Mala by som tehu príznaky pri missed abort?

janula74
15. feb 2012

Ahojte, som tu nová, ale chcela by som vás poprosiť o názor. Poslednú ms som mala 24.12.2011, bola som na sone dva krát u dvoch lekárov. Na konci 6tt 5tt+6 bolo vidieť gestačný vačok 13,5mm, žltkový vačok a plod, nedal sa však zmerať. Doktor však usúdil, že to bude asi missed abort, že je to malé tak na 5 týždeň. . Na druhý deň 6tt+0 som bola u iného lekára pre istotu a ten sa nijak nevyjadril, iba, že zatiaľ sa nedá povedať a mám prísť o týždeň, to už budem začínať 8.týždeň. Viem presne kedy som otehotnela, takže tt sedia. Viem, že z tohto ťažko povedať, ale mne teraz začali tehu príznaky a to viac ma začali bolieť prsia, predtým iba večer, teraz celý deň a začala som mať ťažobu na žalúdku. A teraz otázka, keby to bol missed - zastavený vývin, myslíte, že by sa mi zvýraznili tehu príznaky ? Máte niekto skúsenosť? ďakujem.

lenkaa222
15. feb 2012

myslim,že keby tam hrozil missed tak by bolo krvacanie alebo špinenie

anjelicek26
15. feb 2012

@janula74 - sprav si tehu test, pokial je stale tehu ciarka silna, tehu pokracuje. 6tt+0 nikto nemusi nic vidiet... len vacok a plodik... ja som bola 6tt+3 a ste nebilo srdiecko, ale doky vravela, ze to je predsa v poriadku. O dva tyzdne mal prdola uz 2cm... Kedy ides najblizsie na kontrolu? Pokial nekrvacas, mas priznaky, tehu test je stale silny, tak je to podla mna stale v poriadku, drzi palce na dalsie sono.

eviq
15. feb 2012

Podla toho, ako uvadzas menstruaciu si uz v 8tt. Kedy ti robili to sono? Teraz uz by sa to malo dat urcit. Ja som mala 2 tyzdne mrtvy plod v sebe a boleli ma prsia, dokonca som niekolkokrat denne zvracala, este aj den pred kyretazou....ale zase to vobec nemusi byt tvoj pripad. V tom tyzdni, kedy uvadzas sono, to este nemuselo byt dobre viditelne. Tak sa nestresuj a radsej chod cim skor na kontrolu, aby si bola pokojna 🙂 drzim palce

moniciak
15. feb 2012

Moja bola v siedmom týždni malá na piaty týždeň je pravda že ja som nemala presný cyklus ale ani úplne hrozný tak do týždňa plus mínus a už v sobotu bude mať rok 🙂 A miery mala aj má namieru 🙂

traktor
15. feb 2012

vsetko to budu len dohady..ja ti silno drzim prsty, aby to bolo ok a o ten tyzden si sa dozvedela , ze je vsetko ok..viem ako sa citis, je to strasne takto cakat..poviem ti co sa stalo mne..cakala som Paťka, vraj nic, treba cistit,je koniec...pozrel druhy lekar a uz bolo vsetko ok..a Paťko sa narodil, je to krasny zdravy chlapec..zo zaciatku je to tazko, staci zle vypocitany termin..+ - a uz je rozdiel..drz sa, budem drzat palce, nech je to ok..a ked nie..ber to tak, ze priroda rozhodla, ze tam nebolo vsetko ok..

katusap
15. feb 2012

Pri missed tehu priznaky pomaly ustupuju, az sa vytratia uplne. A nemusi sa pri tom ani spinit, ani krvacat, nemusia byt ziadne problemy. Pride sa na to az na sone.

natalia
15. feb 2012

ahojte baby,ja som koncom septembra prekonala missed abortion.Bola som v 11tt...raz som prišla na dohodnuty termin na poradnu a doktor mal robit sono a tešila som sa že dostanem fotku...ako tak pozeral na monitor,oznamil mi smutnu spravu..že to vyzera zle a ihned to treba ukončit tehu..v tom sa mi zvyšil tlak,rozbušilo srdce a nemala som odvahu sa ani pytat..dalej..tento potrat bol bez priznakov,ani som len netušila a nosila mrtvy plod zhruba 3týždne..bola som na kyrete..odvtedy prešlo takmer 5mesiacov a chceli by sme sa snažilkovat len sa velmi bojim...aby to nedopadlo ako minule..neviem vlastne prečo sa to stalo ☹

lauritka
15. feb 2012

ja som pri missed nemala ziadne priznaky, ani spinenie, ani krvacanie. mozno vlastne to, ze tehotenske priznaky vymizli a tusila som, ze nieco nie je v poriadku. zistili to az na sone, ze nebola akcia srdiecka cca v 8tt-
v druhom pripade sa mi zopakoval scenar.. to som necakala a isla na krv na hcg, dvakrat po sebe. hcg klesalo, cize to bolo jasne.
takze bud skoc na krv, alebo vydrz na dalsie sono.

mircalla
15. feb 2012

Poznam kopec pripadov, ze lekar na sone nic nevidel alebo pochyboval, a pritom bolo vsetko ok, je dost skoro na zavery zo sono takto skoro v 6tt. U mna bolo pri missed v 8tt krvacanie, na sono mi najprv povedali, ze vsetko ok, dalsie sono o 2 dni, ale ja som vedela, ze je zle, uplne mi zmizli priznaky, mediztym to babo vzdalo. Pri spontannom potrate mi po kyrete tiez hned zmizli priznaky. Ale to je individualne, niekto priznaky ani nema, ja vsak poznam svoje telo. Hned ma prestali boliet prsia. Ak vsak pises, ze priznaky mas, je dobre znamenie. Mali by ti urobit HCG a o 2-3 dni dalsie, malo by rast, klesajucu HCG bohuzial vzdy znamena jedine.
Este jeden priklad: kamaratka bola v 8tt, lekar nevidel srdiecko, vraj to vypada nie dobre, dalsi lekar jej ukazal na dalsi den ako krasne bije a nedavno rodila. Mne napriklad lekar v 6tt povedal, ze mrkneme sa, ci je daco vidiet, ze mozno este nebude, bola som ako ty v 6tt....Takze ja to vidim dost pozitivne u teba a drzim palce.

murcos
19. feb 2012

ja som porodila svoju hviezdicku na konci 10.tyzdna. cely cas som mala teho priznaky, ...preto som nechcela uverit, ze plod sa prestal vyvijat. Dokonca aj HCG som mala v norme. moj dr. si bol neisty...poslal ma do nemocky, tam som bola dva krat, navrhi kyretaz...pockala som, pokial si telo povie same, kedy je dost...
hlavu hore, nadej zomiera posledna!!
..skus pocuvat aj svoje telo!

bahara
26. feb 2012

Ahoj Ja čo si pamätám keď sa mi to stalo začala som krvácať koncom 8tt a na sone mi povedali,že je to zamlčaný potrat činnosť tam už nebola a veľkosťou bábätko zodpovedalo 6tt takže dva týždne mi ho maternica zadržiavala a potom sa to začalo odlučovať.. 😒 potom som si až uvedomila,že presne počas tých dvoch týždňov som prestala mať chute na jedlo som sa doslovne nútila aby som aspoň niečo zjedla..v podstate mi začalo klesať Hcg preto..netreba však myslieť hneď na to najhoršie.. 🙂 pozerám,že to nie je čerstvý príspevok tak dúfam,že je to o.ka 😉

bobi3
27. feb 2012

ahoj, nechcem ťa strašiť, no ja som mala všetky tehu príznaky, bývalo mi aj zle a keď som šla v 11tt na sono, tak doktor zistil, že srdiečko už nebije... že vraj dobilo pred nejakým 10 dňami. Lenže ja som nemala žiadne bolesti, žiadne krvácanie, cítila som sa stále tehotná, preto to bol riadny šok. V nemocnici ma potom pozreli ešte ďalší lekári a potvrdili to isté. Ani neviem ako a ocitla som sa na kyretáži 😒 Každopádne je každé tehotenstvo individuálne, najlepšie je nezaoberať sa tým a veriť, že to bude dobré... držím moc moc palčeky!!! 😉

maminalenka
27. feb 2012

Ja som mala zamlcany potrat v roku 2008...ja mam zas opacnu skusenost, vratil sa mi vysoky krvny tlak ako pred tehotenstvom, bola som akoby naliata vodou, ako pred menzesom a prestali ma boliet prsia, tehotenske chute sa vytratili...neslo mi to do hlavy, az o par dni, ked som zacala krvacat, v nemocici potvrdili, 10.tt a babo nezilo dva tyzdne, okamzite ma brali na salu...

tutitu
21. apr 2012

@anjelicek26 prepáč, ale musím ti oponovať. Pri missed abortion môžeš mať tehotenské príznaky. Dokonca tehotenský test ukazuje niekedy aj tri mesiace, že si tehotná. Moje dieťatko bolo už mŕtve a test ukazoval tehotenstvo. Žiaľ, toto je moja osobná, veľmi smutná skúsenosť... ☹

lussi2
21. apr 2012

ja som pri prvom MA zacala spinit a mala som mierne bolesti v podbrusku, ale to ptero lebo plod bol uz asi 2 tyz.odumrety (12 tt). Dri druhom MA som mala tehu priznaky ani mi nenapadlo, ze by sa to zopakovalo a napriek vsetkemu to dopadlo zle 🙂 (10 tt) MA. Drzim Ti palce 🙂

ludka140281
21. apr 2012

prežila som to a priznaky pokračovali,rastlo mi bruško,boleli prsia,bolo mi zle----zistili mi to v 10tt a až po vyčistení to pomaly začalo ustupovat..pomaly ako vravím 😢 držím ti prsty,nech sa len mýlia

sakalka
13. júl 2012

ahojte chcem sa opýtať , može sa stať že sa plodu obnovi srdcova činnosť , som druhy krat tehu 11 tt a včera mi oznamila moja doki že už nevidi akciu srdca a ani akciu plodu , a že to vyzera aj menšie , diagnoza jasna , poslala ma ešte na velke sono , myslite že ešte je tam nadej alebo to su už len formality že to musi potvrdiť aj iny lekar .V 9 tt som tu akciu jasne videla aj doki , preto ma to trochu zaskočila .ale niak som to čakala , stale som mala blby pocit . Inač citim sa tak ako pišete , asy dva tyždne dozadu mi prestalo byť zle , aj prsia ma bolia menej , ani chuť jesť moc nemam . som smutna ale to čakanie ma ubija aj ked viem asy ako to skonči . Dik za každu odpoveď...

prdelinka12
13. júl 2012

nechcem byt za hlupu-ale co je missed abort ?

csina
13. júl 2012

@prdelinka12 zamĺknutý potrat... plod sa prestane odrazu vyvýjať a je po všetkom.. ani o tom nevieš a nosíš ho ešte aj niekoľko týždňov kým UTZ ukáže..
extrém je asi moja mama.. ktorá v 5. mesiaci tehu ! prekonala niečo podobné a skoro pri tom zomrela na sepsu.. mohla som mať staršieho brata.. kedysi však neboli UTZ bežné, takže prišli na to, že niečo nie je v poriadku, až keď dostala vysoké horúčky a bolesti, začala odtekať zelená plodová voda a nemohli ju ani vyčistiť.. plod v nej doslova zhnil počas niekoľkých týždňov a jej hrozilo, že ak do nej čo i len škrabnú, tak ju otrava neminie.. visela za nohy v nemocke niekoľko dní a lekári a medici sa pri nej len striedali a chodili si ju obzerať ako nevídaný exemplár, dopovali ju hormónmi a antb, aby plod vypudili a ten potom po kúskoch odchádzal..len skladali kusy dokopy, aby sa ubezpečili, že vyšiel celý, aj s komplet placentou, lebo nemohli robiť kyret, kým sa všetko nevylúči... mama na to smutne spomína, ako pričinením jedného hlúpeho gyndoša prišla o dieťa a sama sa dostala na pokraj smrti, lebo keď sa niekoľko týždňov pre týmto smutným koncom u neho zastavila chorá a v horúčke po PN-ku, tak ju odbil, že tehotenstvo nie je choroba a tehotná je schopná pracovať, nech len pekne ide... ☹ 😢 😠 😠 potom sa pri tej nemocničnej posteli potil s ňou a strachoval sa o svoj post.... 😠 ☹ chvalabohu doba pokročila, a zdravotnícke technológie rovnako napredujú... len hlúposť lekárov ešte miestami zostala..ale to by bol zase iný príbeh... ☹

monyccka
13. júl 2012

@sakalka cinnost srdiecka sa bohuzial obnovit nemoze. ak raz skoncila, je koniec. Dovody mozu a nemusia byt jasne (zvycajne nie su v takom ranom stadiu). A ked ti ustupili tehu priznaky, je MA velmi pravdepodobny..Ale moze to byt aj tym, ze je to vlastne koniec trimestra.. Na velke sono ta poslala mozno kvoli istote, ze sa nepomylila, tam je to predsa jasnejsie vidiet. Drz sa.

sisisi87
14. mar 2013

Ahojte potrebujem poradiť, som cca v 6tt beta HCG mám 14200, minulý týždeň to bolo 3200. vsetko by bolo super, ale gynekolog mi povedal ze nie je presne ohranicený tvar plodu /gestačného vaku/, tak ma poslal na tu krv a ked videl ze beta HCG je OK , tak povedal ze to moze byt aj klam pristroja, ze uvidime o týžden. dost sa bojim kedze som uz jeden potrat mala. myslite si ze moze ist o zamlčaný potrat aj ked je beta HCG OK??

miselkat
14. mar 2013

Ja som mala dvakrat MA, pri prvom som zacala krvacat a pri druhom sa mi z dna na den vytratila tehotenska nevolnost. Doktor mi potom aj povedal, ze ak sa nahle stratia priznaky, tak je zle, tak som sa pri tretom tehotenstve kazde rano tesila, ze mi je zle. Od 6tt uz musi byt vidiet aj akciu srdiecka ak sa nemylim.

nibiru
15. mar 2013

pre toto moj gynekolog robil sono až 12tt jasne že každa mamička chce mat istotu tak ale podla neho mal už take pacientky ktore došli zo zaverom od ineho lekara že MA boli 6-7tt a nakoniec tam to srdiečko bilo ako zvon.naprikald moje 2kolegine šli na pohotovost s masívnym krvacanim zmierene stym že o dieta prišli a tam detičky zo srdiečkom ako zvon jenej praskol hematom v 8tt a druha s nimi bojovala až do 20tt cele tehu preležala ale obe maju krasnych synov.takže ja by som počkala aspin do toho 8tt určite dokonca vraj pokial su dvojčata sa može stat že je akciu vidiet neskor.teraz mam už novu lekarku tak som zvedava ako bude robit sono ona moj lekar odyšiel do dochodku ale strašne zlaty dosledny bol:o)

vevinaaa
15. mar 2013

Ahoj,ja som prisla o babetko v 6tt. Lezala som v nemocnici,kvoli krvacaniu,na utzv videli len gestacny vacok,nic viac mi nevedeli povedat....cakali sme,po 2dnoch mi mali robit nove kontrolne sono,no nedopadlo dobre o babetko som prisla,a vedela som aj kedy,len som dufala ze je to len moj zly pocit,a ze sa mi len zda ze tehu priznaky vymizli.... Mala som velku tehu chut na jedlo,byvalo mi rano zle kym som sa nenajedla....to patrilo u mna k priznakom tehotenstva.no po mojom zlom pocite,som postupne stratila velku chut na jedlo,a to som uz vedela ze o babenko som prisla,teda myslela som si to...(vies u kazdej zeny to moze byt ine,ale mne priznaky zmizli) a na druhy den to aj potvrdili :(

queeeen
22. okt 2013

Ahojte. Ja som na zač. 10 tyzdna a takisto sa uz necítim tehotná a mávam hrozné bolesti v podbrusku no nekrvacam . Bruško splaslo prsia nebolia myslíte ze môže ísť o zamlknity potrat ?

barboritta
22. okt 2013

Tak skoč ku dr.,nech ťa pozrie,povedz že máš bolesti.ale podľa mňa sa ti len maternica rozťahuje.nie je dobré sapríliš sledovať,len čo sa vystresuješ 😉

eliaska23
5. nov 2013

mne priznaky nezmizli, vcera mi urobili cistenie, prsia ma stale bolia, den pred zakrokom som este vracala, bolo mi zle, klasicke tehu priznaky... jedine, co mi zmizlo, ze mi akoby splasli prsia, boleli stale, ale uz neboli plne a tazke ako predtym... tak uz som tusila, ze je to uz stratene....

ejuska2586
7. nov 2016

Baby, neviete mi poradiť? Som po missed abort. V piatok som vysadila Duphaston. Hneď som aj začala špiniť, do poobedia zo mňa išla krv so zrazeninami, ale len keď som bola na wc. Vložka bola len "pošpinená". V sobotu to tak bolo celý deň a včera už zas len špinenie. Bolesti v podbrušku boli hrozné, teraz už nič. Lekár mi nedal nič na vyčistenie, len kázal ten Duphaston vystadiť. Teraz neviem, či toto môžem považovať za normálnu menštruáciu, alebo tá ešte len príde? Nemáte s tým niektorá skúsenosť? Povedal, že po menzese sa môžeme zas nanovo snažiť. Len keď ja neviem, či už toto bol menzes, alebo nie...

dominika16
6. jan 2018

Ahojte babulky,už som na nervi z toho čo si mám myslieť 😞 poslednú menštruáciu som mala 5.11.2017 ,menštruáciu som mavala každý mesiac +-3dni...ale mám posunutú ovulku na neskoršie ,ale mala by som byť podľa poslednej menštruácie v 8+6tt ,ale dr mi na sone 5.1.2018 videl len vacok 15+5mm,žiaden plod ani činnosť proste nič,ešte 22.12.2017 som u neho bola lebo som jemno spinila tam mi povedal že vacok je len 8mm a nič nevidí a nasadil mi duphaston ....u oboch mi robil aj vaginálne sono...preto ma poslal do nemocnice (5.1.2018 ) tam mi odobrali iba krv a v pondelok mam prísť a vraj ešte raz odoberú krv na porovnanie hcg spravia sono a keď nič neuvidia ani oni tak mi spravia kyretaz 😢 no ja neviem som v rozpoložení kôli tej ovulacie že je neskoršia,keď vám môžem napísať pohlavný styk som mala 16.11.2017 18.11.2017 28.11.2017 2.12.2017 ,a už 5.12.2017 sa mi objavili dve čiarky síce ťa druhá bola úplne jemná ale bol náznak že tam je...bojím sa či namiesto 8+6tt som neni tým pádom v menšom tt a oni mi chcú spraviť kyret keď v pondelok nič neuvidia 😢 ešte uvidia jake bude hcg ...ale príznaky som mala že má boleli prsia jak pred menštruáciou ale už bude 2t má nebolia ale občas mi je nevoľno ale nevracam a občas pobolieva bruško to je všetko....prosím babulky úplne som z toho v rozpoložení lebo bábätko milujem už odvtedy čo som videla // na teste ,tak som sa tešila aj na fotecky a nemám nič iba oci pre plač 😢

ejuska2586
6. jan 2018

@dominika16 Ahoj. V prvom silno drzim palce, aby bolo v pondelok hcg vyssie. Ak nahodou by na sone bolo nic vidiet s kyretazou som nesuhlasila. Povedala by som im o moznosti posunutej ovulacie a poziadala by som ich, este par dni pockali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre