Plod je maličký a hladina ľudského choriového gonadotropínu klesla

piskotka128
29. jan 2016

V stredu (27.1.) som bola na ultrazvuku a lekárka mi povedala že na 7tt. je mimi veľmi maličké (na 4tt) a nevidí žiadnu akciu. Ďalšiu stredu mám isť na kontrolný ultrazvuk či mimi rastie. Urobili mi test z krvi na HCG a klesol oproti prvého odberu a dnes som začala špiniť. Mám isť hned na pohotovosť nech ma pošlú na vyčistenie alebo počkať kým sa telo vyčistí samo. Niekde píšu tam, niekde hentak..neviem čo teraz 😢

cerez
29. jan 2016

Ja by som teda určite nečakala. O tom čo je správne musí rozhodnúť lekár.

limetka69
29. jan 2016

No mam za sebou dva mikropotraty a vzdy mi dr povedal, ze je to na prirode zo zaciatku. A ked hcg klesa, to nie je dobre znamenie. Pravdepodobne to neskonci dobre. Potratila som v 5 tt, po mesiaci v 7 tt a dr pivedal, ze menstruacia pride do 8 tyzdnov, no a uz neprisla 🙂 pride davidko o mesiac. Tym som chcela povedat, ze aj ked sa neudrzi teraz tak skusajte hned potom ak sa snazite, lebo maternica je nastavena na tehotenstvo 🙂
@piskotka128

vivianaba
29. jan 2016

@piskotka128 mne sa to stalo tiez koncom 6.tt, spinila som a bolo toho stale viac az krvacanie, tak som isla do nemocnice, jeden den este na uzv plod videli druhy uz nie a automaticky ma supli na kyret. Neviem ci je lepsie cakat alebo nie, ja sa na kyret nestazujem, lebo potom som uz takmer nekrvacala, na druhy den som bola fit a dalsej menstruacie som sa uz ani nedockala - lebo som bola opat tehotna 🙂

bosoriak
29. jan 2016

@piskotka128 Ja som vzdy cakala na krvacanie (aby som si bola na istom, ze to nevyslo) a potom som sla rovno s taskou do nemocnice. Zazila som si 2x. Zas netreba sa nejako hnat, ale myslim si, ze vycistenie je pre telo rychlejsie a setrnejsie, nez nechat to "na prirodu", kolkokrat zeny krvacali aj niekolko tyzdnov. Ale zas kyretaz je zakrok v narkoze a su tam aj rizika, takze si musis sama zvazit.

limetka69
29. jan 2016

@bosoriak asi to je individuálne, pretoze ja som mala len silnejsiu menstruaciu, nic neobvykle. 🙂

vydrnik
29. jan 2016

@piskotka128 ja na tvojom mieste by som sla do nemocnice,

bajana
29. jan 2016

Tak kyret je sotva setrnejsi...ja som čakala a neľutujem, príroda to má dobre zariadené, zbytočne do toho zasahovať...a inak som bola v 10+0tt

dorotka202
29. jan 2016

Ak sa rozhodnes pockat,urcite chod po tom na kontrolu ci si sa vycistila uplne.ci netreba ist na kyret.lebo ked tam nieco ostane moze robit problemy.ja som tyzden krvacala,ako menstruacua a dr potom pozrel ultrazvukom a povedal ze musim ist na kyret lebo nieco tam este ostalo.tak som bola a o tri mesiace som znova otehotnela a vsetko uz bolo ok.

babydesire
30. jan 2016

Noo stale plati ze ked vies ze si tehotna a objavi sa krvacanie,ci spinenie,treba ist na pohotovost,,o dalsom postupe rozhodne lekar..ale zda sa,ze plod sa neudrzal,je mi to luto

piskotka128
autor
1. feb 2016

... a je po všetkom 😢

cerez
1. feb 2016

@piskotka128 Viem ako sa cítiš, bola som na tom rovnako pred 13 rokmi. Čas zahojí boľavé srdiečko. Ešte budeš mať detičky!

piskotka128
autor
1. feb 2016

@cerez Ďakujem pekne za podporu. Dúfam, že áno.

babydesire
2. feb 2016

@piskotka128 mrzi ma to, tiez som si presla potratom...dufam,ze coskoro sa zadari znovu a tentokrat uspesne az do konca,,vela stastia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre