Ktorému testu veriť? Môžem byť tehotná?

janqa27
1. aug 2023

Ahojte, idem si k vám po radu. V sobotu som mala dostať krámy, ale už pár dní pred tým som mala priznaky PMS (co je u mna bežné) ale s menším rozdielom, namiesto citlivosti bradaviek, ma teraz pre zmenu hrozne svrbeli, co sa mi nikdy nestalo. Tak som si v sobotu, v deň očakávanej ms spravila rychlotest ktorý mi ukázal druhu čiarku úplne slabucku, ale videla som ju tam. Nechcela som sa zbytočne predčasne tešiť tak som počkala do dalsieho dňa a nedeľu ráno som si spravila digitálny test ClearBlue, ktorý mi ukazal pozitívni vysledok a ko na foto, čomu som sa samozrejme veľmi potešila keďže sa s manželom už nejakú dobu snažíme a bábo. No potom som čítala, ze je dobré si ešte spraviť pár testov, tak som si jeden spravila pondelok a druhý dnes (3 dni meskanie ms). Robila som si už klasické testy ale obe mi vyšli negatívne.
Je možnosť že môžem byť naozaj tehotná? Nemohol mi ten digitálny ukázať zlý výsledok? Alebo tie klasické ešte tak skoro neukážu?
Mali ste s tým niekto skúsenosť prosím?

domka222
1. aug 2023

Tak takto "profi" nafotený tehotenský test tu ešte nebol,že už aj body pripravené 😀 načo si robíš toľko testov?mne keď ukázal prvý pozitívne, viac som neriešila. Teraz máš zbytočne stres

janqa27
autor
1. aug 2023

@domka222 tak to som mala takto pripravené ako prekvapenie pre manžela 🙈

janqa27
autor
1. aug 2023

@domka222 ale vy ste si tiez robila digitálny?

sense
1. aug 2023

Počkaj par dni a ak ms nepríde skus spraviť ešte jeden. Ale teda skôr by som verila digi ako palickovemu

janqa27
autor
1. aug 2023

@sense @domka222 ja len mám taký problém teraz, ze o týždeň máme odlietat na dovolenku, čo mi absolútne nieje ľúto ak nepôjdem, lebo na bábo som sa tešila mnohokrát viac, ale musím to cestovke včas oznámiť, preto si musím byť istá. Skúsim zajtra skočiť k lekárovi ci mi to vie potvrdiť z krvi, ale dovtedy zošaliem 🙈

nejdemaprihlasit
1. aug 2023

@janqa27 nechápem prečo odkladať dovolenku ved relax predsa nemôže uškodiť alebo žeby?

janqa27
autor
1. aug 2023

@nejdemaprihlasit v takom rannom štádiu sa neodporúča letieť, a jednak mám už aj svoj vek a nechcem to naozaj riskovať. To mi za to nestojí

bm_
1. aug 2023

@janqa27 a ten obycajny test mal aku citlivost? mozno bol 25 a ten prvy co si mala 10 a preto ti neukazalo. inak fakt by som na tu dovolenku isla, este som o tom nepocula ze sa neodporuca letiet v rannom stadiu. poznam kopec zien co maju uspesne tehotenstva po ivf v zahranici a odtial domov doletiet museli...ja by som sa tym nestresovala a dovolenku si uzila, ale tak to je tvoje rozhodnutie

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika11103
1. aug 2023

@bm_ ja som práveže o tom počula že najmä v prvom trimestri sa to neodporúča že ten tlak môže spôsobiť niečo zle. Samozrejme nemusí to je buď alebo ale to je tak vo všetkom , ale ja úplne chápem autorku ak na bábätko čaká veľmi dlho , že nebude riskovať keď nemusí a nechce .
Autorka držím ti palce daj vedieť , inak medirex ak by si sla dnes a si to zaplatila , máš skôr výsledky . Ak ti to teda súri . Daj vedieť ako si dopadla 😉

cookie29
1. aug 2023

@janqa27 a naco si vyrabas stresy? Ak si tehotna, toto urcite neprospieva :( a nie som si ista, ci cestovka zrusi dovolenku z dovodu zacinajuceho tehu. Ale ako pise
@bm_ aku citlivost maju tie testy?

janqa27
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janqa27
autor
1. aug 2023

@cookie29 zrušiť zruší, len neviem aké tam bude storno, ale je mi to jedno, vytúžené bábo je ore mna prednejšie ako týžden pri mori. A ta citlivosť, obaly už nemám a k tomu digitálnemu ani neviem nikde nájsť na internete akú má citlivosť. Ale asi 25, lebo tie klasické sú tuším 10..

maryetta
1. aug 2023

Urob si tento test. A ukaze ti. Mne tento na 4-5.den meskania ukazal taketo kolajnice.

barbora19911
1. aug 2023

@janqa27 ja by som verila clear blue na 100 percent keďže mne tie palickove neukazovali nič ale ms stále neprichádzala tak som si spravila tento a ukázalo mi ale trebalo ísť tak či tak na gyndu ja som volala že test mi ukázal a ona že mám prísť zajtra

noemi155
1. aug 2023

@janqa27 a robila si si testy jednou a tou istou značkou?
Akože ja som mala prvú čiarku neviditeľnú a potom som si robila clear blue a tak mi vyšlo 2-3 týždne
A tehotná som bola
Potom mi už aj paličkovým ukázal ale žiadne koľajnice to neboli🙂

dagas
1. aug 2023

@janqa27 v 4 týždni som letela 7 hodin z dubaja..(nevedela som že som tehotna) len už tam mi nebolo najlepšie nechutilo mi jesť jedla som iba polievky a šaláty. V 8 týždni som letela ale to už len 2 hodiny ale mňa teda ani len nenapadlo že by som nemala letieť.Teraz by som to tiež asi zvážila ale zase stať sa zle môže aj doma..

sajmonka_1216
1. aug 2023

clearblue je určite jeden z najspoľahlivejších 🙂

janqa27
autor
1. aug 2023

@dagas ale vy ste prvý krát nevedeli ze ste v tom a jasné, aj doma sa môže sa môže čokoľvek stať, ale zase keď nemusím tak načo sa tam budem trepať? čo ak mi tiez bude nejak blbo a ani si tu dovolenku neuzijem?
O malé sa pokúšame dlhé mesiace, takže ten týždeň pri mori mi za to fakt nestojí a neodpustila by som si keby som kvôli tomu malé ohrozila.

janqa27
autor
1. aug 2023

@noemi155 uplne prvý, ktory mi ukazal uplne slabu ciarku bol ClearBlue, druhy bol teda tiež
ale ten digitálny a tie potom, už iné značky.

janqa27
autor
1. aug 2023

Ale posledné dva dni neviem spať, zobudím sa už okolo 4-5 ráno s tým ze som neskutočne hladná, aj cez deň mam stále taký hlad ze mam pocit, že keď sa nenajem tak mi rozdrapi žalúdok, co som nikdy také nemala. Pobolieva ma podbruško a sem tam pichne pod rebrami alebo v krížoch. Neviem ci si to všetko nahováram kvôli tomu pozitivnemu testu, ale nikdy som sa takto necitila 🤷

simona082
1. aug 2023

@janqa27 ahoj, ja som mala dostať v sobotu tiež krámy a stále nič, uz cez týždeň som mala taký divný pocit bola mi zima a bola som stále unavená a tiež ma svrbeli prsia čo sa mi doteraz ešte nestalo a ešte aj v tú sobotu som mala úplne kŕče večer...v deň meškania som si robila tiež test paličkový a vyšiel negatívny..tak som to nechala tak ze ved možno len mešká ale neprišla doteraz...akože občas mi meskala ale posledne mesiace presne načas...my sme sa začali snažiť teraz vlastne na dovolenke tak neviem či to fakt vyšlo na 1x..neviem teda co teraz keď čítam ze tebe tiež paličkovy neukázal a clear blue ano...mne to dnes vychadza 16den co by už mal ukázať aj paličkovy či?

janqa27
autor
1. aug 2023

@simona082 noo ako kamoska si 3krat nedala pozor a hneď bola v tom 🙈 a my sa tu snažíme a nič 🤷 ...takže môžeš byť...neviem skús keď tal tiež ten digitálny a uvidíš co ti ukáže, lebo mne ukazal, a tie ostatné klasické už nie 🤷

simona082
1. aug 2023

@janqa27 no každý deň čakám lebo tie príznaky sú fakt pomaly skoro rovnaké a ked chceš bábätko potom rozmýšľaš ci si to fakt len namyslas alebo nie🙂 no počkám este do piatka a spravím si ten digitálny a uvidím. Ale tebe keď ukázal ten tak by som verila určite tomu😊

noemi155
1. aug 2023

@janqa27 ako ja na tvojom mieste by som urobila ešte jeden clear blue a budes vedieť určite už
Tie testy sú podľa mna dosť presne a ukazujú dobre

janqa27
autor
1. aug 2023

@noemi155 práve som si spravila opäť ten digitálny a už vyšiel negatívny 😔
Neviem či preto ze som ho robila teraz, alebo jednak ze je to ešte skoro..ale je mi smutno 😔

veronikaszabova
1. aug 2023

@janqa27 mozno biochemicke?

ivkam29
1. aug 2023

@janqa27 mrzi ma to ale vyzera to na biochemicke.

sim_mi
1. aug 2023

A nemoze byt teraz negativny preto, ze nie je z ranneho mocu?

nyphadora
1. aug 2023

@janqa27 tak mozte ist na dovolenku ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre