Mala by som tehu príznaky pri missed abort?

janula74
15. feb 2012

Ahojte, som tu nová, ale chcela by som vás poprosiť o názor. Poslednú ms som mala 24.12.2011, bola som na sone dva krát u dvoch lekárov. Na konci 6tt 5tt+6 bolo vidieť gestačný vačok 13,5mm, žltkový vačok a plod, nedal sa však zmerať. Doktor však usúdil, že to bude asi missed abort, že je to malé tak na 5 týždeň. . Na druhý deň 6tt+0 som bola u iného lekára pre istotu a ten sa nijak nevyjadril, iba, že zatiaľ sa nedá povedať a mám prísť o týždeň, to už budem začínať 8.týždeň. Viem presne kedy som otehotnela, takže tt sedia. Viem, že z tohto ťažko povedať, ale mne teraz začali tehu príznaky a to viac ma začali bolieť prsia, predtým iba večer, teraz celý deň a začala som mať ťažobu na žalúdku. A teraz otázka, keby to bol missed - zastavený vývin, myslíte, že by sa mi zvýraznili tehu príznaky ? Máte niekto skúsenosť? ďakujem.

dominika16
7. jan 2018

@ejuska2586 ďakujem pekne pevne verím že drobček sa ukáže :* môj dr o ovulke vedel uz dlhšie,lebo som často knemu chodila kôli
zápalom atd a vždy 3/4 cyklu mi povedal že ovulujem ... a sám mi to povedal toho 22.12.2017 keď mal vacok 8mm že som mohla mať neskorú ovulku, ale aj tak sa mu to nepozdávalo toho 5.1 2018 a napísal mi papier s dg MA keď vacok bol iba 15+5mm :'( ale v nemocnice nevedie o neskorej ovulacii tam sa ma pýtal dr medzi dverami že či som mavala pravidelne menštruáciu ...áno mavala každý mesiac a odišiel ...mám v sebe malinkú nádej že sa drobček ukáže a ja pôjdem s úsmevom domov <3 ,uvidíme aj podľa krvi to mi povedala sestricka že ta bude rozhodujúca

klodyka76
7. jan 2018

@dominika16 Aj keby bola ovulácia neviem ako posunutá , tak pri tehotenstve hcg letí hore...a to myslím doslovne ( v priebehu tých 3 dní sa niekoľkonásobne zvýši, ide až do tisícových hodnôt), ak ale niečo nie je v poriadku, napr missed abort, hcg stúpa len veľmi mierne, prestane stúpať, prípadne klesne....takže podľa výsledku hcg a následného sono budú naozaj vedieť, či si tehotná alebo treba kyret

dominika16
7. jan 2018

@klodyka76 áno viem že rychlo stúpa ,mne môj dr vôbec nebral krv, vôbec neviem jaku mám hodnotu ,prvýkrát mi brali teraz 5.1 v nemocnici,ani tam neviem výsledok lebo ma poslali dom s papierom čo si mám v pondelok priniesť, ateraz v pondelok mi budú brať opäť na porovnanie lebo to by som mala byť 9+1tt...

superholka77
14. sep 2018

@murcos prosím vas vy ste mali spontany potrat alebo zamlknuty ? Ten zamlknuty sa dozvie zena ako ja teraz az na.sone bez prinazkov bez krvacania a odporucil mi doktor pockat doma ze to.pride samo ale obavam sa ze to nepride ked zeny aj po 4 tyzdnoch idú na.kontrolu a zistia ze nebije srdiecko a tak dlho mali plod v sebe. Prosim ako ste boli vy na tom ? Bojim sa kyretaze ze mi poskodia maternicu alebo budem mat problem otehotniet. Neviem kedy telo neprijme.ten plod a ho vypudi a ci nedostanem doma z toho teploty alebo nevykrvacam moc teraz pred tydnom v 10tyzdni mi povedali ze plod nebije srdiecko a zatial nic ze malo len 4mm.

atlantisl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre