Kedy si už môžem urobiť tehotenský test?

kariin19
1. apr 2021

Dobrý deň, môžem si urobiť tehotenský test aj keď menštruáciu by som malá mať až o týždeň? Všetky príznaky na tehotenstvo mám a chcem sa uistiť či som tehotná. Mislite že mi to ukáže test aj teraz??????

sisa_s
1. apr 2021

Test sa robi, ked meska menstruacia, nie tyzden pred

kitycat
1. apr 2021

Vsak si sprav aj 5 za den... Na co povolenie od nas? Tegotenstvo si si uz diagnostikovala uz len potvrdit.

Drzim ti palce, ale chapes aky je tento dotaz nezmyselny.

sandra151
1. apr 2021

Môžeš mať kľudne posunutú ovuláciu a pociťuješ jej príznaky. Kedy bol posledný ms?

kariin19
autor
1. apr 2021

@kitycat Áno chápem ale som nervózna a chcem to mať už isté mislite že mi test ukáže keďže je to prvý mesiac??

kariin19
autor
1. apr 2021

@sisa_s Prečo mislite že keby som si ho správyla zajtra višiel by negatívny???

edinka25
1. apr 2021

@kariin19 radsej si sprav test z gramatiky 👍

sisa_s
1. apr 2021

@kariin19 vies presne, kedy mas ovulaciu? Keby doslo k oplodneniu, este musi dojst k uhniezdeniu, co tyzden pred menstruaciou by si tazko stihla..no ked netusis, kedy mas ovulaciu, tak tazko riesit toto teraz...ake priznaky mas?

sense
1. apr 2021

Vieš presne kedy si mala ovuláciu? Koľko dpo si?
Keď si nedočkava sprav si, poteší výrobcov testov, len aby ddi nebola zbytočne sklamaná lebo je to skoro

alvaluka
1. apr 2021

@kariin19 ved sy urob test uz teraz ked sy nervozna 🤷‍♀️

88matulka88
1. apr 2021

@kariin19 podľa mňa dievčatá snažia sa ti vysvetliť, že týždeň pred ms tehotenský test nemusí ukázať... Na to aby sa ukázalo tehotenstvo musí byť hcg v moči.... To znamená že oplodnené vajíčko musí byť už uhniezdene a postupne telo začne tvoriť HCG.... Takže keď si týždeň pred ms a cca v polovičke cyklu má žena ovulaciu je to málo pravdepodobne že už je to vajíčko zahniezdene.... Takže málo pravdepodobne, že ti ukáže test. Ale nikto nikomu nezakazuje robiť si tehotenský test aj každý deň, keď to tak chce... Ale relevantnú odpoveď na tvoju otázku ti dá test najskôr až cca 10 deň po ovulacii 🙂 to znamená cca 2-3 dni pred ms závisí ako dlhý cyklus máš 🙂 ale vravím ak chces môžeš testovať od mrchy po mrchu a aj cez 🤗

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandra151
1. apr 2021

Snažíte sa prvý mesiac a si z toho nervózna a hotová? uff,No moja priprav sa na to že to niekedy nieje len tak,a bežná doba kým sa to podarí je 1 rok.
A hlavne si zisti kedy máš ovuláciu aby si vedela kedy je najlepšie sa snažiť

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kariin19
autor
1. apr 2021

@sisa_s Časté močenie, únava, bolest prsníkov, zmena bruška som trošku silnejšia ale bruško sa mi zmenilo mám nevoľnosti ale nie na zvracanie ale ako keby kocovinu únava spím aj 3 krát za deň.. A mám take bolestí ako keby som malá menštruáciu..

sandra151
1. apr 2021

@bambulienka25 no vyššie píše že je to prvý mesiac 🙈🙈🙈

kariin19
autor
1. apr 2021

@sandra151 Ja sa nesnažím to nebolo plánované preto to chcem vedieť

88matulka88
1. apr 2021

@kariin19 my sa snažíme s manželom cca 2 roky, bola som 23.3 na folikulometrii a 24.3 som mala pozitívny ovulačny test... Prvý tehotenský test si urobím 10 deň po pozitívnom ovulacnom a druhý na 14. deň. Tiež som nervózna, tiež stresujem ale nič s tým nedosiahnem... Takže si myslím, že keď o týždeň máš mať ms úplne stačí keď si urobíš prvý test cca o 3 dni a druhý si urob v deň očakávanej 🙂 držím palce

petamich
1. apr 2021

@kariin19 na taketo priznaky je skoro, ak si 4tt nie je mozne, aby si mala viditelne zmeny ako brusko a nevolnosti atd.
test si samozrejme spravit mozes, moze ti vyjst negativne, lebo HCG je malo a ak MS nepride testuj znovu, kludne testuj aj kazdy den 🙂 vyrobcovia sa potesia

sandra151
1. apr 2021

@kariin19 tak počkaj či ti bude meškať.
Test ti ešte nič neukáže aj keby si bola tehotná

lius
1. apr 2021

ak sa chces tak skoro testovat, kup si test clearblue, ten ukaze uz tyzden po oplodneni vysledok

veronikaszabova
1. apr 2021

@kariin19 skorej si to vsetko vsugerovavas. Nie je mozne, aby si mala take priznaky v rannom tehotenstve - caste mocenie, zmena brucha,atd...

kariin19
autor
1. apr 2021

@sandra151 prečo? Veď písali že už po 14 dňoch sa môže robiť test?? A mne prešli cca 3 týždne??

pininka1
1. apr 2021

@sandra151 ako vies ze jej nic neukaze??? Ja som vzdy testovala este pred tym ako mi meskali a stale mi ukazalo,bola som tehotna 4x.

veronikaszabova
1. apr 2021
veronikaszabova
1. apr 2021

@kariin19 kedy si mala ovulaciu? Aky dlhy cyklus mas? Kolky si teraz DPO?

sunshine_18
1. apr 2021

Ak by to boli príznaky tehotnenstva ukázal by ti test už aspoň ducha lebo tehotenské príznaky vyvoláva hormón hcg ktorý sa tvorí v tehotenstve a na ktorý reaguje aj tehotenský test

sandra151
1. apr 2021

@pininka1 prečítaj si tu druhú diskusiu. 8.3 Mala ms ktorá jej trvá 6 dní a styk mala 11.3
Po prvé tam ešte ani neprebehla ovulácia a otehotnieť cez ms? Keď ma mať ms o týždeň ako píše tak jej cyklus trvá 32 dní čiže ovulácia mohla byť 22-23.3
Takže to fakt nedáva zmysel.

domka222
1. apr 2021

@kariin19 mala si robiť už hneď po sexe, neviem načo čakáš 🤦‍♀️

renata1405
1. apr 2021

To bude len jarná únava.

pininka1
1. apr 2021

@sandra151 chapem, ja reagujem len na to,ze ukaze aj pred meskanim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre