Kedy si mám urobiť test?

ninush123
15. dec 2016

Ahojte 🙂 užívam antikoncepciu artiziu,no v utorok som si mala dať 6 tbl,ale akosik sme s priateľom popíjali vínko,a ked mi vecer zazvonil na antikoncepciu budík povedala som si ze neskôr,no samozrejme ze som zabudla a uvedomila som si to asi po 17hodinach,viem ze este do 12 hodin je to Ok.no ale samozrejme ze sme mali v tu noc nechránený pohlavný styk stym ze sa domna aj urobil.otazka na vas je aká je pravdepodobnosť ze otehotniem ? 😀 Lepšie povedané kedy mi test ukáže ze som alebo nejsom tehotna ? Su to este len dva dni ale som nervózna 😀

magic08
15. dec 2016

mas to 50:50. pockaj do dna menstruacie a urob test, ak sa nedostavi mrcha

sibalka21
15. dec 2016

Veeelmi velmi nizka, zalezi ci si mala ovulaciu, co je dost nepravdepodobne kedze si si mala zobrat len 6tbl.... A aj napriek tomu ze si zabudla, myslim ze si chranena aj tak, ak samozrejme uzivat pravidelne... Ale ak chces test, tak najskor o 14 dni

engie2
15. dec 2016

Nie je to nemozne, ale skor by som to povazovala za zazrak, ak by sa stretli vsetky faktory naraz (ovulacia, zlyhanie antikoncepcie - chranena si vlastne ak uzivas pravidelne, vynechanie, resp.neskorsie vzatie tabletky to nezneguje). Pri uzivani hak cyklus neprebieha ako zvycajne, tam tusim ani nedochadza k dozrievaniu vajicok a za tych par hodin bez tabletky by to nezbehlo si myslim.

Test najskor v den ocakavanej menstruacie.

sardinka336
15. dec 2016

@ninush123 tehotensky test sa robí po vynechaní menštruácie!! Skor ho robit, je len dnešná móda nahánania duchov...aj to oplodnené vajičko sa potrebuje dostat do maternice a tam začne uvolnovat Hcg..ludsky hornom, ktorého pritomnosť alebo nepritomnost zaznamenáva testovací papierik. Takze za dva dni alebo ani za týžden ti test nič neukaze...ten čas 12 hodin je viac menej orientačny takze osobne si myslím, ze ak inak poctivo HAK užívaš tak je velmi mala pravdepodobnost ze otehotnieš, ale ako sa vravi čert nikdy nespi...

evittam
15. dec 2016

@sardinka336 Presne. Súhlasím s tebou. Také je to dnes asi moderné - testovať furt dookola aj 10x za deň a stále tu "vešať" fotky - v štýle "čo myslíte"? Ja nejak nechápem, že to tiež ženy baví....Veď počkám, kúpim jeden (nejlepšie digitálny) a hotovo a nie denne vykukávať čiaročky....😅

ninush123
autor
15. dec 2016

Ja som si test nerobila po 2 dňoch 😀 Je mi jasne ze to tak rychlo neukáže len som chcela vedieť kedy je ten najvhodnejší cas 🙂 dakujem za odpovede ☺️

kacenka2803
15. dec 2016

O dva týždne si sprav test a uvidíš

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre