Kedy si spraviť tehotenský test pri kojení?

pami2
13. júl 2011

ahojte, porodila som pred 8tt a teraz sa bojim, ze som zase tehotna. kojim, menstruaciu som este nedostala, ani neviem kedy dostanem.
kedy si mozem spravit tehotensky test? ved vacsina uvadza, ze az po vymeskani MS.

slivocka
13. júl 2011

10 dni po styku najskôr 😉

bosoriak
13. júl 2011

Na tvojom mieste kludne pockam tak 20 dni od styku. Su aj citlive testy, ktore uvadzaju skorsie vysledky, ale mne to nikdy nefungovalo skor ako 2-3 dni po meskani. Tych 20 dni po uz to bude viac-menej iste.

kralicica
13. júl 2011

ak kojis, menstruaciu nemusis dostat vobec... ja som kojila 11 mesiacov, menzes som nemala, dokonca ani po prestani kojenia som nedostala menstruaciu... otehotnela som znovu ked mal maly 14 mesiacov, takze ani neviem lekarom povedat datum poslednej menstruacie, lebo to bolo niekedy pred dvoma rokmi 🙂 takze tehu test skus tak 10 dni po styku najdi nejaky zvlast citlivy a uvidis... kojenie je do istej miery antikoncepcia, ale neda sa na to spolahnut 🙂

bobocka
13. júl 2011

dojciace maminy niekedy nemaju ms aj rok a viac.to je uplne normalne.vobec nemusis byt tehu.ja som dostala prvu ms ked mal maly 5 mesiacov a este som sa rozculovala,ze co tak skoro 😀 😀 😀 niekedy ms dostanu dojciace maminy hned a niekdy po vyse roku.boli uz aj take pripady ked zena nemala ms dva roky po porode a chcela babo,tak vyvolavackami ms riesila. dojcenie sa berie aj ako naturalna antikoncepcia,no to vsak neznamena,ze pocas obdobia dojcenia zena neotehotnie.na to pozor. 🙂

feb13
13. júl 2011

Test mozes spravit v podstate hocikedy. Pocas kojenia mozes zostat tehotna aj ked si este nemala menzes, ale nie je to velmi pravdepodobne, nakolko prva menstruacia po porode byva anovulacna (aj ked su aj vynimky), dokonca niekedy nie len prva. 8tt po porode by si uz nemala mat v krvi hCG z predchadzajuceho tehotenstva, ale ja som si tiez pre istotu spravila test nejaky cas po porode, ze keby som zostala tehotna bez menstruacie, aby som vedela, ze to je nove tehotenstvo, lebo uz som mala jeden negativny test. 😉 Nakoniec mi to aj zislo, lebo maly mal 3,5 mesiaca ked som dostala menstruaciu, po tyzdni dalsiu, po 2,5 tyzdnov som zase zacala krvacat a ked lekari nevedeli co mi je (bolo to mimomaternicove tehotenstvo nakoniec) tak spekulovali ci tam nieco nezostalo z placenty po porode ale ked som povedala ze uz som mala odvtedy jeden negativny test, tak to hned vedeli vylucit. 😉

ansira
15. máj 2012

baby, teraz už mám taká zmätok. Som si myslela, že kto kojí, nemá menštruáciu. A mamičky, ktoré nemaju MS, nemôžu otehotnieť. Ale podľa toho, čo tu píšete, to vôbec neplatí. zaujímavé. momentálne už 8. mesiac kojím, MS nemám. a boli by sme radi, ak by nám zadarilo2. bábo, nebránime sa tomu. ak by som teda otehotnela ( ak to je vôbec možné) nevedela by som v ktorom tyždni som, a asi pár týždnov by som o tom ani nevedela. :D

zlatitka
20. nov 2012

ahojte prosim poradte mi mam 10 mes dceru som po druhom cisarskom a stale kojim tento mes.som nedostala a test bol negativny uz 2tyzdne ma boli brucho aj nohy a stale nic a druhy test nemam odvahu asi mam obavy ze bude pozitivny bojim sa len preto lebo moja lekarka mi odporucala aby som neotehot.do 2 rokov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre