Klesajúce hCG

34natalianaty
24. dec 2022

Ahojte žienky,

Klesajúce hcg znamená už len jedno, že o bábätko prídem, s tým som sa už vyrovnávala, keďže to viem už viac ako týždeň. Najprv bolo hcg 130 o 2 dni iba 90 a o ďalšie dva dni 60. Bola som oboznámená, ze keď mi klesá o 2 dni o 30, tak to 4 dni by som mala mat hcg 0 max 10 ak by to išlo pomalšie. 15.12 hcg 60 a dnes ne 24.12 a mám jasnejší pozitívny test ako keď som pre kontrolu a na porovnanie robila test 15.12. Boľavé prsia, divná chuť v ústach po káve akoby bola prihorena, chuť na jedlo a podobne ako je pri tehotenstve známe a najčastejšie. Na kontrole som bola v pondelok asi 5 dni dozadu. Našli mi tam cystu že vraj na pravom boku, ale že to pôjde počas menštruácie preč. Spinim podľa mna až príliš dosť už 24 dni vkuse od 1.12. Jedna vložka mi vydrží cely deň ale potrebujem ju tam mať a vymieňať. Chcem sa vás spýtať, mali ste niektorá niečo podobne a viete mi napísať nejakú skúsenosť keďže je víkend a doktorka sa nevyjadrila či maternica je čistá ani nič podobne len že tam je cysta. Spôsobuje aj cysta pozitívny test? Aj keď som sa to pýtala doktorky povedala, že nie, ale videla som nejaké diskusie na to, že to môže byt. Posledná otázka na vás ak ste zienky nádherne mali takúto skúsenosť - je možné to zachrániť (pila som duphaston pred posledným odberom, pokračujem s kyselinou listovou), alebo je to normálny stav ak o bábätko prichádzate?

Ďakujem vám veľmi pekne a krásne požehnane Vianoce ❤️

heln
24. dec 2022

@34natalianaty ahoj, je mi luto, ze ako dalsia zena musis zazit tuto skusenost.
ked ti klesa hcg, tam uz nie je velka sanca na zachranu, skor ma prekvapuje, ze ta doktorka neposlala do nemocnice na kyret, ked ti to takto pomaly odchadza. ano cysta by mohla sposobit pozitivny test, ja by som mala obavy ci nejde o mimomaternicove. nemas bolesti? ak by ta bolelo brucho, alebo si mala teplotu tak utekaj na urgent.

34natalianaty
autor
24. dec 2022

@heln práveže nemám bolesti, krv nemám jasnú ale je to hnede, brusko má vôbec neboli akurát prsia a divne zapáchy aj divná chuť viac nič

34natalianaty
autor
24. dec 2022

@heln taktiež aj mne je to ľúto, mám 22 a bolo by to moje prvé bábätko…

34natalianaty
autor
24. dec 2022

@heln kyret neodporúča v takomto skorom štádiu, len či neviete náhodou kedy klesne úplne celkom hcg keď stále vo mne je aj po týždňu a klesalo každé 2 dni. Ja som čítala že niektoré majú zrazeniny v krvi alebo špinení ale ja som nemala žiadne. Mimomaternicove sme vylúčili keďže mi hcg klesalo. Myslite, že opäť išlo na hôr a je tam už šanca na mimo?

ivana3111
24. dec 2022

@34natalianaty ahoj, v prvom rade je mi ľúto, čím si prechádzaš ...ja mam 24 a v októbri som tiež potratila v 7. Týždni hcg klesalo týždeň z 31 000 na 12 000 a nižšie a už som začala špiniť... keď máš potvrdene tehu napr ultrazvukom nemyslím, že to môže byť z cysty , ale tiež som verila na zázrak...lenže z biologického hľadiska keď klesá hcg už telo neprodukuje ďalej hormóny na rozvoj a vývin embrya ale naopak snaží sa ho zbaviť. Veľa som o tom čítala ,keďže som si tým prechádzala.

ivana3111
24. dec 2022

@ivana3111 ešte je šanca ze môžeš ísť napr ešte každé 2 dni na krv na hcg a malo by sa určite zvyšovať a nie znižovať. Ak ti stupne hcg je to len nejaká odchýlka ale ak bude ďalej klesať tak to nič dobré nie je.

matulik123456
26. dec 2022

@34natalianaty ja som mala hcg 4200, v ten istý deň večer uz 3200, ďalši deň 2000 o dva dni na to 1000 a o tri týždne som bola na nule , bez kyretu , bez všetkého to odišlo samo

34natalianaty
autor
27. dec 2022

@matulik123456 ďakujem, ja by som už mala byt na nule keďže som pred týždňom a pól mala 60. Ale nie som, stále silnejšie pozitívne testy.

matulik123456
27. dec 2022

@34natalianaty ešte sa potom asi nejake hcg drži a klesá ti pomalšie … ja som si preto radšej už ani nerobila potom testy aby ma to nedeptalo či klesá … kedy ideš na ďalšiu krv?

elenita
27. dec 2022

@34natalianaty a nemoze to byt mimomaternicove? Mas dohodnutu nejaku dalsiu kontrolu?

34natalianaty
autor
27. dec 2022

@matulik123456 v piatok.

34natalianaty
autor
27. dec 2022

@elenita práve toho sa obavám či náhodou nestúplo hore a pôjde o mimomaternicove, lebo pri kontrole pred týždňom a pól mi našli cystu na pravom vajecniku, doktorka vravela, že už mám len 60hcg a ide mi o kazde 2 dni skoro o 40 dole, tak do 2 max 3 dni by malo byt 0. Pýtam sa kvôli mimo hlavne či nahodou nemá niekto takúto skúsenosť. Napr. pri 130 hcg som mala na teste + 1-2 týždne a pri 90 hcg už + 2-3 týždne clearblue, čo sme pozerali, tak clearblue ukazuje podľa hcg a ja som musela mat vyššie ako 90 keďže ukázalo 2-3. Neviem uvidíme ale je to veľmi zvláštne. Ďakujem za odpovede

sunshine_18
31. dec 2022

Ahoj ako si dopadla?

34natalianaty
autor
2. jan 2023

@sunshine_18 ahoj, potratila som len to hcg išlo pomaly dole, pred 4 dňami prišla slabá menstruacia. Dnes kontrolný tehu test a už negatívny. Zajtra ešte na krv a budeme sa snažiť ďalej, dúfam, že niečo take hrozné už žiadna z nás nezažije, toto si my ženy nezasluzime. Radšej vôbec ako mat potvrdené tehotenstvo a prísť o to. Ďakujem za opýtanie ❤️

matulik123456
3. jan 2023

@34natalianaty držim palce ❤️

nataliha
11. feb 2023

Ahojte mne ukazal test pozitívny ale sla som na krv hcg a tam mi povedali že áno sté teotna ale hcg keslo że mam malo hodnoty môžem potrat stele kracam uz od 24 do 10 slabšie kracanie od 24 silno kracanie ale po 2 dydznoch uz slabšie ďakujem

34natalianaty
autor
11. feb 2023

@nataliha bohužiaľ áno, keď vám už klesá hcg, bábätko sa neudržiava, ja som potratila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre