzesu a este aj cez hak. proste jak sa hovori, co ma sa stat sa stane 😉

patkaamirko
autor
14. okt 2016

@sardinka336 mesiac po potrate som nemala ovulku som písala 🙂 a viem kedy mám ovulku lebo aj inokedy predtým este keď prišla tak som to riadne cítila a aj sedela približne s dátumom ktorý ni vypočítal môj kalendár chápeš ?? ja sa len pýtam lebo neviem aké je telo po potrate a preto som zvedavá inak by som to tu neriešila ;)

patkaamirko
autor
14. okt 2016

@sardinka336 tento mesiac je moja druhá menstruacia od potratu a tu som už cítila ovulku ..Vždy keď mi skončí ms tak aj deň dva či tri dni po tom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre