Kedy ste začali mať prvé príznaky tehotenstva?

4. jan 2021

Ahojte, jedno dieťa už mám, no teraz sa snažíme o druhé. No, zaujímalo ma, kedy ste mali prvé príznaky tehotenstva alebo nejaké "prejavy", ktoré boli odlišné od ostatných cyklov, kedy ste neboli tehotné? Pri prvom tehotenstve som cítila bolesti v podbrušku viacmenej hneď po ovulácii a hlavne také akoby ťahanie či napätie a nafúknutá som bola ako balón :D ...až potom sa pridala prsia, ktoré ma potrápili celé tehotenstvo a nakoniec tie klasické, že ranná nevoľnosť a pod. :D ...zaujímajú ma tie vaše a hlavne kedy ste začali pociťovať, že sa asi zadarilo 🙂 Pýtam sa len zo zvedavosti 🙂 prosím nezosmiešňujte prípadne komentujúce mamičky, veď vieme, že máme ten nejaký šiesty zmysel, ktorý často u nás vyhráva :D

katkamatka7
4. jan 2021

Pár dní po ovulácii, podobne, ako píšeš. So šiestym zmyslom, že už je to tu. Napnutie v podbrušku, v oblasti pupka, prsia prišli neskôr, približne v čase očakávanej ms, ktorá už neprišla. Káva mi chutila ako s príchuťou octu a celé tehu mi káva nebrala. No a mala som také iné sny, ako zvyčajne, veľmi živé.

diaalex
4. jan 2021

Ja som ani nevedela, že som tehotná 🙈 až na 3. deň meškania reku spravím si test a bum // 🥰 a celé tehu bez problémov, nevoľností, bolesti, fakt keby mi nemeskala ms ani neviem o tehotenstve

eskop
4. jan 2021

Ja som mala prve ako bolesti pri menzese, bolest krizov a prs a potom mi strasne smrdelo maso surove.. pamatam si ako som ani nemohla varit do 4mesiaca 😃🙈 no a stale mi bolo zle ked som aj vstavala z postele , musela som pohar vody a aspon daku susienku alebo piskotu..a vlastne na tom som bola cely prvy trimester 😃 plus cola

mariejenka
4. jan 2021

Skoro žiadne,kym mi kolega v robote ( bosorak😂) nezadrel, ...ty si tehotna! Ja 😳😳 take oci na neho, doma test (lebo sme sa snazili) som mala tak ukazal ze hej🥰

martyzpp
4. jan 2021

Ja som to zistila pred dvoma dnami 😊(druhe babatko). Tyzden po snazeni som zacala uz citit taku nervozitu, kazdy vecer mi zacalo byt tazko na zaludku, palila ma zaha, sem-tam sa mi zatocila hlava a mala som take mierne navaly tepla. Ale stale som si myslela, ze to bude asi PMS, ze urcite sa nepodarilo uz na prvy sup. Ked mi vsak meskala menstruacia (po prvom porode sa mi krasne upravila a chodila ako hodinky kazdych 28dni), spravila som test a skoro ma slahlo o zem 😂.

petamich
4. jan 2021

my sme mali tento rok tri uspesne pokusy (zial dva nedopadli dobre ale to som nechcela a pri vsetkych troch sa mi totozne zopakovalo, ze uz tyzden pred ocakavanou MS ma zacalo neskutocne ale ze neskutocne naduvat a prsia mi tak divne otazeli (bezne pred MS na len boleli), prvykrat si zo mna drahy robil srandu a aj ja som bola v tom, ze uz uz dostanem, druhykrat uz az taky pocit, ze trepem nemal a ked sa tretikrat toto iste zopakovalo, tak sme to vedeli aj bez testu 🙂 a teda teraz cakame (klop klop), ja viem, ze vela ludi priznaky nema alebo neskor a sama sebe som si tvrdila, ze si namyslam...ale...nenamyslala 🙂

petra_em
5. jan 2021

Este ked som ani len netusila ze som tehotna sa mi hned viditelne zvacsili prsia a potom este pred testom silna bolest ako pred menzesom

spolumatka
5. jan 2021

Veľmi skoro možno prvé 2-3 týždne
Bolo mi zle ani nie na vracanie ale malátnosť , bledosť . V práci som nechápala , že prečo odrazu ...no a po tých 3 týždňoch som zvracala 2 krát po jedle tak som si preventívne urobila test pretože som zvracala par krát za svoj život.. inak bolesti až pichanie v podbrušku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre