Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Má dojčenie vplyv na hladinu ľudského choriového gonadotropínu?

csina
22. máj 2012

Ahojte, tak tu šmátram na koníkovi v rôznych témach, ale nenašla som, čo hľadám. Zaujíma ma, či hormonálne zmeny popri dojčení môžu nejakým spôsobom ovplyvniť hladinu HCG v krvi, pretože by som si rada čo najskôr urobila tehu test aby som vedela na čom som. Pred pár dňami sa nám akosi s manželom "šmyklo" a vyzerá to, že zrovna počas plodných dní. Mám doma okrem staršej aj 28 mes dcérku, ktorú ešte dojčím, ale predpokladám, že ak mám pravidelne menzu, tak môžem byť teoreticky tehotná. Neviem, či vydržím až do ďalšej periódy, aby som si mohla robiť test, rada by som skôr. Máte niekto skúsenosť? Robili ste si dojčiace maminky tehu test? Ako vám vyšiel a aká bola realita? ďakujem 🙂

vejula
22. máj 2012

@csina jasne že dojčenie nemeni HCG. Je jedno či dojčiš alebo nie, tehotensky test to isto neovplyvni

magic08
22. máj 2012

@csina ahoj dojcenie urcite HCG neovplyvnuje... je tu niekolko kocieck, a nie je ich malo, ktore popri dojceni otehotneli... ja mam skoro 26 mesacnu dcerku, ktoru dojcim a velmi casto a pred par dnami som si nasla pozitivny tehu test... pozri album 😀

stvura
22. máj 2012

@csina hej, aj pri druhom aj tretom som dojcila, test som si robila, vysiel mi pozit a to som bola pri prvom v 6tt a pri druhom v 4tt dokonca...(dojcila som i cele tehotenstvo az do porodu a po porode tandem). U mna ale skor ako test funguje zaludok 😉

csina
autor
22. máj 2012

@magic08 gratulujem!! 🙂 😀

@vejula @stvura vďaka kočky..aj som si tak myslela, ale chcela som si overiť 🙂
čo myslíte, kedy bude najbližší možný termín na tehu test? 😅 PM 5.5.

csina
autor
22. máj 2012

@stvura jéj, veď ty máš čerstvého chlapáka doma 😀 tak veľká gratulka, nech ste zdraví 🙂

vejula
22. máj 2012

@csina pokils nemaš dôvod robiť skôr ja by som robila až po tom ako ti vymeška mrška

magic08
22. máj 2012

@csina kedy si mala ovulaciu? uz 10 dni po ovulacii ti citlive testy ukazu slabu ciarku... no ked neveis kedy bola ovu, tak pockaj do terminu dalsiej mrchy a urob test ak nepride
a dakujem... 😀

csina
autor
22. máj 2012

už si tu síce teraz akoby dopisujem sama so sebou 😀 ale myslela som to skôr tak, že tie supercitlivé testy či nebudú zmätené, ak si spravím test napr. 10 dní po oplodnení...ale to by sa mi asi aj tak ešte neukázalo, však? 😀 sa už smejem zo seba, som ako prestrašená prvorodička, ale fakt ma to zaujíma..najmä, ak tým skutočne niekto prešiel..

csina
autor
22. máj 2012

@magic08 @vejula no veď práve, neviem či sa mršky dožijem 😀 😀 😀 ále, bude ako bude... budem sa trošku sledovať.. veď ak, tak tehotná som 3 dni 😀 😀 😀 ešte fúra času...

vejula
22. máj 2012

@csina ja som si robila test na 13 den po ovulacii a bol slabulinko pozitivny. Ale tak skoro som si robila len preto, lebo som mala isť na RTG a vtedy nesmieš byť tehotna.... Pri prvom som si prvy krat robila 12 dni po ovulacii a bol negativny ešte. ale každej kočke ukaže inak

csina
autor
22. máj 2012

@vejula vďaka.. rada by som skúsila skôr, no ak nevydá, tak sa hádam nezbláznim 🙂

magic08
22. máj 2012

@csina tak pockaj este 7-8 dni a testni... mne na 10 DPO uz ukazal slabu jasne viditelnu ciarku...

vejula
22. máj 2012

@csina a ty vlastne chceš či nie

csina
autor
22. máj 2012

@vejula popravde?? no..nebolo to v pláne... o dve deti sme veľmi bojovali a na každé dlho čakali, ale povedali sme si, že zatiaľ stačí.. na radosť, aj na starosti... ale ak nám príroda nadelí, nebudeme sa priečiť 🙂

@magic08 tak skúsim 🙂 potom dám vedieť...

magic08
22. máj 2012

@csina tak drzim palce 😀 nech priroda nadeli... 😉

csina
autor
22. máj 2012

@magic08 si zlatá 😀 ďakujem 😅

csina
autor
31. máj 2012

@magic08 tak asi príroda chce 😀 dnes ráno som si zopákla test, mršku mám mať až okolo 5-8.6. a mám tam dve čiarky....

magic08
31. máj 2012

@csina super gratulujem.... krasne tehukovanie prajem 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli